Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 17:33   #21
jednom mu uhvatila urin za urinokulturu i običan urin. Dezinficirala kadu,dobro oprala pišu,dobro posušila...Ono,ful oprezno sam sve napravila,na kraju je u uinokultruri pokazalo nešto malo bakterija,a kks i urin uredni
Dr rekla da je vjerojatno došlo do zagađenja pri prelijevanju mokraće,a ful sam pazila.

Eto za ubuduće je neću prelijevati

Mali cox,što toliko tekućine popije,meni se to nekako čini previše
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:35   #22
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Hm da, zbog toga je moja torba na pranju zavrsila i morali smo ponavljat cijeli postupak.
Te vrecice pustaju kad se zaljepe.
pa stavi je u posudicu za urin
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:44   #23
ja sam malcu oprala pišu pod mlazom vode, osušila, zaljepila vrećicu...(uđe cijeli pišonja, otvor se zaljepi okolo...
držala ga uspravnog, kadse upišao presavinuli vrećicu i tako odnjeli u lab...nismo preljevali nigdje..

poslje sam stavljala čašicu, pustila vodu ili pretočila vodu iz čaše u čašu i odma bi se popišao...sa 20 mj je već znao dakad stavimčašu da se treba popišat i napravio bi to odma..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:40   #24
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
oprosti, al ovo me je jako ubolo u oči, to je previše tekućine za tako malo dijete, štoviše puno je i za većinu odraslih osoba
Tri litre tekućine nisu ni približno previše za odraslu osobu, štoviše preporučuje se dnevno unositi minimalno 2 litre iako i to ovisi o kilaži i tjelesnoj masi.
Ni kod djece to nije puno obzirom da moj M urinira dosta često, još nosi pelene i ne mogu odrediti brojčano ali recimo da dnevno zamijenimo 7-8 pelena koje su pune puncate tekućinom. Puno se kreće, on miruje samo dok spava doslovno a to povlači i da se više znoji.
Kad smo primjetili koliko on dnevno popije raspitivali smo se kod pedijatrice ali niko nam nije rekao da se trebamo zabrinuti.
Pozitivno je makar to što on i kad je najbolesniji i dalje dosta pije, pa makar ne brinem hoće li dehidrirati pod temperaturom.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:42   #25
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Tri litre tekućine nisu ni približno previše za odraslu osobu, štoviše preporučuje se dnevno unositi minimalno 2 litre iako i to ovisi o kilaži i tjelesnoj masi.
da,ali 3 litre za odraslu osobu. A koju tekućinu pije?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:52   #26
Da, znam da je za odraslu osobu ali kažem i da jako često mokri, što povlači jedno drugo. Pije vodu, čaj i mlijeko.
Ne znam, dok je zdrav ne želim se opterećivati time, ped je rekla da nije problem, bolje da pije nego da odbija tekućinu. Sasvim uredno jede, i voće i povrće, variva, jedino je ta tekućina neubičajena. Činjenica je da ni ja ne popijem toliko.
Otkad je krenuo u vrtić opet nakon ljeta količina mu se malo smanjila ali recimo otkad dođe doma u 3 pa do 8 kad ide spavati redovno popije makar 4 bočice od 300ml tekućine. plus 300ml mlijeka prije spavanja.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 21:06   #27
ja sam curi dva puta hvatala mokraću...
oba puta sam joj oprala kokicu i nebi smjela mazati kremu jer onda ne hvata vrećica...
oba puta sam slala onoga ko je izmislio te vrećice u ljepi p.m.
jer bi mi 10 vrećica bilo malo
kad sam bila na kraju sa živcima uspjeli bi uhvatiti malo mokraće..
ali ono- minimalno...
sretna sam jer smo sad "veliki"
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 21:40   #28
Mi smo tjedan dana hvatali curici urin. Katastrofa. Dok nije postalo jako jednostavno. Ujutro ju probudila, oprala, osusila, naljepila vrećicu i nisam stavila pelenu. Takvu golu sam ju primila, muž joj stavio nogicu u posudu sa toplom vodom i napunila vrećicu u roku minute. Kad sam stavila vrećicu pa pelenu, ili bi durala ili bi sve otišlo sa strane ili bi ju odljepila.
našli smo recept i sljedeći put ću tako. Nadam se ne jako brzo....
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 23:11   #29
Joj i mi smo danima hvatali curici urin :-))
Jedno 8 vrećica sam potrošila bez ulovljenog urina. Probali svakako, gore, dole, razmotana, svaki put ni kap u vrećici...
Onda sam je držala razmotanu bez te vrećice i hvatala u sterilnu čašu, ulovili cca 10 ml iz trećeg puta, odnijeli, bilo dosta i sve ok.
A namučili smo je lijepeći onu vrećicu s agresivnim ljepilom.
I ja se nadam da nećemo trebat skoro.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 08:52   #30
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Da, znam da je za odraslu osobu ali kažem i da jako često mokri, što povlači jedno drugo. Pije vodu, čaj i mlijeko.
Ne znam, dok je zdrav ne želim se opterećivati time, ped je rekla da nije problem, bolje da pije nego da odbija tekućinu. Sasvim uredno jede, i voće i povrće, variva, jedino je ta tekućina neubičajena. Činjenica je da ni ja ne popijem toliko.
Otkad je krenuo u vrtić opet nakon ljeta količina mu se malo smanjila ali recimo otkad dođe doma u 3 pa do 8 kad ide spavati redovno popije makar 4 bočice od 300ml tekućine. plus 300ml mlijeka prije spavanja.
pa da, jako često mokri jer puno pije, nije obrnuto, ne znam, ne želim stvarati nikakvu paniku, al ja bi da se radi o mojem djetetu pitala nekoga stručnijeg po tom pitanju od pedijatra
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 10:50   #31
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
pa da, jako često mokri jer puno pije, nije obrnuto, ne znam, ne želim stvarati nikakvu paniku, al ja bi da se radi o mojem djetetu pitala nekoga stručnijeg po tom pitanju od pedijatra
Nisam ni rekla da pije jer često mokri nego da to povlači jedno drugo, tj. često mokri jer puno pije, i onda opet pije i tako u krug.

