Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2009., 15:29   #4621
Quote:
Nivia179 kaže: Pogledaj post
zasto, pobogu?!
pa svi pricaju o tome kako je to dobro za krvnu sliku, tocnije, za leukocite
samo sto lijecnici inace nista ne preporucaju, nego kazu da ce se ks popravit sama od sebe
po meni, bolji i takav savjet, nego nikakav

a i mislim da je mojoj mami spek (bez luka) pomogao u poboljsanju k. slike


sretno svima s kontrolama, pretragama i borbom!!!!!
Nažalost, i kemoterapija i špek snažno zakiseljavaju organizam, što baš ne doprinosi izlječenju.
Arsen is offline  
Old 19.01.2009., 15:47   #4622
Sto ljudi,sto različitih priča. Al neka iskustava i savjeta.

Tati je prva kemo uništila leukocite da se jedva izvukao.
Vjerujem da ''narodski lijekovi'' pomažu. Ta i cvekla se, od kako je svijeta i vijeka, uvijek pila da bi poboljšala KS, pa jel?! Samo prirodno i sigurno će bit rezultata. Hrana je zakon.

Istina je da se leukociti vrate sami od sebe, ali to može potrajati, a s tim i slijedeća terapija...Iz osobnog iskustva znam da je tata drugu kemo jedva primio, malkice se povećali nakon prve, ali su i tada bili koma.

Tada smo sve uključili i nema problema s KS, terapije idu kako su i planirane.

A za doktore nemam riječi, oni te prvo otpišu i šta imaš s njima pričati...Odmahuju na svaku alternativu, a kamoli da je preporuče i da se možeš posavjetovati sa njima.
Dobro, oni su samo učili iz knjiga...nema tu špeka, cvekle,...

Nego, drž'te se dragi moji!

Pozz, WIN!
win is offline  
Old 19.01.2009., 16:25   #4623
drago mi je da se ovakva tema otvorila...
meni je tati prije mjesec dana dijagnosticiran rak bubrega,doktori su mu rekli da je "sve dobro" oko tog raka,da je dobro ucahuren i nije nigdje metastazirao,i na vrijeme ga je sasvim slucajno otkrio.kardiolog mu je rekao da ide na CT bubrega,na CT-u nesto vidjeli i poslali da dalje na pretrage i eto ga karcinom...
uglavnom,prije 10dana je bio na operaciji,odstranili su mu bubreg i nakon 5 dana pustili doma,sad se jos oporavlja ali se nadam da ce sve biti ok. jos ceka nalaze od okolnog tkiva i trebali bi stici za 2tjedna negdje i onda ce nadam se sve biti gotovo,jer su mu i doktori koji su ga operirali rekli da nista nisu vidjeli dalje da se prosirio kad su mu vadili taj bubreg...
zanima me nakon operacije takve,u njegovom slucaju vadnjenje bubrega koliko treba za potpun oporavak?On ima 52godine... i hvala bogu da kod raka bubrega nema kemoterapije...
I jos jedno pitanje..ako je sve odstranjeno,i nije metastazirao( na sto sve upucuje) dali on ima vece sanse nego ljudi koji ga nikad nisu imali,da mu se vrati taj rak mozda na nekom drugom mjestu?
case000 is offline  
Old 19.01.2009., 16:44   #4624
Quote:
case000 kaže: Pogledaj post
... i hvala bogu da kod raka bubrega nema kemoterapije...
I jos jedno pitanje..ako je sve odstranjeno,i nije metastazirao( na sto sve upucuje) dali on ima vece sanse nego ljudi koji ga nikad nisu imali,da mu se vrati taj rak mozda na nekom drugom mjestu?
kod raka bubrega kemoterapija je neučinkovita i daje se imunoterapija. Lijekovi koji su pokazali dobre rezultate su Sutent, Nexavar, Avastin i Torisel.
Od te četvorke dvojica su registrirana u našoj zemlji (sutent i avastin), ali nijedan nije na listi HZZO za rak bubrega.
Trenutno se vodi borba za stavljanjem sutenta na listu HZZO-a, jer je njegova cijena od 37000 do 55000 kn (ovisno o dozi).
fajterica is offline  
Old 19.01.2009., 16:52   #4625
Quote:
fajterica kaže: Pogledaj post
kod raka bubrega kemoterapija je neučinkovita i daje se imunoterapija. Lijekovi koji su pokazali dobre rezultate su Sutent, Nexavar, Avastin i Torisel.
Od te četvorke dvojica su registrirana u našoj zemlji (sutent i avastin), ali nijedan nije na listi HZZO za rak bubrega.
Trenutno se vodi borba za stavljanjem sutenta na listu HZZO-a, jer je njegova cijena od 37000 do 55000 kn (ovisno o dozi).
njemu su dali samo neki Novocef da pije...i to je to..preporucili mirovanje,hidrataciju i gotovo. ti lijekovi koji si nabrojala su za sta? ma nije bitna cijena,samo da se on oporavi pa makar neznam sta napravila.
case000 is offline  
Old 19.01.2009., 19:08   #4626
Može li mi netko dati savjet, molim vas.

