Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 17:33   #5441
Ej! Nova sam ovdje pa imam par pitanja. Prije dva mj m mi je kasnila tri dana i jako slaba. Zatim mi je kasnila jedan dan i bila normalnija, to sam pripisala stresu pod kojim sam citavo vrijeme. U zadnje vrijeme intenzivno osjecam mirise, leda me bole i trbuh i nekoliko dana mi se samo spava i mucno mi je. Napravila sam test u petak i bio je negativan. Sutra bih trebala dobiti pa me zanima da li je moguce da sam trudna??
Carrie Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:10   #5442
Quote:
Carrie Grey kaže: Pogledaj post
Ej! Nova sam ovdje pa imam par pitanja. Prije dva mj m mi je kasnila tri dana i jako slaba. Zatim mi je kasnila jedan dan i bila normalnija, to sam pripisala stresu pod kojim sam citavo vrijeme. U zadnje vrijeme intenzivno osjecam mirise, leda me bole i trbuh i nekoliko dana mi se samo spava i mucno mi je. Napravila sam test u petak i bio je negativan. Sutra bih trebala dobiti pa me zanima da li je moguce da sam trudna??
Malo vjerojatno.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:19   #5443
Smile

Hvala. Vjerojatno je samo stres u pitanju.
Carrie Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:54   #5444
Pozdrav, evo da se i ja pridružim ovoj temi. Naime, neznam što da mislim, 6.3 sam kao dobila mengu, točno kako sam i trebala s tim da je to i nije bila uobičajena menga već je bio u tragovima i par mrlja i točkica zapravo dva dana i to je to. Više smećkasta sluz i ništa drugo. To mi je čudno jer inače imam redovnu i normalnu menstruaciju koja mi eventualno kasni malo ili dođe ranije uslijed neke promjene vremena ili stresa. Zapravo zadnje vrijeme uopće nisam pod stresom ili nešto slično, a ovako nešto davno nisam imala. Nemam nikakve druge popratne simptome koji bi mogli upućivati na trudnoću. Zapravo ni pms nisam osjetila, osim što sam imala pojačan apetit. Ni cice, ni križa ni jajnici, ništa me nije boljelo. Tjedan dana prije te ''menge'' sam imala odnos, kao i u dane ovulacije tjedan prije toga... Zanima me kolike su šanse za trudnoću.Ovakva menga mi upućuje samo na implantaciju, ali uz izostanak ostalih simptoma teško da je to. već sam imala iskustva s trudnoćom pa znam kakvi su simptomi tako da mi je ovo sve čudno... Namjeravam napraviti test ali čisto me zanima vaše iskustvo i mišljenje. Hvala
Btw jedino što mi je čudno da mi je nos jako često suh i odjednom mi se jako jede salata
bubube is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 07:24   #5445
Bubube nije svaka trudnoca ista pa da moras imati iste simptome. Ja osim impl. krvarenja nisam imala nikakve. Niti sam imala simptome pmsa. Hajde ti napravi taj test
maybe--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 02:36   #5446
Da se nadovezem, to isto i mene muci. Meni sad vec kasni i strah me opet ici radit test jer je onaj prosli tjedan bio negativan. U svakom slucaju ti savjetujem da napravis test pa da vidis jer ovi simptomi upucuju na implementacijsko krvarenje.
Carrie Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 08:30   #5447
Evo mene ponovno. Pisala sam prošli mjesec kad sam imala neke čudne simptome ali mi je vještica stigla 28-i dan.
Poslije M sam bila na sistematskom i gin mi kaže da je došlo do hormonalnog disbalansa (rekla mi je prije nego me pregledala pa mi nije jasno na temelju čega je zaključila).
Papa test je pokazao gardenelu i dobila antibiotike (i mm) i vaginalete.
U međuvremenu smo nastavili raditi na bebaču. Danas je 30-ti dan, m još nije stigla, imam klasične simptome pms-a ali ništa. Inače mi apsolutno nikad nije kasnila ni dana (najkasnije uvijek 28-i dan).
E sad, test još nisam radila da se ne razočaram ako je negativan.
Pitanje je može li ostalo, gore navedeno utjecati na kašnjenje? Gin mi je rekla da je do 7 dana normalno kašnjenje pa sam još odlučila pričekati s testom do vikenda (ako u međuvremenu ne dođe).
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 08:35   #5448
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Evo mene ponovno. Pisala sam prošli mjesec kad sam imala neke čudne simptome ali mi je vještica stigla 28-i dan.
Poslije M sam bila na sistematskom i gin mi kaže da je došlo do hormonalnog disbalansa (rekla mi je prije nego me pregledala pa mi nije jasno na temelju čega je zaključila).
Papa test je pokazao gardenelu i dobila antibiotike (i mm) i vaginalete.
U međuvremenu smo nastavili raditi na bebaču. Danas je 30-ti dan, m još nije stigla, imam klasične simptome pms-a ali ništa. Inače mi apsolutno nikad nije kasnila ni dana (najkasnije uvijek 28-i dan).
E sad, test još nisam radila da se ne razočaram ako je negativan.
Pitanje je može li ostalo, gore navedeno utjecati na kašnjenje? Gin mi je rekla da je do 7 dana normalno kašnjenje pa sam još odlučila pričekati s testom do vikenda (ako u međuvremenu ne dođe).
Jednom mi se dogodilo da mi je cijeli ciklus preskočila. Jednostavno nije došla...a to je bilo prije nego sam imala disbalans u hormonima.
Meni je jedna doktorica rekla da je normalno da se cca 2 puta godišnje poremeti ciklus jer se kao "porihtava" to sve. Sad kolko je istine u tome neznam...
Al želim ti da ti ne dođe i da na slijedećem testu ugledaš plusić
p.s. makar ja sam nestrpljiva i išla bi u ljekarnu čim prije :P
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 11:14   #5449
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Jednom mi se dogodilo da mi je cijeli ciklus preskočila. Jednostavno nije došla...a to je bilo prije nego sam imala disbalans u hormonima.
Meni je jedna doktorica rekla da je normalno da se cca 2 puta godišnje poremeti ciklus jer se kao "porihtava" to sve. Sad kolko je istine u tome neznam...
Al želim ti da ti ne dođe i da na slijedećem testu ugledaš plusić
p.s. makar ja sam nestrpljiva i išla bi u ljekarnu čim prije :P
Meni se nikad nije dogodilo niti da mi preskoči, niti da kasni a imam je već od svoje 13-te (sad sam 30+).
I ja sam nestrpljiva ali samu sebe tjeram da čekam.

