Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 19:16   #2861
Evo izvrsnih vjesti na području lijekova za sistemski lupus =D

Lijek se zove BENLYSTA

http://www.reuters.com/article/rbssH...34193020090720
Junije is offline  
Old 20.07.2009., 20:11   #2862
Quote:
Junije kaže: Pogledaj post
Evo izvrsnih vjesti na području lijekova za sistemski lupus =D

Lijek se zove BENLYSTA

http://www.reuters.com/article/rbssH...34193020090720
Dragi moji ne bih ništa komentirala niti pametovala samobih svima savjetovala da pročitaju knjigu od Kevina Trudeaua PRIRODNI LIJEKOVI ZA KOJE ONI NE ŽELE DA VI ZNATE. Ja ju tenutno čitam i bez riječi sam! Znala sam koliko su lijekovi opasni ali ovo...
...ne znam, mislim da je pametno ali zaista to mislim i vidim i znam da mi pomažu prirodni lijekovi. Ja vidim velike promjene kad povećam medrol pila sam 4 mg pa mi ga dr povećala na 8 i odmah problemi sa menstruacijom, depresija, nervoza pa ta užasna napuhanost...
Mi sami najbolje poznajemo sebe i što nam odgovara, trebamo liječnike al ih ne trebamo u svemu slušati, na kraju krajeva mi smo im kao pokusni kunići, nećeoni patiti od posljedica lijekova...
CURE OPREZNO S LIJEKOVIMA...samo toliko
MALA VJEVERICE cestitam bebica ti je predivna!!!
angel777 is offline  
Old 20.07.2009., 20:20   #2863
Quote:
blue_individual kaže: Pogledaj post
i jos jedno pitanje, dosada koliko sam citao forum vecinom pisete o bolnici rebro. kakva su vam iskustva sa doktorima u dubravi ? ima puno puno pitanja,ovo mi je potpuno novo pa me malo i strah, znam da sve treba polako ali htio bi sto vise znati upravo dok se malo privikne na sve to, pa se ispricavam ako ponavljate stalno isto, a kad izide bude se i ona sama za sebe raspitivala
Ej ako ti je cura kod Morovićke onda je zbilja u najboljim rukama, predivna je dr! I ja sam kod dr matijević u dubravi i zaista su ok...mladi smo i stvarno gledaju da nam pomognu što minimalnijim dozama. I razgovarajte s dr može li koristiti aloju, noni i sl...meni je moja preporučila ali ništa u isto vrijeme...ali to vidite s dr...
Sretno i znam da ste preplašeni al s lupusom se zaista da normalno živjeti al eto treba promijeniti neke navike i prilagoditi se i bit će sve ok
angel777 is offline  
Old 20.07.2009., 22:11   #2864
a,taj lijek BENLYSTA jel to ima i kod nas za kupiti? jel se to uopće prodaje?
elly5 is offline  
Old 20.07.2009., 23:27   #2865
Quote:
shana kaže: Pogledaj post
evo, uspjela sam poloziti i zadnji ispit, ocistila sam cijelu godinu i sad imam mirno ljeto

awia kak si ti sa ispitima?
mala vjeverice kad ce neke nove slike luke?
ooo čestitam

ma joj ne pitaj za moje ispite... položim pismeni i onda me ruše na usmenom
kako meni ti usmeni ne idu... sva se uvijek spetljam...
evo danas sam baš imala zadnji, rekao da se vidimo opet na usmenom u 9.mj
a dobro, valjda ću tad uspjet...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 21.07.2009., 06:59   #2866
DOBAR DAN!! OVDJE CURA!! heeheh
već sam 4 dana na kućnoj njezi, nakon mjesec dana bolenice!!
Wwwweeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....!!!
što se tiče lječnika u Dubravi od intenizvne dr.Špoljarić (koji mi je spasio život, jer mi vučina napala sve unutarnje organe, a pogotovo pluća) do reumatologije i imunologije dr. morović i dr. mitrović (i oni su tu sudjelovali i dalje ce sudjelovati,nadam se da špoljarića necu vise vidjeti!! hheeh) imam samo riječi hvale i iskreno mislim da sam negdje drugdje zavrsila, pa makar to bilo i rebro (inače 2 dana prije nego sto sam završila na respiratoru u Dubravi bila sam na hitnoj na rebru i imala sam 40 temp. i sve simptome, pregledao me reumatolog i sve nalaze koje sam obavljala već 3 mjeseca i nije me hospitalizirao,jer ko 23godine i pokretna) nebi ja tu pisala!! HVALA BOGU NA DUBRAVI!!hehehe

uglavnom da ne duljim imam milijun pitanja, a sad se nemrem sjetiti ni jednog osim DALI NETKO ZNA NEKAKAV DOBAR ČAJ ILI PRIRODNI LJEK ZA BUBREGE ILI TAKO NESTO!!

