Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 09:21   #4681
Pozdrav svima... upravo sam se registrirao na forum, pa malo pronjuskao u koju grupu bi islo ovo sto ja imam za reci. Malo sam potrazio, ima li tko slicne probleme, pa sam ustanovio da je takvih puno vise nego sto mogu procitati. Stoga, nemojte mi zamjeriti ako kazem nesto vec receno. ne zelim biti sebican , pa reci da pisem o svom problemu samo da bi meni bilo lakse, nego da olaksam mozda i drugima s istim problemom. U pitanju je psihologija...nisam pisao na forum psihologija jer ovu bolest sam svrstao u jednu od neizljecivih i zlocudnih. U pitanju su moji roditelji. Otac boluje od depresivnog poremecaja, a majka od tezeg psihickog poremecaja, jedan oblik shizofrenije. Majku bi tu naveo kao razlog ovog posta... Sin sam jedinac i od malena mi je u sjecanju borba protiv te bolesti. Moram reci da je majka tu najveci borac i bori se stim jako dobro. Moje pitanje za nekoga sa slicnim iskustvom je, kako se kao jedino dijete postaviti, kako izolirati to sve, a ne okrenuti bolesnim roditeljima leđa. Nedavno sam se ozenio i odselio radi posla 60 km dalje. Nije ni malo jednostavno zivjeti dva zivota...jedan kao muz, drugi kao djete. Da napomenem, tu je i supruga, cijoj ce majci mozda biti dijagnosticirana multipla skleroza. Sve to jako lose i negativno utjece na nas, mladi smo, a te bolesti nasih roditelja nas unistavaju. Ja se nadam da shvacate bit mog problema.
Schneider is offline  
Old 28.01.2009., 12:38   #4682
Quote:
djana kaže: Pogledaj post
Ma čini mi se da nije ni "baba" iz HZZO-a kriva. Izgledala je ko neka sirota koja mora odgovarati na neugodna pitanja, a sve u skladu s uputama koje je dobila. I njoj je valjda stalo do njezinog posla.
Čini mi se da se te stvari određuju na malo višem nivou.
Kriva je, itekako...
Nađvinski ju je pitao za njeno ljudsko, osobno mišljenje, a ona je odgovarala naučenim frazama, ne pokazujući ni gram ljudskosti.


No, druga je, na žalost i istinita, činjenica da ona sigurno ne bi prolazila takvu kalvariju s lijekovima i liječenjem kad bi joj zatrebalo kao obični, "mali" ljudi...

Btw, Ivanica, svaka čast na odličnom prilogu!
Smotani2 is offline  
Old 28.01.2009., 17:32   #4683
Pozdrav svima gledao sam Emisiju na HRT-u i toliko sam oduševljen, to su junaci svaka im cast dali su mi nade da ce biti bolje Majka mi je na SUTENTU i ljek radi odlicno
ali neznam kako cemo dalje i mi smo nazalost poceli rasprodavati imovinu ali uskoro necemo imati sto i prodati a i kome ces sta prodati kad nitko nema novaca,price o tome da ti doktor napise ljek,ili povjerenstva,bolnice ... doslovno mi je doslo da povracam od toga pa svima je jasno da se sve vrti oko novca da ce HZZO odobrit to mi je tesko povjerovati da ce na svakog pacjenta trosit 50000 kn i to ko zna koliko dugo neznam volio bih da bude tako ali mislim da i ako bude sta od toga da ce se provoditi selekcija pacjenata uzas muka mi je...
makyema is offline  
Old 28.01.2009., 20:11   #4684
lijep pozdrav svima!
moja draga osoba ima tumor i to gangliom anaplasticum gradus tri pa bih molila da sve ljude koji imaju informacije o tome,jave...hvala...
sretno svima!
ali... is offline  
Old 29.01.2009., 08:51   #4685
Quote:
ali... kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav svima!
moja draga osoba ima tumor i to gangliom anaplasticum gradus tri pa bih molila da sve ljude koji imaju informacije o tome,jave...hvala...
sretno svima!
https://www.medlink.com/medlinkcontent.asp
http://www.hkcr.org/publ/Journal/vol...oexistence.pdf
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 29.01.2009., 18:14   #4686
dragi ljudi ovog foruma

danas je nasa dina9 otisla andjelima ...znam to jer je ona bila pravi andjeo. Sklopila je svoje (u zadnje vrijeme) tuzne oci, i otisla svom tati (tako je ona znala reci, da nju njen tata ceka, ali da ona jos ima snage za zivjeti...do danas).

