Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2007., 15:52   #81
trudna sam 6 tj.i imam lagane bolove ,ali više u predjelu želuca prva mi je trudnoća pa nisam niti previše informirana ,trebala bih vaš savjet dali da se brinem previše ili ne?
inače kad ležim ne osjetim nikakvu bol dok sjedim me odmah počne bolit kao da imam upaljen mišić .
22.08 sam naručen na špregled iako mi je rekla tek nakon 6 tj.od zadnjeg pregleda bi trebala ići ali ja nemam živaca čekat
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 17:17   #82
Bok Marina i cestitam!
Zanima me gdje te tocno boli, dakle slijedece: da li je iznad pupka, da li ispod lijevog ili desnog rebrenog luka ili visoko u sredini gdje se rebreni lukovi spajaju.
Dobro je da ides za 10 dana na kontrolu i obavezno se zali. Ako ti ginekolog veli da to nema veze s trudnocom, pravac dr. opce medicine.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 17:28   #83
Quote:
makadamia kaže: Pogledaj post
Čula sam to za prepare, taman su ga ukinuli dok sam ja još bila u bolnici ali se i dalje prodavalo u ljekarnama što je zaostalo u skladištu i u bolnici su imali natrij-klorid firme Bayern ako se dobro sječam.
Ne znam dal ima jos negdje Prepara za nabaviti, no ipak natrij klorid nije sigurno bio kao zamjena za Prepar. Otopina Natrij klorida u odredjenoj koncentraciji je fizioloska otopina u koju se cesto stavljaju lijekovi te sve ide u infuziji u venu. Vjerojatno se radilo o nekom drugom lijeku.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 18:32   #84
Quote:
makadamia kaže: Pogledaj post
BDW zaboravila sam ovo napisati moja kolegica je takav iscjedak imala cijelu trudnoću i rodila je na kraju carskim rezom zbog zelena plodne vode 9 dana nakon termina. Bitno je da nema bolova tipa menstrualnih grčeva nakon 15-16tjedna. Ovo ti je samo mali znakić da se pokušaš pribrati i znam da je teško pokušaš se opustiti. Znam i da misliš lako nama koji ovo pišemo jer osjećaje ne možeš kontrolirati, i to je prirodno ali pokušaj razmišljati da sve MORA i HOĆE biti u redu i vidjeti ćeš da ćeš uspjeti . Pokušaj si postaviti male ciljeve i bit ćeš zadovoljnija. Ja sam skroz govorila baremmogu ja to, još 2 pa 2 još 2 i eto 35. Ni konzilij nije vjerovao da je moguće jer nakon vremena postane tijelo imuno na lijekove i traži jaču dozu,mene su bezuspješno stavljali na 3x2kapsule prepara i opet sam završavala na infuziji nakon 2dana uz čepiće u guzi i injekcije, radili mi serklažu pod trudovima u 26.tj jer bez nje kako sam se prekonoć otvorila rodila bih ni za dva tri dana a snjom možda se zadrži duže , tako se slozio konzilij da je rizik opravdan.Prijetilo mi je prsnuće maternice jer je stijenka bila tanka kao da sam u 40.tj. a trudovi neprestano i da se nakon serklaže pritisak na stijenke povećao jer je dolje šav a prirodno te taj pritisak otvara nema naglih pokreta ni sjedenja, ništa, i da dokažem da je snaga volje i želja veća od #njihovog nezaobilaznog spontanog# rodi se princeza na sveta Tri kralja.Sa sinom su rekli da s tim trudovima neću 6sati izdržati d je nemoguće zaustaviti a da infuzija neće djelovati jer sam otvorena 3prsta izdržala sa 3tjedna DOSLOVNO LEŽEĆI U KREVETU i nužda u patku ni mrdac, sva smrdljiva i ina.ali dobih andjela koji mi teše liniju. I sad OSIM podočnjaka mi je super
Dage moje forumašice,
hvala vam svima na podršci i utjesi...na žalost ova tema je živnula od kada sam se je ponovo logirala...svaka vam čast što me toliko pratite i podržavate...Bože sad kad čitam ovo tvoje mislim si da sam ja mačji kašalj....znam da je snaga volje jako bitna, ali jednostavno sam jutros malo pala...ali sad sam opet dobro...i da, glavna je novost da od podneva nema više iscjetka i molim Boga da tako ostane, jer da me opet strefi izludila bih, mada sam na žalost i na to spremna...dobra je stvar u tome što me zadnja 2 dana trbuh skoro uopće ne boli (bar se nadam da je to dobro, tj. da je sa bebolinom sve ok)...ne kužim to sa zaostalom krvi-mislim kako nakon 14 tjedana trudnoće još može negdje biti zaostale krvi? Možda pitam gluposti ali eto....
