Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 23:54   #2721
Ruka mi brža od mozga...termin mi je 17.2 ne 17.1 pa ću vam ispričati i svoje doživljaje....
zore 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 00:09   #2722
Quote:
Cro_Heidi kaže: Pogledaj post
Onda se očito popravija. Nekad je bio na glasu kao doktor s "tvrdim prstima". Mene je prokrvario na pregledu plodne, tako me je dočekao i u boksu te s podsmjehom puknuo plodnu vodu i stavio na drip. Moguće da sam mu rekla prije toga da me ne dira s tim prstima Srića nije me doša porodit
Ja sam trenutno kod Mršića vodi me ima već dva mjeseca skoro i stvarno same pohvale čak me moja dr poslala direktno njemu jer ima najviše razumijevanja a što se ugodnosti pregleda tiče meni nije niti jedan jer sam ja sama po sebi ukočena a i sramim se ajme pred m ginekologom al nema uopće "tešku "ruku,dapače .......i više nije utorkom nego ponedjeljkom u ambulanti.....a što se tiče Roje sestra mi je rekla da je on jedini normalan od svih doktora njoj je blizance porodio....prirodno
zore 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 12:22   #2723
jučer sam dobila info da u St prihvaćaju samo ako je tečaj odrađen u klubu trudnica u Splitu, inače se mora platit puna cjena za prisustvo partnera na porodu..

jel ima netko ko može potvrdit ili reć di bi se mogla raspitat točnije?
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 13:01   #2724
Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
jučer sam dobila info da u St prihvaćaju samo ako je tečaj odrađen u klubu trudnica u Splitu, inače se mora platit puna cjena za prisustvo partnera na porodu..

jel ima netko ko može potvrdit ili reć di bi se mogla raspitat točnije?
mi smo platili tecaj u bolnici, samo da dobijemo potvrdu, na tecaj nismo ni isli jer nismo iz st. mislim da smo to u tajnistvu rijesili za 5 min, zovi ih na tel i pitaj
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 13:09   #2725
Cure jel znate moram li kupovat spavačice za u rodilište? Prvi put sam rodila u starom i morali smo imat njihove. Ne znam jel se šta minjalo za novo rodilište
I ima li negdi popis stvari koje treba nosit u torbi?
marita295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 13:26   #2726
vedrana hvala

Quote:
marita295 kaže: Pogledaj post
Cure jel znate moram li kupovat spavačice za u rodilište? Prvi put sam rodila u starom i morali smo imat njihove. Ne znam jel se šta minjalo za novo rodilište
I ima li negdi popis stvari koje treba nosit u torbi?
ja se pakirala po ovom popisu, s tim da ne planiram nosit ogrtač ni spavaćicu, još uvik se njihove koriste. ako kojim slučajem zatreba uvik neko može donit..
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 13:29   #2727
Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
vedrana hvala



ja se pakirala po ovom popisu, s tim da ne planiram nosit ogrtač ni spavaćicu, još uvik se njihove koriste. ako kojim slučajem zatreba uvik neko može donit..

Hvala
__________________
u iščekivanju
marita295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 15:09   #2728
Bok,

ja sam jedna od onih koja je rodila u St rodilištu, pred malo više od godinu dana i ispričat cu vam svoje iskustvo. Napominjem da je to moje viđenje stvari i da nisam baš previđše očekivala, a na kraju sam bila prezadovoljna.

Dakle, rodilište je prelijepo, ali mi ljudi ga neznamo baš čuvati, pa očekujem da ce vrlo skoro to biti derutna zgrada. No, idemo od početka.

Prenijela sam 10 dana i dosla sam nakon sto mi je pukla voda, oko 13,30 sati. Kratak prijem, klistir, otvorena 2 prsta i odmah rađaona.

Samo ja i jos jedna cura u boksu do mene koja je bila nesnosna i prestravila sam se radi nje, na kraju je zavrsila na carskom i ja ostala sama.

Dakle, u boks sam stigla oko 15,30-16,00. otvorena dva prsta. kako sa tražila epiduralnu, dosao mi je anesteziolog koji mije objasnio cijelu proceduru i da ce mi epi. dati kad budem na 4-5 prstiju.

e tada me počalo malo boljeti...onako...malo više , ali dalo se izdržati, dolazi doc. pregledava i kaze 4 prsta, dolazi anesteziolog sa cijelom opremom, sestrom i 10- ak studenata! divno, hahaha, dosta vam je sto rađate, jos nekom morate biti primjerak za učenje!
Anesteziolog i sestra su predivni, topli ljudi...epi sam dobila,nista zivo nisam osjetila taj ubod.

e nakon toga milinaaaa......vise nista, ali bas nista ne boli, sve osjecas, osjetis trud kao grč ali potpuno bezbolan, možes ustat....ma sve... i tako doslo 8 sati, dolazi doc, pregledava i šokiran rece: već 9 prstiju! idemo na porod i u par trudova curica je bila vani.

sad sam malo mozda skrenila sa teme, ovdje govorimo o rodilištu ne o porodu.

naredna tri dana, svi su mi bili super. sestre su samo dvije i dosita im je teško, ali odgovore prije ili poslije na svaki poziv. svtarno ima i očajnih pacijentica. Hrna je jestiva, ne možes ocekivati maminu kuhinju, ali prezivi se, a i tako ce ti dolaziti posjete pa ce ti uvijek nesto donijet.

