Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2011., 20:08   #1801
Curke, dobivate novog člana.
Evo baš držim zamotanu kaniranu glavu i zujim po netu.
Pročitala sam jako puno postova na ovoj temi i složila neki svoj miks.
Stavila sam 100 grama kane (al one iz DM-a,. tak da nisam sigurna jel to kana ili samo taj neki ekstrakt), ali ok,. testirala sam malo na ruci i boja
Nije mi se dalo testirati na jednom pramenu jer sam pročitala ovdje da nekima nije tako bojalo, a na kraju kad bi stavile na cijelu kosu da je bilo ok. Nisam se onda htjela zezati s tim.
Malo sam paprike stavila, malo čaja od brusnice, malo od kamilice i malo limuna i još malo meda
Boja smjese nije bila pretjerano lijepa , pogotovo kad se krenula razlijevati po kadi dok sam se trackala.
Svaka čast vama koje to često radite. Ja sam poludila.
Počela mi je sestra stavljati, ali je odustala jer se kosa počela lijepiti i spajati u kao nekakve grude. :S
Tako da sam ja preuzela stvar u svoje ruke i nagnula se na kadu,. trac trac i gotovo,.
Valjda sam nanijela na svu kosu,. ne sviđa mi se što se ne može počešljati nakon nanošenja pa da budeš siguran da je došlo do svih vlasi,. ali ok,.
valjda će biti dobro,.
huh,. poduži post,. ali htjela sam baš opisati kak sam radila,. valjda će nekome pomoći jer meni su vaši puno pomogli,.
isto tako i slike,.
tako da ću svakako staviti sliku prije i poslije,.
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 11:10   #1802
I evo me sa izvještajem,.
3,5 h držala,. potrošila maramica i maramica za brisanje onog što bi svako malo iscurilo pokraj ušiju,.
Ali konačni rezultat je odličan
Evo pikčr,. iako je uživo puno sjajnije i crvenije,.


Inače, kosa je bila više puta farbana,. neki djelovi i blajhani,. prije par mjeseci sam se ofarbala na prirodnu boju i od tad nisam ništa radila,.
tako da me bilo strah kak će to sve skupa izgledati,.
Ali boja je ujednačena,. i jako sam zadovoljna
Znam da treba proći par dana da se to sve ustabili, ali nadam se da mi se neće puno boja promijeniti jer je ovako jako lijepo
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 13:51   #1803
Blu11, puno hvala na uputama Sad imam sve potrebne informacije, odlično! Kanirat ću se krajem idućeg mjeseca, sad nemam di još nabavit Lush kanu!
Jedva čekam

Faint baš je krasna bojica, javi koliko će ti trajati na kosi, baš me zanima
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 09:35   #1804
Evo, već ti je Blu11 sve objasnila! Slušaj njezine savjete!

Ja sam prvi put kockice naribala pa onda otapala, ali to je išlo baš sporo, a možda sam i prevruću vodu stavila pa je time uništila, tako da sam dobila samo malo sjaja, a ništa boje.
Drugi put sam je držala na glavi možda i preko 5h (kako mi prvi put nije uspjelo, za svaki slučaj sam držala malo duže ) tako da se ne moraš bojati da ćeš pozeleniti dugim držanjem. Nisam nikakve dodatke stavljala, cure koje su puno eksperimentirale su pisale da uglavnom nemaju baš utjecaja na boju.

Sretno i javi rezultate!
margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 09:47   #1805
Quote:
Faint kaže: Pogledaj post
I evo me sa izvještajem,.
3,5 h držala,. potrošila maramica i maramica za brisanje onog što bi svako malo iscurilo pokraj ušiju,.
Quote:
Faint kaže: Pogledaj post
Svaka čast vama koje to često radite. Ja sam poludila.
Boja je prekrasna!

