Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 12:04   #1
Passat 2.0 TDI - odlaze dizne

Odo ja na poso i auto crkne na bologni.Zvao hak,ajde u dojkić i na kraju dizna....... Gdje da kupim diznu jeftino,jer ovi u dojkiću nisu normalni.Inače imam passata 12/2007g.u sloveniji je 609E,s merverštajerom 488
ivana51 is offline  
Old 17.09.2010., 12:10   #2
samo reci 2.0 TDI? jer mom frendu u 3 mjeseca 3 dizne vrisnule...i da..cijena je 4400kn kod nas
jasamivan is offline  
Old 17.09.2010., 12:13   #3
da 2.0 tdi
ivana51 is offline  
Old 17.09.2010., 12:17   #4
Taj 2.0 TDI papa nofce s tim diznama za popi....
Moji u firmi u par mjeseci promjenili 2 ...cifra...ne znam točno, al znam da je bila velika...sa izmjenom iznad 5K kuna
Još kad znaš da će vrlo vjerojatno i ostale s vremenom vrisnut...

S obzirom kolko koštaju u Slo i za to te vrlo vjerojatno ocarine/oporezuju ako prijaviš za povrat njihovog DDV-a....velika je cifra
alfred stokes is offline  
Old 17.09.2010., 12:33   #5
Kontaktiraj kolegu "_slatk_i" on prodaje dizne za passata po nizoj cijeni...
ziginjo is offline  
Old 17.09.2010., 12:39   #6
sa računom?
ivana51 is offline  
Old 17.09.2010., 12:45   #7
dakle...ono sto ja znam Passat 2.0 TDI do 2008.godine svima stekaju dizne...gotovo da nema auta, mada me čudi, jer nema nikakve reklamacije na VW grupaciju, a trebalo bi biti...navodno su dizne premale...tj preuske...eeeeh...sranje do bola...
jasamivan is offline  
Old 17.09.2010., 12:50   #8
ma nemoguće, sigurni ste da to nije neki francuski pasat?
frenchkey is offline  
Old 01.03.2011., 08:28   #9
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ma nemoguće, sigurni ste da to nije neki francuski pasat?
To je zamaskirana Laguna...zato je to...uf ti poluproizvodi iz Francuske
SHOGO is offline  
Old 18.09.2010., 11:27   #10
Quote:
jasamivan kaže: Pogledaj post
dakle...ono sto ja znam Passat 2.0 TDI do 2008.godine svima stekaju dizne...gotovo da nema auta, mada me čudi, jer nema nikakve reklamacije na VW grupaciju, a trebalo bi biti...navodno su dizne premale...tj preuske...eeeeh...sranje do bola...
taj 2.0 TDI je 16v ventilac s PD brizganjem (pumpa brizgaljka odma iznad cilindra namontirana na glavi motora)
i zgob jos dodatna 2 ventila po svakom cilindru (4 ventila po cilindru) naravno da je sve usko i zgurano jer nema mjesta (common rail je bolji po tom pitanju)
i naravno da odlaze dizne prije reda, ali ne samo to, jos ce mnogo toga odlazit na tom autu prije ''normalnog'' roka trajanja. definitivno najlosiji dizel motor koji je izasao iz VW kuce

(2.0 TDI CR bi trebao biti bolji)
BB87 is offline  
Old 18.09.2010., 11:40   #11
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
taj 2.0 TDI je 16v ventilac s PD brizganjem (pumpa brizgaljka odma iznad cilindra namontirana na glavi motora)
i zgob jos dodatna 2 ventila po svakom cilindru (4 ventila po cilindru) naravno da je sve usko i zgurano jer nema mjesta (common rail je bolji po tom pitanju)
i naravno da odlaze dizne prije reda, ali ne samo to, jos ce mnogo toga odlazit na tom autu prije ''normalnog'' roka trajanja. definitivno najlosiji dizel motor koji je izasao iz VW kuce

(2.0 TDI CR bi trebao biti bolji)
Nisu svi motori sa 16V,ako ima filter cestica onda je sa 8 ventila, barem tako pise u literaturi.