Pusa još jednom svima i hvala vam....nestrpljivo čekam vaše daljnje postove
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 20:19   #85
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Bok Marina i cestitam!
Zanima me gdje te tocno boli, dakle slijedece: da li je iznad pupka, da li ispod lijevog ili desnog rebrenog luka ili visoko u sredini gdje se rebreni lukovi spajaju.
Dobro je da ides za 10 dana na kontrolu i obavezno se zali. Ako ti ginekolog veli da to nema veze s trudnocom, pravac dr. opce medicine.

visoko u sredini gdje se rebreni lukovi spajaju u doljnjem djelu ne osjećam nikakvu bol ,stalno mislim da je želudac ,sad mi je pop.bilo malo bolje ,ali eto opet počinje
hvala na pomoći
any nadam se da će biti sve ok
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 20:45   #86
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
visoko u sredini gdje se rebreni lukovi spajaju u doljnjem djelu ne osjećam nikakvu bol ,stalno mislim da je želudac ,sad mi je pop.bilo malo bolje ,ali eto opet počinje
hvala na pomoći
any nadam se da će biti sve ok
Hvala ti...mislim da kod tebe nema razloga za brigu ako te ne boli u doljnjen dijelu...a i koliko sam shvatila ti si još na početku, pa taman i da te boli dolje kažu da je to normalno jer da se maternica rasteže....meni je gin rekao da je sve normalno, pa čak i bolovi, samo da nema krvarenja
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 21:08   #87
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
visoko u sredini gdje se rebreni lukovi spajaju u doljnjem djelu ne osjećam nikakvu bol ,stalno mislim da je želudac ,sad mi je pop.bilo malo bolje ,ali eto opet počinje
hvala na pomoći
any nadam se da će biti sve ok
Vrlo vjerojatno zeludac. Pokusaj pratiti jel vezano za klopu ili ipak kad si gladna. Meni je Gastal znao pomoci, no nemas razloga za brigu. Ako te jako to smeta, idi dr. opce medicine jer ce, kad te pregleda, bolje znati nego mi ovdje.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 21:34   #88
hvala
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 07:59   #89
Nema na cemu. Vazno je da budes dobro i zelim ti urednu trdnocu tako da cijelo vrijeme uzivas.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 08:42   #90
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Dage moje forumašice,
hvala vam svima na podršci i utjesi...na žalost ova tema je živnula od kada sam se je ponovo logirala...svaka vam čast što me toliko pratite i podržavate...Bože sad kad čitam ovo tvoje mislim si da sam ja mačji kašalj....znam da je snaga volje jako bitna, ali jednostavno sam jutros malo pala...ali sad sam opet dobro...i da, glavna je novost da od podneva nema više iscjetka i molim Boga da tako ostane, jer da me opet strefi izludila bih, mada sam na žalost i na to spremna...dobra je stvar u tome što me zadnja 2 dana trbuh skoro uopće ne boli (bar se nadam da je to dobro, tj. da je sa bebolinom sve ok)...ne kužim to sa zaostalom krvi-mislim kako nakon 14 tjedana trudnoće još može negdje biti zaostale krvi? Možda pitam gluposti ali eto....
