Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2009., 20:10   #1
Arrow Nekontrolirano uriniranje pasa zbog uzbuđenja

E ovako, pod broj jedan isprike modovima, ali nema takve teme. A ne mogu je staviti pod piškenje u štenadi.

Mala od seke (udomljena sa kojih 2-3 mjeseca), je uz veliki napor donekle naučila da se ne piša u kući, i da se mora vani to obavljat. Trajalo je stvarno dugo dok se nije naučila, iako se ponekad zna dogoditi, ali nije tako često..

Problem je taj, sto mala čim netko novi uđe u kuću popiški sve oko sebe od sreće.. Jučer je kada sam došla doma, ležala na krevetu, i mahala repekom, ja došla do nje da je podragam, a ova piški..
Nije zbog toga što mala pisa, da je sad to problem samo takav, ali stvarno me čudi to.

Dali je itko imao iskustva sa time? Mala ima 8 mj.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 01:44   #2
Kujica od osam mjeseci još je štene. Kakav je to bio veliki napor uz koji je naučila da ne piški u kući? Obično se sav napor svodi na izvođenje iz kuće ako to obavi doma. I eventualno glasno NE! Traje dokle traje - kod nekog psića kraće, kod nekog dulje. Malecka se očito lako uzbuđuje. Izbjegavajte sva uzbuđenja po kući, pa čak i pod cijenu prividne ravnodušnosti. Naučite je da se ne izležava po krevetu, nego da na krevet dolazi na poziv - bar nećete morati svaki čas mijenjati posteljinu i madrace.

Koja je vrsta i koliko je velika? Ako je mala mješanka, koje su se pretpostavljene vrste u njoj izmiješale?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 03:33   #3
ja imam jednog odraslog psa od 3 godine koji je takodjer pišao od sreće,ali
isto tako sam mu govorila da se to nesmije. svaki puta kad bi mi to napravio
stavila bi mu njušku u to i rekla fuj,sljedeći put bi mu prije nego bi ga podragala rekla ne pišati.
tako sve postepenije. 1. puta bi rekla ne pišati i samo ga podragali,ništa veselije.
2. puta _II_ svaki bi puta postepeno išla na sve veće pohvale- pozdrave

nedavno sam dobila još jedno štene iste pasmine,ali ona uopće ne piški od sreće kad vidi ljude,jedi kad dođe u kontakt s nepoznatim psom.

tako da je to kod svakog psa drugacije.
mislim da se nista netrebate brinuti,probajte ovako kako sam ja uspijela,ako ne,prestat će sama od sebe
adorosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 12:37   #4
Psi znaju tako piškiti i od nelagode ili straha i kad je ženkica u pitanju ja bih prije sumnjala na to nego na piškenje od sreće . Da bi uopće znali zašto piški tako kad netko dođe u kuću trebala bi malo bolje opisati cijelu situaciju i njeno kompletno držanje i ponašanje u takvim situacijama kao i kako se u tim situacijama postavljaju vlasnici prema kujici.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 14:06   #5
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kujica od osam mjeseci još je štene. Kakav je to bio veliki napor uz koji je naučila da ne piški u kući? Obično se sav napor svodi na izvođenje iz kuće ako to obavi doma. I eventualno glasno NE! Traje dokle traje - kod nekog psića kraće, kod nekog dulje. Malecka se očito lako uzbuđuje. Izbjegavajte sva uzbuđenja po kući, pa čak i pod cijenu prividne ravnodušnosti. Naučite je da se ne izležava po krevetu, nego da na krevet dolazi na poziv - bar nećete morati svaki čas mijenjati posteljinu i madrace.

Koja je vrsta i koliko je velika? Ako je mala mješanka, koje su se pretpostavljene vrste u njoj izmiješale?
Ma znam da je štene, ali nije sad da je jaako mlada. Rekla sam to da nebi netko pomislio da se tek uči ne piškiti svugdje. Nadam se da me razumiješ. Napor je taj uz sve što si ti rekla, još i guranje njuškice u pišalinu kada je piškila u kući uz korenje, naredbe da ide na mjesto uz zvuk ljutnje.. Itd. iskreno ne znam sve jer nisam živjela sa sestrom. Ovo da se lako uzbuđuje je istina. A za poziv da dođe na krevet, ona to zna. Stvarno je naučila dosta "naredbi", pametna je mala. Mješanka je, ali stvarno ne znam čega, stavit ću slikicu kasnije. Mala je kao pekinezer.

