Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2009., 15:19   #81
Češnjak je nevjerovatan.
Kumi mi je bio tlak visok i prerezala je po dužini dva češnja češnjaka i popila ih. Da joj nisam mirila tlak ne bi virovala, nakon 10 - 15 min joj je donji tlak pao za 20 a gornji slično tome. Treba pripaziti jer se od ovakvih stvari može malo vrtiti u glavi.

Naći ću ovih dana domaćeg luka i početi ga piti.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:24   #82
Pozdrav ekipa, trebam par savjeta. Naime na posljednjim rezultatima krvnih pretraga imao sam povišeni kolesterol i trigliceride. Pročitao sam na forumu savjete, uključujući i one o dozvoljenim, nedozvoljenim namirnicama, ali ima par pitanja za nekog tko se kuži u to.
Čitao sam na nekoliko mjesta kako su provedena istraživanja koja govore kako konzumacija slanutka (na redovnoj bazi) smanjuje kolesterol, ali je tu napisano kako je riječ o namirnicama koje bi se trebale uzimati jako rijetko i u malim količinama.
Postoji zapravo nekoliko takvih namirnica za koje se tvrde kontradiktorne stvari. Posebno kad su mahunarke u pitanju.
Zanima me ima li istine u tome da bi ih trebao konzumirati i ako bi trebao u kolikoj količini i koliko često.
Također me zanima infomracija, ako netko zna, da li se masline (ne ulje, nego plod), kapari, mortar, alge, smiju jesti u ovoj dijeti?
Čitao sam da su sojini proizvodi jako dobri, pa me zanima da li u to spadaju i sojini jogurti, vrhnje (na oba piše da su bez kolesterola i mliječnih masnoća)?
Ako zna odgovore, cijenio bi ful.
Tnx.
razbibriga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 19:33   #83
prirodan način za snižavanje kolesterola....
skrolajte do dijela o kolesterolu.http://www.zena.hr/clanak/zdrava_hra...lijek/101.aspx
provjereno učinkovito
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 20:12   #84
Quote:
forum111 kaže: Pogledaj post
Pitanje???
imaš posebnu dijetu za to....mom tati ju je dala liječnica...već ima isprintani letak što smiješ što ne smiješ jesti i moraš se toga držati...ako si imao jako nekvalitetnu prehranu (o moj otac) biti će ti biti možda malo teže i trebat će ti malo više da se privikneš ali uspjet ćeš
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 08:16   #85
Ekipa, evo veselog izvještaja:

26.03.2009 morska alga Holesterol 6,3
04.06.2009 morska alga Holesterol 4,6


26.03.2009 muž od morske alge Holesterol 8,5
04.06.2009 muž od morske alge Holesterol 5,0



Imali smo i neke druge nalaze loše a njih ćemo kontrolirati kad se napune 3 miseca od prvih nalaza.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 14:26   #86
A jos da nam otkrijes u cemu je tajna?
svaka cast, dobro ste vi to sredili
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 15:06   #87
Izbacili smo:
pečeno meso sa uljem
frigano sve
zaprške
deserte uz kavu
svinjetinu
sokove
vino i pivu
u kuhane špagete ne dodajem ulje da se ne ljepe




Smanjili smo
nervozu
sol
maslinovo ulje u salati
crveno meso
pire krompir je samo kuhan i izgnječen (jeli možda 2 puta)
meso za gril se ne maže više sa uljem nego samo začinim i na gradelje


Povećali:
Leću, i sve zrnato
voće, naročito naranču
čokoladu 60 -88 %
bijelo meso
ribu


Pomoćne tvari
Biocel čaj od Aromatice - vrlo neredovito ga pijemo
C- vitamin sa produženim djelovanjem isto popili jednu kutiju samo
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:56   #88
Ja sam se kolesterola rješila pročitavši odličnu knjigu o prehrani "Eudaimonia". Preporučam je i tebi jer 100% djeluje. Više pogledaj na www.eudaimoniark.com
pepica09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 10:55   #89
Prihvati se Zelenog čaja.

Pij ga svaki dan po 3 šalice (ne poslije 17h) i tako mjesec dana.

Ima da ti ode u minus holesterol.

