Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 13:47   #21
na osnovu EMG-a

tablete Berlition 300 mg i Cobal 500 mikro gr
melis@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:13   #22
Thanks
Valjda ću se i ja nekako izvući iz svega toga
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 15:06   #23
ma naravno da ces se izvuci aBd

nemoj se previse sikirati
melis@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 00:56   #24
poli neuro patija

molim sve koji imaju bilo kakva saznanja o poli neuro patiji da mi pomognu i daju neke odgovore.
mloka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 01:51   #25
Quote:
mloka25 kaže: Pogledaj post
molim sve koji imaju bilo kakva saznanja o poli neuro patiji da mi pomognu i daju neke odgovore.
polineuropatija je oštečenje više perifernih živaca osobito na krajnjim dijelovima ekstremiteta- nogu i ruku.Simptomi nastupaju postupno i ja sam prvo osjetila jako trnjenje nogu i ruku, osjećala sam žarenje, pečenje, osječaj stezanja i pareze.
uzroci nastanka polineuropatije su različiti:
zbog metabolitičkih promjena-šečerne bolesti, zatajenje bubrega, nedostatak vitamina B12, bolesti jetre.

-posljedica djelovanja štetnih tvari-alkohol, nikotin olovo, živa

-posljedica pritiska-osteofit, protuzija diska

-u sklopu sistemskih bolesti- reuamtoidni artritis,

-genetički poremečaji

-infektivne bolesti, sarkoidoza lepra

simptomi obično nastupaju u vidu motoričkih, osjetnih i vegetativnih poremečaja.
Liječenje se sastoji od liječenja osnovnog uzroika i obrađuje se u okviru pojedinačnih poremečaja.
S obzirom da sam je ja dobila u sklopu sistemske bolesti liječenje imuranom i dekortinom je dovelo do poboljšanja stanja osnovne bolesti a samim tim i do puno boljeg zadnjeg nalaza polineuropatije.
Neznam si bila na svim pretragama i u sklopu koje bolesti si dobila dijagnozu, ali u svakom slučaju nemoj brinut nije ništa tako strašno.Ako te nešto zanima ti pitaj.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:41   #26
poli neuro patija

pozdrav buda budimir.

neka saznanja sam dobio ovdje i zato zahvaljujem tebi i svima koji su prije pisali o ovom problemu.Svaki problem je drugačiji i ja sada želim da iznesem cili moj slučaj .2005 god.operiran sam ma Jordanovcu od atipičnog karcionida pluća.Odstranjen mi je dio desnog gornjeg plućnog krila.Nakon operacije sam se jedno vrime dobro osjeća a onda sam morao ići na kemoterapiju.Terapiju sam teško podnosio,to vam je kao iz horor filmova,deset prvih dana pakao i kad se dođe malo sebi onda ponovo kemoterapija.Primio sam prvih šest i već na kraju tog prvog ciklusa počeo sam osjećati trnce u stopalima i dlanovima.Rekao sam svom pulmologu koji me vodi na Jordanovcu,on je na to samo uzvratio to je od terapije.Nakon toga su mi produžili još jedan ciklus terapije ovaj put Taxsolom.Da se vratim na prethodni pasus ,kad sam doktoru rekao za trnce on mi jeodgovoio da će mi za novu terapiju u koktelima koje dobivam smanjiti Platinu,koja je bila sastavni dio terapije.TU terapiju sam malo lakše podnio ali je trnjenje u stopalima ostalo i svakim danom se pojačavalo.Sada mi je liva noga jako ugrožena i mislim da se njezina funkcija smanila na 20-25 posto mogućnosti.U među vrimenu poičeli su mi i problemi sa ramenima,nemogućnost normalnog okretanja i funkcioniranja ,uglavnom bolno naglo okretanje .POnekad iman kako ga ja nazivam nekontrolirani napad grčeva u toj livoj nozi kad uopće nisam gospodar događanja što je popraćeno jakim i nekontroliranim napadima boli koji traju po nekoliko minuta.Konzultira sam se sa mojim doktorim i sve što su mi rekli je to da pokušam sa Bvitaminima2,6,i i12,i sa tabletama Katena.To uzimam zadnji 20 dana i ne vidim neko poboljšanje,osim što su injekcije b vitamina bolne i teške za primanje.Pozdrav svima i ko ima kakva saznanja neka se javi.
mloka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 19:25   #27
Istina svaka polineuropatija ima svoju priču tako i tvoja -tužna priča.
Vjeruj da i ja imam iste simptome a u ranim jutarnjim satima kada se dižem iz postelje u stopalima nogu kao da imam bolne struje- pareza- grčenje i to bolno grčenje u određeni položaj a da i ja sam pila B kompleks vitamine uz svu terapiju.
Istina sada je malo bolje ali da je potpuno nestalo ne.
mislim da sam na samom startu pila neke tablete još upravo za polineuropatiju ali sam zaboravila toćan naziv lijeka.pokušat ću pronać nalaz pa ti napišem.
S obzirom na tvoje zdravstvene probleme moraš isključivo tražit pomoć kako onkologa tako i neurologa,
Istina i mišići atrofiraju i zato gubiš snagu u pokretljivosti noge.Žao mi je stvarno što je sve tako ali se bojim da bez obzira što su vrlo neugodno bolne inekcije B kompleks vitamina istraj i primaj ih jer je to jedan od načina oporavka oštečenih živaca,.
Oporavak nije tako brz niti blizu i nemoj se čuditi da ne osjetiš još poboljšanje, ali važno je da će do njega doći.
I ja sam bila kao i ti razočarana oporavkom ali eto došao je napokon bar mogu staviti nogu preko noge da mi ne utrne odmah, mogu čučniti da opet ne utrnu potpuno ali to žarenje i neko podhlađivanje je ostalo a ja se nadam isto da će biti još bolje a ko zna.
U svakom slućaju nastavi trošit terapiju i nemoj gubiti nadu , vjeruj da če i osnovna bolest i polineuropatija biti dobro a to ti od srca i želim-

