Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2003., 13:20   #1
Lightbulb Poznati zapadnjaci o MUHAMEDU (kontra Aganora,Slapa i hrvoja)

O ARAPSKOM CAROBNJAKU MUHAMEDU ILI TOPIC ZA PONAVLJACE

POSLANIK MUHAMED NAJUTJECAJNIJA OSOBA U POVIJESTI SVIJETA!

Ovaj topic je bio objavljen prije godinu dana ,ali kako se na forumu stalno pojavljuju novi igraci ,sa istim uvredama i metodama ucenja(tj kako bi rekao super hrvoje –ocevidno je da nisu bas puno procitali ) vrijeme je za ponavljanje.
(dakle Aganor,Super Hrvoje , Slap(jednom je napisao da je muhamed lazan prorok a da je naravno,gabrijela prava)
ovo je tema –samo radi vas i vasih metoda razgovora ..(i sve one koji nesto kritiziraju a da to sami nisu proucavali )

**********


Po mom misljenju i u hrv i u svijetu (naravno osim onom muslimanskom!)
se vrlo malo poznaje zivot i pozitivna ostvarenja muhamedova.
(iako sam namjeravao otvoriti posebnu temu o tome zelio bih istaci po mom misljenju jednu principjelnu nepravdu koju je u vezi muhameda izrekao alenin.

Ja cu citirati po smislu :
Rekao je dakle alenin(svecenik i moderator na katolickom forumu)- kakova je to vjera cije je prorok ozenio 9 god dijete i otprilike ; bog ne bi odabrao takovog covjeka za ;svog glasnika

Ja ,ne poznajem dobro muhamedov zivot i ne znam je li naveden aprica istinita,ali mogu samo reci nesto principjelno:

Kako se to napada tudje a brani se i voli svoje npr sveti pavao ; koji je bio ubojica- da ubojica krscana.(naravno prije nego se obratio i dozivio «cosmic consciousness) Ili petar koji je izdao isusa i to 3 puta.
Ili npr crkva koja je pocinila tolike zlocine i priznala to. (podaci govore od 20-60 miliona ljudi je ubijeno od RKC)(kako koji izvor)
(pa onda jesu li pavao,petar, crkva bozji ili nisu ????
(btw ja mislim da pavao i petar jesu a za crkvu mislim da u velikoj vecini svog djelovanja nije )

Zelim samo istaknuti da se previdja da i u krscanstvu i u islamu imamo kontraverznih ljudi i osoba i nije na nama da sudimo one najvece iz nase zablje perspektive.
Npr ako bih zelio braniti muhameda mogao bih reci da

a) ta prica nije istinita (vjerovatno se radi o pogresci u broju godina djevojke)
b) ako je istinita ne mora znaciti da je on spavao s djevojcicom
c) u to doba i u tom dijelu svijeta (pa i danas) brakovi su se sklapali iz ekonomskih razloga (obitelj je unaprijed znala da ce djevojci udaja i buducnost biti osigurana)-a stvaran brak se dogadjao kada djevojka bude spremna za taj cin.
Moguce je da je muhamed uzeo djevojku na skrbnistvo, posvojenje,, pa je ljudska imaginacija nadodala sexualne elemante u pricu ...

Pa isto tako mozemo spekulirati i zlobno manipulirati isusom i reci da je isao na kurve jer se druzio sa magdalenom,nije volio drvece jer je prokleo smokvu,nije volio zivotinje jer je demone poslao na svinje,bio je i kradljivac jer je bez znanja vlasnika uzeo magarca kojim je ujahao u jeruzalem ,bio je agresivan i tjerao je poduzetnike i biznismene, rekao je da je dosao donijeti mac a ne mir ,njegovi sljedbenici piju njegovu krv i jedu njegovo meso i bla bla , same besmislice i uvrede ali NA ISTOJ RAZINI RAZGOVORA KAO STO SE GOVORI O MUHAMEDU
*******

AFIRMATIVNO O MUHAMEDU

I to kroz izjave poznatih zapadnjaka nemuslimana!