a što se lupusa tiče, bar unutarnjeg nemojte se igrati sa ljekovima i idite redovito na kontrole, ja sam čisti primjer da to može i kobno završiti!! Ja za sad vjerujem svojim doktorima i pijem još uvijek medrol 40mg (bila sam na 125, 80, 60) i nadam se da će dći bar do 4mg!! a za prirodne ljekove ima vremena, pa ipak ću se sa vučinom cijeli život fatat!!hehehh
blue_individual is offline  
Old 21.07.2009., 08:36   #2867
probaj s cajem od koprive,on je dobar za cijeli organizam...Brusnica ti je isto jako dobra za bubrege,kupi suhu pa si je kuhaj tad je intenzitet jaci...SRETNO
trantićica1 is offline  
Old 23.07.2009., 19:36   #2868
Quote:
trantićica1 kaže: Pogledaj post
probaj s cajem od koprive,on je dobar za cijeli organizam...Brusnica ti je isto jako dobra za bubrege,kupi suhu pa si je kuhaj tad je intenzitet jaci...SRETNO
Zdravo!
Pises o brusnici da je dobra, ali da je intenzitet jaci kad se kuha. Ja je jedem svako ujutro tako suhu po 20 kom. i nije li tako bolje.
VIKI_40 is offline  
Old 24.07.2009., 01:05   #2869
Super,tko moze pojesti tako suho voce.Ja ne mogu pa ju kuham,alida je bolje jesti tako...vjerujem da jest
trantićica1 is offline  
Old 24.07.2009., 10:38   #2870
Quote:
trantićica1 kaže: Pogledaj post
Super,tko moze pojesti tako suho voce.Ja ne mogu pa ju kuham,alida je bolje jesti tako...vjerujem da jest
drage moje curke kako mi vi na ovoj vrućini?stvarno je za nas ovo kritično,najbolje ko može da ne izlazi nikako vani osim jutra i večeri.samo sam vam htjela reći da je čaj od koprve jako dobar ja ga skuham i pijem umjesto vode hladan bez šećera.pozdrav svima
renchi01 is offline  
Old 24.07.2009., 10:45   #2871
samo da vam još kažem čitala sam na nekom portalu da znanstveno nije dokazano da brusnica pomaže za bubrege i mokračne kanale.
renchi01 is offline  
Old 24.07.2009., 18:06   #2872
pozdrav cure, kako ste mi? mene evo uhvatila neka viroza, cijeli tjedan me zeludac grci, imala sam temp 39,7 i tako. sad nemam temp ali me jos zeludac muci. mala vjeverice kako mali luka napreduje?
shana is offline  
Old 24.07.2009., 19:12   #2873
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
samo da vam još kažem čitala sam na nekom portalu da znanstveno nije dokazano da brusnica pomaže za bubrege i mokračne kanale.
Neznam dali razumete makedonski, ali evo kratko o brusnici sta pise, ako nesto vam nije jasno ja cu da vam objasnim.
BRUSNICA!Проантоцијанидот кој се наоѓа во бобестите плодови на брусницата е многу важен лек против зачестени уринарни инфекции, а не киселината од сокот од брусница како што досега се мислеше, стои во најновата студија на американските научници.Многу честите и непријатни инфекции на уринарните патишта со текот на годините го привлекуваат вниманието на лекарите и научниците, кои се трудат да најдат природен и ефикасен лек за овој проблем.
Брусницата е едно од само трите вида на овошје кои потекнуваат од Северна Америка и има долга историја на употреба за болести на бубрезите и уринарните патишта, а за истата цел ја користеле и Индијанците. Брусницата сега се одгледува и во Европа и два пати годишни дава лековите плодови.
Долго време се сметаше дека ацидитетот на овошниот сок од брусницата ја „брка“ бактеријата E. coli од уринарните патишта, но научниците сега тврдат нешто друго. Имено, хемиското соединение од брусницата проантоцијанид (PAC) делува така што влијае на гликопротеините околу вирусот или на страничната мембрана и го оневозможува прицврстувањето на вирусот, па така ја спречува бактријата E. coli да се размножува во уринарниот трак.
Бактеријата E. coli (Escherichia coli) е причина за 80 % уринарни инфекции и 90% воспаленија на бубрезите.
Брусницата, покрај лековитото делување на уринарните патишта, делува и на уништување на бактеријата Helicobacter pylori, која е причина за појава на чир на желудникот, а го намалува и ризикот од болести на забите. Исто така состојките во брусницата го намалуваат ризикот од карцином, како што е ракот на дојката и дебелото црево, го спречува растот на карциномните клетки и неговото ширење по телото. Брусницата помага и во обнова на видот, го намалува шеќерот во крвта, превенира од кардиоваскуларни заболувања, а посебно е корисна за луѓе кои постојано се изложени на стрес.
VIKI_40 is offline  
Old 24.07.2009., 22:23   #2874
Cool

