Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2015., 10:20   #241
Pozdrav svima!

Mozda je pomalo glupavo pitanje, ali nikad se prije nisam susrela s tome. Jucer sam ujutro dugo skarama rezala ogradu od tankih bambusovih grana, pa mi je nakon toga jako utrnuo vrsak palca na ruci kojom drzim skare. Danas je jos uvijek utrnut kad bilo sto dodirujem i na pritisak me jagodica i ispod nokta kao da zaboli. Jesam li samo pritisnula zivce skarama prejako pa je zato prst utrnut i to ce se povuci kroz par dana ili sam nesto gore napravila?
GeoLea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:21   #242
Quote:
GeoLea kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Mozda je pomalo glupavo pitanje, ali nikad se prije nisam susrela s tome. Jucer sam ujutro dugo skarama rezala ogradu od tankih bambusovih grana, pa mi je nakon toga jako utrnuo vrsak palca na ruci kojom drzim skare. Danas je jos uvijek utrnut kad bilo sto dodirujem i na pritisak me jagodica i ispod nokta kao da zaboli. Jesam li samo pritisnula zivce skarama prejako pa je zato prst utrnut i to ce se povuci kroz par dana ili sam nesto gore napravila?
Velika je vjerojatnost kako će se situacija normalizirati kroz par dana

Malo sad poštedi ruke od sličnih pokreta&aktivnosti

Dojavi kako se stvari odvijaju
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 21:30   #243
utrnuce šake...

Ljudi pozdrav...imam KONSTANTAN osjecaj utrnuca desne sake sad vec tjedan dana,pocelo s kaziprstom i prosirilo se na cijelu saku...mogu s rukom sve normalno ali imam taj osjecaj utrnuca...ako ko imao slicne simptome nek se javi..pozzz
G.O.G.O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 23:39   #244
Quote:
G.O.G.O. kaže: Pogledaj post
Ljudi pozdrav...imam KONSTANTAN osjecaj utrnuca desne sake sad vec tjedan dana,pocelo s kaziprstom i prosirilo se na cijelu saku...mogu s rukom sve normalno ali imam taj osjecaj utrnuca...ako ko imao slicne simptome nek se javi..pozzz
guglaj na sindrom karpalnog kanala.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 03:48   #245
Pozdrav svima, od jučer me u području lakta, odnosno lijeve podlaktice prolazi nešto slično kao lagani udar struje kroz ruku, ali nemam problema sa prstima sve je dobro, ništa ne trne osim malo kad pecka kad se oslonim na lakat. Zna li netko otprilike što bi to moglo biti.
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 11:35   #246
Quote:
heavy snow kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, od jučer me u području lakta, odnosno lijeve podlaktice prolazi nešto slično kao lagani udar struje kroz ruku, ali nemam problema sa prstima sve je dobro, ništa ne trne osim malo kad pecka kad se oslonim na lakat. Zna li netko otprilike što bi to moglo biti.
Najvjerojatnije se radi o neprimjerenoj i produljenoj kompresiji na živac koji prolazu uz rub lakatnog zgloba (moguće i kod neprimjerenog položaja ruke tijekom spavanja).
Nemoj se bar 10-ak dana oslanjati na lakat pa ćeš vidjeti kako se situacija odvija.

Naravno, tvoj nadležni liječnik bi svakako to trebao pogledati ukoliko ubrzo ne prođe samo od sebe
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 02:08   #247
Trnci- peckanje na vrhovima prstiju

Vec 3 dana kako imam (ko iglom) bockanje na vrhu palca lijeve noge. Neznam dal od psihe ili sta al ko da pocinjem osjecat isti osjecaj na palcu desne noge.
Moram reci da sam u par dana bio u jako stresnoj situaciji i da mi je imunoloski sustsv bio slabiji.