Procitao sam vrlo poznato i na amazonu
visoko ocjenjeno djelo - michael h. hart 100 NAJUTJECAJNIJIH LJUDI KROZ POVIJEST
jako sam iznenadjen rezultatima pa bih zelio s vama podijeliti autorove zakljucke...
(napominjem da je autor amerikanac ,krscanin,povjesnicar i znanstvenik , djelo nije neka propaganda vec sveobuhvatno istrazivanje kroz vise vaznih elemenata "uspjesnosti i utjecaja svake osobe"
(djelo je dozivjelo brojna izdanja i vrlo je poucno)
EVO liste prve desetorice

1)MUHAMED
2)ISAC NEWTON
3)ISUS
4)BUDDHA
5)KONFUCIJE
6)SVETI PAVAO
7)TSAI LUN
8)GUTENBERG
9)KOLUMBO
10) EINSTEIN

( Evo plasmana nekih poznatijih i manje poznatih imena
35. Hitler( !)
52. Asoka
75. Lao -tse
83. Mani
98. Picasso
99. mahavira
100. Niels Bohr

Zanimaju me vasi komentari i misljenja ,a vazno je dodati i neka autorova razmisljanja
(navodim po smislu tj nije citiranje!)
" Nasa lista ne znaci da je Muhamed BOLJI covjek od isusa ili da je islam bolja religija od budizma!
Ona je ipak neki indikator uspjesnosti neke osobe na vise planova postojanja(svijet ,religija,politika,nauka) i njen utjecaj
kroz proslost, sadasnjost i buducnost!
" najvise polemike izaziva isus na 3 mjestu pa cemo reci nesto u vezi toga.
iako je za mnoge ljude isus savrseno bice i "bozji sin" mi smo se u ovoj studiji rukovodili
i drugim elementima analize. Npr vazno je shvatiti da je isus dao jedno duhovno ucenje ali tek je sveti Pavao prosirio krscanstvo i iznio
krscansku TEOLOGIJU !Mozemo cak reci da nije bilo sv pavla isus bi bio zapamcen kao vodja neke manje zidovske sekte.(Isus nije "krscanin"!!)
isus je umro vrlo mlad dok su Muhamed i Buddha jos dugo i uspjesno zivjeli i djelovali
nakon svojih glavnih postignuca."

&&&&&&&&&&&
e sada opet parsifal

Ne poznajem dobro zivot Muhamedov(studirao sam samo sufizam) pa sam malo ceprkao po internetu i jos se vise iznenadio sto mnogi ljudi koje cjenim i koji NISU muslimani kazu o muhamedu ( pokoj dusi njegovoj)
evo nekih izjava koje su me zapanjile

evo sto kaze enciklopedija britanika:

MUHAMED je najuspjesniji od svih proroka i religioznih osoba! (samo on je u povijesti stvorio religiju, naciju i carstvo.)

evo sto kaze georg bernard shaw:
" Proucavao sam djelo tog divnog covjeka i po mom misljenju on uopce nije antikrist- on se mora zvati spasiteljem cjelog covjecanstva.!
kada bi covjek kao sto je muhamed preuzeo vlast nad modernim svijetom on bi jedini mogao uspjesno razrjesiti probleme i donijeti toliko potreban mir i srecu."

cuveni francuz LAMARTAINE ovako zbori:

"Muhamed je bio filozof,govornik,utemeljitelj zakona i prava, vojskovodja,donositelj novih ideja,obnovitelj racionalnih vjerovanja i religije bez slika i idola,. Stvorio je 20 zemaljskih i jedno ogromno duhovno carstvo(islam).
PO SVIM STANDARDIMA PO KOJIMA SE COVJECJA VELICINA MOZE MJERITI MI SE S PRAVOM MOZEMO UPITATI -POSTOJI LI VECI COVJEK OD MUHAMEDA ?"

a meni vrlo zanimljivo je misljenje slavne ezoteristice Annie Bessant ( koju bi mnogi danasnji krscani i muslimani osudili kao nevjernicu !)
"nemoguce je za bilo koga koji studira zivot i karakter velikog arapskog proroka;tko zna kako kako je on ucio i zivio ;da osjeca bilo sto drugo osim postovanja za tog mocnog covjeka jednog od najvecih poslanika Svevisnjeg.
iako bih mogla navesti mnogo stvari koje vi poznajete, stalno osjecam novo i novo postovanje i divljenje za ovog velikog Arapskog ucitelja."

meni osobno je vazno I sto kaze prorok ljupke zvijezde " TO MEGA THERION"
(autor oko 130 knjiga!!)