Kakva je prehrana potrebna za oboljele od raka gušterače? Znam da bi trebalo izbjegavati masno. Što još?
roxanne10 is offline  
Old 20.01.2009., 01:11   #4627
Quote:
Skarlet72 kaže: Pogledaj post
..leukociti se tokom kemoterapije mogu podici iskljucivo neupogenom, ako postoji indikacija za takvo nesto,a o tome dr odlucuje..sve ostalo je rekla/kazala..i ne postoji masina za pokretanje kostane srzi, niti bilo kakva hrana ima uticaj da bi kostana proizvodila po potrebi leukocite, trombocite itd..nazalost ali tako je...lijecnici su u pravu kad kazu da ce se ks popraviti sama od sebe, to je prirodan tijek stvari kod kemo..terapija obara ks, poslije nekog vremena se ona popravlja...a tima sto pricaju preporucujem da na jedan dan obidju hematoonkoloske odjelu, a ako jesu, da to pitanje postave hematolozima kojima se vec u glavi vrti od cudotvornih napitaka..
naravno da je sve ostalo rekla/kazala
ali ako ne skodi organizmu (a doktor je rekao da smije jest spek, ali naravno u normalnim kolicinama i da joj nece skodit), ne vidim zasto ne bi i to probali?
hematolog je rekao da ne moze potvrditi da to pomaze, ali isto tako da ne steti, pa zasto ne?!

mislim da te prirodne stvari tipa speka i cikle ne mogu stetit organizmu, a ako pomogne, nitko sretniji od mene

@roxanne10 - evo linka, na engleskom je, pa ne znam hoce li ti sluziti, nadam se da hoce

http://www.cancerhelp.org.uk/help/default.asp?page=3120
Nivia179 is offline  
Old 20.01.2009., 03:46   #4628
Quote:
case000 kaže: Pogledaj post
drago mi je da se ovakva tema otvorila...
meni je tati prije mjesec dana dijagnosticiran rak bubrega,doktori su mu rekli da je "sve dobro" oko tog raka,da je dobro ucahuren i nije nigdje metastazirao,i na vrijeme ga je sasvim slucajno otkrio.kardiolog mu je rekao da ide na CT bubrega,na CT-u nesto vidjeli i poslali da dalje na pretrage i eto ga karcinom...
uglavnom,prije 10dana je bio na operaciji,odstranili su mu bubreg i nakon 5 dana pustili doma,sad se jos oporavlja ali se nadam da ce sve biti ok. jos ceka nalaze od okolnog tkiva i trebali bi stici za 2tjedna negdje i onda ce nadam se sve biti gotovo,jer su mu i doktori koji su ga operirali rekli da nista nisu vidjeli dalje da se prosirio kad su mu vadili taj bubreg...
zanima me nakon operacije takve,u njegovom slucaju vadnjenje bubrega koliko treba za potpun oporavak?On ima 52godine... i hvala bogu da kod raka bubrega nema kemoterapije...
I jos jedno pitanje..ako je sve odstranjeno,i nije metastazirao( na sto sve upucuje) dali on ima vece sanse nego ljudi koji ga nikad nisu imali,da mu se vrati taj rak mozda na nekom drugom mjestu?

