Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2003., 22:29   #41
TREBALO BI NACI WEB SITE o svemu tome nabrojenom,da nas podsjeti
na mladost...ako netko nade-nek podjeli!!!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 07:37   #42
Quote:
AFRODITA69 kaže:
....
a nara...kaj se to jos proizvodi????
ili excorado????
...
... a Traubisoda!!

... baš neki dan probah ovu novu Traubisodu i moram vam reć da niš nevalja
__________________
Kako oblikovati potpise
easyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 12:33   #43
gdje to ima za kupiti traubisoda?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 13:00   #44
Quote:
Ava Adore kaže:
gdje to ima za kupiti traubisoda?
... ja pio u Pakracu...
.. za ZG neznam...
__________________
Kako oblikovati potpise
easyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 13:10   #45
da, tam je nje uvijek bilo
u zagrebu rijetko...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 13:14   #46
Quote:
Ava Adore kaže:
da, tam je nje uvijek bilo...
poznaš Pakrac?
__________________
Kako oblikovati potpise
easyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 13:18   #47
pa znam da sam ju uvijek kao mala pila na zvecevu, pakracu i lipiku. u zagrebu samo jednom u zivotu
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 13:26   #48
... da ni ja se nesjećam u zg, ... ja sam ju ko mali pio u Vž.Toplicama...
... ali otišli smo predaleko s tom Traubisodom...
...


... sjećam se da mi je i Cocta nekad bila finija...
__________________
Kako oblikovati potpise
easyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 14:25   #49
Quote:
AFRODITA69 kaže:
a picerije zadar na cvjetnom
Pa, postoji i dalje, samo se sad zove VIP i Pizza je daleko bolja nego prije
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 20:54   #50
jooooooooj da traubisoda...nije vino,nije voda-to je traubisoda!
al nara mi je ipak ostala u sjecanju...kad smo se znali vracati
iz maxica pa smo stali kod tuseka(vuglec)na naru...ili iz mirogoja ,na slance i naru kod -veselog mrtvaca-...znate to mjesto?
voljela sam ko cura izaci sa frendicom u tkalcu na gusti sa slagom...onaj gusti je bil nenadjebiv...i sok od visnje....
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 09:31   #51
a tko se sjeća flipera i automata iza kina tuškanac (streljana) Tamo se moglo i pucati iz zračne puške. Bio je jedan aparat gdje žaba lovi muhe. Pa space invadersi.
A matineje u Kinoteci, n.pr. Talični Tom.
A pohane gljive gdje je danas ona pivnica u Radićevoj. Tad još nisam imao žgaravicu od premasne klope
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 14:09   #52
... a ko se sjeća vožnje na pulferu tramvaja... mislim, ja to nisam radio, al sam uvijek gledao velke momke kako uskaču odostraga, dok sam pružao kondukteru tramvajsku kartu da mi je pretrgne (bilo ih je onak puno na hrpi- karata mislim,... nekakvih svijetlo žutih i zelenkastih, ako se ne varam)... baš čudne slike ostaju čovjeku u pamćenju
__________________
Kako oblikovati potpise
easyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 18:24   #53
to ti se zvalo-karnet-mislim te karte svetlo zute...ja sam se vec
furala kad su se stancale u automatima onim narandastima...a tek kad
su pokazi izasli,nas oni mesecni...i oni novi tramvaji sa crvenim i zutim stolcima..obicno su to bile sedmice i cetvorke.neznam kakvi su sad?
a ko se sjeca kad su firme imale deda mraza za decu,pa su sljakeri dopelali decu da im dida mraz podjeli poklone..a ono ku...c unutra.i sveti nikola,pa one sibe u prozoru.to mi je bilo jako ljepo.e sa sjeca neko kad su izasle one torte-ledolina-ili prije njih ona stara dobra-bajka-iz ledo skrinjice...samo kaj nisam ono suho voce mogla podnesti.ali jednu stvar nikad niko nebu napravil bolje..znate kaj?
LEDO SLAG...onaj sa medekom u kantici...ma to jos sad sanjam...kaj su i to odjebali iz trzista?????
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 10:00   #54
Quote:
AFRODITA69 kaže:
...
LEDO SLAG...onaj sa medekom u kantici...ma to jos sad sanjam...kaj su i to odjebali iz trzista?????
... mislim da nisu, al nemrem garantirat.. meni nekak više paše kad se friško istuče slatko vrhnje
__________________
Kako oblikovati potpise
easyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 12:12   #55
Quote:
gea kaže:
uh, sad ste me iznostalgirali

ja se sjećam kak su svi susjedi ljeti prali svoje stojadine i škode, nedjeljom u ulici. onda nije bila ovakva gužva....

sjećam se hot doga i stričeka s perecima...

i Tivana i kad je Duja bila jedina picerija u Zagrebu...

jel se netko (kultura i jezična ) sjeća šizike u Eustahiju?