......Muhamed (pokoj dusi njegovoj) se pojavio
u strasno i fatalno vrijeme kada je svaka civilizacija i svaka religija propadala zbog zloce iskrivljenog krscanskog ucenja.
Muhamed je ocrnjen i lose shvacen i jos uvijek sakriven u prasini Simuma zato sto se pojavio u vrijeme najvece pokvarenosti i mraka ,ali njegova je Volja bila da ujedini sve ljude u jednu razumnu vjeru i da omoguci suradnju svih rasa u nauci.
Muhamed je naravno "carobnjak naseg svetog reda" ( uz lao tsea,krishnu,mojsija, buddhu ...i ostale donositelje svjetla )
a njegova istinska rijec koja neoslabljena odjekuje kroz vrijeme je ALLAH.
To je misterija nad misterijama a ovdje samo mozemo reci da muhamed donosi doktrinu o bozjem jedinstvu.
AL + LA je kombinacija koja znaci " JEDINSTVO POSTOJANJA I NEPOSTOJANJA" ( forma i praznina u buddhizmu!).......(grubo se to moze prevesti kao- Bog je i manifestirano i tajnovito ili ono sto jedino POSTOJI je BOG !)( la illaha ilalah)( sve podjele su iluzije )...."
***********

(DA NAPOMENEM DA MI JE OVAJ TOPIC POBRISAN SA KATOLICKOG FORUMA(na topicu –medjureligijski dijalog) SA OBRAZLOZENJEM DA SE RADI O PROPAGANDI ISLAMA A OVO JE KATOLICKI FORUM PA SE TO NE MOZE tj samo se smije pisati lijepo o katolicizmu ,a sve pozitivno o drugim religijama ne smije se pisati
(istovremeno se u nekim topicima daju negativne izjave o muhamedu ,a ne dopusta se temeljit odgovor jer je to propaganda islama )vrlo zanimljiv defenzivni krug iz kojeg nema izlaza tj inkvizicija te tuzi,inkvizicija te sudi.)
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 13:27   #2
Question

dakle

Aganor (ili majstor AROGANT)

mali hrvoje

slap

i ostali

molim vase iskrene i taxativne odgovore

1)koju literarturu o muhamedu ste studirali

2)sto kazete na pozitivne izjave o muhamedu koju su dali poznati zapadnjaci (nemuslimani)

3) da li ste studirali sufizam(muslimanski misticizam)
i djela ljudi kao sto su Rumi, mansur al hiladj, ibn arabi,attar

i jos nesto

nije li jedna mudrac rekao...

stablo se poznaje po plodovima

-ako jednog covjeka poznaje i slijedi i voli miljarda ljudi
i ako je taj covjek dao
qur'an
nisu li to plodovi vrijedni postovanja.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 15:24   #3
[QUOTE]parsifal kaže:
[B]dakle

Aganor (ili majstor AROGANT)
__________________________________________________ __

Zasto ludujes? Svaka statistika, pa bila ona napisana od bilo koga, koja u istom mahu "prtlja" Hitlera, Mohammeda i ine zlocince u povijesti covjecanstva, nije vrijedna spomena, a njezin Krscanin koji je je napisao je Krscanin istoga tipa kao i oni Krscani koji pisu da Kamikaze teroristi imaju pravo u odnosu na slobodni Zapadni svijet. Tvoje nebuloze, koje pises na forumu sam procitao, i vidio da si obicni neznalica i demagog, koji se pokusava kititi tudjim perjem, a da uopce nije sposoban sam nesto pametno napisati. To sam ti dokazao i na "Topicu Definirajte se sami", gdje si samo i iskljucivo pisao nebuloze. Usporeddjivati tzv.proroka Muhameda sa Isusom granici sa ludoscu. To sto je Mohamed bio uspjesan u krvolocnim osvajanjima svijeta, i pedofiliji, nije usporedivo sa Sinom Bozijim i njegovim djelima u svijetu.