A što se tiče trackanja "blata" po kosi i potrošenih maramica, ne brini, svaki sljedeći put ići će brže i lakše. Meni se toliko svidjelo kaniranje da već željno išćekujem sav taj nered!
margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 11:29   #1806
Kanirah se pred 2 godine. Onda sam se pofarbala na crveno, pa na crno. Stalno sam razapeta između crvene i crne.
Prirodno sam crnokosa ili ti jaaako tamno smeđa, e sad imam još i crnu farbu. Ali kana mi čuda radi iz kose, jako je sad duga preko pola leđa i izgubila je sjaj. Mislite da bi mi se primilo išta osim sjaja, neki odsjaj išta?
Da se okaniram makar sam crna, kak to ispada na tamnu kosu s farbom, nebi bio jak izrast?
Hvala
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫

Zadnje uređivanje Elvenpath : 21.08.2011. at 11:36.
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:09   #1807
Quote:
Elvenpath kaže: Pogledaj post
Kanirah se pred 2 godine. Onda sam se pofarbala na crveno, pa na crno. Stalno sam razapeta između crvene i crne.
Prirodno sam crnokosa ili ti jaaako tamno smeđa, e sad imam još i crnu farbu. Ali kana mi čuda radi iz kose, jako je sad duga preko pola leđa i izgubila je sjaj. Mislite da bi mi se primilo išta osim sjaja, neki odsjaj išta?
Da se okaniram makar sam crna, kak to ispada na tamnu kosu s farbom, nebi bio jak izrast?
Hvala
Mislim da bi ti na pofarbano-crnu kosu kana OK ispala. Iz mog iskustva, kana ne može spasiti oštećenu kosu ali ipak joj da sjaja. Ja sam počela kaniranje na pofarbanu kosu i kana je od mojih suhih isprano narančasto-hrđavih vrhova napravila tamnocrvene. Razlika na izrastu ne bi trebala biti drastična ako si i prirodno skoro crnka. Ako bi i bila, uvijek možeš dodati i malo indiga ili uzeti gotovu smeđu kanu (Lush Caca brun ili Mueller smeđu) da izjednačiš.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:34   #1808
Hvala.
Ma želja mi je zapravo da mi čim svjetlije ispdne, jer sam prošlo ljeto bila copper red, ali naravno uz puno hidrogena. E sad kroz crnu farbu mi probijaju ti crvenkasti pigmenti u odsjaju od crvene farbe. Pošto mi je komplicirano bilo održavati izrast od copper boje na tamnu kosu sam se pofarbala na crno, mislim da bi od kane mogla bit tamnije bakrena pa se izrast nebi toliko uočavao, a i ne želim farbe više i blajh. Uništile su mi kosu i lomljivi su mi vrhovi.
bila sam ovako s farbama
sad sam crna ali želim bar malo te boje u odsjaju
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:46   #1809
Ovako, odluka je definitivno pala.
Do sad sam se farbala indigom iz Mullera. Al bješe to davno pred pol godine.
I nije mi baš uspjelo jer sam umutila vruću vodu u indigo
E sad, bih ovaj put crvenu kanu. Pošto sam crna i od prije imam slojeve farbe tražim savjet za neku najintenzivniju crvenu kanu. Ne bojim se ispasti prenarančasta jer to mi i je bit. samo šta to ne mogu bez peroksida jer sam tamna Koju marku mi preporućate? Muller intensive rot?
Ima neki recept da se kana što kričavije prihvati? Tipa koji čaj da uzmem, koliko limuna, dal alu folija možda posvjetljava više intenzitet i koliko da sve to držim? Savjet oko toga da povećam smjesu jer mi treba količinski dosata za moju prilično dugu kosu.(preko pola leđa)
Hvala vam cure
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 11:26   #1810
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Faint baš je krasna bojica, javi koliko će ti trajati na kosi, baš me zanima
Hvala
Evo da javim kakva je sad situacija.
Boja nije više intenzivno crvena kao što je bila, ali je dosta crvena još uvijek. Zadovoljna sam
Jedina stvar koja mi jaaaako smeta je što se boja još uvijek ispire dok se tuširam. Nije baš ugodno tuširanje dok mi se slijeva narančasta tekućina niz tijelo.
Čitala sam tu da se to događa 2-3 pranja, ali meni još uvijek nije prestalo, a bilo ih je sigurno 7-8.
Nije mi ni jasno kak je uopće još toliko crvena boja s obzirom koliko se ispire.
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 14:44   #1811
Kakva je ova kana, jel ju tko od vas koristio?