Quote:
adorosa kaže: Pogledaj post
ja imam jednog odraslog psa od 3 godine koji je takodjer pišao od sreće,ali
isto tako sam mu govorila da se to nesmije. svaki puta kad bi mi to napravio
stavila bi mu njušku u to i rekla fuj,sljedeći put bi mu prije nego bi ga podragala rekla ne pišati.
tako sve postepenije. 1. puta bi rekla ne pišati i samo ga podragali,ništa veselije.
2. puta _II_ svaki bi puta postepeno išla na sve veće pohvale- pozdrave

nedavno sam dobila još jedno štene iste pasmine,ali ona uopće ne piški od sreće kad vidi ljude,jedi kad dođe u kontakt s nepoznatim psom.

tako da je to kod svakog psa drugacije.
mislim da se nista netrebate brinuti,probajte ovako kako sam ja uspijela,ako ne,prestat će sama od sebe
Pokušava sa time, čak sam jučer primijetila da ju je čim smo došle doma odmah primila u ruke, i hvalila da je dobra što ne piški, i brzo spremila da ide s njom van, ali malo je piškila dok je bila u rukama od sestre.

Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Psi znaju tako piškiti i od nelagode ili straha i kad je ženkica u pitanju ja bih prije sumnjala na to nego na piškenje od sreće . Da bi uopće znali zašto piški tako kad netko dođe u kuću trebala bi malo bolje opisati cijelu situaciju i njeno kompletno držanje i ponašanje u takvim situacijama kao i kako se u tim situacijama postavljaju vlasnici prema kujici.
Vidi se na njoj da je sretna, jer kad netko dođe ona potrči prema toj osobi (govorim specificirano o sebi, jer ja osim sestre jedina izlazim na duže vrijeme van) pa se umiljava, namješta, pa potrči prema nekom mjestu da je se draga. Po meni nema nikakvih znakova da se boji. Ona se obožava maziti.

A i, dosta zna piškiti dok nikog nema doma, ali to je lako moguće da se na neki način osvečuje jer ne voli biti sama.

Morate razumijeti da se mala doselila nedavno k nama, i da ne znam jos sve navike, jer nije moj pesek. Tako da vam možda neću moći na sva pitanja točno odgovoriti.

Hvala svima na pomoci.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 15:04   #6
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Morate razumijeti da se mala doselila nedavno k nama, i da ne znam jos sve navike, jer nije moj pesek. Tako da vam možda neću moći na sva pitanja točno odgovoriti.
E, sad te ne razumijem. Najprije si rekla da je udomljena s 2-3 mjeseca, a sada kažeš da je nedavno došla k vama. U svakom slučaju, psica ima svoju posebnu priču, hoću reći, nije štene koje je s dva mjeseca dovedeno iz legla i kontinuirano od početka odgajano, a tu se onda u njezinoj glavici svašta može spetljati. Ako ti nije teško, daj nam ispričaj u par riječi njezin životopis - nađena pa udomljena, uzeta od nekoga, poklonjena, sve po redu.

Ja sam u veljači uzela šestomjesečnu labradoricu "bez higijenskih navika", kako su mi to lijepo rekli. Trebalo joj je tri dana da shvati kako se nužda obavlja vani, ali i još tri mjeseca da utvrdi gradivo.

Uglavnom, što nam više informacija daš, lakše ćemo razgovarati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 15:56   #7
Mala je zivjela na drugom mjestu, i dosla je u moj dom prije 3 dana.
Udomljena je sa kojih 2 mjeseca, bila je prvo u azilu, pa na čuvanju kod jedne privremene udomiteljice sa svojom sekom kojim 3 tjedna - mjesec dana. Seka je udomljena na jednu stranu a ona kod moje sestre.
Evo ti link price. Cek sec.