Zato odgovarati na ove nebuloze uopce nije bilo potrebno, ali ja to cinim, kako bih ti pokazao da te ne mrzim,kao sto ti mrzis sve ostale. Tvoj Islam i tvoj Prorok i tvoj Qu'ran, sve je to samo laz i zlo po svijet! Vrlo jednostavno, kada se poznaje gradivo. A ti bome nista ne poznajes. Da je Sv. Pavao bio ubojica nije uopce od relevantnosti, jer je cinio tolika cudesa poslije toga, a tvoj tzv. prorok nije napravio niti jedno jedino cudo kao dokaz svoga poslanja, niti je pokazao svojim zivotom, da je svet covjek.
Osim ako ti racunas kao cudo-ubijanje nevinih Zidova Jatriba ili Krscana u arapskoj pustinji, kojima je tvoj prorok odsjekao glave na prevaru, naime poslije obecanja, ako se predaju, da ce im postedjeti zivot. Vidis li sto i tko je on bio?
Lazov, pljackas, pedofil, ugnjetac i ubojica.
A povrh svega, krivotvoritelj Biblije!
Zato se uvuci u rupu gdje si i do sada bio, i nemoj braniti onu doktrinu koja siri mrznju i zlo u svijetu.
Sapienti sat!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 16:19   #4
Mogu neznalice pričati što hoće,to nije mjerilo pda da ga i kude..
SLAP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 16:22   #5
aganore

zaboravio si da je muhamed

imao i 600 robova !!!



nadam se da je muhamed bio toliko domisljat

da im nabavi dresove

sa brojevima od 1 do 600 ...

...da zna ... koji je koji !!!

livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 16:45   #6
Aganor kaže Parsifalu: "Zasto ludujes?"

- Ovdje se vidi ko luduje u zadnjih mjesec dana.


Aganor laže: "To nije usporedivo sa Sinom Bozijim i njegovim djelima u svijetu."

- Čuj "djelima u svijetu..."!? Na šta li ti ovdje misliš (na kakva djela) da mi je samo znati... Zemljotrese? Berzanske padove? Poplave? Koncerte?

I, na kojeg sina Božijeg misliš?!? U Biblijama se spominje mnogo njih, ali oni nisu sinovi Božiji, to su samo vaše laži. Bog nema djece.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 18:31   #7
Quote:
Shady kaže:
Bog nema djece.
Nije ni Kuran diktirao, pa kaj?

Hehe, mozda sam propustila... Kako je po vasem Marjia ostala trudna? Zar se ne spominje kod vas Gabriel? Ako Isus nije Bozji, onda je bar andjeoski, a i to je vise od tvog gonica deva.

Shady, iz tebe govori zavist.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 18:37   #8
Pubertet...kaj ces..
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 18:51   #9
Mene u onoj listi najutjecajnijih ljudi kroz povijest toliko ne bode u oči muhamed na prvom mjestu (mogo bih se složit s tim), ali Newton na drugom mjestu mi je stvarno dosta čudno.

Po čemu je to njutn bio toliko utjecajan u povijesti?

(Napomena: sličnu ovakvu temu je Rima(ja mislim) otvorila na IslamBosni i išla govorit i citirat autora knjige zašto je on stavio muhameda na prvo mjesto. Kad sam je pito u svezi glede njutna, rekla mi je da pitam autora, ak me tak jako zanima.)
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 22:14   #10
Quote:
Aganor kaže:

[ Zato odgovarati na ove nebuloze uopce nije bilo potrebno, ali ja to cinim, kako bih ti pokazao da te ne mrzim,kao sto ti mrzis sve ostale. Tvoj Islam i tvoj Prorok i tvoj Qu'ran, sve je to samo laz i zlo po svijet!)

1) aganore-

a) nikako ne mogu pronaci gdje u mom clanku nalazis mrznju?

b)

to nije bitno za nas razgovor ali da ti kazem da nisam musliman i islam nije moj i muhamed nije "moj" prorok.
(ja islam vidim kao jedan put bogu ni bolji ni losiji od mnogih drugih tj svako ce izabrati prema svom Iq-u ,temperamentu, okolnostima...ali sama cinjenica da postoji mnogo putova kazuje da ne postoji samo jedan put..niti najbolji put k bogu..

ja sam se potrudio istrazivati o muhamedu i iznenadio sam se kako su mnogi poznati ljudi o njemu s divljenjem govorili.