ja ovo moram napisati..
draga moja D...jako ces mi faliti, sve tvoje lijepe rijeci, svi tvoji snovi, sav tvoj optimizam u moru losih stvari koje su bile oko tebe..tesko je i boli me srce...i volim te puno i iskreno...
s dinom9 u srcu is offline  
Old 29.01.2009., 18:32   #4687
Quote:
s dinom9 u srcu kaže: Pogledaj post
dragi ljudi ovog foruma

danas je nasa dina9 otisla andjelima ...znam to jer je ona bila pravi andjeo. Sklopila je svoje (u zadnje vrijeme) tuzne oci, i otisla svom tati (tako je ona znala reci, da nju njen tata ceka, ali da ona jos ima snage za zivjeti...do danas).

ja ovo moram napisati..
draga moja D...jako ces mi faliti, sve tvoje lijepe rijeci, svi tvoji snovi, sav tvoj optimizam u moru losih stvari koje su bile oko tebe..tesko je i boli me srce...i volim te puno i iskreno...

Beskrajno mi je žao. Pomogla mi je kad mi je bilo najteže, iako i sama teško bolesna; jako me potresla ova vijest.
Dina, draga, sada si anđeo
FIŽA is offline  
Old 29.01.2009., 19:39   #4688
Dina9, sada si sa anđelima....
ivmaos is offline  
Old 29.01.2009., 19:56   #4689
Quote:
s dinom9 u srcu kaže: Pogledaj post
dragi ljudi ovog foruma

danas je nasa dina9 otisla andjelima ...znam to jer je ona bila pravi andjeo. Sklopila je svoje (u zadnje vrijeme) tuzne oci, i otisla svom tati (tako je ona znala reci, da nju njen tata ceka, ali da ona jos ima snage za zivjeti...do danas).

ja ovo moram napisati..
draga moja D...jako ces mi faliti, sve tvoje lijepe rijeci, svi tvoji snovi, sav tvoj optimizam u moru losih stvari koje su bile oko tebe..tesko je i boli me srce...i volim te puno i iskreno...

mislim da ce mnogima ostat inspiracija zbog svoje hrabrosti koju je pokazivala u svojoj borbi
moja sucut svima koji su je poznavali i voljeli
Nivia179 is offline  
Old 29.01.2009., 21:11   #4690
Quote:
s dinom9 u srcu kaže: Pogledaj post
dragi ljudi ovog foruma

danas je nasa dina9 otisla andjelima ...znam to jer je ona bila pravi andjeo. Sklopila je svoje (u zadnje vrijeme) tuzne oci, i otisla svom tati (tako je ona znala reci, da nju njen tata ceka, ali da ona jos ima snage za zivjeti...do danas).

ja ovo moram napisati..
draga moja D...jako ces mi faliti, sve tvoje lijepe rijeci, svi tvoji snovi, sav tvoj optimizam u moru losih stvari koje su bile oko tebe..tesko je i boli me srce...i volim te puno i iskreno...