Pozdrav.
Transparency. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 09:20   #90
Nisam znala za zeleni. Hvala!
Osim toga moram smanjiti kavu.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 09:42   #91
Nisam znala za zeleni. Hvala!
Osim toga moram smanjiti kavu.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 09:27   #92
Pijemo kapsule od crvene riže i nakon mjesec dana mi je sa 6,8 pao na 5,8. Inače se mora pit 3 mjeseca. Mami od kolegice je nakon tri mjeseca poa ispod donje razine.
Sretno
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 15:39   #93
Nisam znala da postoje kapsule od crvene rize, ali cu vam samo napomenuti da je crvena riza jako fina, jedina integralna riza koju moj decko zeli jesti. Moze se kupiti u ducanima s organskom hranom.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 09:21   #94
Ljudiiiii
pao mi je kolesterol ispod donje razine nakon manje od misec i po pijenja kapsula crvene riže. Sad ću svaki drugi tjedan ići provjeriti. Za kontrolu vadim samo iz prsta a nalazi su za oko 0,5 manji od nalaza iz venske krvi.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 11:35   #95
26.03.2009 morska alga Holesterol 6,3
04.06.2009 Holesterol 4,6
25.05.2010 Holesterol 3,9
Od dvanaestog mjeseca sam pila kapsule crvene riže a sad sam naručila pelete od homeopatije pa ćemo viditi.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 19:14   #96
a jesi li imala trigliceride isto povisene ili samo kolesterol??

ja imam obiteljsku hiperkolesterolemiju i zadnji put, prije dvije godine je bila oko 8 (moja mater ima 11), u nasem slucaju prehrana smanjuje tek 10%, tak da nis od toga (a i inace nam je kuhinja totalno mediteranska i dijetalna, nema se vise sto maknut). trigliceridi su nam na donjoj granici, skoro pa ispod.

odbacila sam standard terapiju jos par godina (statine) jer na dugorocno i sama terapija ima posljedice a i ne bi se smjelo ako planiras trudnocu... tak da ako postoje alternative, welcome!
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 08:58   #97
Pozdrav ekipa....evo jedan isprobani recept za smanjenje holesterola i triglicerida:
Potrebno:
1 kilogram limuna
pola kilograma celera ali korjen celera / ona glavica/
1,5 litra vode

NAČIN PRIPREM:
Oprati limune i onako pod korom isjeći na sitnije komade,takodjer oguliti celer i njega isjeći na sitnije komade,sve to staviti u jednu veću šerpu i zaliti sa 1,5 litrom vode.Staviti na šporet i pustiti samo da proključa.Nakon toga poklopiti i ostaviti da stoji 24 sata. /savjet:
jasnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 09:03   #98
pobježe mi nisam završila: SAVJET: Pošto je sada dosta vruće kad se smjesa ohladi pokušati šerpu staviti u frižider ili negdje na hladno mjesto/.Sutradan znači nakon 24 sata od pripreme procjediti.Ja obično stavim cjedaljku na drugu šerpu i sve istresem,voda izadje a ona smjesa ostane.Rukom slobodno dobro smjesu još istisnuti da sav sok izadje iz nje.Dobiven sok usuti u flašu od 1,5 litr jer toliko ćete i dobiti soka i svako jutro popiti po jednu šoljicu od cne kafe.Jako je ukusno i osvježavajuće.Držati u frižideru.Ako je holesterol povišen više ponoviti još jednu turu ovog soka.
Moj muž je imao povišene trigliceride i holesterol i ovo mu je pravo pomoglo.
Možda sam malo opširnije napisala ali mislim da ste razumjeli.ako niste slobodno pitajte.Pozdrav iz Sarajeva.
jasnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 14:48   #99
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
a jesi li imala trigliceride isto povisene ili samo kolesterol??

ja imam obiteljsku hiperkolesterolemiju i zadnji put, prije dvije godine je bila oko 8 (moja mater ima 11), u nasem slucaju prehrana smanjuje tek 10%, tak da nis od toga (a i inace nam je kuhinja totalno mediteranska i dijetalna, nema se vise sto maknut). trigliceridi su nam na donjoj granici, skoro pa ispod.

odbacila sam standard terapiju jos par godina (statine) jer na dugorocno i sama terapija ima posljedice a i ne bi se smjelo ako planiras trudnocu... tak da ako postoje alternative, welcome!
Mislim da su mi jedino trigliceridi bili ok ali je sve ostalo bilo izmišano, bio mi je povišen i ALT. Sad se sve sredilo osim tog ALT-a, on je još veći, s tim da mi je dr rekao da će se i to srediti. Tu se često dešava da se treba pripaziti duže vrimena dok se sve ne sredi jer takvi nalazi ovise jedno o drugima pa ako se jedan sredi drugi se poremeti pa se drugi sredi a treći podivlja i tako dok se sve ne smiri. Ta šema je kod masnoća i kod štitnjače, bar kod mene.