2) nisi nicim dokumentirao ove svoje rijeci o muhamedu.

Lazov, pljackas, pedofil, ugnjetac i ubojica.
A povrh svega, krivotvoritelj Biblije!
Zato se uvuci u rupu gdje si i do sada bio, i nemoj braniti onu doktrinu koja siri mrznju i zlo u svijetu. [/B]
3) ako vec tvrdis da ja ludujem kako tumacis da o muhamedu "luduju" vrlo poznate osobe zapadne civilizacije(vidi gore)(pozitivne izjave)

tj zasto izbjegavas konkretne odgovore nego vrlo grubo vrijedjas tog muhameda(bez da navodis izvore svojih informacija i dokaze svog rada)

(ja sam istrazivao(potrosio vrijeme i na trazenje i na pisanje) i to dokumentirao,a ti i to istrazivanje vrijedjas napadajuci i mene i istrazivanje (argumentum ad hominem)

usporedbe isusa i muhameda nisu bitne jer je svaki imao razlicitu karizmu i poslanje

ne mogu se uporedjivati lao tse,krishna mojsije ,budha ,isus, muhamed, rumi,osho...

zajednicko im je da su bili instrumenti u "bozjim rukama" da se prenese odredjena poruka
svaki je imao nesto posebno(karizma) i svakom je put razlicit

btw.
meni se cini da bas ti zracis barem ljutnjom(ako ne i prezirom i mrznjom) na muhameda i islam
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 10:28   #11
Angry beskorisni ksenofobe s kompleksom veličine

[QUOTE]Aganor kaže:
[B]
Quote:
parsifal kaže:
dakle

Aganor (ili majstor AROGANT)
__________________________

Zasto ludujes? Svaka statistika, pa bila ona napisana od bilo koga, koja u istom mahu "prtlja" Hitlera, Mohammeda i ine zlocince u povijesti covjecanstva, nije vrijedna spomena, a njezin Krscanin koji je je napisao je Krscanin istoga tipa kao i oni Krscani koji pisu da Kamikaze teroristi imaju pravo u odnosu na slobodni Zapadni svijet. Tvoje nebuloze, koje pises na forumu sam procitao, i vidio da si obicni neznalica i demagog, koji se pokusava kititi tudjim perjem, a da uopce nije sposoban sam nesto pametno napisati. To sam ti dokazao i na "Topicu Definirajte se sami", gdje si samo i iskljucivo pisao nebuloze. Usporeddjivati tzv.proroka Muhameda sa Isusom granici sa ludoscu. To sto je Mohamed bio uspjesan u krvolocnim osvajanjima svijeta, i pedofiliji, nije usporedivo sa Sinom Bozijim i njegovim djelima u svijetu.

Zato odgovarati na ove nebuloze uopce nije bilo potrebno, ali ja to cinim, kako bih ti pokazao da te ne mrzim,kao sto ti mrzis sve ostale. Tvoj Islam i tvoj Prorok i tvoj Qu'ran, sve je to samo laz i zlo po svijet! Vrlo jednostavno, kada se poznaje gradivo. A ti bome nista ne poznajes. Da je Sv. Pavao bio ubojica nije uopce od relevantnosti, jer je cinio tolika cudesa poslije toga, a tvoj tzv. prorok nije napravio niti jedno jedino cudo kao dokaz svoga poslanja, niti je pokazao svojim zivotom, da je svet covjek.
Osim ako ti racunas kao cudo-ubijanje nevinih Zidova Jatriba ili Krscana u arapskoj pustinji, kojima je tvoj prorok odsjekao glave na prevaru, naime poslije obecanja, ako se predaju, da ce im postedjeti zivot. Vidis li sto i tko je on bio?
Lazov, pljackas, pedofil, ugnjetac i ubojica.
A povrh svega, krivotvoritelj Biblije!
Slušaš li ti sebe!?
ko si bolan ti da tvoje mišljenje bude nešto.
ovo što si gore pročitao ne govorim ja ili neko drugi
ovo govore ljudi koji imaju neke sškole, koje se bave istraživanjima , koji su svjetski priznati. Bili oni umjetnici ili nešto niže oni imaju pravo na svoje mišljenje.
A ko si ti? ko smo mi?
mi smo jedan broj!
postigni bolan nešto u životu pa se onda pravi pametan ovako citiraj druge!!!
U Sirama ćeš naići na podatak da je "lažni prorok" na sličan način kao Isus liječio bolesne, nahranio mnoštovo- bitka Hendek.
na kraju učinio je jedno čudo koje traje već 1400 godina a koje ni jedan Poslanik a.s. nije imao prije njega.