https://www.forum.hr/showthread.php?t...ht=liliputanke
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 16:41   #8
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Vidi se na njoj da je sretna, jer kad netko dođe ona potrči prema toj osobi (govorim specificirano o sebi, jer ja osim sestre jedina izlazim na duže vrijeme van) pa se umiljava, namješta, pa potrči prema nekom mjestu da je se draga. Po meni nema nikakvih znakova da se boji. Ona se obožava maziti.
Samo zato što ti se pas umiljava, maše repom i izgleda sretan ne znači da ga nije strah i ne prolazi kroz određeni stres. Jel se uvija onako kad ti dođeš doma? E to uvijanje, krivljenje glave, mahanje repićem i lickanje je očit znak nelagode (bilo straha ili nečeg drugog). Mi svi to protumačimo kako je peso sretan a zapravo mu nije ugodno (ne znači da nije uz sve to sretan što te vdi). Nemoj se sada odmah osjećati krivom da ti činiš nešto strašno tom psu, to može dolaziti i od nečega (nekog) prije tebe, nemora uopće biti povezano sa fizičkim kažnjavanjem. Evo primjer: Moj pas je jako dugo uništavao. Kad bi došli doma, prirodno - popizdiš kad vidiš rasulo (a on je zaista radio rasulo), digneš glas, ma nemoraš ni vikati, pas skuži da ne valja, da TI nisi sretna, da si živčana. Sljedeći puta isto - rasulo, a on mi se veseli, maše repom ko lud, licka, umiljava se. Tek kasnije sam naučila da to uopće nije sreća već strah i stres od kažnjavanja, mene što sam vikala (i kad nisam, vibra se osjeća, nisam ga nikada tukla, samo špotala). Tako da možda ima nečega u vašem dolaženju ili nešto što ona povezuje sa nekim strahom ili neugodnim osjećajem kad vi (bilo tko) ulazi. Probaj joj se ne veseliti kada uđeš, odnosno ignorirati je dok se ne smiri tako da se okreneš od nje i praviš se da ne postoji, bez kontakta oči u oči, bez dodira. Kad se smiri, lagano čučni i pomazi je bez puno "jupi ja je došla sam doma"
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 17:55   #9
Angie, najbolja metoda je ignoriranje.
Kad uđeš u stan nemoj obraćati pažnju na nju. Znači: ne cijukati, maziti ju, gledati ili bilo kako komunicirati s njom.
Jednostavno odloži svoje stvari ili napravi ono što inače radiš kad dođeš doma, a ona će te pritom pratiti & njuškati. Tek kad ju pusti "dernek" obrati pažnju na nju i pomazite se (opet bez pretjeranih gesta).

Također, ako joj pobjegne - ignoriraj i to. Nemoj ju prekidati, pomicati, vikati ili bilo što od toga (riječ je o nesvjesnoj reakciji psa & on neće shvatiti bilo koju korekciju)
Nakon što ste se pozdravile & ona krene svojim putem - tek onda uzmi salvetu i počisti kapljice.


Quote:
adorosa kaže: Pogledaj post
svaki puta kad bi mi to napravio
stavila bi mu njušku u to i rekla fuj,sljedeći put bi mu prije nego bi ga podragala rekla ne pišati.
Ovo se ne radi. Nikad.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 18:05   #10
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Angie, najbolja metoda je ignoriranje.
Kad uđeš u stan nemoj obraćati pažnju na nju. Znači: ne cijukati, maziti ju, gledati ili bilo kako komunicirati s njom.
Jednostavno odloži svoje stvari ili napravi ono što inače radiš kad dođeš doma, a ona će te pritom pratiti & njuškati. Tek kad ju pusti "dernek" obrati pažnju na nju i pomazite se (opet bez pretjeranih gesta).

Također, ako joj pobjegne - ignoriraj i to. Nemoj ju prekidati, pomicati, vikati ili bilo što od toga (riječ je o nesvjesnoj reakciji psa & on neće shvatiti bilo koju korekciju)
Nakon što ste se pozdravile & ona krene svojim putem - tek onda uzmi salvetu i počisti kapljice.




Ovo se ne radi. Nikad.
ovisi na koji način pokazzuješ štencu da sew to nesmije.
adorosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 18:17   #11
Quote:
adorosa kaže: Pogledaj post
ovisi na koji način pokazzuješ štencu da sew to nesmije.
Ne ovisi ni o čemu & ne može se opravdati niti jednom odgojnom metodom.
To nije odgoj, to je maltretiranje.

