Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2024., 15:36   #1
Period između 2 posla

Između kraja otkaznog roka i početka ugovora na novom poslu je 3-4 dana razlike. To ispada da imam prekid radnog staža. Zanima me ima li to kakve posljedice za mene trenutno ili kasnije oko mirovine?
Ako može netko ko se više razumije u to malo mi objasniti. Prvi put mijenjam posao...
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 16:48   #2
Ne, nikakve posljedice. Pa ljudi mogu tražit posao mjesecima i ne nać ga. Nije to njihova krivnja nit nosi išta sa sobom.
honeyblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 17:15   #3
Quote:
honeyblood kaže: Pogledaj post
Ne, nikakve posljedice. Pa ljudi mogu tražit posao mjesecima i ne nać ga. Nije to njihova krivnja nit nosi išta sa sobom.
Dobro ja nisam bio bez posla već dobil bolju ponudu ali nisam iskomunicirao otkazni rok i novu firmu u dan. Kolko sam gledao na netu samo se spominje ono za godišnji odmor al htio provjeriti vezano za osiuranje, mirovine...
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 17:43   #4
Shvatila sam koja ti je situacija. Samo objašnjavam koliko bi besmisleno bilo da za ikakve stanke u poslu postoje posebne posljedice. To nije nešto što uvijek možeš kontrolirat. Uglavnom, niš neće bit.
honeyblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 13:19   #5
Ukoliko je prelazak s jednog posla na drugi kraći od 8 dana, to se ne smatra prekidom radnog staža, tj. mirovinskog staža, što ujedno znači da ostvarujete pravo na puni godišnji odmor.

Promjena posla, bez obzira na broj dana koji su prošli između dva posla, nema nikakav negativan utjecaj na uplate za vaše osiguranje, odnosno mirovinu. Dok ste u radnom odnosu, poslodavac je dužan svaki mjesec HZMO-u i HZZO-u uplaćivati doprinose za vas.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 16:27   #6
Quote:
Tekstopisac kaže: Pogledaj post
Ukoliko je prelazak s jednog posla na drugi kraći od 8 dana, to se ne smatra prekidom radnog staža, tj. mirovinskog staža, što ujedno znači da ostvarujete pravo na puni godišnji odmor.

Promjena posla, bez obzira na broj dana koji su prošli između dva posla, nema nikakav negativan utjecaj na uplate za vaše osiguranje, odnosno mirovinu. Dok ste u radnom odnosu, poslodavac je dužan svaki mjesec HZMO-u i HZZO-u uplaćivati doprinose za vas.
Pitao sam danas i na poslu i isto su mi rekli ali i odgodili mi odjavu tako da ću raditi sve do nove prijave bez prekida...

Hvala puno btw. Inače super stvar za znati te stvari.
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 16:06   #7
Neki imaju razmak od par godina a ti pitaš zbog par dana...
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.