Draga moja Gea,

prije jedine Duje bil je Purger u Končarevoj, koji je tam još i sad.

Sjeća li se netko starih kockastih tramvaja vu kojima su si putnici sami otvarali vrata?
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 12:15   #56
Quote:
easyrider kaže:
... a jel se neko sjeća Đukice, di je nestala ta "žena"???... uopće više ništ ne čujem za njega...
Da, varaždinec Đukica, samo je malo stariji, ali još uvijek dobro svira gitaru.
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 12:25   #57
Quote:
AFRODITA69 kaže:
to ti se zvalo-karnet-mislim te karte svetlo zute...ja sam se vec
furala kad su se stancale u automatima onim narandastima...a tek kad
su pokazi izasli,nas oni mesecni...i oni novi tramvaji sa crvenim i zutim stolcima..obicno su to bile sedmice i cetvorke.neznam kakvi su sad?
a ko se sjeca kad su firme imale deda mraza za decu,pa su sljakeri dopelali decu da im dida mraz podjeli poklone..a ono ku...c unutra.i sveti nikola,pa one sibe u prozoru.to mi je bilo jako ljepo.e sa sjeca neko kad su izasle one torte-ledolina-ili prije njih ona stara dobra-bajka-iz ledo skrinjice...samo kaj nisam ono suho voce mogla podnesti.ali jednu stvar nikad niko nebu napravil bolje..znate kaj?
LEDO SLAG...onaj sa medekom u kantici...ma to jos sad sanjam...kaj su i to odjebali iz trzista?????
Draga Afrodita, to je bilo prije karnet karata. Postojal je blok koji je kondukter moral potvrditi, bile su različite karte za vožnju jednom linijom, a drugačije za prelaz. one za prelaz imale su crvenu crtu dijagonalno po karti. Na tim kartama bila je ucrtana mreža tramvajskih linija vu našemu gradu.

Inače, sjeća li se tko policajca Mehe koji je reguliral promet na Jelačić placu?
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 13:30   #58
Quote:
nenek kaže:
Draga Afrodita, to je bilo prije karnet karata. Postojal je blok koji je kondukter moral potvrditi, bile su različite karte za vožnju jednom linijom, a drugačije za prelaz. one za prelaz imale su crvenu crtu dijagonalno po karti. Na tim kartama bila je ucrtana mreža tramvajskih linija vu našemu gradu.

Inače, sjeća li se tko policajca Mehe koji je reguliral promet na Jelačić placu?
.. je je, vidiš znao sam da je Afrodita pogriješila, al nisam znao sve te detalje... baš tak... s crvenom dijagonalnom crtom
... ma bio sam još mali... a Meho je valjda bio prije mog vremena... al sam ga vidio na TV
__________________
Kako oblikovati potpise
easyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 23:09   #59
Quote:
nenek kaže:
Sjeća li se netko starih kockastih tramvaja vu kojima su si putnici sami otvarali vrata?
Već sam o tome pisala. U takvim sam se tramvajima vozila kao djete.

... i kondukteri su imali one kombinirane olovke, s jedne strane kemijska, a s druge pečat, kojeg su lupali u blok s kartama, a kartu su uz to malo poderali... i sjedili su na posebnom sjedalu pri kraju tramvajskih kola....
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 00:54   #60
joooj sad sam se i ja setila tih karata..onak su bili sivo krem boje
ko nekakav krep papir,kaj ne????al ja se jos onda nisam furala sama vu tramvajceku.baka ih je imala,kad smo isli na plac subotom.pa sam ja krala paprike,mrkve,paradajze..onak po jedan komad.djete ko djete,ne?onda je pred namom bil onaj bez nogih kaj je prosil pa se nakraju probal zapaliti..se to ko sjeca?
e i sjecam se kad sam ciganicu poslala u materinu ,onu kaj je vure prodavala,pa je bezala za menom po maximirskoj.a u namu sam isla po cipele,onak lakaste crne sa petom kaj lupa,to je moralo biti,i po skolske torbe i po speceraj.najvise sam voljela one bonbonjere kaj je gore bila neka blonda zenska sa plavom haljinom,i uvjek sam si zeljela da kad narastem da tak zgledam!

a ima ko od vas iz gornjeg grada?????????????????ak ima a mozda nezna za ovo-u demetrovoj ulici broj 3,kad udes u haustor(koji je uzasno mracan)ravno pa malcice na levo je grob!!!!!od nekog deteta..neki vakanovitz ili tak...ojte pogledati ak vam se da,osim ak kuca nije preuredena....stravicno je ko vrag.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.