Možeš probati piti kapsule crvene riže ali toga se moraš držati nekoliko miseci i jako paziti na prehranu. Kontroliraj stanje svakih par mjeseci, nije valjda da već dvije godine nisi kontrolirala nalaze?????
Nek ti to bude hobi. Ja sam naručila od homeopatije dvije doze peleta za kolesterol pa ću vam javiti slijedeće nalaze.

Šta se tiće mediteranske prehrane mislim da treba pogledati šta je to konkretno za tebe mediteranska a šta za mene ili nekog trećeg.
Koliko često jedeš: frigano, pohovano, pečeno u ulju, bilo kakve ugljikohidrate pečeš ili frigaš u ulju - zaprška, koliko je ulja i kojeg u salati, da li ti je svo meso koje ide na gradilje premazano uljem.....
Koje meso: junetina,svinjetina, janjetina skroz izbaci.
Koliko koristiš zeleno i narančasto voće i povrće?
Mahunarke?
Provjerite svi štitnjaču jer smanjena funkcija iste može vući na sklonost visokom kolesterolu.
Alkohol? Općenito, molim lijepo ovo pišem svima:
Ne insinuiram ništa ali tko zna možda ja, mm i ti uopće ne podnosimo alkohol, bez obzira šta smatramo da ga ne pijemo puno. Tko zna sa čime smo se rodili. Zamisli da smo se rodili u Rusiji trebalo bi kao normalno biti struniti litru rakije ili votke dnevno ili tjedno.
Od kakvih bolesti su ti bolovali ili boluju stariji članovi obitelji?
Kod mm su svi stariji muški imali ili imaju problema sa krvožilnim sustavom a kod njega je dobar kolesterol jako nizak i puno mu se sporije stanje normalizira nego meni. To je vjerojatno i dio naslijeđa.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 16:51   #100
kuzim sto hoces reci ovo s navikama, kontaj da sam ja sa 16 prebolila hepatitis A pa sam tri godine bila na strogoj dijeti tak da su neke stvari usle u naviku.
pomfrit recimo jedemo samo van kuce dva pu mjesecno.
fanovi smo japanskog restorana.
pohano meso jednom dva put mjesecno.
pizza je bila 3-4 puta mjesecno al ja sam stala (intolerancija na psenicu).
moje su paste radjene sa friskim pomidorom i maslinovim uljem, maslac kupimo jednom u dva mjeseca i onda ga na kraju bacimo.
inace smo skoro pa vegici, jako puno jedemo voce i povrce (svo), zamrznuto i frisko. salata je skoro pa jednom na dan.
nikad ne jedemo gotova jela.
mlijeko polumasno a jogurti 0%.
najvise kuham na pari ili leso.
najjace jelo nam je pasta bolognese, od mesa jedemo tri put mjesecno bolognese ili mezo da sugo, piletinu i puretinu. ostale vrste mesa ne volimo.
sira dosta jedemo iako se ja ogranicavam pogotovo sa masnim francuskim sirevima (uvijek sam ja ta koja se na sve ogranicava a moram kuhat za ove koji bi htjelli sve jest). obozavam ribu i morske plodove ali i tu uvijek moram pazit pogotovo kod skoljkasa...
itd itd, tak da kad kazem mediteranska onda je stvarno mediteranska. vjeruj na rijec ak ti kazem da se ishranom ne moze skinuti vise od 10%, ne samo zbog mog nacina prehrane, nego zato sto ce ti to potvrditi svaki endokrinolog (btw studirala sam medicinu, to mi je jos od faxa).
i ne, nisam kontrolirala vec dvije godine.
cemu kontrolirati ak se ne lijecim i ako znam od cega je visok?

u svakom slucaju puno hvala, malo sam se raspitala o tim kapsulama i radi se o kvasu crvene rize... e sad ja sam intolerantna na kvas, tak da cemo vidjet....
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.