Pusa još jednom svima i hvala vam....nestrpljivo čekam vaše daljnje postove
Iskreno po struci sam ekonomist i ne kontam se previše u to legica mi je liječnik pa ču pitati detalje znam samo da to vjerojatno pukne neka žilica a ta krv ne iziđe odmah a da počne ići svježa krv odmah sumnjaju na odljuštenje posteljice i spontani u tijeku dok se uzv ne dokaže suprotno. Krvarenje u kasnijoj trudnoći može značiti placentu previu ali valjda nakon 20tj. -svježa krv-isto se uzv dokazuje. Jerbo malo spuštena posteljica ima tendenciju da se do 24.tj.podigne i oslobodi ušće maternice. To pišem jer mi je sa curom tako bilo i odigla se normalno. Navodno je posteljica pritiskala krvne žilice koje su povremeno puckale i eto smeđeg iscjetka. A kod mene su navodno i urođeno zadebljane vene i arterije bile sa stražnje strane posteljice i navodno ne stvaraju problema u trudnoći već pri porodu na to obratiše pažnju u 2.trudn.jeer mi je pukla vena u maternici u porodu pa sam nakon sveg ošla na stol dio uživo dok nisu skontali što to bi.
makadamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 08:44   #91
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ne znam dal ima jos negdje Prepara za nabaviti, no ipak natrij klorid nije sigurno bio kao zamjena za Prepar. Otopina Natrij klorida u odredjenoj koncentraciji je fizioloska otopina u koju se cesto stavljaju lijekovi te sve ide u infuziji u venu. Vjerojatno se radilo o nekom drugom lijeku.
Legica mi je ginek.pa sam pitala i jesam dobro pročitala natrij-klorid ali u njega su dodavali injekcije prepara.
makadamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:13   #92
Quote:
makadamia kaže: Pogledaj post
Iskreno po struci sam ekonomist i ne kontam se previše u to legica mi je liječnik pa ču pitati detalje znam samo da to vjerojatno pukne neka žilica a ta krv ne iziđe odmah a da počne ići svježa krv odmah sumnjaju na odljuštenje posteljice i spontani u tijeku dok se uzv ne dokaže suprotno. Krvarenje u kasnijoj trudnoći može značiti placentu previu ali valjda nakon 20tj. -svježa krv-isto se uzv dokazuje. Jerbo malo spuštena posteljica ima tendenciju da se do 24.tj.podigne i oslobodi ušće maternice. To pišem jer mi je sa curom tako bilo i odigla se normalno. Navodno je posteljica pritiskala krvne žilice koje su povremeno puckale i eto smeđeg iscjetka. A kod mene su navodno i urođeno zadebljane vene i arterije bile sa stražnje strane posteljice i navodno ne stvaraju problema u trudnoći već pri porodu na to obratiše pažnju u 2.trudn.jeer mi je pukla vena u maternici u porodu pa sam nakon sveg ošla na stol dio uživo dok nisu skontali što to bi.
Hej kolegice,
eto i ja ekonomistica teko da nemam pojma...ali super si mi objasnila...kad sam bila na zadnjem pregledu rekao mi je gin da izgleda da imam problema sa posteljicom...bebolino je užasno živ i odupre se rukicama od jednu stranu maternice i onda lupa nogama za poludit...doktor mu se smijao kako je živ (njemu/njoj) ali me ljuti, jer mi to za posteljicu nije niti potvrdio, niti mi je išta napisao...a ako je tako to bi ipak trebali znati..jer sam čitala da ako do kraja trudnoće ostane placenta previa da je obavezan carski

Hvala ti na detaljnim informacijama
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:19   #93
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Hej kolegice,
eto i ja ekonomistica teko da nemam pojma...ali super si mi objasnila...kad sam bila na zadnjem pregledu rekao mi je gin da izgleda da imam problema sa posteljicom...bebolino je užasno živ i odupre se rukicama od jednu stranu maternice i onda lupa nogama za poludit...doktor mu se smijao kako je živ (njemu/njoj) ali me ljuti, jer mi to za posteljicu nije niti potvrdio, niti mi je išta napisao...a ako je tako to bi ipak trebali znati..jer sam čitala da ako do kraja trudnoće ostane placenta previa da je obavezan carski

Hvala ti na detaljnim informacijama
mene su sad vozali tjednima zbog nisko spuštene posteljice i moguće praevie..
sad idem za tjedan dana ponovno na uzv ali mi se za sada na uzv u 28. tjednu izvukla posteljica na 4.5 cm od ušća maternice.. veli doktor da će se vjerojatno još izvući prema naprijed i da će sve biti ok.. čak ne moram ni mirovati strogo kako je bilo govora.. nisko sijelo posteljice je negdje ako ostane do 2 cm od ušća. (a imala sam ja i krvarenja negdje u 12. tjednu i svašta nešto..)
