Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2005., 22:22   #1
sojini komadici

Kako ih mogu pripremiti a da nisu u nekom umaku od pomidora (kao što ih inače pripremim, ono ala gulaš)?
Isto tako, zanimaju me mega jednostavni recepti sa sojinom šunkom ili sojinim ljuskicama. Bez krompira, tikvica, patliđana, pomidora (trebam to izbjegavati ).
Sve ideje dobro došle.
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 00:02   #2
Niko nema ideju? Hm, morati cu nesto improvizirati onda.
Ajde, kako ih vi pripremate?
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 16:13   #3
Mozes s njima puniti paprike.
Pomocis sojinu sunku ili ljuskice u slanu vodu da omeksa. Naribas malo kapule, karote, cesnjaka, narezes fazolete na male komadice, narezes isto tako malo sampinjona i persina. Sve to izmijesas, posolis i zacinis po ukusu. Ja volim u smjesu ubaciti malo orza ili rize ( jednu zlicu). S tom smjesom napunis paprike, poslazes ih u tecu. Ako ih treba uglaviti upotrijebi kapulu. Dolij vode do vrha paprika i kuhaj na lagano jedno sat vremena. Ako zelis malo zgusnuti kad je gotovo mozes sastrane posebno skuhati malo graska i mrkve i to zajedno smiksati i ubaciti. Lijepo ide uz svjezi sir i zelenu salatu.
PRIJATNO!
__________________
fali more, drz´ se kopna!
Gliser
vejn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 18:40   #4
Quote:
vejn kaže:
fazolete
a što je to?
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 23:23   #5
fazholeti=mahune
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 06:51   #6
Quote:
bubica kaže:
Niko nema ideju? Hm, morati cu nesto improvizirati onda.
Ajde, kako ih vi pripremate?
Meni sojini komadići nemaju neki okus... Bolji su odresci koje poslije namakanja u vreloj vodi sam narežem, ako hoću npr. gulaš...

Sojine odreske (koji imaju okus teletine-piletine) preliješ vrelom vodom (staviš lovora, vegete, mažurana , tako barem ja...) i nakon 10-ak minuta ispereeš hladnom vodom i iscijediš.

Takve ispržiš za par minuta!
A možeš ih i pohati, pa dobiješ nešto kao pohani želudac,a li bez kolesterola.
Ako ih narežeš prije prženja eto t ga perkelt, po Magoru...
A imaš i onaj recept za "Odreske sa češnjakom", samo bez mesa...
Možeš prijevariti goste ili sebe, "eto teletine...!"
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 14:59   #7
od sojinih ljuskica mozes napraviti zakon fasirane snicle na ist nacin kao i s mljevenim mesom samo malo jace zacinis...
Velvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 19:31   #8
Ej Velvet, pliz reci kao tocno radis te fasirane snicle - bas bi ih jela!

Thanx svima, isprobati cu nesto pa javim kako je ispalo!
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 20:37   #9
Ja generalno ne volim te teksturirane proizvode od soje, ali, evo, sa komadićima sam par puta radila jedno neloše jelo - komadići se skuhaju i mariniraju u soja sosu, na luku se ispirjaju bukovače narezane na kockice, sve se ohladi i pomiješa te začini bučinim uljem i octom.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 00:56   #10
pa ovako dakle kao prvo sojine komadice pofuris s vrucom vodom i ostavis da odstoje... zatim uzmes stari kruh kojeg razmocis u vodi ili mlijeku. pazi da kolicina soje i kruha bude podjednaka... dakle soju i kruh ocijedis sto bolje mozes i izmijesas, poprzis malo luka pa i to dodas, zatim stavis cesnjaka, crvene paprike, papra, soli, po zelji chilija, jaje ( mozes i bez jaja ako ne jedes jaja) i sve to izmjesas u kompaktnu smjesu, da bi sprijecila raspadanje dodaju se prezli od oka dok ne dobijes smijesu koja je kompaktna i ne raspada se... tada oblikujes snicle i peces ih... netrebaju se peci dugo kao meso... samo dok porumene...
Velvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 19:37   #11
Quote:
Flemming kaže:
Meni sojini komadići nemaju neki okus...
Ovisi o pripremi. U biti sve te stvari (komadici, medaljoni... ) koje nisu zacinjene vec tvornicki najbolje prvo "obradit" kuhajem ili mocenjem u mjesavini zacina. Tamari sa zacinima po volji razrijedjen (ako) po ukusu vodom je odlicno rjesenje
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 19:47   #12
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Ovisi o pripremi. U biti sve te stvari (komadici, medaljoni... ) koje nisu zacinjene vec tvornicki najbolje prvo "obradit" kuhajem ili mocenjem u mjesavini zacina. Tamari sa zacinima po volji razrijedjen (ako) po ukusu vodom je odlicno rjesenje
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 19:49   #13
Quote:
masterblaster kaže:
ma ko nam se tu muva
 
