Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2008., 21:10   #1
Mačak se ne zna pariti, problem!

Imam mačka starog tri i pol godine koji se ne zna parit...problem je ovakav...kad god se ženka tjera on ju 'zajaše' no na krivo mjesto...ne zna pogodit strateški cilj da tak sročim...probali smo sa više ženki no problem je uvijek isti...ima netko saznanja o ovom problemu? strah me za mačkovo potomstvo zbog toga...btw jel postoji umjetna oplodnja kod nas za mačke?
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 21:27   #2
Zasto je to bitno? Ti si uzgajivac?
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 23:13   #3
a ti si neki pametnjaković? ljepo pitam zato ko zna odgovor nek napiše...
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 23:23   #4
ti mu pokazi kako se radi....
zezam se

za umjetnu oplodnju neznam jeli ima ali cini mi se da je jedino sto mos napravit da navuces rukavice i ti mu ga namjestis u rupu...

stvarno nevidim druge
19_____86 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 08:53   #5
Quote:
Vicente kaže: Pogledaj post
a ti si neki pametnjaković? ljepo pitam zato ko zna odgovor nek napiše...
Svoju agresiju i bezobrazluk ostavi doma. Ako se ne znas ponasati na forumu, onda nemoj ni dolaziti na njega
Imam razloga zasto te to pitam. Sta ces napraviti s macicima kad tvoj macak svlada tu vjestinu?
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:03   #6
hmm da...anyway ne znam jel smo se dobro skužili al pitam zato jer bi htio imat male mačiće od tog mačka a on se ne zna parit...tražim soluciju na taj problem...
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:15   #7
Dakle, imas macku i macka i zelis uzgojiti njihovo potomstvo? I zadrzati sve macice koje oni stvore, a moze ih biti i desetak? Ili si vec osigurao udomitelje?

Gle, pitam te to zato sto je toliko macica napustenih da je to prestrasno. Ima ljudi koji misle da je bas zabavno kad njihov muski ljubimac, jelte, veselo okolo stvara potomstvo, a ne misle sto ce biti s tim potomstvom. Misle kako moraju i svom muskom ljubimcu osigurati sretan seksualni zivot.

Osim sto stvara golemi problem nezeljenih i napustenih zivotinja, to je i jedna velika zabluda. Zivotinje se pare kako bi imale potomstvo jer imaju instinkt produzenja vrste. Ako se macka ne tjera, tesko ce tvoj macak nju ispravno naskociti jer oni to ne rade zbog seksa, nego zbog macica. A da bi nastali macici, macka se mora tjerati. I tada ce to macak sigurno znati obaviti. Tvoje je da se onda pobrines za dobar zivot svih macica koje stvore.
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:46   #8
huncut, skrooooooooooz se slazem s tobom
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 11:04   #9
ma ostavio bi si ja jednog mačića i to je to a za ostale imam osigurano mjesto nije uopće u tom problem...nego je problem u muškom mačku koji kada se ženka tjera on ne zna obavit posel...jel postoji naziv za takav problem?
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 14:24   #10
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 15:08   #11
Možda ti je Mačak homoseksualac
A možda je jednostavno izbirljiv... ukusi su čudna stvar
Majsta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 17:05   #12
kaj postoji homoseksualnost kod mačaka lol...
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 07:10   #13
homić pa ne bi onda naskakival s krive strane
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:57   #14
takvom tupavom mačku bolje i ne osigurat potomstvo , ako on nezna (a, mačak je pojam za jebca)kako li će tek potomci znati
pod hitno ga kastriraj , jer ako mu se slučajno zalomi bit će veće zlo
a , ti si još i veći , da ne kažem što , kad od takvog smotusa želiš potomstvo
radije nađi nekog mačka lutalicu jebca , kad taj pritaka , bit će mačića na sve strane
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 16:02   #15
Mislim da je moja Valkira potekla isto od ovakovog nekog nesposobnog mačka Brižna je tupava da ne može biti tuplja.

A ako nađeš kakvog lutalicu, valjda si svjestan zdravstvenih rizika
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 08:59   #16
Quote:
Vicente kaže: Pogledaj post
Imam mačka starog tri i pol godine koji se ne zna parit...problem je ovakav...kad god se ženka tjera on ju 'zajaše' no na krivo mjesto...ne zna pogodit strateški cilj da tak sročim...probali smo sa više ženki no problem je uvijek isti...ima netko saznanja o ovom problemu? strah me za mačkovo potomstvo zbog toga...btw jel postoji umjetna oplodnja kod nas za mačke?
Tvoj slučaj je od davno poznat ljudima koji se bave uzgojem čistokrvnih mačaka.
Tijekom uzgoja javljaju im se muški primjerci mačaka koji jednostavno nisu genetski predodređeni za produljenje svoje vrste. Svima poznato, ali mudro šute o tome. Ukoliko je mačak vrhunske kvalitete onda ga kastriraju i kao takvog izlažu. Također ga znaju držati poradi lažiranja rodovnika, (u stvari drugi mačak obavlja parenje umjesto njega).
Takva pojava je česta kod parenja unatrag (otac –kćer itd) što se dozvoljava.
Prvi znakovi se javljaju ( 09mj-12mj) kod muških primjeraka u obliku da mužjak ne označava teritorij već da to vrši u pijesak. Također ne pokazuje dovoljno veliku agresivnost kod samog pristupa parenju. Mačak u većini slučajeva nježno mijauče tijekom svog tjeranja. Vidljivo da ženka često skače po mužjaku.

Poznata stvar je, da se pokušavalo dovoditi nove ženke takvim muškim mačkama, no oni ne bi znali odraditi posao,( pare iznad repa, svršavaju, tresu se, izmore se) te bi nakon nekog vremena jednostavno odustali i više ne bi bili zainteresirani za ženke, mada bi se one i dalje nametale za parenje. Čak je dolazilo do toga da su ih mužjaci grubo odbijali od sebe. Mačak valjda misli da je on dobro odradio svoj posao.
Veličina testisa nije glavni faktor takve pojave, mada većina sudaca da međunarodnim izložbama posvećuju naročitu pažnju na to.
Što se tiče pomaganja kod parenja mačaka, nemoguća misija. Mužjak odmah silazi sa ženke.
Dešavalo se je da je pojedinim uzgajivačima uspjelo dobiti potomstvo od takovih mačaka. Ali samo kod mačaka u dobi do 2 godine i to čestim pokušajem parenja sa mačkama koje su već prije imale leglo.
babajaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.