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:28   #94
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Drage moje,
ja s ovom temom muku mučim skoro od početka trudnoće i mogu reći da sam na žalost veći iskusna u tome....nemojte molim vas misliti da vam ovo pišem da vas zabrinem ili bacim u bad...ovo pišem više radi sebe jer sam već 7 tjedana bez Interneta i nisam mogla dočekati da se ovdje sa nekim posavjetujem....uglavnom , mene od početka trudnoće boli trbuh i rekli su da je to na početku normalno, jer se kao širi matrernica i sve 5.....međutim ja sam u 7. tjednu jedno jutro imala lagani smeđi iscjedak i otišla u Petrovu na hitnu...neću vam niti pričati iskustvo od tamo,ali odgovor je bio da su do sada ti bolovi već trebali prestati i da ako nisu da mi prijeti pobačaj...i odmah su me bacili na mirovanje i utrogestane - 6 komada dnevno vaginalno....s obzirom da se to desilo u subotu, nisam mogla dočekati ponedjeljak da odem kod svog gina i vidim šta će on reći...na neke stvari je poludio što su mi rekli, ali ovo za bolove u trbuhu je potvrdio i rekao da smijeme eventualno navečer sa mužem u laganu šetnjicu....i sve je bilo ok do ovog ponedjeljka kada sam opet mrvicu (doslovce 2 kapi) prokrvarila...i šta ću drugo, nazovem svog gina i kaže on odmah dođi...beba je hvala Bogu ok, ali je užasno nemirna (sada smo u 14. tjednu) i lupa me nogicama, pa mi je izgleda odljuštila malo posteljicu...tako da to i nije bilo neko krvarenje, ali sad moram strogo mirovati, nema više niti šetnje, morali smo otkazati more i sve ostalo...Utrogestani i dalje 6 komada dnevno vaginalno plus Normabel 2 puta dnevno po 2 mg....mene trbuh jako boli, a pogotovo po noći, valjda kad se opustim i onda se nekontrolirano okrenem...ma imam osjećaj da sve zvijezde vidim....
mislim, znam da moram biti optimistična, ali ne znam kako...stalno mi govore da svaki čas mogu pobaciti, 2 puta malo prokrvarila i naravno da sam zabrinuta da li će se beba roditi zdrava ako daj Bože dočekamo kraj trudnoće...eto to vam je moja jadikovka, a ja sad jedva čekam da čujem šta ćete mi vi napisati....
draga moja,
držim ti fige da izdržiš! sve će bit ok, samo se čuvaj i nemoj paničariti! šta god da se desi, sve ćeš izdržati i zato se nemoj opterećivati. meni su isto svašta govorili, čak i da neću moći imati djece pa onda da ću moći ali ću morati strogo mirovati i ostale gluposti... na kraju, ja zanijela iz drugog pokušaja, prehodala cijelu trudnoću i sve je ok. nemoj da te uspaniče! samo se čuvaj i što manje kreći, to je najviše što ti možeš napraviti za svoju bebu
__________________
Ljubav je...
keki005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:28   #95
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
mene su sad vozali tjednima zbog nisko spuštene posteljice i moguće praevie..
sad idem za tjedan dana ponovno na uzv ali mi se za sada na uzv u 28. tjednu izvukla posteljica na 4.5 cm od ušća maternice.. veli doktor da će se vjerojatno još izvući prema naprijed i da će sve biti ok.. čak ne moram ni mirovati strogo kako je bilo govora.. nisko sijelo posteljice je negdje ako ostane do 2 cm od ušća. (a imala sam ja i krvarenja negdje u 12. tjednu i svašta nešto..)
Znači sad ti je sve ok?? Ma super!!!
Ja ću sad idući ponedjeljak vidjeti kod svog doktora kaj je s tom posteljicom, jer meni nigdje niš nije napisao samo mi je onako usput rekao...ja ti zbog tih mojih tegoba moram svaka 2 tjedna na kontrolu, a ne svaka 4 ko sve normalne trudnice...