što se spavacica tice, ja sam u torbi imala jednu svoju koju sam obukla sutradan od poroda budući sam bila od prijema i poroda u istoj, pa kad sam tražila novu rekli su da mogu u svojoj jer oni nemaju ciste, i tako sam svaki dan mijenjala svoje!

doktori dodu kratko u vizitu i njih bas i ne vidis, ali meni su na porodu bili super. kako me nije bolilo, dosađivala sam se pa smo prepricavali sulejmana....blablabla....

suprug nije bio samnom jer smo tako odlucili, i nije mi zao, mislim jedino da bi mi bilo manje dosadno, a da nisam imala epi. vjerovatno bi ga u onom ludilu potjerala.

ako treba kakva info o rodilištu ili porodu, tu sam....

eh da, priče da se kod epi. gubi osjet u nogama, da ces ostat nepokretan, da ovo da ono....cista izmišljotina. pa to daju strucni ljudi anesteziolozi, ne produžava porod jer sam ja u 5 sati rodila. U 21. stoljeću-toplo preporučam!
mst is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:38   #2729
mst- samo jedno pitanje-jesi li imala vezu za epiduralnu?
(Nije provokacija, svi koje znam su tražili epiduralnu, dobili su je samo oni s vezom...u našem rodilištu samo 2 posto žena rodi s epiduralnom manjka osoblja, zanima me imam li šanse ili da čekam do zadnjeg trena doma, pa da barem izbjegnem drip od početka.)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 07:25   #2730
evo ja nisam imala vezu za epi, anesteziologinja je dosla i sama je ponudila. malo kasno, i nisam imala velike koristi od nje, sat vrimena nakon toga su se odlucili za cr, al svejedno.
spavacie, ponesite bar jednu svoju, aj na babinjacama ste tri dana pa se nekako i izdrzi, ja sam lezala na caricama 7 dana a samo smo dva puta dobile cistu spavacicu, prvi i drugi dan zna se dogodit nestasica.
ovaj popis je skroz ok, jedino vam ne treba kucni ogrtac, vruce je u rodilistu poprilicno, skuvat cete se u onim njihovim debelim spavacicama i bez ogrtaca
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 07:47   #2731
Ja sam rodila u 3 mjesecu ove godine, nisam imala nikakvu vezu, tražila sam epiduralno ili nešto za umanjenje bolova ali mi nisu ništa htjeli dati, rekli su da će uskoro porod biti gotov da bi ga samo to odužilo. Po mom mišljenju babica i drugo osoblje koje mi je bilo u rađaoni je puno sebe, nesusretljivo, babica plave kratke kose je toliko nepristojna i osorna jedino je znala prigovarati a ne reći koju lijepu riječ čak je i dokor Hrboka koji mi je bio na porodu skoro je ukorio. Sestre na babinjačima su super, samo su dvije u smjeni i stvarno imaju pune ruke posla ali dođu, pomognu, sve pohvale nije im lako stvarno ih je malo i smjena im dugo traje a doktori koji dođu u vizitu to obave brzo imam osjećaj kao da vas i ne pogledaju što je o.k. ako je s vama sve u redu ali ako ima koja komplikacija čini mi se da moraju malo biti pažljiviji, ja sam samo čekala da mi kažu kada idem kući. Prvo dijete sam rodila u starom rodilištu tako da je ovo prema tome hotel i wc i tuš u sobi, kreveti na daljinsko upravljanje, hrana o.k. za ta tri dana jedino što se mora moliti čiste spavačice i čistu posteljinu. Dijete je pored vas morate samo da ga hranite a oni ga kupaju i mjenjaju pelene tri puta dnevno, pomaže i krevetić koji je na kola tako da ga možete premještati kako vam odgovara. Jedino što otpust iz rodilišta dugo traje, dok napišu otpusno pismo dok vam dijete ne pripreme a to rade te dvije sestre koje su same na odjelu tako da stvarno imaju previše posla i trebalo bi ih biti više. One trebaju i spremiti krevet za sljedeću koja rodi i otići po nju u rađaonu i same su kazale da one dolje u rađaoni samo zovu da se dođe po rodilju a bilo je i slučajeva kada porod nije dobro završio i kada sestra treba pomoći i utješiti rodilju tako da onda samo jedna sestra radi na odjelu.
leomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 10:14   #2732
Kad sam se pripremala za porod, tražila sam sto veza za epi, i svatko bi mi rekao isto: "Ako bude slobodnog anesteziologa, i ako porod bude isao tom dinamikom da možes dobit ei, dobit češ je, ali nitko ni nista ne može obecat." takvu info sam dobila barem od tri ginekologa. E sad, ja sam naravno kad sam krenila alarmirala svih, ali sam imala srece, kao sta sam ranije napisala da sam tu vecer sama u svim boxevima bila, sama! inače bude cura na hodniku sto cekaju da se bok isprazni, osoblje je islo na veceru, gledalo sulejmana...tako da, eto, dogodio se slobodan anesteziolog i šef smjene koji je dozvolio epi, jer ti to sef smjene-gin. mora odobriti, a ima onih koji to nikad ne daju!
eto to ti je iskren odgovor, stvarno neznam da su bile okolnosti drugacije bili ju dobila.drip sam dobila odmah jer kao proslo je dva sata od kad je pukla plodna voda, a samo sam dva prsta otvorena.

