Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2015., 13:12   #3341
Quote:
ArcanumLibrum kaže: Pogledaj post
Bijela i Crna magije ne postoje ....to si bajke za malu djecu.
Magija je ništa drugo nego čista psiha? Da , mogli bi to tako reći. Ali to ne znači da će svaka dublja misao imati neki efekat.
Iako sve s fizičkog stajališta i je energija , ta energija ima svoje varijable i igra po svojim određenim pravilima. Baš je zbog tih varijabli i pravila ne-moguće raditi neku štetu samo mislima.

Nešto slično bi bilo moguće u slučaju kada bi "zaobišli" te varijable ali svejedno zadržali pravila
Slažem se da je magija jedna. Ali s obzirom da smo na razini postojanja gdje je naglasak na dualitetu, radi lakšeg sporazumijevanja, kažem bijela ili crna.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 12:10   #3342
postoji li neki talisman ili bilo šta vezano za ljubav? na tom polju mi ama baš nikako ne ide, već godinama tapkam na istom mjestu dok drugi ljudi su prošli već jedan dio svoje životne "svrhe". hvata me očaj, jer stalno doživljavam nepravdu, zajedno s mojom obitelji. nikom ništa ne radimo, a svo drvo i kamenje na nas, od strane rodbine, bliskih ljudi, prijatelja, do ljudi koje ni ne viđamo. help!
bluemoon89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 12:02   #3343
Pa postoji ih jako puno samo je pitanje da li stvarno vrijede/pomažu?

Govoreći iz vlastitog skupog iskustva: ne vrijede nimalo.

Svi ti silni problemi su normalni u jednom segmentu života, ma kako brojni i bizarni bili!
Jer, SVI imaju i uspone i padove; sve će to proći.

Nekome prije, nekome kasnije. Do tada strpljen, spašen.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 03:47   #3344
daklem 'vako stvari stoje-imam dva pitanja
(možda sam trebala raditi klona za ovo? )
pola godine sam u vezi sa tipom
koji ima na sebi priljepak, odnosno svoju bivšu koja je pravi uhljeb, visi mu na novčaniku da se tako izrazim etc.
njezina stara je muslimanka (iako nema neke veze but still, mislim da je good to know) pa je meni moja 'svekrva' (koju volim do neba i natrag) rekla kako da od svog dragog (koji često putuje btw) maknem tu munjaru
''operi nejgove gaće/mudante na ruke pod hladnom vodom-ona je sigurno stavila menzes u nejgovu hranu. kad to napraviš, ona će se maknuti od njega''

weeeelllll....ja sam kind of napravila to...i ponavljala njezino puno ime (ne skraćeno kojim je svi zovu) i ona je došla i za 3 dana od ''pranja'' vratila kljuć od kuće...jel moguće da je ''urok'' djelovao?


i pitanje broj dva-da li samo zabrijavam ili je moguće da sam 'nesvejsno' za vrijeme odnosa napravila nešto što je stvorilo neraskidivu sponu?
dešava se, pogotovo na daljinu, da nam se događaju identične stvari i na psihičkom i na fizičkom planu....
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 00:32   #3345
Zelio bih postaviti jedno pitanje za moju prijateljicu
Naime,znamo se od djetinjstva,ali mi je za ovo rekla tek nedavno...
Njeni roditelji su sada razvedeni.Kad je bila mala ona i njena obitelj zivjela je na najgornjem katu kuce trokatnice.U prizemlju kuce zivjeli su starija zena i njen sin kojima je sve u kuci smetalo.Situacija u kuci se pogorsavala,a baba i njen sin iskazivali su sve vecu mrznju prema njima.Ona,moja prijateljica,ces je primjetila da ta baba baca nekakave stapice ispred njenih vrata i da te iste stapice baca na cestu.Njeni roditelji su se nedugo nakon toga rastali,a na tom raskrizju na kojem je ta baba bacala neke stapice i dan danas se dogadaju prometne nesrece.Ali ono najgore sto ju je tako prestrasilo da se tresla preda mnom je to da su ona i njena majka jednom dok su bile na balkonu na krovu kuce ugledale kao lopticu napravljenu od nekakve krpe ili aluminijske folije,a u njoj je bila njihova kosa...
Iskreno,ja ne vjerujem u to,ali zelim pomoci svojoj prijateljici te vas molim za nekakav savjet.
Kakvi su to stapici?
Jeli to stvarno vezano za crnu magiju ili je to pretjerivanje?
Kako da joj pomognem?