Zanima me dal je imao netko slicnih iskustva i da li je sta pomoglo?
Hvala
sen123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 00:46   #248
Kod mene također čudno strujanje u nogama i rukama, obično najjače izraženo ujutro pa se probudim u 4 ili 5 sati i to riješim jednim lupocetom, što bi to bilo, jel stres u pitanju?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 21:58   #249
moze biti od kraljeznice, stresa ili neka neuroloska bolest, najbolje otic kod doktorice za daljne pretrage
debelman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 08:52   #250
Trnci i poremećaj osjeta

Počelo se sa virozom od jednoga dana, što naravno tada nisam povezivala. Utrnula tri prsta lijeve ruke, mislim od položaja kad čitam. Traje i traje, danima mislim se možda je nešto sa srcem (napominjem da nisam hipohondrasta). Odlazim neurologici, fizijatrici (možda je MS). Šalju me na slikanje kičme, blage degenerativne promjene, idem na fizikalnu, ono još gore. Sad se nešto počine događati i sa palčevima na nogama. Šalju me na MR, nalaz uredan. Kažu da brijem i daju mi zoloft i xanax. Meni ta dijagnoza odlična. Ako sam umislila onda ću i odmislit. Čekam da tablete odrade svoje, ne prolazi, još je gore,al lakše se nosim. Očajnički guglam sve na temu, prebacujem se na prehranu bez glutena, zasićenih masnoća, stanje još gore. Radim privatno EMNG, neurologica kaže da na rukama od upale živca na laktovima, a na nogama od kičme (diskus hernija MR pokazao). Koja je vjerovatnost da imam iste stvari na nogama i rukama od dva različita uzroka u isto vrijeme? Već je prošlo 3 mjeseca, prsti totalno poremećaj osjeta u smislu kao da su opečeni, na nogama kao da su mi čarape nagužvane a nisu. I onda počinje titrati živac na licu. Napokon nešto što se vidi. odlazim neurologici, refleksi koma, hitno Rebro. Nakon opsežnih pretraga, lumbalne punkcije i ostalog - autoimuna upala perifernih živaca. Ljudi kad vidite da nešto nije u redu gurajte do kraja!
anin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 10:26   #251
sori anin 23 kod kojeg si neurologa isla. ja se vec mjesecima lose osjecam. gubim osjet u rukama i ngama, osjecam trnce, bole me zglobovi i kosti a psihicko stanje zbog svega lose.
imas li nek i savjet sto raditi. vadila krv-nalazi ok, slika kraljeznice nista strasnio od fizikalne mi nista bolje
merip is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 11:29   #252
Quote:
merip kaže: Pogledaj post
sori anin 23 kod kojeg si neurologa isla. ja se vec mjesecima lose osjecam. gubim osjet u rukama i ngama, osjecam trnce, bole me zglobovi i kosti a psihicko stanje zbog svega lose.
imas li nek i savjet sto raditi. vadila krv-nalazi ok, slika kraljeznice nista strasnio od fizikalne mi nista bolje

evo i mene , ista stvar ,trnu noge i ruke ,bole zglobovi mišići, umor, dijagnoze nema , imam još MR lumbalne i tor.kralježnice za obavit, svi ostali nalazi uredni a obavila sam ih hrpu.
naručila sam se kod još jedne neurologice po drugo mišljenje u ponedjeljak pa ću vidjet što dalje.
čekam termin kod imunologa.
svaki dan mi je isto a ibrufen i normabel ne pomažu
__________________
L. 10.02.2005
L. 18.08.2009
dudolinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:12   #253
Prof. Marija Žagar, odjel za neuromuskulaturne bolesti.Ja nisam bila kod imunologa. Imala sam tu utrnulost, bez bolova u zglobovima, a samo ponekad bol u mišićima listova kao da sam vježbala. Al to u prstima ruku i nogu NIJE prestajalo nikako. Da nisam bila na zoloft skrenula bi.
anin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:14   #254
Napravi obavezno EMNG
anin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 17:28   #255
Smile

Quote:
anin23 kaže: Pogledaj post
Napravi obavezno EMNG
Hvala
merip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 15:05   #256
Question Trnci po tijelu.