,Jeli možda Mullerova intensive rot bolja? koliko bi mi trebalo grama za dugu kosu do preko pola leđa?
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 22:37   #1812
Ne mogu editirati post pa sam vas malo zatrpala svojim postovima , kupila sam si dotičnu kanu (Henna plus) u bio&bio dućanu.
100 grama, sastav; Lawsonia inermis i tararic acid
Nisam se držala uputa.
U prah sam smješala pola paketića cimeta u prahu, 4 limuna i zalila to čajem od kamilice.(želim da na crnu kosu ispadne čim mrkvastija moguće) Ova kana me oduševila najviše od svih šta se tiče nanošenja, bolje je kremasta od Mullerove (indigo sam probala) i neusporedivo od Perzijane dm. Smjesa je bila kremasta i razvlačila se ko tjesto. Zatim sam ju ostavila pola sata da se eventualno malo razvije (još nisam upućena u to koja treba odstajati, pa se nisam usudila dugo). Nakon toga sam dodala još malo čaja od kamilice da razrjedim smjesu koja se zgusnula i stavila na par sekundi u mikrovalnu. Toplu smjesu sam umasirala u prethodno opranu kosu Fruchtis šamponom protiv peruti i osušenu ručnikom. Svoju dugu kosu sam prebacila preko kade i umasirala smjesu, blato je bilo toliko keljave teksture da onih okolnih drekeca skoro uopće nije bilo. Zatim sam umotala to sve u alu foliju, pa u plastičnu vrećicu i u kapu za tuširanje.
Piše na uputama 1 sat držati. Ja ću pokušati prespavati s tim na glavi.(još nikad nisam)
Ne očekujem da će mi se išta primiti pošto imam crne farbe na kosi (doduše isprane malo), al bar se nadam odsjaju i lakšem daljnjem rasčešljavanju zapetljancija unutar čupe.
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 12:33   #1813
Imam pitanje za vas koje ste koristile crnu kanu; ispadne li kosa potpuno crna? jer ja bih više htjela tamno tamno smeđu, potpuno crna mi izgleda malo neprirodno. Prirodno imam srednje smeđu kosu, posvjetljenu od sunca i s ostacima ostataka crvene kane. Hvala
Baby Collette is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 15:35   #1814
Za sad sam zadovoljna, odsjaj je pod određenim kutom svjetla zbilja vatreni, a kosa je ispala jako tamno smeđa a ne crvena, posvjetlilo mi čak pofarbanu crnu za dobra 2-prirodnu do 3 tona. Možda zato jer sam stavila puno limuna i cimeta. Sljedeći put možda dodam i malo meda kako bi cimetom proizvela malo peroksida iz meda. (čitah na nekoj stranici za posvjetljivanje).
Nisam izdržala prespavati s tim blatom (nije to za mene) pa sam držala neka 4 sata. Sljedeći put ću probati duže.
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 22:51   #1815
Quote:
Faint kaže: Pogledaj post
Hvala
Evo da javim kakva je sad situacija.
Boja nije više intenzivno crvena kao što je bila, ali je dosta crvena još uvijek. Zadovoljna sam
Jedina stvar koja mi jaaaako smeta je što se boja još uvijek ispire dok se tuširam. Nije baš ugodno tuširanje dok mi se slijeva narančasta tekućina niz tijelo.
Čitala sam tu da se to događa 2-3 pranja, ali meni još uvijek nije prestalo, a bilo ih je sigurno 7-8.
Nije mi ni jasno kak je uopće još toliko crvena boja s obzirom koliko se ispire.
to je možda to tipa kose, jer se meni i uz standardnu boju za kosu događalo da se boja stalno ispire bez obzira što ja učinila

moja kosa je slična, prirodno taaaamno smeđa, i ne želim neke drečavo crvene boje nego jednostavno tamnije crvenu boju, smeđe-crvenu, mahagonij ili tako nešto...(sve mi dobro stoje pa mi je svejedno)

imperativ mi je da mi se kosa ne uništava pri bojenju jer radim na puštanju kose...malo ću detaljnije proučiti što sve piše o kani, ali ispiranje me ni najmanje ne čudi...pitanje je samo koliko brzo ta boja blijedi na kosi i koliko onda 'ofucano' izgleda
drunkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:57   #1816
Pa ne znam,, moguće da je do tipa kose,. ali nije mi jasno kako se može toliko ispirati, a ipak ne izgledati isprano i ofucano,.
Dobro, puno manje se sad ispire nego na početku, ali svejedno još uvijek na ručniku budu narančaste fleke,.
U svakom slučaju, bolje se drži nego crvena boja jer kad sam se farbala na crveno,. jako bi se brzo isprao onaj lijepi crveni odsjaj i kasnije bi kosa izgledala beživotno,. dok s kanom to nije slučaj,. i iako nije ni blizu onako intenzivno crvena kao na početku i dalje se kosa lijepo sjaji na suncu,,
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 10:18   #1817
Moguće je da se ispire a ne izgleda ofucano jer kana ne uništava kosu kao farba. Meni vidljivo ispiranje traje 10-tak dana - to mi ništa ne smeta, ali miris... on traje i traje . Iako se kaniram već 5 godina, još se nisam skroz navikla.

