Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2012., 23:55   #2821
Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
oću ti posudit, ako ne misliš kupovat?
Hvala ali radije ne bi. Ne volim putovati sa posuđenom opremom, radije bi kupio za 300-400 kn ako ima koji.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 00:08   #2822
ovaj je skuplji. mogu provjerit kod lika, bilo par 3ica i 1ica, mada će i to biti nešto skuplje
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 12:14   #2823
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Hvala ali radije ne bi. Ne volim putovati sa posuđenom opremom, radije bi kupio za 300-400 kn ako ima koji.
ima nekakav eos 5 na njuskalu za 500 kuna, pa si pogledaj.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 16:12   #2824
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
našao na oglasniku prefora minoltu Vectis S-100 za malu lovu i sav oduševljen gledam kakvo je to čudo i onda vidim da koristi aps film. jel se to imalo isplati? onako, za gušt...
pa isplati se, filma još uvijek ima i jeftin je, može se razvit u standardnom fotolabu, samo su za vectis oni dobri objektivi relativno skupi. Fora malecki negativi, ništa za neko veliko uvećanje, al sveukupno je interesantno u low-fi smislu.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 18:58   #2825
Upravo kod staraca pronasao Foth Doppel Anastigmat.
http://img3.etsystatic.com/004/0/683...88235_42m5.jpg

Sto je uopce ova crvena rupa dolje desno?
I jel se moze nabaviti negdje ova rolka za film? (otvorio ga i vidio da jedna nedostaje). Fotic je u prilicno losem stanju, no mozda bi ga se i dalo restaurirati...a s obzirom da nemam nikakva iskustva s vintage opremom, netko valjda jest pametniji od mene
gggorannn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 20:00   #2826
crveno staklo je da vidiš na kojem si frejmu (jer namotavaš tako da gledaš u nju dok se ne pojavi brojkica), koristi 120 rollfilm kojeg imaš za kupit u praxisu (i cb i u boji i slide), a za drugo, sve ovisi u kakvom je stanju shutter, objektiv i mjeh.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 20:30   #2827
Thanks... shutter ovako mi izgleda kao da radi bez problema - i to na 25, 50, 100, B i T modu. Objektiv nemam pojma, a s obzirom da su deformirane vodilice, objektiv nisam uspio izvuc da provjerim mjeh (iako ovo malo sto sam uspio, izgleda mi bez pukotina i prilicno elastican). Nista, kad ulovim vremena probat cu srediti to do kraja pa uzet koju rolu filma. E da, morat cu negdje i nabaviti odu drugu rolku
gggorannn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 20:35   #2828
Quote:
croreiki kaže: Pogledaj post
ima nekakav eos 5 na njuskalu za 500 kuna, pa si pogledaj.
Evo bas gledam.. jel 500 kn ok za taj model?
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 01:08   #2829
Quote:
gggorannn kaže: Pogledaj post
E da, morat cu negdje i nabaviti odu drugu rolku
Imaš jednu, jelda?
Druga ti dođe s filmom, na ovu postojeću namaćeš film tokom fotkanja, tak da kad ispucaš film, opet ti ostane jedna.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 10:36   #2830
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Imaš jednu, jelda?
Druga ti dođe s filmom, na ovu postojeću namaćeš film tokom fotkanja, tak da kad ispucaš film, opet ti ostane jedna.
Aa, hvala!
gggorannn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 20:37   #2831
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Evo bas gledam.. jel 500 kn ok za taj model?
mislin da je to vise nego odlicna cijena.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 21:08   #2832
Quote:
croreiki kaže: Pogledaj post
mislin da je to vise nego odlicna cijena.
Da ima jos D onda da

Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Evo bas gledam.. jel 500 kn ok za taj model?
Zna mu lako otic gornji kotac, a i zatvarac zna ljepit. Okines 20-30 snimaka na prazno, ak nis nepocne svjetlucat na lamelama onda je jos uredu.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 18:19   #2833
deca imam pitanje

upravo sam dobio na poklon canon eos 500 n + tamron af aspherical ld 28-200 + soligor tif 380 af flash.. moze li se sto zapoceti s tim? ima li netko iskustva?
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 19:21   #2834
moja mala cosina s kit objektivom


i mala cosina s palačinkom
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 21:41   #2835
super izgleda .
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 00:26   #2836
hej bok bok. oprostite unaprijed ako (najvjerojatnije) pisem na krivu temu i sve tako to ali nova sam tu i svega je previse pa se ne snalazim bas.
ugl,da pocnem otpocetka,neki dan sam gledala bakine slike stare i uhvatila me nostalgija za svime time,pa sam lagano pocela njuskti po netu u potrazi za starim aparatima.ali starim ono,ne prije 20godina starim nego jos starijim od toga,onim koji slike stvara sa losim kontrastom,sprckanom bojom,ostrina kak mu pukne i tako to.odprilike. i sta cu sta cu,moram to nabaviti,pretrazila sam cijeli net,vec znam sta trazim,nasla sam cudno zvano smena 8m,odlucila ga kupit kad mi palo na pamet prije toga potraziti po svojoj/bakinoj/bakinoj2# kuci zovi brzo baba jel ima dida neki stari fotoaparat znas star bas onako star-ima-super cuvaj ga kad dodem. onda udri trazit po stanu za svaki slucaj i prvi ormar koji otvorila-nasla.
e tu dolazi problem,nasla sam cudno jedno,zove se certo certina,nasla sam o njemu na netu jako malo,zapravo nista pa mi je potrebna vasa pomoc. ja sam ga rastavila,nasla sam di ide film ali ostatak mi nije jasan. jel u to ide jos sta? meni izgleda nekako supalj? treba tome neka baterija? ako da,di se stavlja posto je ovaj moj bas ono..supalj nema flash i nije me briga za to nego mene muci ova..supljina
(ispricavam se na dizini posta,u kuci me nitko nemoze vise slusati kako meljem o tome,morala sam se nekom pojadati :P)
stela217 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 09:53   #2837
Quote:
stela217 kaže: Pogledaj post
certo certina,nasla sam o njemu na netu jako malo,zapravo nista pa mi je potrebna vasa pomoc. ja sam ga rastavila,nasla sam di ide film ali ostatak mi nije jasan. jel u to ide jos sta? meni izgleda nekako supalj? treba tome neka baterija? ako da,di se stavlja posto je ovaj moj bas ono..supalj nema flash i nije me briga za to nego mene muci ova..supljina
(ispricavam se na dizini posta,u kuci me nitko nemoze vise slusati kako meljem o tome,morala sam se nekom pojadati :P)
Odeš u Praxis, kažeš da trebaš srednjeformatni film, odlučiš se jel oćeš boju ili crno-bijeli film, staviš u fotić, i voziš.

Samo napneš okidač, fokusiraš, podesiš blendu, okineš. Rinse and repeat.

Baterije ti ne trebaju za niš, a za šupljine se ne brini - tak treba biti.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 12:29   #2838
Quote:
stela217 kaže: Pogledaj post
onim koji slike stvara sa losim kontrastom,sprckanom bojom,ostrina kak mu pukne i tako to.odprilike. i sta cu sta cu,moram to nabaviti,pretrazila sam cijeli net,vec znam sta trazim,nasla sam cudno zvano smena 8m,odlucila ga kupit
to je pravi fotić za tu namjenu
prednost smene je što možeš kontrolirati i blendu i zatvarač i fokusiranje, a i koristi 35 mm film što je jeftinije.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 12:45   #2839
Jao ova Cosina sa pancake-om je predivna :ljubaf:
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 13:29   #2840
Quote:
croreiki kaže: Pogledaj post
super izgleda .
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
Jao ova Cosina sa pancake-om je predivna :ljubaf:


Evo još
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.