drži se bude bolje
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:25   #28
Ne želim nikoga plašiti, možda nekom pomogne moja priča. Brat, dijabetičar, je imao polineuropatiju na obje noge. Prije točno dva mjeseca je stavio močiti noge u toplu vodu i nakon nekih desetak minuta je pogledao i na oba stopala se odvojila koža. Horor. Opekline drugog b stupnja. Tu večer odlazi u vinogradsku na pregled, tamo previju i vrate ga kući. Sutradan na previjanju pošalju ga u traumu po mišljenje i tamo ga zadrže na odjelu za opekline. Par dana je bio dosta dobro da bi sedmi dan nastupilo pogoršanje u vidu treskavice, visoke temperature, jednostavno je loše izgledao. Deveti dan mu rade operaciju presađivanja kože, skoro četiri sata pod spinalnom anestezijom, doktori šute ništa nama ne govore. Primao je jako puno infuzija u bolnici, na litre, poslije operacije i krv tri ili četiri doze. Vraćaju ga u običnu sobu a ne intenzivnu jedinicu. Dvanaesti dan mu dođemo popodne u posjet i oni nam vele da je umro u tri ujutro. Bila je nedjelja i vele da dođemo u ponedjeljak ujutro na razgovor s doktorom. U ponedjeljak nas primi doktor jako bahato i arogantno i kaže da oni pojma nemaju od čega je umro, već da ćemo to saznat nakon obdukcije.
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:44   #29
Quote:
GEISCHA kaže: Pogledaj post
Ne želim nikoga plašiti, možda nekom pomogne moja priča. Brat, dijabetičar, je imao polineuropatiju na obje noge. Prije točno dva mjeseca je stavio močiti noge u toplu vodu i nakon nekih desetak minuta je pogledao i na oba stopala se odvojila koža. Horor. Opekline drugog b stupnja. Tu večer odlazi u vinogradsku na pregled, tamo previju i vrate ga kući. Sutradan na previjanju pošalju ga u traumu po mišljenje i tamo ga zadrže na odjelu za opekline. Par dana je bio dosta dobro da bi sedmi dan nastupilo pogoršanje u vidu treskavice, visoke temperature, jednostavno je loše izgledao. Deveti dan mu rade operaciju presađivanja kože, skoro četiri sata pod spinalnom anestezijom, doktori šute ništa nama ne govore. Primao je jako puno infuzija u bolnici, na litre, poslije operacije i krv tri ili četiri doze. Vraćaju ga u običnu sobu a ne intenzivnu jedinicu. Dvanaesti dan mu dođemo popodne u posjet i oni nam vele da je umro u tri ujutro. Bila je nedjelja i vele da dođemo u ponedjeljak ujutro na razgovor s doktorom. U ponedjeljak nas primi doktor jako bahato i arogantno i kaže da oni pojma nemaju od čega je umro, već da ćemo to saznat nakon obdukcije.
Ajme strašno tužno moja sučut.
Čitala sam i ne mogu vjerovat.Nije valjda polineuropatija kriva za smrt neču na taj naćin uopće razmišljat.
U svakom slućaju žao mi je što se to dogodilo tvom bratu i znam da vam je svima teško a obdukcija će najvjerojatnije pokazat uzrok smrti.
Drži se draga!!!!!!!!!
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:53   #30
Gotova je i obdukcija i rekli su da je bilo zatajenje srca. Najgore je što ima puno nelogičnosti u njegovom liječenju i u bezobraznom ponašanju doktora. Samo sam htjela reći da se ljudi s polineuropatijom trebaju jako dobro paziti.Brat je bio u 52 godini i imao je polineuropatiju uzrokovanu dijabetesom.Budabudimir hvala ti podršci.
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 00:06   #31
Thumbs up polineuropatija