Od ostalih simptoma mi se često piški (iako i inače idem često ali sad je to još češće) i svrbe me cice.

Čekam i nadam se da neće doći .
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 08:57   #5450
Nisam mogla odoljeti da ne napravim jutros test i skoro odmah je pokazao dvije crtice .
Nismo uspijeli od prve ali smo od druge .
Znala sam čim mi je zakasnila jer nikad do sad nije.

Pitanje za vas koje ste iskusne trudnice/mame; da li je bolje pratiti trudnoću u domu zdravlja ili u bolnici?
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 11:54   #5451
Fiža čestitam! :-)
Vrijeme je da se preseliš na podforum Trudnice i tamo postaviš to pitanje. (Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice).
Ja sam svoju trudnoću vodila u DZ kod socijalne ginekologice i bila jako zadovoljna za razliku od nekih koji su trudnoću vodili privatno i ostali zakinuti za puno informacija i pretraga. No više je obrnutih slučajeva pa bi rekla da to ovisi od ginekologa do ginekologa. Ako vjeruješ svom socijalnom/privatnom ginekologu nema potrebe da trudnoću vodiš u bolnici. Češće su žene sa rizičnim i kompliciranim trudnoćama istu vodile u bolnici.
Tko got ti trudnoću vodio, pazi da budeš dobro informirana. Možda je rijetko al poznajem djevojku koja je nakon poroda saznala da joj dijete ima Down sindrom jer ju njezina pametna privatna ginekologica nije poslala na nikakve testove uz riječi da "nema potrebe jer je mlada" niti ju informirala o ičemu. Možda je ovo "ekstremni" slučaj, al znam još mnoštvo drugih gdje socijalni ginekolozi nisu htjeli raditi ultrazvuke i općenito bili škrti sa uputnicama. Nisam te valjda preplašila? :-D Ma najbolje da je trudnoća školska i da ginekolog ima što manje posla. Sretno!
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 16:42   #5452
Imam pitanje, prošla menstruacija došla je 2-3 dana prije, bila je blaga , prvi dan sam krvarila ( slabije nego inače), drugi dan malo a treći i četvrti dan sam imala blagi iscjedak... Prvi dan me boljelo i drugi, a ostalo niti ne...
Zadnjih par dana, smeta me kad popijem kavu, kao da imam blagu vrtoglavicu i zna me boljeti glava... Prepisujem to promjeni vremena, ali kavu sam prije normalno pila i sve je bilo ok...
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 09:23   #5453
[QUOTE=hooly;53745661]Fiža čestitam! :-)
Vrijeme je da se preseliš na podforum Trudnice i tamo postaviš to pitanje. (Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice).
J...