Znaš da smo puno puta to napominjali ljudima i pedijatrima i svaki put su nas gledali blesavo na način: pa ko se još brine jer dijete puno pije, trebate se zabrinuti ako je obrnuto. Tako da smo se prestali i brinuti. Najžešće je jer je to 90% voda, pa sad ako mu voda može štetiti onda stvarno ne znam.
Preko vikenda puno više pije nego preko tjedna u vrtiću, jer još ne želi govoriti voda pa ne zna tetama ni reći kad je žedan. Ali doma pije kao i dosad.
To nije stanje u koje je on došao iznenada, takav je otkad se rodio, i možda i radi toga se manje brinemo.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 10:54   #32
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekla da pije jer često mokri nego da to povlači jedno drugo, tj. često mokri jer puno pije, i onda opet pije i tako u krug.

Znaš da smo puno puta to napominjali ljudima i pedijatrima i svaki put su nas gledali blesavo na način: pa ko se još brine jer dijete puno pije, trebate se zabrinuti ako je obrnuto. Tako da smo se prestali i brinuti. Najžešće je jer je to 90% voda, pa sad ako mu voda može štetiti onda stvarno ne znam.
Preko vikenda puno više pije nego preko tjedna u vrtiću, jer još ne želi govoriti voda pa ne zna tetama ni reći kad je žedan. Ali doma pije kao i dosad.
To nije stanje u koje je on došao iznenada, takav je otkad se rodio, i možda i radi toga se manje brinemo.
opet ja, voda može štetiti i to jako, opet ne želim te plašiti kako, ali može, to je tvoja beba i tvoja odluka, ja samo kažem da bi ja to provjerila
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:18   #33
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
opet ja, voda može štetiti i to jako, opet ne želim te plašiti kako, ali može, to je tvoja beba i tvoja odluka, ja samo kažem da bi ja to provjerila
Hvala na zabrinutosti.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:21   #34
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Hvala na zabrinutosti.
nemoj samo da sam te uplašila, ja volim sve te stvari provjeriti, bila to moja ili tuđa beba, maleni mišeki naši zaslužuju da se mame brinu oko njih i za njih
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:23   #35
Naravno. Nisi me uplašila, ne brini. A tko bi se drugi brinuo za njih ako ne roditelji?
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 12:54   #36
Curke, hvala vam!
Bili smo i više no uspješni! Mali odradio posao kako treba!
Lagano je, a i sreća igra ulogu (za ne vjerovati )!

Možda bi bilo pametno malo probati kako ide postavljanje prije samog "finala"!
free land is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 22:01   #37
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Da, znam da je za odraslu osobu ali kažem i da jako često mokri, što povlači jedno drugo. Pije vodu, čaj i mlijeko.
Ne znam, dok je zdrav ne želim se opterećivati time, ped je rekla da nije problem, bolje da pije nego da odbija tekućinu. Sasvim uredno jede, i voće i povrće, variva, jedino je ta tekućina neubičajena. Činjenica je da ni ja ne popijem toliko.
Otkad je krenuo u vrtić opet nakon ljeta količina mu se malo smanjila ali recimo otkad dođe doma u 3 pa do 8 kad ide spavati redovno popije makar 4 bočice od 300ml tekućine. plus 300ml mlijeka prije spavanja.
Previše.
__________________
Tko je vidio sadašnjost, vidio je sve...

Filozof 10.04.2009.
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:59   #38
Ja već treći put pokušavam uhvatiti urin... Svaka mi vrećica prazna...
Ako joj samo nalijepim vrećicu bez pelene onda stalno odljepljuje i vrišti.. smeta joj...
2 sam ju sata sad držala golu i čekala.. Kad je krenula piškiti-čim sam prislonila čašu ona je prestala...
Nona je nuklearna fizika za nas, neće sjediti nanjoj dulje od 5 sec. Luda sam jer imamo uputnicu na kojoj piše 'hitno' još od jučer jer je mala pod temperaturom, a nikako da odnesem urin u lab. jer ga ne mogu 'uhvatiti'. Dođe mi da svisnem...
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:03   #39
škorpionka,

jesi li je pokušala staviti u kadu, zabaviti s nekim igračkama i onda pustiti jako tuš sa strane? meni je pedijatrica to savjetovala kaže da većina djece automatski počne piškiti
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:12   #40
a da oj zaljepiš vrečicu i staviš pelenu natrag? neznam kolko ti je mala stara..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.