HVALA
maumau13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 11:17   #3346
Quote:
maumau13 kaže: Pogledaj post
Zelio bih postaviti jedno pitanje za moju prijateljicu
Naime,znamo se od djetinjstva,ali mi je za ovo rekla tek nedavno...
Njeni roditelji su sada razvedeni.Kad je bila mala ona i njena obitelj zivjela je na najgornjem katu kuce trokatnice.U prizemlju kuce zivjeli su starija zena i njen sin kojima je sve u kuci smetalo.Situacija u kuci se pogorsavala,a baba i njen sin iskazivali su sve vecu mrznju prema njima.Ona,moja prijateljica,ces je primjetila da ta baba baca nekakave stapice ispred njenih vrata i da te iste stapice baca na cestu.Njeni roditelji su se nedugo nakon toga rastali,a na tom raskrizju na kojem je ta baba bacala neke stapice i dan danas se dogadaju prometne nesrece.Ali ono najgore sto ju je tako prestrasilo da se tresla preda mnom je to da su ona i njena majka jednom dok su bile na balkonu na krovu kuce ugledale kao lopticu napravljenu od nekakve krpe ili aluminijske folije,a u njoj je bila njihova kosa...
Iskreno,ja ne vjerujem u to,ali zelim pomoci svojoj prijateljici te vas molim za nekakav savjet.
Kakvi su to stapici?
Jeli to stvarno vezano za crnu magiju ili je to pretjerivanje?
Kako da joj pomognem?

HVALA
Ehh ako je u tome bila nekakva kosa , onda je da baba definitivno nešto pokušavala baciti. Ali dali je to upalilo? Sumnjam , pogledaj ovo s realne strane...danas se svaki treći bračni par rastaje. Takve babski uroci se mogu naći u bilokojim jadnim čak i wiccanskim grimorijima. Stoga , jedina šteta koju tvojoj prijateljici radi ta baba je da ih sve samo prestraši...takvi jadni "uroci" kojih imaš na svakom uglu ti u 99.99% slučajeva ne rade.

Kako da joj pomogneš? Reci toj prijateljici da se ne boji praznovjernih gluposti te da se suoči s tom babom.
Najbolje bi bilo da sve te štapiće i kuglice s kosom sakupi u jednu kutiju te spali njoj pred nosom. Te da joj nakon toga priprijeti po njezinoj želji. To je to .....praznovjerne stare babe nije teško preplašiti.
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 14:30   #3347
Citam sve ove price i ne vjerujem... Ovako... ja i muz smo bili stvarno sretni dok se on nije poceo mijenjati na gore. Pitala sam se sta mu je mozda je prestao da me voli...jednom prilkom sam slucajno jednoj osobi dala nasu sliku da ponese kod jedne zene iz Banja Luke. Ona me posle pola sata nazvala i rekla mi da pod hitno moram da odem kod hodze da mi skine sve uroke. Zena je sve pogodila a nije me ni vidjela. Da sam smrsala,da sam u depresiji,da mi muz psuje sve zivo,kakvo je stanje u kuci sve. Ja se prepala,odma odem kod hodze on kaze da su to uradile osobe bliske mom muzu jer me ne vole. Da sam popila mens u kafi,da su preko mrtvacke odjece napravile da me muz mrzi i da me otera. Uradim ja sve sto je rekao i opet isto. Sad citam da nije moguce ostati trudna ako si pod crnom magijom. Sve u redu,ginekolog zadovoljan a ja posle 3 godine jos inisam trudna.

Izvinjavam se na dugom postu,moze li mi neko pomoci da mi kaze kome da se obratim,sta da radim? Obzirom da mi ovaj hodza nije pomogao razmisljam da odem pod Ostrog... Help please...
zastobasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 16:07   #3348
Quote:
Gaudrath kaže: Pogledaj post
U bacanju uroka ne, ali dosta ljudi je čitalo neke moje članke o zaštiti protiv istih i pohvalilo njihovu efikasnost, tako da sam detaljno proučio način rada uroka. Inače nit nemreš kreirat efikasne metode zaštite.

Nisam htio vrijeđat, al mi malko ide na živce kad ljudi portretiraju magiju kao be-all-end-all sredstvo za rješenje svih problema. Magija je jako loša u toj ulozi. Što se uroka tiče, kažem, ne može se utjecati na nekoga tko nema prijemčiv mentalitet. Ne kažem da moraju vjerovat u nadnaravno ili magiju, mogu oni vjerovat u bilo što. Važno je da prihvaćaju takav ustroj stvari. Oni koji vjeruju isključivo u ono što se može definitvno i nepobitno dokazati, kao neki znanstvenici i skeptici, naprimjer, su imuni na uroke i magiju u širem smislu.