Pozdrav isti takav slučaj ima moja majka sasvim slučajno su joj otkrili rak na bubregu izvadili su joj bubreg sve je prošlo super nakon 6 mjeseci otišla je na sistematski pregled kad nažalost metastaze su se pojavile na jetri i plućima to je podmukla bolest koja tako radi eto sada se borimo oko tog ljeka sutetna koji je jako dobar nazalost kemoterapija nepomaze u ovoj fazi a sutent kosta za mjesec dana 48000 kn nisam te htio zbedirati drzi se imaj nade nego sam htio naglasiti neka ide SVAKI JESEC AKO TREBA NA KONTROLE
SVAKO DOBRO TI ŽELIM I DA BUDE SVE U REDU
makyema is offline  
Old 20.01.2009., 08:59   #4629
Quote:
case000 kaže: Pogledaj post
njemu su dali samo neki Novocef da pije...i to je to..preporucili mirovanje,hidrataciju i gotovo. ti lijekovi koji si nabrojala su za sta? ma nije bitna cijena,samo da se on oporavi pa makar neznam sta napravila.
ZA karcinom bubrega, samo naši liječnici moraju šutjeti zbog toga što ako prepišu te lijekove, moraju se platiti iz bolničkog proračuna, a ako se bolnički proračuni prekorače, ministar daje otkaze ravnateljima bolnica. Kužiš?

http://www.javno.com/hr/hrvatska/clanak.php?id=224915
http://www.javno.com/hr/hrvatska/clanak.php?id=20066

Novocef je antibiotik.