Bila danas na pregledu, trudna 4+5
Selim na trudnice .
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 22:07   #5454
Cure, može mišljenje.Imala sam zadnju M 16.5., radili smo bebicu 27.5., imam sve simptome kao pred M i danas vidim neku sukrvicu..Mislite da bi to mogla raniti M ili još ima šanse i da sačekam.. Zadnjih mjeseci mi je od stresića M razigrana, u 4.mj. je bila 10.
*Miss14* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 01:14   #5455
...

Quote:
*Miss14* kaže: Pogledaj post
Cure, može mišljenje.Imala sam zadnju M 16.5., radili smo bebicu 27.5., imam sve simptome kao pred M i danas vidim neku sukrvicu..Mislite da bi to mogla raniti M ili još ima šanse i da sačekam.. Zadnjih mjeseci mi je od stresića M razigrana, u 4.mj. je bila 10.

to bi moglo biti implantacijsko krvarenje
debeljucaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 11:33   #5456
Evo već treći dan isto, nisam nikad to imala tako dugo prije M Sve si mislim da ću dobiti M ali još ništa.:klap:
*Miss14* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:53   #5457
Quote:
*Miss14* kaže: Pogledaj post
Evo već treći dan isto, nisam nikad to imala tako dugo prije M Sve si mislim da ću dobiti M ali još ništa.:klap:

nadajmo se da ipak neće doć ovaj misec
ja triban dobit 16.6. , al nadan se da ce me zaobic inace cu poludit
u svakom slučaju javi novosti
debeljucaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:32   #5458
Dobila M..Znači 19 se opet bacamo na posao.. hahaha ..A dobro,ovo nam je bio prvi pokušaj..Prva palačinka nikad ne uspije

"Debeljucaa" sretno, neka te M zaobiđe!:klap:
*Miss14* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 02:01   #5459
Quote:
*Miss14* kaže: Pogledaj post
Dobila M..Znači 19 se opet bacamo na posao.. hahaha ..A dobro,ovo nam je bio prvi pokušaj..Prva palačinka nikad ne uspije

"Debeljucaa" sretno, neka te M zaobiđe!:klap:

aaaa baš štetaa to za palačinku se slažen al doć će i tebi mala bebica kad tad ja se nadan da će me gospođica zaobić jer san prije otprilike 2 mj. imala spontani pa bi nam nova bebica baš dobro došla
debeljucaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 20:35   #5460
Drage cure, (ne)ocekujem mengu 21.6. i piskila Sam jutros test (znam da bi moglo biti maaaalo prerano). Bio je negativan, Ali grudi Su mi bolne na dodir i dok spavam vec nekoliko dana i cini mi se da to ne bi trebao biti PMS (Tads Su mi jako osjetljive). Tu i tamo osjetim neki grc u podrucju maternice i imam lagani bijeli iscjedak, Ali bas malo malo. MM kaze da sam trudna i da se prestanem zivcirati. Ja nekako ne vjerujem. Poludjeti cu u ovih 9 Dana dok vidim hoce Li mi vjestica doci ili me napokon zaobici.
__________________
To nisam ja! To je moja Schauma!
la_nana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.