Fala ti na lijepim željama i iscrpnom objašnjenju tvog stanja.Kad san pisa prošli post puno stvari čoviku ne padnu na pamet,nego se naknadno siti.Normalno da ću nastaviti sa primanjem injekcija b vitamina,jer iako trenutno ne osjećam neko poboljšanje,ne osjećam se ni malo gore u tom segmentu.JOš bi se vratija na to kako se manifestira t amoja bolest.Evo primjera,pošto nisam više aktivan u avin stvarima u kojima san prije bija onda san malo više vezan za sjedenje ili poluležanje(mada sam sebe prisiljavan na razno razne aktivnosti),nakon određenog vrimena u tom položaju kad želim prominiti položaj moja noga me ne sluša,ja je podignem a ona malo nekontrolirano pada,trnci su pojačani i počinjem osjećati neku tjeskobu i nemir.Moja okolina je već primjetila da imam neke probleme pri hodanju ali to meni ne smeta i ja se ponašam kao da je sve u redu.Svijestan san težine situacije i mislim da mi najteže pada vožnja automobilom kad pri promijeni brzine moran provjeravati vizualno di mi se nalazi noga pa zbog toga i izbjegavam velike gužve kad moram puno puta koristiti pomjenu brzine(kvačilo.)Meni je drago da je tebi bolje i to me istinski veseli jer možda i bude bolje i sigurno ću u daljnjem liječenju konzultirati onkologe i neurologe jer na kraju proša san velik put od početka bolesti da bih se prepustija apatiji.JOš nešto te molim ako nađeš ime tih tableta koje si pila dami ga pošalješ i ako neko zna bili pomogla fizikalna terapija.POzdra budabudimir i svim ostalima
mloka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 00:12   #32
Geisha,teško je vjerovati da se takve stvari događaju,i strašno mi je žao što se to dogodilo tvom bratu.ALI šta možemo to je sastavni dio života,samo šteta što je tako mladi čovik završija tako brzo i na takav način.
mloka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 00:47   #33
Znam sigurno da fizikalna terapija tu dosta može pomoći pa neka ti doktor to predloži.B6 vitamin hrani živce pomaže njihov oporavak i nadaj se da će ipak do poboljšanja doći.
Tražila sam nalaz nisam ga našla ali ću ga pokušat pronać i napisat što mi je doktor u startu propisao.
Slične pa skore iste simptome imamo . zapravo smo imali i zato se nadaj da će biti bolje.
Meni je dekortin i imuran stvarno puno pomogli a sa njima sam liječila osnovnu bolest- to su imunosupresivi i tako je po malo nestajalo i simptoma polineuropatije. Iskreno i sada ih imam najviše na stopalima ali puno manje onog bolnog grča, zatezanja i slabosti u nogama skoro pa nema.
I nalaz je puno bolji bio kada je u pitanju sprovodljivost.To je ipak trajalo dosta dugo dok sam poćela osjećati poboljšanje.Treba dosta vremena da se živci oporave.
Najbitnije trenutno bar da se ne pogoršava stanje -stagnira što je već veliki napredak znači i da ima velike nada da ćeš poćet osjećati i manje simptome.
I do sada si bio veliki borac i znam da ćeš takav i ostati, hrabro naprijed
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 01:02   #34
Smile polineuropatija

AKo može jedno osobno pitanje.Kad si prvi put osjetila probleme vezane uz ovu temu.
mloka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 01:04   #35
Quote:
mloka25 kaže: Pogledaj post
AKo može jedno osobno pitanje.Kad si prvi put osjetila probleme vezane uz ovu temu.
prije tri godine.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 01:11   #36
ja imam kroničnu sistemsku bolest i kao takva nema izlječenja pa se ipak bojim da će i polineuropatija manje više biti stalno pisutna.
To je moje mišljanje nisam pitala svog imunologa ali pretpostavlja.
Nije bolno koliko je nelagodno i što nisi siguran u svoje noge a niti ruke.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 20:04   #37
Polineuropatija

Šta je to od čega nastaje kako se liječi i kako se dijagnosticira ???
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 00:06   #38
Oboljevanje i gubljenje funkcije perifenog živčanog sustava - znači živaca. Uglavnom na okrajinama, počinje distalno i napreduje prema proksimalno (od okrajine, prema trupu).