PO zadnjim informacijama od prije Nove godine, Sutent bi uskoro trebao doći na listu HZZOa. Samo je pitanje kada će to biti...
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 20.01.2009. at 09:06.
Ivanicapeca is offline  
Old 20.01.2009., 11:30   #4630
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
ZA karcinom bubrega, samo naši liječnici moraju šutjeti zbog toga što ako prepišu te lijekove, moraju se platiti iz bolničkog proračuna, a ako se bolnički proračuni prekorače, ministar daje otkaze ravnateljima bolnica. Kužiš?
Problem je u tome što onaj ministrov naputak se u principu odnosi za rijetke bolesti, a karcinomi bubrega nisu rijetke bolesti. Isto tako, problem je što ministar u svojim odgovorima pacijentima nije nikada napisao da se lijek u principu ne može dobiti na teret bolnica. Čak štoviše, rekao je da ukoliko bolničko povjerenstvo odobri lijek. tada ga pacijent može dobiti. A bolnice kažu da jednostavno nema novaca za sve i ograđuju se od tog naputka. Ono što je najveći problem je da naš zdravstveni sustav nudi oboljelom lijek čija je učinkovitost svega 5%, a Sutent (i Nexavar i Torisel) daju i do 60% učinkovitosti. Isto tako, najveći problem je što ti lijekovi u pravilu ne nude izlječenje, već produljenje života. I tu je kvaka. Zbog "manjka" novca, birokrate odlučuju da li se više isplati staviti lijek koji nudi izlječenje ili produljenje života. I taj stav se nekako mora promijeniti. Tko to ima pravo odlučivati koliko će netko živjeti?
fajterica is offline  
Old 20.01.2009., 16:45   #4631
Quote:
fajterica kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što onaj ministrov naputak se u principu odnosi za rijetke bolesti, a karcinomi bubrega nisu rijetke bolesti. Isto tako, problem je što ministar u svojim odgovorima pacijentima nije nikada napisao da se lijek u principu ne može dobiti na teret bolnica. Čak štoviše, rekao je da ukoliko bolničko povjerenstvo odobri lijek. tada ga pacijent može dobiti. A bolnice kažu da jednostavno nema novaca za sve i ograđuju se od tog naputka. Ono što je najveći problem je da naš zdravstveni sustav nudi oboljelom lijek čija je učinkovitost svega 5%, a Sutent (i Nexavar i Torisel) daju i do 60% učinkovitosti. Isto tako, najveći problem je što ti lijekovi u pravilu ne nude izlječenje, već produljenje života. I tu je kvaka. Zbog "manjka" novca, birokrate odlučuju da li se više isplati staviti lijek koji nudi izlječenje ili produljenje života. I taj stav se nekako mora promijeniti. Tko to ima pravo odlučivati koliko će netko živjeti?
potpuno te podrzavam u svemu i nadam se da će se to promjeniti pa stvarno TKO MOŽE OSIM BOŽJE VOLJE ODLUČIVATI KOLIKO ĆE TKO ŽIVJETI
makyema is offline  
Old 20.01.2009., 18:33   #4632
Quote:
makyema kaže: Pogledaj post
Pozdrav isti takav slučaj ima moja majka sasvim slučajno su joj otkrili rak na bubregu izvadili su joj bubreg sve je prošlo super nakon 6 mjeseci otišla je na sistematski pregled kad nažalost metastaze su se pojavile na jetri i plućima to je podmukla bolest koja tako radi eto sada se borimo oko tog ljeka sutetna koji je jako dobar nazalost kemoterapija nepomaze u ovoj fazi a sutent kosta za mjesec dana 48000 kn nisam te htio zbedirati drzi se imaj nade nego sam htio naglasiti neka ide SVAKI JESEC AKO TREBA NA KONTROLE
SVAKO DOBRO TI ŽELIM I DA BUDE SVE U REDU
a jebem mu...zao mi je...
ali ne razumijem bas..nekako mi je to sve novo..sta nisu oni trebali vidjet vec te metastaze kada je isla na ct bubrega i druge pretrage...? njega su poslali da snimi pluca jos prije operacije i sve je ok... meni je nakako svijetla tocka ta sta je njemu bio..kako oni kazu dobro ogranicen i zacahuren i rekao je doktor da se 100% nije nigdje prosirio,i bio je zabacen u nekom dijelu bubrega pored kojeg nema nekih organa,tako nesto...laik sam u svemu tome...
case000 is offline  
Old 20.01.2009., 18:35   #4633
Quote:
makyema kaže: Pogledaj post
Pozdrav isti takav slučaj ima moja majka sasvim slučajno su joj otkrili rak na bubregu izvadili su joj bubreg sve je prošlo super nakon 6 mjeseci otišla je na sistematski pregled kad nažalost metastaze su se pojavile na jetri i plućima to je podmukla bolest koja tako radi eto sada se borimo oko tog ljeka sutetna koji je jako dobar nazalost kemoterapija nepomaze u ovoj fazi a sutent kosta za mjesec dana 48000 kn nisam te htio zbedirati drzi se imaj nade nego sam htio naglasiti neka ide SVAKI JESEC AKO TREBA NA KONTROLE
SVAKO DOBRO TI ŽELIM I DA BUDE SVE U REDU
a taj lijek sutent za koji govoris kako on djeluje? mislim...smanjuje karcinom,ubija ga,neda da se prosiruje..?
case000 is offline  
Old 20.01.2009., 18:41   #4634
sad sam procitala za taj lijek..ali pise da on blokira te stanice tumora da se sire. a ja pitam za slucaj mog tate koji je imao rak bubrega,koji su odstranili a metastaza nema. znaci valjda se vise nam sta blokirati...e pa pitam za terapiju u takvom slucaju...
case000 is offline  
Old 20.01.2009., 22:47   #4635
Quote:
case000 kaže: Pogledaj post
sad sam procitala za taj lijek..ali pise da on blokira te stanice tumora da se sire. a ja pitam za slucaj mog tate koji je imao rak bubrega,koji su odstranili a metastaza nema. znaci valjda se vise nam sta blokirati...e pa pitam za terapiju u takvom slucaju...
To ti može odgovoriti samo onkolog koji ima uviđaj u njegove nalaze.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 20.01.2009., 23:20   #4636
Tata se opet vratio na Jordanovac (bio je ponovno naručen na bolničko liječenje) i opet sve po starom.
Prije nešto više od mjesec dana su mu operativnim putem odstranili izraslinu na stijenci grudnog koša. Nalaz je pokazao da se radi o metastazi, ali odakle ta metastaza, nema se pojma.
Doktori ništa ne znaju, osim da je zloćudni tumor. Opet će prolaziti iste pretrage koje je obavio prije dok je bio prvi put na Jordanovcu.
Za sada nikakva terapija ni liječenje i to nas najviše brine. Doktor samo govori da se još ništa ne zna, a prošla su već tri mjeseca.
Pitala sam da li bi možda PEC/CT pomoga kod otkrivanja primarnog tumora na što je doktor odgovorio da možda i bi, ali da najprije mora obaviti standardne pretrage (CT, bronhoskopiju).
Stvarno ne zam više šta da mislim. Pa valjda doktori znaju najbolje?!
djana is offline  
Old 21.01.2009., 01:26   #4637
Adenokarcinom dojke - POMAGAJTE!