draga naša dina... kvragu i bolest... puno te volim, i hvala ti na predivnim riječima podrške i ljubavi koje si mi pružila svaki puta kad bih potonula... PDT_Love_06

vjerujem da si sada na ljepšem mjestu i da ćeš nas čekati... i onda ćemo skupa popiti kavu i začikati jednu onak s guštom.
fajterica is offline  
Old 29.01.2009., 21:43   #4691
Dinek, tako se sve brzo odvilo...nismo stigle pojesti ni Goranove činke, toliko si pričala o njima... ostalo je toliko toga ne dorečenog, ne ispričanog, ne definiranog... Mila moja, ostaješ u mome srcu zauvijek. Rijetki su izuzetni ljudi poput tebe Dinek...znaj da ću ostati pozitivna i nastaviti raditi sve što mogu da pomognem ljudima poput tebe i radi tebe...ostaješ moja inspiracija do slijedećeg viđenja tamo gdje nas sve čekaš, sa svojim zaraznim smješkom...pusa
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 29.01.2009., 21:48   #4692
Draga Dina,

tvoj optimizam i snaga ostavili su doboki trag.

Zanam da je sad gore još jedna zagovornica koja će nas i dalje bodriti i biti uz naše oboljele.

HVALA TI
djana is offline  
Old 29.01.2009., 22:36   #4693
Draga moja Dinice

Stvarno su rijetki ljudi kao što si bila ti i nema koga nisi dirnula svojim duhom i sada svoji odlaskom.Bila si i prije i ostat ćeš zauvijek naš dobri anđeo.

Moje iskreno saučešće vama,njenim najbližima, jer ako je nama tako teško...
mišica07 is offline  
Old 29.01.2009., 23:06   #4694
Draga Dina!
Zauvijek ces ostati u nasim srcima
Hvala ti na optimizmu koji si nam ulijevala
Mirjana1984 is offline  
Old 29.01.2009., 23:14   #4695
Nemoguce!!!!
Ne, ..... Dina??
Nemogu vjerovati..

iskreno se nadam da si na nekom divnom mjestu
__________________
Im Himmel geht es weiter ...
bibobu is offline  
Old 29.01.2009., 23:38   #4696
puno ti hvala,ivanicapeca!držite se svi...
ali... is offline  
Old 30.01.2009., 08:23   #4697
Svima koji su Dinu na bilo koji način poznavali, voljeli je i poštivali upućujem izraze duboke sućuti. Iako sam je upoznala samo ovdje, na Forumu, i meni je u trenucima tuge i beznađa vraćala snagu koju sam prenosila svom bolesnom suprugu. Nikome od nas ovdje nije lako. Svi se svakodnevno borimo s milijun briga i želja - prva je - dočekati sutra, dočekati Uskrs, dočekati Božić.... Potresena sam zbog Dine - zbogom hrabra, mila djevojko!
Barreth is offline  
Old 30.01.2009., 08:52   #4698
Quote:
ali... kaže: Pogledaj post
puno ti hvala,ivanicapeca!držite se svi...
Evo našla sam i ovo http://emedicine.medscape.com/article/340632-overview
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 30.01.2009., 10:19   #4699
Draga dina9,
svakodnevno na ovom forumu, bila si moj heroj...zapravo ne znam nikoga tko se toliko godina tako hrabro borio...bila si moja inspiracija, dok se iz dana u dan borimo za život moje mame...vjerovala sam da ćeš se i ovaj put izvući ...ali isto tako vjerujem da si sada na nekom boljem mjestu, gdje nema bolesti...
svima koji su je na bilo koji način poznavali izražavam iskreno saučešće...
din9...ti si i dalje moj heroj...
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Old 30.01.2009., 10:22   #4700
svima sućut zbog dine
naime, hvala bogu, ne prolazim ništa što vi dragi ljudi ovdje prolazite, ali vas često čitam. čitajući vaše postove suosječam s vama, iako neznam i ne želim znati kako je vama. Dinu sam zavoljela koliko i vi, divila joj se, kao i svima vama, i smatram ju jednim do najdivnijih i najhrabrijih ljudi. Svi vi možete biti sretni što se je poznavali u ovom virtualnom, a možda i neki u stvarnom svijetu i što ste joj dosta pomagali ali jer je i ona vama prenosila svoje znanje i iskustvo.
Lijep i nježan pozdrav i samo nastavite sa svojim humanitarnim radom
linakina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.