Neznam kako su prosli drugi proizvodjaci koji su ugradjivali te motora a bilo ih je dosta, a davali 3 godine garanciju....
Svicar is offline  
Old 18.09.2010., 12:13   #12
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
taj 2.0 TDI je 16v ventilac s PD brizganjem (pumpa brizgaljka odma iznad cilindra namontirana na glavi motora)
i zgob jos dodatna 2 ventila po svakom cilindru (4 ventila po cilindru) naravno da je sve usko i zgurano jer nema mjesta (common rail je bolji po tom pitanju)
i naravno da odlaze dizne prije reda, ali ne samo to, jos ce mnogo toga odlazit na tom autu prije ''normalnog'' roka trajanja. definitivno najlosiji dizel motor koji je izasao iz VW kuce

(2.0 TDI CR bi trebao biti bolji)
http://www2.autoportal.hr/2010010772...enu-id-72.html
Josip09 is offline  
Old 17.09.2010., 13:51   #13
Quote:
ziginjo kaže: Pogledaj post
Kontaktiraj kolegu "_slatk_i" on prodaje dizne za passata po nizoj cijeni...
ja imo 4 komada i oslo...

polovne, 350 eur komad(mimalno 2 komada)

prije 3 dana ih ugradio covjek sve 4,evo jso mu nisu crkle

bez racuna, kakav racun haha

cijene su ti takve, nove su 700 kod nas polovne u pola cijene
_slatk_i is offline  
Old 17.09.2010., 13:59   #14
Quote:
_slatk_i kaže: Pogledaj post
ja imo 4 komada i oslo...

polovne, 350 eur komad(mimalno 2 komada)

prije 3 dana ih ugradio covjek sve 4,evo jso mu nisu crkle

bez racuna, kakav racun haha

cijene su ti takve, nove su 700 kod nas polovne u pola cijene
a cuj kad jos nisu riknule onda su isplatljive
ziginjo is offline  
Old 17.09.2010., 14:09   #15
kod nas s izmjenom ti je oko 6500kuna s tim da imas garanciju na ugrađeni dio.... tj na tu diznu a ostale 3 ne
RENT-A-IDIJOT is offline  
Old 26.10.2010., 14:31   #16
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
kod nas s izmjenom ti je oko 6500kuna s tim da imas garanciju na ugrađeni dio.... tj na tu diznu a ostale 3 ne
Pozdrav, vidim da se razumiješ pomalo u problematiku, imam jedno pitanje: imam audi b4 1,9tdi 1995 god i auto je perf. samo sada kad se vozim bez obzira na brzinu i u kojoj je brzini auto počne lagano drhtati i tresti (ne cukati) i ako dam ili oduzmem gas to prestane na neko vrijeme te ponovo počne. Bio sam kod mase servisera i promijenili su mi pola auta ali se to i dalje događa. Jel netko zna u čemu bi bio problem, navodno, neki mi govore da mi je otišla boš pumpa?
AUDIMANIAK is offline  
Old 26.10.2010., 20:06   #17
Quote:
AUDIMANIAK kaže: Pogledaj post
Pozdrav, vidim da se razumiješ pomalo u problematiku, imam jedno pitanje: imam audi b4 1,9tdi 1995 god i auto je perf. samo sada kad se vozim bez obzira na brzinu i u kojoj je brzini auto počne lagano drhtati i tresti (ne cukati) i ako dam ili oduzmem gas to prestane na neko vrijeme te ponovo počne. Bio sam kod mase servisera i promijenili su mi pola auta ali se to i dalje događa. Jel netko zna u čemu bi bio problem, navodno, neki mi govore da mi je otišla boš pumpa?
čekaj malo.

to je onaj neuništivi, nepokvarljivi, malo-troši, prelazi 2 km manje od milijun TDI motor?
ništ se ne kvari ali su ti promijenili pol auta? pa to je kao da voziš renault a ne audi TDI.
I wonder is offline  
Old 05.02.2011., 08:37   #18
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
čekaj malo.

to je onaj neuništivi, nepokvarljivi, malo-troši, prelazi 2 km manje od milijun TDI motor?
ništ se ne kvari ali su ti promijenili pol auta? pa to je kao da voziš renault a ne audi TDI.
Ne diraj mi renault
frenchkey is offline  
Old 17.09.2010., 14:12   #19
Off topic je ali kratko: dizna od punta (benzin) , polovna, s dijagnostikom, 500 kn. Pa sad ti imaj pasat.
yation is offline  
Old 17.09.2010., 14:20   #20
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
Off topic je ali kratko: dizna od punta (benzin) , polovna, s dijagnostikom, 500 kn. Pa sad ti imaj pasat.
Da ali tvoj punto je benzinac, a da imaš diesela onda je cijena ista, nema više jeftinih popravaka kad rikne dizna, turbina, pumpa... sve jedno je koji auto imaš.


U današnje vrijeme to stvari stoje ovako, kad sve zbrojiš najveći rizik je kupiti novi auto, što zbog velikog gubitka na cijeni, što na astronomsko skupim popravcima...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.