Imam pitanje vezano za moju majku, koja ima 53 godine. Njeni zadnji nalazi tima za tumore dojke od 14. 01. '09. glase:

Dg: CA MAMMAE DISS. Meta reg. Supraclavicularis. Meta ossea

Op. (datum, vrsta): 2003. g. inflamirani tumor lijeve dojke, klinički T4 N2 M0. Priumila neoadj. KT po FEC protokolu 6 ciklusa potom operirana - masektomija i ev. aksile. (2004. g.)
PHD: CDI gr II, sva dojka prožeta tm stanicama. Aksila 5/9.
ER 100% PR=+ HER2=+++

Zračena radialno lokoregionalno.
Potom hormonska terapija - Nolvadex od 5. mj. 2004. g. do 5. mj. 2007. g. kada se uvodi Arimidex (radi hiperplazije endometrija).
11. mj. 2007. g. obrada pokazala paket ly desno.
Odlukom Tima primila 12 tjednih Taxola uz Herceptin.
Od 5. mj. '08. prima Xelodu uz Herceptin. Primila 6 ciklusa Xelode.

U 9. mj. 08. bolovi u leđima, sci obrada pokazala meta promjene po kostima.
Palijativno ozračena na TH9, 10, 11 i primila Arediu.
Također progresija ly suprakl. desno, te progresija tm markera CEA i Ca 15.3
Prekinuto liječenje Xelodom a u th uključen Cisplatin, primila 1 ciklus.

Od 10. mj. '08. na terapiji 2 M, primila IV ckl (zadnji 05. 12. '08.)
Krajem 12. mj. buknula desna dojka, progresija nalaza suprakl. desno te konglomerat ly u desnoj aksili.
Citopunkcija - adenoca metas. u aksili. Dojka punkcija negativna.

ODLUKA O LIJEČENJU:
- kemoterapija po AC protokolu uz kontrolu UZV srca.
Dopuniti obradu RTG pluća, lab. nalaze i tm markere.

-- kraj liječničkog nalaza --


TREBAM SAVJET ili neku pomoć - koliko sam razumio nalaz preporučuje se kemoterapija koktelom "AC", što je zapravo Doxorubicin i Ciklofosfamid s paclitaxelom (ovo sam saznao sa interneta), koji imaju teške nuspojave, npr.: mučnine, povraćanje, gubitak kose, rane na dlanovima i stopalima, mogu izazvati srčane probleme, čak i zastoj srca... (i ovo sam saznao sa interneta). Moja majka već jako teško podnosi kemoterapije (od 2004. stalno prima neke citostatike i hormone, sa očito sve slabijim rezultatima), a sada se stalno javljaju novi čvorići i metastaze u progresiji.

