Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 13:37   #41
hmmmmmm ... nemam pojma
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 19:17   #42
Moze se presadit samo njezno, pri presadjivanju ce se vjerojatno korjen biljke malo ostetiti ali nema veze ako ju moras presaditi moras jel tak ,razdvoji korjenje jedne i druge i stavi u posebnu teglicu(lakse ti bude ako vas dvoje to radi)nisam ti bas opsirno objasnio ali ako ti jos nije jasno javi..
oldtimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 07:39   #43
Aloe vera

Imam taj kaktus i nakon 2godine je poceo tjerati mlade cvjetove moze li mi netko reci uvjete za tu biljku i ima li netko doma alou pa mi pokaze slikom
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 07:43   #44
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Imam taj kaktus i nakon 2godine je poceo tjerati mlade cvjetove moze li mi netko reci uvjete za tu biljku i ima li netko doma alou pa mi pokaze slikom
Mozda je vec bilo govora o njoj ali nemogu naci.hvala svima koji ce naci vremena da odgovore na ovo
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 09:17   #45
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Mozda je vec bilo govora o njoj ali nemogu naci.hvala svima koji ce naci vremena da odgovore na ovo
Ja moju držim u pitaru , vani...Zimi ju preselim u zatvoren prostor (trenutno je to nedovršeno potkrovlje kuće, bitno je da stalno ima svjetla, povremeno ju zalijem)...Kad je vani, dakle sad, zalivamo ju redovno s ostalim cvićem....Nije zahtjevna...
Jesi malo guglala?
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 15:57   #46
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Ja moju držim u pitaru , vani...Zimi ju preselim u zatvoren prostor (trenutno je to nedovršeno potkrovlje kuće, bitno je da stalno ima svjetla, povremeno ju zalijem)...Kad je vani, dakle sad, zalivamo ju redovno s ostalim cvićem....Nije zahtjevna...
Jesi malo guglala?
Hvala na savjetu,znas li mozda kada je mogu presaditi?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 17:18   #47
generalno pravilo transplantacije = u vrijeme dormancije (između početak 12. i kraj 2.mjeseca)
mozes i u jesen, doduse.

mislim, ako nisam siguran, ja bih tako napravio jer je tad najsigurnije. mozda ce ti tko dat bolji/konkretniji savjet.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 18:37   #48
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu,znas li mozda kada je mogu presaditi?
Ja nisam imala strpljenja i danas, pijem kavu u vrtu i gledajući vrijedne ljude kako rade, poželim i ja nešto raditi...Ugledam ja moju aloe veru...I lijepo uzmem rukavice na ruke, izvadim biljčicu ...Zadnji čas..
Već se sva stisla ..Da skratim: presadila sam je u tri pitara...Pa što bude...Nadam, se da joj je uvijek vrijeme..
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:15   #49
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
generalno pravilo transplantacije = u vrijeme dormancije (između početak 12. i kraj 2.mjeseca)
mozes i u jesen, doduse.

mislim, ako nisam siguran, ja bih tako napravio jer je tad najsigurnije. mozda ce ti tko dat bolji/konkretniji savjet.
A da sam pročitala tvoj post ranije, možda bi i ja čekala jesen ... ali bojim se da bi onda bilo kasno za moju vericu..Sva se jadna stisla, nabujala u malom pitariću a sad sam je u tri rasporedila, čak sam i dva izdanka ubacila u kamenjar, pa kako bude..Vjerujem ja njoj, jaka je ona...
Ja ju ljeti uberem pa namažem lice nakon sunčanja ili za ubod komarca..
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 07:34   #50
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
A da sam pročitala tvoj post ranije, možda bi i ja čekala jesen ... ali bojim se da bi onda bilo kasno za moju vericu..Sva se jadna stisla, nabujala u malom pitariću a sad sam je u tri rasporedila, čak sam i dva izdanka ubacila u kamenjar, pa kako bude..Vjerujem ja njoj, jaka je ona...
Ja ju ljeti uberem pa namažem lice nakon sunčanja ili za ubod komarca..
Nisam je jos koristilaa za ljekovite svrhe,a dosta je velika,s obzirom da si je presadjivala kakav joj je korijen,dali se odvaja?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 11:19   #51
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Nisam je jos koristilaa za ljekovite svrhe,a dosta je velika,s obzirom da si je presadjivala kakav joj je korijen,dali se odvaja?
Odvaja se vrlo lako...nema nekih problema osim što se na mjestima zaplete ali nije bed
...lagano, bez nervoze i odvoji se ...
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 09:17   #52
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Odvaja se vrlo lako...nema nekih problema osim što se na mjestima zaplete ali nije bed
...lagano, bez nervoze i odvoji se ...
Mogu ti reci da moja super izgleda a i ostali kaktusi
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:05   #53
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Ja ju ljeti uberem pa namažem lice nakon sunčanja ili za ubod komarca..
je, je, svi je hvale da je dala dusu za njegu koze. mozes i nakon depilacije tj. ako imas osjetljivu kozu... ono...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:22   #54
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
je, je, svi je hvale da je dala dusu za njegu koze. mozes i nakon depilacije tj. ako imas osjetljivu kozu... ono...
Zar je samo ocijedite nis ne pripremate,,,,
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:58   #55
Ne znam za depilaciju, nisam probala ali sam probala nakon sunčanja nanijeti na dijelove koje sam previše izložila i pomoglo je u roku odmah...( i dalje je bolje paziti prije sunčanja) ali ako se zaboraviš... Onako , samo ubereš i cijediš onaj sok...Jedna mi se žena kunila da ga je svako jutro miksala i pila , mada se ja ne bi usudila...Neki ga cijede u kremu za ruke, pa navlažuje kožu....(ja preferiram krastavac za vlaženje lica)
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:41   #56
Neki govore da je dobra za piti jer sprecava stanice raka da se mnoze,a tko zna treba probati
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 20:21   #57
Pa ne znam ..ja bi da neko drugi prije mene proba..google is my friend
aj ti prva...(zeka-peka..)
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:21   #58
ja cu probati pa ti javiti
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:07   #59
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
ja cu probati pa ti javiti
Vjerojatno je dobro ako već postoje nedajbože stanice raka...ajmo ne zvati vraga, bolje nam je držati se ukrasa i povremeno pomazati koljena, laktove ili gujcu kad izgori (ako se sunčaš gole gujce ko ja...)
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 06:23   #60
Ne volim se suncati gola,ali mozemo se mazati i ima dobar miris
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.