Ako misliš drugačije, Čudesni Randi još uvijek nudi milion dolara onome tko uspije dokazati postojanje paranormalnih sila u laboratorijskim uvjetima.
Mozes li meni ikako pomoci i reci sta da uradim?
zastobasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 17:54   #3349
Quote:
zastobasja kaže: Pogledaj post
Citam sve ove price i ne vjerujem... Ovako... ja i muz smo bili stvarno sretni dok se on nije poceo mijenjati na gore. Pitala sam se sta mu je mozda je prestao da me voli...jednom prilkom sam slucajno jednoj osobi dala nasu sliku da ponese kod jedne zene iz Banja Luke. Ona me posle pola sata nazvala i rekla mi da pod hitno moram da odem kod hodze da mi skine sve uroke. Zena je sve pogodila a nije me ni vidjela. Da sam smrsala,da sam u depresiji,da mi muz psuje sve zivo,kakvo je stanje u kuci sve. Ja se prepala,odma odem kod hodze on kaze da su to uradile osobe bliske mom muzu jer me ne vole. Da sam popila mens u kafi,da su preko mrtvacke odjece napravile da me muz mrzi i da me otera. Uradim ja sve sto je rekao i opet isto. Sad citam da nije moguce ostati trudna ako si pod crnom magijom. Sve u redu,ginekolog zadovoljan a ja posle 3 godine jos inisam trudna.

Izvinjavam se na dugom postu,moze li mi neko pomoci da mi kaze kome da se obratim,sta da radim? Obzirom da mi ovaj hodza nije pomogao razmisljam da odem pod Ostrog... Help please...
Nisi li možda pomislila da je ta žena sve pogodila jer te ta osoba kojoj si dala sliku vidjela pa možda te i poznavala?
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:13   #3350
Quote:
ArcanumLibrum kaže: Pogledaj post
Nisi li možda pomislila da je ta žena sve pogodila jer te ta osoba kojoj si dala sliku vidjela pa možda te i poznavala?
nema sanse da me vidjela i da me poznaje... ja sam daleko od tog grada,nekih 400 km i bila sam tamo svega 2-3 puta u zivotu... a taj hodza kod koga sam otisla istu stvar mi je rekao kao i zena...ja sam cutala on mi je sve sam rekao kao da me zna cijeli zivot. Ali ne shvatam zasto mi nije pomoglo nista od toga i kome treba da se obratim????
zastobasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:49   #3351
Quote:
zastobasja kaže: Pogledaj post
nema sanse da me vidjela i da me poznaje... ja sam daleko od tog grada,nekih 400 km i bila sam tamo svega 2-3 puta u zivotu... a taj hodza kod koga sam otisla istu stvar mi je rekao kao i zena...ja sam cutala on mi je sve sam rekao kao da me zna cijeli zivot. Ali ne shvatam zasto mi nije pomoglo nista od toga i kome treba da se obratim????
Znači s istim si muškarcem već par godina i ne uspijevaš zatrudnjeti?
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 22:22   #3352
Quote:
ArcanumLibrum kaže: Pogledaj post
Znači s istim si muškarcem već par godina i ne uspijevaš zatrudnjeti?
Da 3 godine sam sa njim u braku i nista a sve je u redu sa mnom i sa njim.
zastobasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 11:07   #3353
Quote:
zastobasja kaže: Pogledaj post
Da 3 godine sam sa njim u braku i nista a sve je u redu sa mnom i sa njim.
Pokušaj umjetnu oplodnju...uroci sigurno nisu prilagođeni za takve stvari.
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 15:38   #3354
Da li mi moze netko reci vise o necemu. Dakle radi se o ljuskama jajeta koje su usitnjene a ja sam ih nasla ispod tepiha tj.kod praga ulaznih vrata. Ja sam to pocistila, bacila u rijeku i poskropila sa svetom vodom. Sto drugo da radim? Sto je to uopce?
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 09:48   #3355
Quote:
zastobasja kaže: Pogledaj post
Da 3 godine sam sa njim u braku i nista a sve je u redu sa mnom i sa njim.
Možda je problem psihičke naravi, ima i toga. Bez uvrede, da li ste psihijatra posjetili? U današnje doba posjet psihiću nije više sramota ko nakad!
lav1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 16:41   #3356
Quote:
zastobasja kaže: Pogledaj post
Citam sve ove price i ne vjerujem... Ovako... ja i muz smo bili stvarno sretni dok se on nije poceo mijenjati na gore. Pitala sam se sta mu je mozda je prestao da me voli...jednom prilkom sam slucajno jednoj osobi dala nasu sliku da ponese kod jedne zene iz Banja Luke. Ona me posle pola sata nazvala i rekla mi da pod hitno moram da odem kod hodze da mi skine sve uroke. Zena je sve pogodila a nije me ni vidjela. Da sam smrsala,da sam u depresiji,da mi muz psuje sve zivo,kakvo je stanje u kuci sve. Ja se prepala,odma odem kod hodze on kaze da su to uradile osobe bliske mom muzu jer me ne vole. Da sam popila mens u kafi,da su preko mrtvacke odjece napravile da me muz mrzi i da me otera. Uradim ja sve sto je rekao i opet isto. Sad citam da nije moguce ostati trudna ako si pod crnom magijom. Sve u redu,ginekolog zadovoljan a ja posle 3 godine jos inisam trudna.