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 01:37   #14
Smrc, zaboravila sam da se u fasirane stavlja kruh. Ja ne smijem kruh Mislis da se moze napraviti sojini komadici a la pljeskavica (ili cevapi)

Thanx anyway
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 01:56   #15
hmmmm... pa zapravo kruh je tu da se poveze... isto ko i prezli... jer se soja raspada... mozda da probas s kukuruznim brasnom... tak sam ja improvizirala jednom kad nisam imala kruha i prezli... ispalo cist ok... jel smijes kukuruzno brasno... nisam bas upoznata s time...

ako ne mozda da probas povezati sa sirom... znam da se sa sirom povezuju snicli od blitve.... uglavnom probaj improvizirati... jer kruh je tu da poveze sve to...
Velvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 10:02   #16
bubice,

pretpostavljam da je riječ o povišenom šećeru kad ne smiješ kruh.
Imaš onda dvije varijante:
pola konjsko mljeveno meso, pola ljuspice.
Sojine ljuspice DOBRO iscijedi, da ne ostane skoro niamlo tekućine. I kosani luk i eto pljeskavica.

Ili,
sa ovsenim pahuljicama.
Njih pržiš na luku, nalije malo vode i kdas ispari i prohladi se, dodaš sojine ljuspice...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 10:08   #17
Balkanian Pig,

sojine ljuspice i komadići su se pojavili kod nas prije odrezaka, i još ih je Mlakar reklamirao... Meni nisu okusa nikakvog, a odresci doista sliče teletini.

Trebaju se dakako kuhati ili preliti vrelom vodom prije uporabe, ali mažuran i vegeta sa lovorom su tu da poprave okus.

Tamari? Kako to radiš, kuhaš sa tamarijem ili u hladnoj vodi namačeš komadiće?
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 20:08   #18
Quote:
Flemming kaže:
bubice,

pretpostavljam da je riječ o povišenom šećeru kad ne smiješ kruh.
Imaš onda dvije varijante:
pola konjsko mljeveno meso, pola ljuspice.
Sojine ljuspice DOBRO iscijedi, da ne ostane skoro niamlo tekućine. I kosani luk i eto pljeskavica.

Ili,
sa ovsenim pahuljicama.
Njih pržiš na luku, nalije malo vode i kdas ispari i prohladi se, dodaš sojine ljuspice...
zasto poviseni secer??? kaj ne bi to bila alergija na gluten???

kaj se tice mesa kad cura pita za soju pretopstavila sam da ne jede meso...

a mislim tko jede konja jel se ti to salis???
Velvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 21:02   #19
Smijem meso, ali malo i to uglavnom puretinu (samo prsa). Ali ponekad gricnem i nešto drugo. Volim soju i proizvode od soje.
Zbog problema sa kandidom ne smijem brašno ni proizvode koji sadrže bijelo brašno, kvasac. Ništa slatko, ništa mliječno. Malo ovčjeg sira može.
Povrće koje moram izbjegavati: pomidori, patliđani, tikvice, krompir, paprika, špinat, gljive...
Kukuruzno brašno smijem, pa ću jednom probat tako.
Hvala svima na idejama
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 22:24   #20
o bubica mala...pa ti niš nesmiješ jest
__________________
"I dont wanna die in a nuclear war
I'd rather stay home and wipe the floor"
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.