Pozdrav svima.
Imam problema sa trncima u tijelu. Gledo sam po internetu sadrzaje ali nigdje primjer mog djelovanja trnca i kao pise trebo bi posjetit ljecnika ali sve od navedenog npr. po noci ili samo od sebe pocnu se pojavljat i kao treba se posjetit ljecnika, ali kod mene nije tako. Gledo sam na youtubu strasan video kako se covjek penje po Ajfolovom tornju i snimo je prema dole to je tako strasno utijecalo na mene i poceli mi trnci ici po tijelu, a najvise dlanovi i peta na nogama. Nastavio sam gledati, ali na preskokce i povremeno mi trnci isli. I bas sam skuzio Kaj god gledam a da je uzasno strasno mi se trnci pojave. To nigdje nije pisalo na internetu da je to urok trnca i pise svejedno da se mora ppsjetit ljecnik. Al ja to ne dozivljavam ko bolest. Meni se ti simptomi stvaraju samo kad gledam nes prejezivo. Sta da radim ljudi??
markooni-moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 17:57   #257
Quote:
markooni-moon kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Imam problema sa trncima u tijelu. Gledo sam po internetu sadrzaje ali nigdje primjer mog djelovanja trnca i kao pise trebo bi posjetit ljecnika ali sve od navedenog npr. po noci ili samo od sebe pocnu se pojavljat i kao treba se posjetit ljecnika, ali kod mene nije tako. Gledo sam na youtubu strasan video kako se covjek penje po Ajfolovom tornju i snimo je prema dole to je tako strasno utijecalo na mene i poceli mi trnci ici po tijelu, a najvise dlanovi i peta na nogama. Nastavio sam gledati, ali na preskokce i povremeno mi trnci isli. I bas sam skuzio Kaj god gledam a da je uzasno strasno mi se trnci pojave. To nigdje nije pisalo na internetu da je to urok trnca i pise svejedno da se mora ppsjetit ljecnik. Al ja to ne dozivljavam ko bolest. Meni se ti simptomi stvaraju samo kad gledam nes prejezivo. Sta da radim ljudi??
Pa nemoj gledati jezive stvari. Vrlo jednostavno. Očito ti ovako organizam reagira na stres/strah ili što li već....
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:27   #258
Trnci po tijelu / u rukama, nogama...

Valjda je pitanje u dobrom topicu, a ako nije molim vas da me uputite na pravo mjesto jer nisam bas stalni korisnik ovog foruma ..

Unazad tjedan/dva imam slabiji osjet na podrucju glave i ledja, najbolje bi to mogao opisati kao da imam blagu anesteziju (osjecaj drvene glave).. Osjecam dodir ali ne osjecam onaj oblik ugode koji bi izazvao da se koza najezi. Isto tako kad se lupkam po glavi to bas cujem jako kao neki tupi zvuk.

Usput receno, imam upalu oba uha (desno upala zvukovoda, lijevo upala vanjskog uha) koja traje sad oko mjesec dana gdje sam potrosio ne znam koliko kapi za uho, nos ali i dalje ne prolazi malo se smanjila ali zvukovod je i dalje crven. Upala je pracena zujanjem u glavi i osjecajem neujednacenog tlaka u uhu, kao kod promjene nadmorske visine tako da nisam ni sam siguran da moze biti povezano jedno s drugim.
The Riddler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 10:41   #259
Ne brini

Quote:
The Riddler kaže: Pogledaj post
Valjda je pitanje u dobrom topicu, a ako nije molim vas da me uputite na pravo mjesto jer nisam bas stalni korisnik ovog foruma ..

Unazad tjedan/dva imam slabiji osjet na podrucju glave i ledja, najbolje bi to mogao opisati kao da imam blagu anesteziju (osjecaj drvene glave).. Osjecam dodir ali ne osjecam onaj oblik ugode koji bi izazvao da se koza najezi. Isto tako kad se lupkam po glavi to bas cujem jako kao neki tupi zvuk.

Usput receno, imam upalu oba uha (desno upala zvukovoda, lijevo upala vanjskog uha) koja traje sad oko mjesec dana gdje sam potrosio ne znam koliko kapi za uho, nos ali i dalje ne prolazi malo se smanjila ali zvukovod je i dalje crven. Upala je pracena zujanjem u glavi i osjecajem neujednacenog tlaka u uhu, kao kod promjene nadmorske visine tako da nisam ni sam siguran da moze biti povezano jedno s drugim.

Mislim da ti je to najprije povezano sa uoalom uha. Sačekaj da se upala smiri, pa ćeš vidjeti. Sigurtna sam da će proći sa upalom.
anin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:04   #260
Sto moze od upale uha glava biti kao anestezirana?
Ta upala traje sad vise od mjesec dana, nisam nikad imao upalu uha pa ne znam koliko obicno traje lijecenje.
The Riddler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.