Nastajekao posljedica drugih oboljenja, najčešće - dijabetes, alkoholizam...
Nastaje i u sklopu autoimunih oboljenja. Takav primjer, koji zahvaća baš živ. sustav je Guillan-Bare sy.
Ili može biti akutno, u slučaju nedostatka nekog nutijenta, B-vitamina i sl.

Za dg. je obično dovoljna anamneza (podaci o stilu života, preboljelim bolestima, ili kroničnim bolestima), klinička slika i neurološki pregled. Ako uzrok nije poznat, rade se i dodatne pretrage, s obzirom na što se sumnja.

Ako je akutno i utvrdi se uzrok, uzrok se uklanja. Svaki je uzrok potrebno ukloniti, kad god je moguće. Kod autoimunih oboljenja idu terapije supresije imunološkog odgovora.
Ali, kada je posljedica kroničnih stanja (alk., dijabetes...), može se samo usporiti i oštećenja su obično nepovratna.
Po potrebi može ići i simptomatska terapija, ako postoje neki bolovi npr.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 11:31   #39
Polineuropatija

Operirao sam 3 puta lumbalnu kralješnicu i poslije 2 operacije dobio bolničku infekciju i sepsu koju mi nisu uočili u bolnici nego me poslali kući unatoč mom žaljenju na nesnosnu bol na vizitama liječnici su mi odmahivali rukama i govorili da je bol uzrokovana reoperacijom kraljeznice te me kljukali za vrijeme boravka u bolnici tabletama za bolove i injekcijama i potom otpustili iz bolnice (VIŠE DOKTORI ZNAJU DA LI VAS BOLI NEGO VI SAMI--JAKO ZANIMLJIV STAV).Nakon dolaska kući kad su lijekovi i injekcije popustile NISAM MOGAO DISATI OD BOLOVA, da bi me potom nakon tridesetak dana ponovno 3. put HITNO operirali jer su vidjeli sliku magnetske rezonance MRI koju sam napravio (slika pokazala upalu,odnosno hospitalnu infekciju kraljeznice).Poslije 3-ceg op. zahvata sam prosao bolnicko lijecenje infekcije intravenski (bombe od lijekova) i naknadno antibioticima prema uputama liječnika,nosio korzet za fiksaciju kraljesnice 6 mjeseci,prosao razne rehabilitacije u toplicama.Plivam i vjezbam po preporukama soktora fizijatra i fizioterapeuta, međutim stanje kralježnice se ne popravlja, nego ide na gore i počinjem osjecati slijedece senzacije: zarenje u nogama i rukama ,peckanje, mravinjanje,grceve i slabost misica,slab osjet na kozi,doslovno "pucanje" svih zglobova od noga do ramena,poremecaje ravnoteze,slabost misica vrata i misica cijelog skeleta, krckanje kostiju,pojavljuje se PES CAVUS na stopalima (udubljena stopala),otezano mi je hodanje i kompletno funkcioniranje,imam stalne bolove...Ponovno hitno idem na neurološku obradu u bolnicu. Dijagnosticirana mi je senzomotorna polineuropatija (POLINEUROPATIA SENSOMOTORIA za neupućene "narodno" rečeno upala i propadanje živaca ) i napravljena veoma opsezna neuroloska obrada od krvnih pretraga,obrada likvora,folne kiseline,vitamin b12,genetska pretraga na nasljednu neuropatiju CHARCOT MARIE TOOTH-CMT1A/HNPP,beta2-mikroglobulin,ACE,raznorazni onkomarkeri,fibrinogen,elektroforeza i imunoelektroforeza proteina,serologija na sifilis,anti-HCV,razne imunoloske pretrage,serologija na neurotropne viruse u likvoru,serologija na na neurotropne viruse u serumu,burgdoferi u likvoru i serumu,molekularno geneticka analiza na FRIEDREREICHOVU ataksiju,profil izoformi transferina,molekularno geneticka analiza na spinocelebralne ataksije....Svi nalazi su UREDNI odnosno NEGATIVNI !!! Na kraju neurološke obrade polineuropatija je u otpusnom pismu opisana kao idiopatska, ali u razgovoru s liečnikom koji je me vodio dobivam odgovor da je zaključak cijelog tima koji je vrsio obradu, da je uzrokovana operacijama,intrahospitalnom infekcijom i sepsom ??? to naravno nigdje ne piše !!!Prilazem i zadnji nalaz EMNG-a pa ako netko nesto zna o tome molio bih odgovor takodjer.
EMNG kaze--kronicna neuralna lezija u misicima stopala i lista,vise desno,lezije u misicima prednje strane potkoljenica,suspektna u saci.Brzina provođenja n. peroneus granicna,distalna latenca n. medianus produzena,h refleks u m. soleus reducirane voltaze,vise desno.Nalaz pokazuje distalnu motornu aksonopatiju uz preklapanje s kronicnom radikulopatijom s1,l5 vise desno.Molim pomoc--kao sto mozete procitati u velikoj sam borbi,noge su mi sve slabije a bolovi sve veci i veci,ne znam kamo ni kuda od boli..jer se nastojim dovesti u funkcionalno stanje da mogu raditi neki posao i zelim da nekako izadjem iz ovog pakla od zivota i pocnem koliko toliko normalno zivjeti i raditi !!!!