Ma šta se ja zamaram!
Molim Boga da nam se smiluje!
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me

Zadnje uređivanje Gospon Pes : 17.01.2003. at 18:41.
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 18:09   #12
Aganor:
Da je Sv. Pavao bio ubojica nije uopce od relevantnosti, jer je cinio tolika cudesa poslije toga, a tvoj tzv. prorok nije napravio niti jedno jedino cudo kao dokaz svoga poslanja, niti je pokazao svojim zivotom, da je svet covjek.

Znaci za tebe je glavni kriterij da neko napravi sto vise cuda da bi bio poslanik.Pa mozda je onda David Koperfild veci poslanik od sviju.Koliko ja znam nijedan od poslanika nije prosao kroz kineski zid.A sta je to pomoglo poslanicima koji su pravili cuda.Je li im neko povjerovao ili su ih optuzili da prave vradzbine.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 18:26   #13
Quote:
Gospon Pes kaže: "Nije ni Kur'an diktirao, pa kaj?"
A jel diktirao Biblije?
Quote:
Gospon Pes kaže: "Hehe, mozda sam propustila... Kako je po vasem Marija ostala trudna? Zar se ne spominje kod vas Gabriel? Ako Isus nije Bozji, onda je bar andjeoski, a i to je vise od tvog gonica deva."
Isus je bio drvodelja, a svaki je posao čestit ako se čestito radi.
Što se tiče njegove majke - neka je na nju selam na oba svijeta - pa ti o tome imaš najzanimljiviju teoriju.
Quote:
Gospon Pes kaže: "Shady, iz tebe govori zavist."
Isus je moj poslanik, koliko i tvoj, pa nemam zašta biti ljubomoran - selam i na njega, na ovom i na onom svijetu.
Razlika je samo u tome što ga ja ne pretvaram u bogića, kao neki blesani ovdje.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 18:39   #14
Quote:
Shady kaže:
A jel diktirao Biblije?
Ako mene pitas - nije.
Quote:
Isus je bio drvodelja, ali svaki je posao čestit ako se čestito radi.
Tocno.
Quote:
Isus je moj poslanik, koliko i tvoj, pa nemam zašta biti ljubomoran, neka je na njega selam na oba svijeta.
Uf, ovog puta te nisam uspjela dignuti. Steta.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 18:43   #15
[QUOTE]parsifal kaže:

[B]3) ako vec tvrdis da ja ludujem kako tumacis da o muhamedu "luduju" vrlo poznate osobe zapadne civilizacije(vidi gore)(pozitivne izjave)
tj zasto izbjegavas konkretne odgovore nego vrlo grubo vrijedjas tog muhameda(bez da navodis izvore svojih informacija i dokaze svog rada)_____________________________________________ _______
Samo mali prilog o misljenjima o Mohamedu! Ima ih nebrojeno puno! Ovo je jedan od jednostavnih i razumljivih, ali na zalost na Njemackom jeziku.
Zato cu prevesti text za sve goste foruma, kako bi mogli steci dojam o kakvom se proroku radi. Ovo je znanstveni text, i osobe koje pisi su znanstvenici.
Citat1/
Und das hat offensichtlich mit dem Koran und mit Mohammed selbst zu tun. Man müßte zumindest versuchen, Muslimen zu vermitteln, daß es kein unfreundlicher Akt oder gar ein persönlicher Angriff auf islamische Gläubige und die ihnen heiligen Werte sein soll, wenn wir offen sagen, daß und warum wir im „Westen“, beispielsweise als Christen, Mohammed natürlich keineswegs für ein untadeliges Vorbild und gar für sündenfrei halten können, wie das für die Muslime gilt (Sch 3, S. 48; Sch 2, S. 50). Die unvoreingenommen Autoren stimmen darin überein, daß er zumindest eine überaus schillernde und rätselhafte Persönlichkeit war, voll von Widersprüchen, und daß er Taten verübt hat, die moralisch äußerst fragwürdig und schockierend waren.
Prijevod Citat 1)/
I to ima ocito sa koranom i Mohamedom zajednickog. Mora se u najkracu ruku pokusati Muslimanima priopciti, da se ne radi o aktu neprijateljstva ili jednom osobnom napadu na islamske vjernike, i njima svetim vrijednostima,ako mi otvoreno recemo, da mi na Zapadu, kao krscani, Mohameda naravno ne uzimamo za uzor, niti bezgresnog smatramo kao sto to cine sami Muslimani.(Sch3,S.48; Sch2,S50). Autori koji su bez predrasuda potvrdjuju zajednicki, da je on bio zagonetna i poznata osoba, pun kontradikcije, i da je ucinio djela koja su moralno gledano sumnjiva i sokirajuca.
Konac Citat1)/
Citat2)/
Von Glasenapp stellt fest, daß Mohammeds auf Gott zurückgeführte Eingebungen mit schweren psychophysischen Erschütterungen verbunden gewesen seien und daß er in späterer Zeit „diese Anfälle dann hatte, wenn er moralisch höchst anfechtbare Anordnungen erließ oder sogar seinen sexuellen Wünschen dadurch eine größere Autorität verleihen wollte, indem er sie als eine göttliche Verkündigung ausgab“ (Gl, S. 304). Zu denken ist dabei z. B. an Sure 33,50, wo dem Propheten diesbezügliche Privilegien zugestanden werden.
Prijevod Citat2)/
Von Glasenapp je utvrdio, da je Mohamedova od Boga primljena objava povezana sa teskim psihofizickim potresima i da je on u kasnijem vremenu "ove napade onda imao, ako bi moralno sumnjive naredbe izdavao,ili kako bi svojim sexualnim prohtjevima dao veci autoritet, time sto bi ih kao boziju objavu obznanio." (Gl,S.304) Ovdje se moze misliti na Suru 33,50, gdje se proroku takve privilegije dopustaju.
Konac prevoda-Citat2/
Citat 3/
Es gibt auch Suren, bei denen es um persönliche Heimzahlung geht: Nr. 112 z. B. ist die Abrechnung mit Verwandten, die ihn nicht als Propheten anerkennen. Manche Forscher sagen deutlich, mit Bezug auf Stellen im Koran, er habe seine Offenbarungen nach Bedarf bekommen, um seine Anweisungen im privaten und politischen Bereich zu legitimieren. Es ist zwar richtig, daß er sich immer nur als Sprachrohr Allahs ausgegeben hat, insofern also bescheiden war. Aber gerade dadurch mußten seine Gläubigen natürlich immer Allah und seinem Propheten gehorchen.
Prijevod Citata3)/
Ima takodjer Sura u kojima se radi o osobnoj odmazdi:Nr.112 z.B. je obracun sa radjacima, koji ga ne zele priznati kao proroka!
Neki znanstvenici kazu u odnosu na neke textove u kuranu, on je svoje objave dobivao po potrebi, kako bi svoje smjernice na privatnom kao i politickom podrucju legitimirao.
Zato je on bio prilicno skroman, jer ih je sve okarakterizirao kao objevu boziju.
Ali, upravo poradi toga, njegovi sljedbenici su onda morali biti i njemu i Allahu poslusni.
Kraj prijevoda Citat3)/
Citat4)/
Seine „umma“, die Gemeinde der Gläubigen, war ja von Anfang an ein auf Expansion bedachtes politisches Gebilde, das (vor allem ab 622) nur mit großer Autorität zu organisieren war. Mircea Eliade sagt, Mohammed habe in seiner Funktion als Koran-Prophet die arabische Nation geschaffen. Immer wieder liest man, er habe dabei mit List und Verstellung gearbeitet, mit (frommem) Betrug, mit Gewalt, so z. B. bei Eliade, Glasenapp, Tor Andrae, Gustav Mensching. In der 17. Sure ist gar von einer nächtlichen Himmelsreise von der Ka’ba nach Jerusalem die Rede, die dazu gedient habe, seine Anhänger zu beeindrucken. Bekannt ist auch, daß Mohammed zur Durchsetzung seiner Ziele Friedensgesetze gebrochen, Gefangene grausam umgebracht, Karawanen zu Beutezwecken überfallen hat (Sch 2, S. 44 f.; Gl S. 305 ).
Prevod Citata4)/
Njegova "Umma", islamska zajednica, bila je vec od samoga pocetka jedan na expanziji zasnovani politicki konstrukt, cija organizacija, prije svega od 622 godine a.D. se moze samo uz veliki autoritet organizirati.
Mircea Eliade kaze: Mohamed je u svojoj funkciji kao koranov prorok osnovao arapsku naciju.
Zato se opetovano moze procitati, da je radio sa lukavoscu, pretvaranjem, poboznim prevarama, silom, tako kod Eliadea, Glasenappa, Tor Andraea, , Gustava Menschinga
U 17 Suri je takodjer o jednom nocnom putu u nebo, od Kabe do Jeruzalema rijec, koja je posluzila, kako bi impresionirao svoje sljedbenike. Poznato je vrlo dobro, da je Mohamed svoje paktove o miru svojevoljno krsio, kako bi ostvario svoj cilj, te taoce i zarobljenike ubijao na najsvirepiji nacin, a karavane presretao i pljackao, a njihove posjednike ubijao..(Sch2,S.44f.;Gl S.305)