ma ja se samo brinem zbog tih grčeva i tih smečkastih iscjedaka (ja svježu krv nisam imala) da beba neće biti zdrava...non-stop mi se to mota po glavi
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:29   #96
Quote:
keki005 kaže: Pogledaj post


draga moja,
držim ti fige da izdržiš! sve će bit ok, samo se čuvaj i nemoj paničariti! šta god da se desi, sve ćeš izdržati i zato se nemoj opterećivati. meni su isto svašta govorili, čak i da neću moći imati djece pa onda da ću moći ali ću morati strogo mirovati i ostale gluposti... na kraju, ja zanijela iz drugog pokušaja, prehodala cijelu trudnoću i sve je ok. nemoj da te uspaniče! samo se čuvaj i što manje kreći, to je najviše što ti možeš napraviti za svoju bebu
Hvala ti Keki ..ma vi ste meni cure stvarno super i jedina utjeha i nada...divno je to kako se ne poznajemo, a jedna za drugu smo tu uvijek...HVALA VAM od srca svima
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:34   #97
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Znači sad ti je sve ok?? Ma super!!!
Ja ću sad idući ponedjeljak vidjeti kod svog doktora kaj je s tom posteljicom, jer meni nigdje niš nije napisao samo mi je onako usput rekao...ja ti zbog tih mojih tegoba moram svaka 2 tjedna na kontrolu, a ne svaka 4 ko sve normalne trudnice...
ma ja se samo brinem zbog tih grčeva i tih smečkastih iscjedaka (ja svježu krv nisam imala) da beba neće biti zdrava...non-stop mi se to mota po glavi
kod mene nije bio idcjedak nego baš krvarenje.. ali to čak i nemora biti vezano s posteljicom.. iako oni odmah uzimaju sve opcije u obzir..

nego ti lijepo lezi i odmaraj i budi dosta na lijevom boku i nemoj ništa teško dizati i raditi.. i opusti se..

a i ja ti idem svako 2-3 tjedna na kontrolu..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:36   #98
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Hvala ti Keki ..ma vi ste meni cure stvarno super i jedina utjeha i nada...divno je to kako se ne poznajemo, a jedna za drugu smo tu uvijek...HVALA VAM od srca svima
anytime, any5! veelika pusa tebi i maloj bebi
__________________
Ljubav je...
keki005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:06   #99
Da vam se malo javim. Zvala sam mog dr.-a koji se jos nije vratio s godisnjeg nego se vraca za tjedan dana. Bas mi to i nije drago, bilo bi bolje da je tu. Nemam vise grceve nego povremeno iznad stidne kosti jednu nelagodu kao pred mengu. To nije bol niti grc. Javi se ponekad, traje neko vrijeme pa prodje, ali nije simpaticno. Nije mi niti simpaticno kontrahiranje maternice kad se ustajem, kad se beba okrece itd.... ali to ne boli uopce. Eto. Vjerujem da cu izdrzati jos jedan tjedan jer zbilja nema smisla da me gleda 5 razlicitih dr.-a, ako mi bude gore, idem na hitnu! Cure, velika pusa svima.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:09   #100
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Da vam se malo javim. Zvala sam mog dr.-a koji se jos nije vratio s godisnjeg nego se vraca za tjedan dana. Bas mi to i nije drago, bilo bi bolje da je tu. Nemam vise grceve nego povremeno iznad stidne kosti jednu nelagodu kao pred mengu. To nije bol niti grc. Javi se ponekad, traje neko vrijeme pa prodje, ali nije simpaticno. Nije mi niti simpaticno kontrahiranje maternice kad se ustajem, kad se beba okrece itd.... ali to ne boli uopce. Eto. Vjerujem da cu izdrzati jos jedan tjedan jer zbilja nema smisla da me gleda 5 razlicitih dr.-a, ako mi bude gore, idem na hitnu! Cure, velika pusa svima.
A miša mu ljubim!!! Svadan jedna od nas s nekm tegobama....ja se toplom nadam, a i mislim da to nije ništa...ne da te tješim, nego si mislim tko zna možda se već kosti po malo miču, pa te to boli...mislim da je veći problem kad te baš u trbuhu boli gdje je bebolino....mene je danas malo boluckalo na sredini trbuha, pa sam promijenila poožaj i bolje je....i moj gin je ovaj tjedan na GO.

gle, ak se to nastav i ak će te brinuti-kao što si i sama rekla-na hitnu ili ih azovi i objasni...nama su u subotu navečer na hitnoj sve super objasnili preko telefona i nili su super ljubazni kaže kuma..

drži se baby
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.