1.-opcenito svaku korisnu informaciju o polineuropatiji,da li se moze izlijeciti (ako ne,kako liječiti)
2.-pomoć s vrstom terapije za polineuropatiju,smanjenjem boli i dr.
3.-metodama fizikalne rehabilitacije i kvalitetnim rehabilitacijskim centrima za ovu vrstu problema kako u zemlji tako i u inozemstvu ako netko ima saznanja (gdje zivim loša je fizikalna rehabilitacija --apsolutna nula,svi pacijenti ubaceni u isti koš,rade iste vjezbe bez obzira na problem-KATASTROFA I SRAMOTA UJEDNO)
4.-što je to distalna motorna aksonopatija,ako netko strucan moze komentirati
5.-kakvu eventualnu dijagnostiku trebam jos napraviti za kvalitetnije rješavanje problema
6.-kakvu medikamentoznu terapiju koristiti
7.-sugestije za terapijske uredjaje za polineuropatiju,odnosno struje i sl. što pomaže u smanjenju bolova
8.-alternativa koja moze pomoci u ovom slucaju (čajevi,prehrana,masti,uredjaji za bol....sve sto pomaze)
MOLIM CIJENJENA ISKUSTVA,SAZNANJA I POMOĆ !!!!!!!!!
archibaldam is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.01.2010., 21:45   #40
Quote:
archibaldam kaže: Pogledaj post
Operirao sam 3 puta lumbalnu kralješnicu i poslije 2 operacije dobio bolničku infekciju i sepsu koju mi nisu uočili u bolnici nego me poslali kući unatoč mom žaljenju na nesnosnu bol na vizitama liječnici su mi odmahivali rukama i govorili da je bol uzrokovana reoperacijom kraljeznice te me kljukali za vrijeme boravka u bolnici tabletama za bolove i injekcijama i potom otpustili iz bolnice (VIŠE DOKTORI ZNAJU DA LI VAS BOLI NEGO VI SAMI--JAKO ZANIMLJIV STAV).Nakon dolaska kući kad su lijekovi i injekcije popustile NISAM MOGAO DISATI OD BOLOVA, da bi me potom nakon tridesetak dana ponovno 3. put HITNO operirali jer su vidjeli sliku magnetske rezonance MRI koju sam napravio (slika pokazala upalu,odnosno hospitalnu infekciju kraljeznice).Poslije 3-ceg op. zahvata sam prosao bolnicko lijecenje infekcije intravenski (bombe od lijekova) i naknadno antibioticima prema uputama liječnika,nosio korzet za fiksaciju kraljesnice 6 mjeseci,prosao razne rehabilitacije u toplicama.Plivam i vjezbam po preporukama soktora fizijatra i fizioterapeuta, međutim stanje kralježnice se ne popravlja, nego ide na gore i počinjem osjecati slijedece senzacije: zarenje u nogama i rukama ,peckanje, mravinjanje,grceve i slabost misica,slab osjet na kozi,doslovno "pucanje" svih zglobova od noga do ramena,poremecaje ravnoteze,slabost misica vrata i misica cijelog skeleta, krckanje kostiju,pojavljuje se PES CAVUS na stopalima (udubljena stopala),otezano mi je hodanje i kompletno funkcioniranje,imam stalne bolove...Ponovno hitno idem na neurološku obradu u bolnicu. Dijagnosticirana mi je senzomotorna polineuropatija (POLINEUROPATIA SENSOMOTORIA za neupućene "narodno" rečeno upala i propadanje živaca ) i napravljena veoma opsezna neuroloska obrada od krvnih pretraga,obrada likvora,folne kiseline,vitamin b12,genetska pretraga na nasljednu neuropatiju CHARCOT MARIE TOOTH-CMT1A/HNPP,beta2-mikroglobulin,ACE,raznorazni onkomarkeri,fibrinogen,elektroforeza i imunoelektroforeza proteina,serologija na sifilis,anti-HCV,razne imunoloske pretrage,serologija na neurotropne viruse u likvoru,serologija na na neurotropne viruse u serumu,burgdoferi u likvoru i serumu,molekularno geneticka analiza na FRIEDREREICHOVU ataksiju,profil izoformi transferina,molekularno geneticka analiza na spinocelebralne ataksije....Svi nalazi su UREDNI odnosno NEGATIVNI !!! Na kraju neurološke obrade polineuropatija je u otpusnom pismu opisana kao idiopatska, ali u razgovoru s liečnikom koji je me vodio dobivam odgovor da je zaključak cijelog tima koji je vrsio obradu, da je uzrokovana operacijama,intrahospitalnom infekcijom i sepsom ??? to naravno nigdje ne piše !!!Prilazem i zadnji nalaz EMNG-a pa ako netko nesto zna o tome molio bih odgovor takodjer.
EMNG kaze--kronicna neuralna lezija u misicima stopala i lista,vise desno,lezije u misicima prednje strane potkoljenica,suspektna u saci.Brzina provođenja n. peroneus granicna,distalna latenca n. medianus produzena,h refleks u m. soleus reducirane voltaze,vise desno.Nalaz pokazuje distalnu motornu aksonopatiju uz preklapanje s kronicnom radikulopatijom s1,l5 vise desno.Molim pomoc--kao sto mozete procitati u velikoj sam borbi,noge su mi sve slabije a bolovi sve veci i veci,ne znam kamo ni kuda od boli..jer se nastojim dovesti u funkcionalno stanje da mogu raditi neki posao i zelim da nekako izadjem iz ovog pakla od zivota i pocnem koliko toliko normalno zivjeti i raditi !!!!