Toliko!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 18:54   #16
Quote:
Gospon Pes kaže: "Uf, ovog puta te nisam uspjela dignuti. Steta.
E pa nisam ja baš konj sa ularom, znaš. Našao sam ti taktiku još davno, al mi je bilo simpa da glumim povrijedjenu mladu, pošto ti smajlići fino stoje.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 19:39   #17
[QB]
Quote:
1)MUHAMED
2)ISAC NEWTON
3)ISUS
4)BUDDHA
5)KONFUCIJE
6)SVETI PAVAO
7)TSAI LUN
8)GUTENBERG
9)KOLUMBO
10) EINSTEIN
[/QB]
I ti su mi zapadnjaci neki autoritet kad su stavili Isusa iza Muhameda i Newtona, a zna se da je Newton npr. bio jako opaka osoba i da je mislim ček naređivao i smaknuća.

Gdje nađeš te gluposti parsifal?
 
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 12:41   #18
aganore ba!

lijepo si to citirao
ali fali ti izvor!
čudno je kako uvijek izvor omahne u ovim postovima
može se, ne daj Bože, desiti da je baš ovo napisao neki šarlatan
nego lijepo napišeš autora ili izvor pa onda nema nikavih zabuna
znanstveni tekst koji pišu znanstvenici???? hehehehe
koji znanstvenici????

to ti je ono Ime i Dojime
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 13:17   #19
Re: aganore ba!

[QUOTE]gorcin kaže:
[B]lijepo si to citirao
ali fali ti izvor!
čudno je kako uvijek izvor omahne u ovim postovima
može se, ne daj Bože, desiti da je baš ovo napisao neki šarlatan
nego lijepo napišeš autora ili izvor pa onda nema nikavih zabuna
znanstveni tekst koji pišu znanstvenici???? hehehehe
koji znanstvenici????

to ti je ono Ime i Dojime
_________________________________________________

Da li si ti nedaj Boze slijep. Ako pogledas malo bolje, onda ces vidjeti, da je dokumentacija potpuna, jer svaki citat je oznacen i autorom i stranicom gdje se moze naci.Eliade, Von Glasenapp--etc..etc....
Pokusaj jos jednom.
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 22:20   #20
posto aganor i mali hrvoje nastavljaju piliti istu piljevinu
red je da nadodamo jos malo drva..

btw- mali hrvoje-

zanima me kako ti reagiras na to da su ugledni zapadnjaci koji se kao i ti nalaze na 4 i najvecem stupnju duhovnog razvoja tako pozitivno govorili o muhamedu.??

dok ti govoris jako negativno.?

hmm ili oni ili ti nisu na tom 4 stupnju duhovnog razvoja.

dakle-kome je za vjerovati - malom hrvoju

ili poznatim imenima zapadne kulture i duhovnosti?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.