Inace u smjeni su mi bili Delić/Hrboka i Meštrović, neznaš koji je bolji od kojeg. Djeluju uzasno hladno i nezainteresirano, ali na kraju skuzis da su super ljudi, normalni i otvoreni za šalu.

Isto tako, napomenula bi- obavezno ih slušajte šta govore. Radite ono šta vam kažu koncentrirajte se na njih, mislim da nitko nije zlonamjeran, a zna po tom pitanju puno vise od vas!
mst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 11:07   #2733
mene je susjeda isfrikala svojim iskustvom tako da mi je mst skroz smirila živce, iako sam odlučila ić u St svakako (živim nekih 100 km dalje).
ova je totalno razočarana i isprepadana, jer (navodno) niko je nije ni pogledao kad je došla nego je odmah skopčali na drip, probili vodenjak i sprtili u rađaonu, a malena (navodno) nije uopće bila namještena kako treba, i nakon 24 sata zapomaganja su je poslali na CR. malo sumnjam u cijeli scenarij, ali sljedećih 7 dana šta je ostala tamo joj je sve bilo ok - od sestara, doktora, higijene i ostalog.

zato: ko god ima kakav savjet - pliz podijelite sa nama pripadnutim prvorotkinjama
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 11:09   #2734
Najbolje vam je ne slušati nikakve komentare!
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 11:40   #2735
evo ja cu ti jos malo reci i to sa guštom, ako mogu ikako pomoci.

ja sam isto bila u tvojoj koži, dakle prvorotkinja koja se tresla od straha i od vađenja krvi sa dva spontana prije toga...trtaroš teski...
kad sam došla pregledao me prvo jedan doktor (hrboka) fin i divan covjek, uzelo mi sve podatke, tlak, težina, blablabla....i onda klistir. i o tom klistiru sam svasta cula, a na kraju glupost. cura koja je to radila je bila super, sve mi objasnila. ma presmijesno je to sa klistirom. Nakon toga dodjes u jednu sobu u kojoj imas krevet, kao neki sudoper, i wc. Možes po komodu sve odraditi, i wc i tuširanje...mobitel, razgovori, sve. Tu ti non stop netko prolazi i kad me dr. Delic vidio da sam se uhvatila za taj sudoper jer me malo zabolio odmah se zaustavio i pitao jel sve ok. dakle, nije bas da te drže kao pasa.

kad sam dosla u bok stalno mi je netko dolazio, sve pozive su mi sestre prenijele, e sad to je vjerojatno zato sta nisu imali puno posla.
nakon poroda, kad su me odveli u sobu, sestra me vodila na wc i doslovce me polijevala vodom, da malo dodjem sebi, bila sam vise u soku nego sto me boljelo,ali ponasala se kao što bi mi se mama ponašala.

tu prvu noc, a dosla sam u sobu tek u 23,00 usli su u moju sobu 100 puta da vide jel sve ok, da me pitaju jesam li gladna, a nisu mi imali sta dati za jest. Inače, od sestara nisam imala nikakve veze.