1.-opcenito svaku korisnu informaciju o polineuropatiji,da li se moze izlijeciti (ako ne,kako liječiti)
2.-pomoć s vrstom terapije za polineuropatiju,smanjenjem boli i dr.
3.-metodama fizikalne rehabilitacije i kvalitetnim rehabilitacijskim centrima za ovu vrstu problema kako u zemlji tako i u inozemstvu ako netko ima saznanja (gdje zivim loša je fizikalna rehabilitacija --apsolutna nula,svi pacijenti ubaceni u isti koš,rade iste vjezbe bez obzira na problem-KATASTROFA I SRAMOTA UJEDNO)
4.-što je to distalna motorna aksonopatija,ako netko strucan moze komentirati
5.-kakvu eventualnu dijagnostiku trebam jos napraviti za kvalitetnije rješavanje problema
6.-kakvu medikamentoznu terapiju koristiti
7.-sugestije za terapijske uredjaje za polineuropatiju,odnosno struje i sl. što pomaže u smanjenju bolova
8.-alternativa koja moze pomoci u ovom slucaju (čajevi,prehrana,masti,uredjaji za bol....sve sto pomaze)
MOLIM CIJENJENA ISKUSTVA,SAZNANJA I POMOĆ !!!!!!!!!
pozdrav!ja se s tom bolešću mučim već dugo vremena.isto sam kao i ti imala lude,neizdržive bolove.pila sam tramal retard sa dijazepanom za bolove,a za liječenje katenu.kako je meni palo lijevo stopalo,nisam mogla hodati,pa sam išla na fizikalnu terapiju,koja mi je puno pomogla.da ponovo prohodam.većini bolest traje od 6 mj. pa do godine dana,međutim meni ne.širi se dalje,pa imam bolove i peče me po tijelu. mislim da ti je kao i kod mene oštečen živac koji se zove akson. mislim da ti nisam baš puno pomogla,al ako te još šta zanima pitaj,pozz
cvrcak100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.