VIKI 40,ja ti ništa ne razumijem... inače kod mene sve po starom...jedva preživam ove dane...vrućina i sparina me ubijaju...sva sreća pa imamo klimu u kući,da nema,ja bih poludjela...ipak idem na more,sa svojima...morala sam jel me mama nije htjela ostavit samu zbog bolesti i svega,pa ajd idem se žrtvovat zbog njih...i to 2 tjedna...morat ću nakupovat krema 50+ faktor i non-stop mazanje...uf..al ajd,šta je tu je...sutra krečimo pola kuće,nadam se da me neće boljeti i da ću moći pomoći u čišćenju...počela sam si kuhati koprivu i još sto trava pa pijem taj čaj hladan...mal je gorko,al može se popiti...e,htjela sam vas pitati jel vi imate mokraćne kiseline u zglobovima? ja imam dosta više,pa me zanima ako je netko imao ili ima na koji način izbacuje?! pozdrav i pusa svima
elly5 is offline  
Old 25.07.2009., 13:23   #2875
viki 40 ni ja te nista ne razumijem ako nije problem da prevedes (ako ne trazim previse),rado bi saznala nesto o brusnici,jer je svi hvale.A dr toliko preporucuju caj od brusnice.

Ja sam danas pocela piti sok od svjeze cikle,mrkve,jabuka,limuna i meda,navodno je dobro za krv i imunitet,pije se samo 1 dl dnevno,20 dana u godini (zena sto ga je pila kaze da prejak da bi se pio duze),ja cu probati pa cu vidjeti razultate
trantićica1 is offline  
Old 25.07.2009., 19:22   #2876
Vazi pokasacu da vam prevedem, ako negdje neznam da prevedem izviniteme, jer sam ucila sprsko-hrvatski pre mnogo godina.
BRUSNICA! Проантоцијанидот ko se nalazi u brusnici je mnogo bitan lek protiv mokracne infekcije. Dosad rasla je samo u Americi ali sad je ima i u Evropi i daje dva puta godisno lekovite plodove. Ona je isto i antibiotik. Ona leci bakterija E. coli mocnih patista i sprecuje da se i dalje siri. Ova bakterija e razlog za 80% mocnih infekcija i upalja bubrega. Unistuje i bakterija Helicobacter pylori, koja stvara cir na zeludac, a smanjuje i bolesti zuba. Brusnica smaluje rizik od carcinom na dojka i debelo crevo, sprecuje rast na karcinomni kletki i njihovo sirenje niz teloto. Брусницата pomaze u obnova vida, smanjuje secer u krv, rizik od infract na srce, a posebno je korisna ljudima sto su izlozeni pod stresom. Isto tako je vrlo korisna za krvnu sliku.
Mislim da sam dolovila sve bitno i prevela da se razume. Inace ja je jedem ujutro oko 20 kom. onako suva i super mi je za sada, jer imam velike probleme sa krvonom slikom, ali iako nisam ispitala krv mislim da mi je jako pomogla oko imuniteta.
Pusa svima i pazi se od sunce Elly5, a tranticica1 u vezi cajem o brusnici ja posto imam vrlo malo vremena da ga kuham i sve to zato ga praktikujem samo ujutro na gladno srce (kako se kaze narodnjacki).
VIKI_40 is offline  
Old 25.07.2009., 19:35   #2877
viki hvala sto si nam prevela. ja je isto volim jesti suhu. morat cu ic kupit sad jedan dan pa da imam
shana is offline  
Old 25.07.2009., 22:31   #2878
Quote:
elly5 kaže: Pogledaj post
[B]...e,htjela sam vas pitati jel vi imate mokraćne kiseline u zglobovima? ja imam dosta više,pa me zanima ako je netko imao ili ima na koji način izbacuje?! pozdrav i pusa svima
Jesi li se priupitala otkud se stvorila mokraćna kiselina ? Možda jedeš previše mesa?
vanili is offline  
Old 26.07.2009., 00:40   #2879
Question

što je najgore meso jedem najslabije i jako sam izbirljiva kad je meso u pitanju...jedem samo piletinu i puretinu,ništa drugo...i ribu...jednom ili dva puta tjedno jedem meso...ne znam stvarno koji je razlog...za meso me baš i doktor bio pitao kad je vidio nalaz,pa sam mu rekla isto što i vama sada...i još pogotovo po ovoj vrućini,meso mi nikako ne ide...
elly5 is offline  
Old 26.07.2009., 08:28   #2880
Viki 40 hvala ti puno,nisam znala da je brusnica bas toliko dobra za sve....
A za krv probaj ovo moje sto sam napisala da pijem ako mozes podnjeti svjeze voce na taste.Ide ti 2kg svjeze cikle, 2kg mrkve, 1kg jabuka, 0,5kg limuna i 1 kg meda to sve u sokovniku sameljes i pijes po 1dl kroz 20 dana,i pije se samo jednom godisnje.Mogu ti reci da okus cak i nije tako los...
ELLY5 sretno na moru,zavidim ti jako
trantićica1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.