JAKO SAM ZABRINUT! Ima li tko nekakav savjet, kako lakše podnijeti terapiju ili možda neku drukčiju terapiju sa boljim rezultatima. Hvala!
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Old 21.01.2009., 08:58   #4638
Quote:
bsimic kaže: Pogledaj post

TREBAM SAVJET ili neku pomoć - koliko sam razumio nalaz preporučuje se kemoterapija koktelom "AC", što je zapravo Doxorubicin i Ciklofosfamid s paclitaxelom (ovo sam saznao sa interneta), koji imaju teške nuspojave, npr.: mučnine, povraćanje, gubitak kose, rane na dlanovima i stopalima, mogu izazvati srčane probleme, čak i zastoj srca... (i ovo sam saznao sa interneta). Moja majka već jako teško podnosi kemoterapije (od 2004. stalno prima neke citostatike i hormone, sa očito sve slabijim rezultatima), a sada se stalno javljaju novi čvorići i metastaze u progresiji.

JAKO SAM ZABRINUT! Ima li tko nekakav savjet, kako lakše podnijeti terapiju ili možda neku drukčiju terapiju sa boljim rezultatima. Hvala!
Po ovome što sam pročitala, mami je bolest u punom zamahu Nuspojave su jednostavno takve kakve jesu, iako to ne znači da ih mora uopće imati. Uzima li mama kakav preparat za dizanje imuniteta? Ovdje smo o tome zaista puno pisali.
Ipak, preporučila bih ti da uzmeš sve mamine nalaze i da mamu odvedeš na pregled kod neovisnog onkologa po drugo mišljenje. Ono košta, ali barem ćete biti na čistom što i kako dalje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 21.01.2009., 17:34   #4639
Hvala svima. Posebno tebi ko ka. Vjerujem u ono što je napisano.
cromaidenfreak is offline  
Old 21.01.2009., 17:39   #4640
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
2 Ivanica, Blaise, 5Ivy - mama mi je samozatajni i mirni tip koji izbjegava konflikte. To je sve bilo kul i u redu dok ju nije čopio rak dojke prije mjesec-2, tim više što ima potrebu obaviti sve sama (dižemo joj nalaze i sl., ali to je uglavnom to, jednostavno ima potrebu sama konzultirati se s liječnicima). Sada prima kemoterapiju i ima često niske leukocite. Stalno ju gnjavim da nešto jede i kuham samo ono što voli, samo da si nabilda imunitet. I onda ide kod doktora kojima ništa ne znači dogovoren termin i visi po čekaonicama krcatim ljudima koji su u momentalnim trendovima prehlada i plućnih upala. Ne znam kako, ali morat ću ju nagovoriti za neki kompromis jer me užasava ovo njeno izlaganje svim i svačim.
Posebno me ljuti što ona mora reći liječnici da joj dade uputnicu za kemoterapiju zaboga, tko je tu liječnik? Prvi put umalo zbog te tuke nije mogla primiti kemoterapiju. Sigurno joj ona nije prvi pacijent sa ovom dijagnozom i nije mi jasno koji im je klinac. Ima dosta takvih primjera iz zadnjih par mjeseci... nevjerojatno je kakvi se fušeri i šarlatani danas nazivaju liječnicima
Evo jedan prijedlog iz našeg iskustva. Moj dundo je za života primio 9 ciklusa kemoterapija. Prvo monoterapije, a zatim kombinirane.
Svo to vrijeme je pio kapsule Immunomax AHCC i Nativni propolis.
Krvna slika nikad nije bila van normale, u nijednom dijelu, pa tako i kod leukocita. Neka i drugi napišu ako imaju sličnih iskustava, pa možete probati.
Immunomax košta 180kn kutija, ali za teške bolesnike ona je dostatna za 1 dan. aime od 20 kapsula, dnevno se podijeljeno u 3 doze pije po 6 kapsula, dakle 18 komada. Nativni propolis bar 2x2 dnevno.
Gljive shiitake i maitake u kapsulama Immunomax AHCC dokazano smanjuju ili usporavaju rast metastaza, na način da potiču proizvodnju T stanica i leukocita.
Nativni propolis je snažan antioksidans i vrlo dobar imunostimulans.
Eto, razmislite.
Pozdrav i sretno, piši kako se situacija razvija
cromaidenfreak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.