drunkard, ako prelaziš s farbe na kanu preporodit ćeš se . A ako si prirodno tamnosmeđa, dobit ćeš topliju tamnosmeđu boju s masu sjaja.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 13:19   #1818
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Moguće je da se ispire a ne izgleda ofucano jer kana ne uništava kosu kao farba. Meni vidljivo ispiranje traje 10-tak dana - to mi ništa ne smeta, ali miris... on traje i traje . Iako se kaniram već 5 godina, još se nisam skroz navikla.

drunkard, ako prelaziš s farbe na kanu preporodit ćeš se . A ako si prirodno tamnosmeđa, dobit ćeš topliju tamnosmeđu boju s masu sjaja.
ma bojala sam se u praktički sve boje osim svijetlih nijansi...
zadnji veći pothvat je bio izlazak iz crne u nekakvu crveno/ljubičastu

nakon toga mi je kosa stradala nešto više nego sam mislila, ali kosa mi raste stvarno brzo i od toga je već 70% odrezano...
bojala sam se garnierovom crveno-smeđom bojom tek toliko da mi kosa ima neki crvenkast odsjaj i sve je bilo ok, a onda sam prestala od veljače ove godine...
tako da se ta boja jako isprala, na prvu se ne vidi razlika između moje i obojane kose jedino se na svjetlu vidi da je donji dio crvenkast...
a pri tjemenu mi je nekih 7-8 cm moja boja

nije da sad odmah planiram kaniranje, ali s obzirom na ovo što kažeš, bi li bilo onda pametnije izjednačiti izrast i ostatak pa onda prijeći na kanu?
drunkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 13:51   #1819
Quote:
drunkard kaže: Pogledaj post
ma bojala sam se u praktički sve boje osim svijetlih nijansi...
zadnji veći pothvat je bio izlazak iz crne u nekakvu crveno/ljubičastu

nakon toga mi je kosa stradala nešto više nego sam mislila, ali kosa mi raste stvarno brzo i od toga je već 70% odrezano...
bojala sam se garnierovom crveno-smeđom bojom tek toliko da mi kosa ima neki crvenkast odsjaj i sve je bilo ok, a onda sam prestala od veljače ove godine...
tako da se ta boja jako isprala, na prvu se ne vidi razlika između moje i obojane kose jedino se na svjetlu vidi da je donji dio crvenkast...
a pri tjemenu mi je nekih 7-8 cm moja boja

nije da sad odmah planiram kaniranje, ali s obzirom na ovo što kažeš, bi li bilo onda pametnije izjednačiti izrast i ostatak pa onda prijeći na kanu?
Ako ti razlika između izrasta i vrhova nije velika možda ti je bolje odmah prijeći na kanu. Šteta bi bilo sad farbat kad si već puštala prirodnu tako dugo. Plus, kana preko malo svijetlijih vrhova može ispasti čisto OK. Ja sam tako prešla na kanu s pola izrasta, izgledalo je kao da imam lagane crvene pramenove.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:46   #1820
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Ako ti razlika između izrasta i vrhova nije velika možda ti je bolje odmah prijeći na kanu. Šteta bi bilo sad farbat kad si već puštala prirodnu tako dugo. Plus, kana preko malo svijetlijih vrhova može ispasti čisto OK. Ja sam tako prešla na kanu s pola izrasta, izgledalo je kao da imam lagane crvene pramenove.
misliš da bi mi ta boja ispala više smeđa ili bi se ipak vidjelo crvenkasto?
jer ako bi ispala pretežno smeđa, onda to i neću raditi..

ovu boju sam koristila zadnje
i bila bih zadovoljna da mi kosa bude toliko tamna (ako ispadne malo svjetlije nije problem, ali ne bih baš tamnije) s time da se crveni pigment vidi, a ne da bude ugušen smeđim...s time d apretpostavljam da bi crvena kana i dala više crvenog nego smeđeg na mojoj kosi iako nije jako svijetla
drunkard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.