Postoje knjige, postoje školice, postoji Internet - znači niti neznanje ti ne može biti isprika da psu guraš nos u mokraću.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 18:34   #12
Quote:
adorosa kaže: Pogledaj post
ovisi na koji način pokazzuješ štencu da sew to nesmije.
gurni sebi nos u drek pa ćeš uvidjeti kako ne ovisi o ničemu. To se NE RADI!!!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 20:13   #13
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Mala je zivjela na drugom mjestu, i dosla je u moj dom prije 3 dana.
Udomljena je sa kojih 2 mjeseca, bila je prvo u azilu, pa na čuvanju kod jedne privremene udomiteljice sa svojom sekom kojim 3 tjedna - mjesec dana. Seka je udomljena na jednu stranu a ona kod moje sestre.
Evo ti link price. Cek sec.

https://www.forum.hr/showthread.php?t...ht=liliputanke
A k tebi je došla privremeno na čuvanje ili što?

U svakom slučaju, cure su ti već rekle što misle o guranju nosa u mokraću i izmet, a ja bih još dodala kako je to besmisleno. Mi na psa projiciramo vlastiti stav prema tjelesnim izlučevinama - nama je sve to fuj! - a oni se prema tome posve drukčije odnose: ližu znoj i krv, njuškaju mokraću ili izmet drugih pasa pa ga čak i pojedu.

Po mojem mišljenju, dlakava se djevojčica u životu dosta nauzrujavala pa sada svako uzbuđenje vjerojatno osjeća kao neugodno. Smartiejin i Tupelov savjet o tome da se mirno ponašaš pri ulasku u kuću svakako poslušaj, to će kod psice smanjiti tenziju, a to joj je momentalno najpotrebnije. Osim toga, i sama kažeš da je kod tebe tek tri dana - to joj je još jedna promjena. Gdje je sestra? S tobom odnosno s vama? Ako nije, malecka se možda osjeća ostavljenom, bez obzira na to što ti nju voliš. A postoji nešto što se zove i submisivno mokrenje, mokrenje kojim psi pokazuju podložnost vođi čopora odnosno jačem psu kojeg se boje i često je upravo kod udomljavanih pasa.

Za rješavanje ovog problema, kao i za sve ostale, postoji samo jedan osnovni recept: strpljivosti, strpljivosti i samo strpljivosti.

P. S. Usput mislim da je curica preslatka pa ste je malo i razmazile, što ne znači da psa treba tući, nego da u istim situacijama treba uvijek isto postupati, a ne jednom možeš - drugi put ne možeš.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 22:49   #14
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ne ovisi ni o čemu & ne može se opravdati niti jednom odgojnom metodom.
To nije odgoj, to je maltretiranje.

Postoje knjige, postoje školice, postoji Internet - znači niti neznanje ti ne može biti isprika da psu guraš nos u mokraću.
gle,imam doma dva psa.
radne pse što znači da su poslušni.
cijene me. ne bi to preporučala nekome da
sam ugrozila psa s tim načinom odgoja ili ugrozila
naš odnos...
adorosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 22:55   #15
Sad meni nije jasna ta muka i trud učenja i guranja nosa u izmet cijela 3 dana od kad je kod sestre? Ako je kujica prije znala obavljati nuždu vani u novom domu joj treba vremena da se privikne na sam novi dom, nove vlansike, nove uvijete, a vi joj njušku nabijate u pišalinu i šta već, ajme meni.

