Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2008., 12:05   #1
Aprilia Leonardo 150ST problem

Pozdrav svima na forumu.
Imam ovaj skuter i veliki problem s njim.Skuter je 2002. godište,prešao je 31000km.

Zadnjih par dana neće da pali,a i ako upali,na minimumu,kad pustim gas,ugasi se istog trena čim stanem.
Svjećica je relativno nova(1500km),baca iskru.
Kad zaverglam bez svjećice,izbacuje zrak iz cilindra,znači valjda ima kompresije.
Baterija je nova,nedavno kupljena.
Na motoru je mijenjana brtva glave(koja je uzrokovala sličan problem),prije 3000km,te ona guma koja dovodi zrak u karburator(raspala se bila).
Primjetio sam da kad skinem filter zraka,lakše upali,ne znam ima li to kakve veze.

Do nedavno,palio je bez problema,eventualno ujutro bi trebalo malo duže "zaverglat"
Hvala na savjetima
Ludovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 13:24   #2
probaj očistit karburator i zamjenit spužvu filtera
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:23   #3
hvala

Trenutno nisam u mogućnosti(lova),platit za neki jači popravak,pa moram po principu,sam svoj majstor.
Oprao sam spužvu filtera,to čiščenje karburatora mi ne izgleda kao nešto jednostavno.
Dobro,nisam baš kompletni laik,mogao bih skinit zadnju školjku i izvadit karburator,ali bojim se da nešto onda ne zeznem.Ima tu masu dizni...
Ima li negdje po netu shema tih karburatora?
Ludovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:30   #4
ne diraj niš jer će ti trebati para više nego što misliš

skupi i daj nekom da ti napravi
pazdrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:36   #5
hmm,možda si u pravu.
Ali,dovodi me do ludila što ga uspijem upalit,pa se sam izgasi,kao da mu treba samo poštelat neke sitnice.
Sad,da me neko odere za to,baš i nije opcija.
Ludovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 15:42   #6
ma nije nikakav problem, samo pazi kad rastavljaš kamo koji šaraf i cjevčica ide... operi cijeli karb sa benzinom i propuši diznu, teško je nešto zeznut a ako i uspiješ u nijednom servisu ti taj posao nebi smijeli naplatit više od 100 kn
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 10:16   #7
Promjena ulja

Eto,po prvi put probao bih to sam napravit,na Leonardu 150ST.
Može netko pomoć:Gdje je čep za ispustit staro ulje,i gdje je filter ulja?
Unaprijed zahvaljujem.

BTW,što se tiče onog problema gore-opisanog,ispalo je da je "probila" svjećica,tj. bacala iskru,ali i bacala na masu.NGK.
Sad sam kupio Daneze svjećicu,i motor puno bolje prima gas.
Ludovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 14:29   #8
Leonardo 150, kada duze stoji nece upalit. Kad jedanput upali, nakon puno muke i jako puno verglanja pali svaki sljedeci put ko metak. Nakon toga stoji tjedan do dva i opet ista prica.
Da li je imao tko slicna iskustva?
Inkognito... is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:41   #9
imam leonarda 250, oko 42000km.od nedavno nece da upali.baterija je ok vergla sam ga do njezinog ispraznjenja i nije tija spojit.svicica baca iskru.zna li tko sta bi moglo bit?
ivjema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:19   #10
Meni je tako bilo isto nije htio paliti i sve teže i promjenio pumpu goriva i od tada sve OK. Nema potrebe uzimati originalnu može i neka druga ali odgovarajuća!
iommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 21:15   #11
Quote:
iommy kaže: Pogledaj post
Meni je tako bilo isto nije htio paliti i sve teže i promjenio pumpu goriva i od tada sve OK. Nema potrebe uzimati originalnu može i neka druga ali odgovarajuća!
Pozdrav! Jel to ta pumpa? Na kojem principu ta pumpa radi (vakumska, mehanicka), gdje se moze kupit i kolika je cijena otprilike?

http://img816.imageshack.us/i/2803111534.jpg/
Inkognito... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 10:53   #12
Quote:
Inkognito... kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Jel to ta pumpa? Na kojem principu ta pumpa radi (vakumska, mehanicka), gdje se moze kupit i kolika je cijena otprilike?

http://img816.imageshack.us/i/2803111534.jpg/
Je to je ta pumpa (vakuumska). Ja sam platija polovnu 100 kn sa ugradnjom. Pogledaj kod nekoga u servisu skutera ili na skuter forumu pitaj!
iommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 11:05   #13
Quote:
iommy kaže: Pogledaj post
Je to je ta pumpa (vakuumska). Ja sam platija polovnu 100 kn sa ugradnjom. Pogledaj kod nekoga u servisu skutera ili na skuter forumu pitaj!
A zna li tko na kojem principu radi ta pumpa? Raspitat cu se da je nadjem...
Inkognito... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.