Pezi, pa nije bas ni njima svejedno da ides sama u wc pa se srušis i opališ glavom di?! zar ne?! meni je stalno govorila tu prvu noc da je obavezno zovem ako moram na wc ili ako se idem tuširat.

naravno, u ta tri dana izmjenile su se sve smjene, neke su manje susretljive neke više, ali sve u svemu podnošljivo.

i suprug mi se šokirao srdačnošću sestara koje su nas otpuštale, to su bas te koje su me primile tu noć kad sam rodila!
mst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 15:01   #2736
bi li se mogla ponijet neka vrećica, za dokumente, mobitel, pa unutra ubacit bocu vode, nešto za pojest .. ako se sve oduži.. pa i što triba za poslje (uložak, gaće, maramice) dok ne dođeš do svoje torbe u sobi? jel dozvoljavaju u rađaonu unijet ili ne?
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 15:28   #2737
Moja torba ti je bila samnom od pocetka do kraja. dakle, i u rađaoni. imala sam i vodu pored sebe ( bocu od pola litre) ali da sam je i popila, svaku sestru sam mogla pitat da mi dolije.Imala sam i neke kekse unutra, nisam ni pokusavala jesti tako da neznam jeli smijes, ali vjerujem da ti nece past na pamet, ali spasili su me kasnije jer sam trebala prezivjet cijelu noc bez hrane, a srećom imala sam to. sve ti ovisi kad dodjes u sobu. da sam dosla u 5 popodne, taman bih dobila veceru, ovako, nista do jutra.

Moja torba ti je bila osrednje velicine, onako, kao vikend torba. stavili su je pored mene i unutra mi je bio mob. rekli su mi da ga isključim radi CTG-a ali isti cas cim sam rodila babica mi je rekla uključite mob, salikat cu vas! haha

Ne treba ti za prvu ruku previse stvari, pogotovo ako si blizu pa ce ti tvoji doci vec na prve posjete.
Ponesi uloške i mežaste gacice, ručnik za tusiranje, jednu spavacicu, mob. punjac, papire, LEKADOL (mene je spasio jer ti oni imaju samo voltaren i to inekciju, pa da to izbjegnes!) za bebu ti ne treba nista!
mst is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 13:53   #2738
evo zadnja info iz tajništva: tečaj se MORA uplatit u Splitu, onaj šta ga oni organiziraju. samo njega priznaju.. svi ostali moraju platit punu cijenu, bez obzira da li su slušali tečaj negdi drugdi ili ga nisu slušali uopće..
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 15:20   #2739
Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
evo zadnja info iz tajništva: tečaj se MORA uplatit u Splitu, onaj šta ga oni organiziraju. samo njega priznaju.. svi ostali moraju platit punu cijenu, bez obzira da li su slušali tečaj negdi drugdi ili ga nisu slušali uopće..
A kolika je cijena? Muž mi je na brodu i nema šanse da uspijemo odradit taj tečaj. Znači mogu se samo pojavit kod njih u tajništvu i pljunit lovu i dobit potvrdu?
__________________
u iščekivanju
marita295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 16:30   #2740
Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
jučer sam dobila info da u St prihvaćaju samo ako je tečaj odrađen u klubu trudnica u Splitu, inače se mora platit puna cjena za prisustvo partnera na porodu..

jel ima netko ko može potvrdit ili reć di bi se mogla raspitat točnije?
Quote:
marita295 kaže: Pogledaj post
A kolika je cijena? Muž mi je na brodu i nema šanse da uspijemo odradit taj tečaj. Znači mogu se samo pojavit kod njih u tajništvu i pljunit lovu i dobit potvrdu?
Ne mora se ić na tečaj, samo ga morate platit, 400 kn. Daklem, izmislili su taj tečaj samo da dignu pare za rađanje uz partnera

Rok trajanja mu je tri godine, ako rađate nakon te tri godine, morate uplatit 100 kn, navodno za opremu.
Ja sam išla osobno u rodilište, sestre na prijemu su me uputile kod tajnice i sve smo riješile u dvije minute.


Evo link na kojem imate sve informacije o porodu uz partnera, ima čak i broj tajnice za informacije i podaci o plaćanju


Inače, ja sam išla na sva predavanja, ništa puno pametnog nisam čula, osim na ova dva:

-epiduralna analgezija na porodu: žena predavačica je famozna, priča općenito o porodu, o prijemu u rodilište, pokazuje boxeve, odgovara na sva pitanja

-predavanje fizioterapeuta: o disanju na porodu, jako korisno



Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
bi li se mogla ponijet neka vrećica, za dokumente, mobitel, pa unutra ubacit bocu vode, nešto za pojest .. ako se sve oduži.. pa i što triba za poslje (uložak, gaće, maramice) dok ne dođeš do svoje torbe u sobi? jel dozvoljavaju u rađaonu unijet ili ne?
Dozvoljavaju torbu u rađaoni, ponesi neke kekse i vodu. Ja sam ponijela neke grickalice, vodu, knjigu () i uloške.
Sve ostalo sam naručivala naknadno pa je nosio muž za vrijeme posjeta.

Dobro je ponijet svoju u spavaćicu jer njihovih zna zafalit.
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.