Uglavnomm, očito ste već uspjeli uspostaviti krivi odnos s psom pa bar od sad probajte kako treba jer čeka vas puno više muke, 3 dana su smiješna za uopće to reći .
Kako je već spomenuto kad se ulazi u kuću psa se ignorira ma što god radio i tek kad se smiri ga se ide pomaziti i to je jedini način da prestane raditi to što radi.Ako se i tako popiški i to s eignorira i mirno počisti kao da ništa nije bilo i gotovo-ni povikati na nju, ništa, ignorirati i praviti se da se ništa ne događa. Isto tako i kad ju se ostavlja, kad netko odlazi iz kuće psa se ne pozdravlja i ne mazi na odlasku već se jednostavno bez obraćanja psu iziđe i bok.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 01:05   #16
Quote:
adorosa kaže: Pogledaj post
gle,imam doma dva psa.
radne pse što znači da su poslušni.
cijene me. ne bi to preporučala nekome da
sam ugrozila psa s tim načinom odgoja ili ugrozila
naš odnos...
Najjači su mi ljudi koji tupe svoje i nedaju se krstit i misle da su najpametniji... mislim da upravo spadaš u takove. Na veliku žalost tvojih pasa. Kakve veze ima kakve su tvoji psi pasmine, jesu li radni ili su za kauč? Gledaj na psa tj. štene kao na odgoj životinjskog djeteta, on je član tvoje obitelji a ne smeće kojem se nos trlja u drek. Štene ne razumije šta znači trljanje njuške u govno i vjeruj mi, ne prestane pišat po stanu zato što mu trljaš nos u pišalinu ili mokraću. Čemu trljati nos u nešto odvratno kad je dovoljno psu pokazati i reći da je fuj mirnim ali odlučnim tonom ili jednostavno često voditi van da se nauči? Ne znam, ali svi moji psi osim orvoga na kojem sam i ja prakticirala nos u pišalinu jer sam bila dijete i nisam znala drugačije su se najnormalnije naučili obavljati nuždu vani bez guranja nosa u uradak. To ko da bi klinca šupila po dupetu svaki puta kad se uneredi u pelenu jer ti si eto, naumila da ono mora srat u kahlicu ili zahod.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 10:43   #17
I ja imam sličan problem. Zapravo Bobi ne piški od sreće, nego svaki put kad promjenim posteljinu. Ja ne znam je l' je njemu čudno što nema naših mirisa pokrevetu, pa ih on ostavlja
Od spavaće sobe vrata ne valjaju (tj kvaka), dok ih ne promjenimo ne možemo zatvoriti vrata sobe, pa se on može komotno ušetati unutra i popiškiti. Zna on da to ne smije, evo zadnji pu kad je to napravio umiljivao se ko nikad do sad. Inače je on više za igru, a manje za maženje i draganje, ali taj dan se dolazio mazit. Dok nisam otišla u spavaću sobu i imala šta za vidjet. Cijela posteljina zapišana. I on skužio da sam ja to vidjela i trk u svoju košaricu (jer tamo ga stavim kad je u kazni). Kuži on da se to ne smije, ali je to jače od njega.
Ima li kakvih korisnih savjeta, osim da promjenim vrata spavaće sobe
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 10:56   #18
Quote:
adorosa kaže: Pogledaj post
gle,imam doma dva psa.
To ne znači da ih pravilno odgajaš.
To jednostavno znači da imaš dva psa.
...i meni ih je, s obzirom na spomenuti način odgoja, pomalo žao.

Quote:
adorosa kaže: Pogledaj post
radne pse što znači da su poslušni.
Svaki pas može biti dobro odgojen, bez obzira u koju skupinu spada.
Radne je nešto lakše odgojiti, no to ne znači da ih treba odgajati đonom.

Quote:
adorosa kaže: Pogledaj post
cijene me.
Prije bih rekla da te se boje.
Pretpostavljam da je mokrenje na tvoj dolazak manifestacija upravo tog straha.

Quote:
adorosa kaže: Pogledaj post
ne bi to preporučala nekome da sam ugrozila psa s tim načinom odgoja ili ugrozila naš odnos...
Kao što rekoh, informacije o odgoju pasa nisu nedostupne i nemoguće za pronaći. Lijenost i nevoljkost za učenjem nije isprika za guranje pseće njuške u mokraću.
Do tada se jednostavno suzdrži od davanja savjeta drugim ljudima.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 11:22   #19
Quote:
Limačica :o) kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih korisnih savjeta, osim da promjenim vrata spavaće sobe
Da. Ignoriranje i nekažnjavanje. I nekako podboltaj ili zatvori vrata
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 11:42   #20
Štene ne razumije šta znači trljanje njuške u govno i vjeruj mi, ne prestane pišat po stanu zato što mu trljaš nos u pišalinu ili mokraću. Čemu trljati nos u nešto odvratno kad je dovoljno psu pokazati i reći da je fuj mirnim ali odlučnim tonom ili jednostavno često voditi van da se nauči


-- točno to sam htijela reći. nisam mislila da psu zaroniš njušku u njegov izmet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i nisam rekla da se u tom trenutku treba izderat na psa!!!!!!!
oprostite što me niste dobro shvatili,ali ja samo govorim kako je bilo i kako jest. ne velim da sam najpametnija i da sve znam,ali sam rekla kakvim sam načinom
postigla njihovu urednost od tuđih savjeta,nisam ja to izmislila. i baš suprotno,uvijek primam svačija mišljenja i savjete!
adorosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.