Izvinjavam se na dugom postu,moze li mi neko pomoci da mi kaze kome da se obratim,sta da radim? Obzirom da mi ovaj hodza nije pomogao razmisljam da odem pod Ostrog... Help please...
Quote:
zastobasja kaže: Pogledaj post
nema sanse da me vidjela i da me poznaje... ja sam daleko od tog grada,nekih 400 km i bila sam tamo svega 2-3 puta u zivotu... a taj hodza kod koga sam otisla istu stvar mi je rekao kao i zena...ja sam cutala on mi je sve sam rekao kao da me zna cijeli zivot. Ali ne shvatam zasto mi nije pomoglo nista od toga i kome treba da se obratim????
Meni se čini da nisi baš povezala najbolje - slučajno si dala si sliku osobi koja te poznaje koja tu tvoju sliku odnijela nekome tko te ne poznaje. I ta koja te ne poznaje, je odjednom sve znala o tebi?
Ne misliš li da je ta koja je dala vidovitoj milanki tvoju sliku možda rekla zašto ju je donijela?
Mislim da je. I to u detalje.
Što se tiče drugog "vidovitog" hodže, baš je interesantno kako te ova prva poslala hodži koji isto tako odjednom zna sve o tebi.

I još napišeš da ti nije baš pomoglo. Ma šta ne kažeš?
Ekipa je očito umrežena i idealna za čerupanje očajnih naivaca kao ti.

Umjesto da obilaziš babe vračare, posveti se molitvi i radu na sebi. Možeš se moliti bilo kojem bogu u kojeg vjeruješ, jer ne mogu iščitati koje si vjere.

Što se tiče muža, ne radi magija krkane od ljudi. Neki se jednostavno takvi rode. U početku se prikrivaju, a kasnije, u braku, kad se osjete sigurnim, razmašu se u punom sjaju svog nekaraktera.
Možda je i bolje da nemaš djece, zasad, dok i sama ne uvidiš ima li taj brak smisla ili ne.

U svakom slučaju, daljnje zaplitanje u uroke i skidanje uroka je siguran put u propast, kako braka tako i tebe.
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 09:58   #3357
Vidim da mi je post obrisan pa samo da pojasnim neke stvari. Nisam htjeo nikoga omalovažavati, neka svatko vjeruje u ono što želi, međutim ako je ikako moguće, potrebno je racionalno sagledati stvari. Da uroci zbilja postoje, prvi bi ih koristili političari u eliminiranju svojih protivnika. Da uroci zbilja postoje, mislim da na svijetu ne bi uopće bilo uspješnih ljudi jer uvijek postoji netko tko je bolesno ljubomoran na tuđi uspjeh. Zar stvarno mislite da vam nekakva ljuska jaja može zagorčati život? U nekakvu negativnu energiju čak i mogu povjerovati, ali za nju nisu potrebna ni vračanja ni uroci ni rituali. Vama koji vjerujete u ove stvari mogu samo savjetovati da prestanete vjerovati jer sugestija/autosugestija je moćna, u ovom slučaju destruktivna, sila. Svi vi ste dovoljno jaki da se samo nasmijete na te stvari i glatko ih odjebete.
Hell-0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 15:39   #3358
Vidiš, ja bi ti poželio da nikad ne dođeš u doticaj s tim. Ja isto nisam bas vjerovao u takve stvari, podsmjehivao se kad bi rođaka i moja mama o tome pričali....do prosle godine i svakakvih problema koje sam imao a nije bilo pomaka ni realnog objašnjenja za njih. Na svijetu postoje bolesni i zli ljudi koji su u stanju napravit svašta da drugom napakoste. I na žalost sam to iskusio na svojoj koži.
Sony81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 20:43   #3359
Ček malo, zar sve što nam se loše u životu dogodi po defaultu pripisujemo zlim ljudima? Pa život je jednostavno takav, pun uspona i padova, potpuno nevezano uz uroke. I jako često se događa da, kad ti ne ide u životu, ne idu ti ni one stvari koje bi inače uvijek išle. Identično je i kada ti je dobro u životu - ide ono što u pravilu i ne bi išlo. To je život, a ne prokletstvo ili što ti ja znam.
Hell-0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 14:25   #3360
Procitaj jos jednom sta sam napisao. Nisam vjerovao u to ali sam na žalost bio žrtva jedne bolesne osobe.
Sony81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.