Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2003., 06:51   #41
inače pušim i pijem ogromne količine kafe, i sve je ok.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 19:09   #42
Mene zanima mogućnost prijenosa bakterije, niste pročitali post pažljivo!!!!!
...ispada da se može prenijeti jedećim priborom, čašom. na netu pročitala samo da prenosi kućna muha, a doktori o tome nevoljko govore zašto ne znam,ali sestra je rekla da mi imaju to vjerojatno i djeca, a ja dvoje djece 6g. i 6,5mj.
Danas je suprug bio kod njihove pedijatricepa je pitao, ona je rekla poznavajući nas kako sve peremo i uredni smo da ne vjeruje da djeca imaju, ali u slučaju mučnina morat će i poslati obradu??Šta da mislim, na netu ne mogu nać ništa o tome, zna li tko šta da me savjetuje i umiri, noćas nisam oka sklopila od brige...
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 20:03   #43
molim te, ta bakterije postoji svukuda, ne možeš se zaštititi, čovjeg bi mogo poludit od brige...treba ostati miran
vodi djecu kod doktora
majka zna...uvijek
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 21:11   #44
Tocno je da se H.pylori prenosi svakako, ali nebih se ja toliko brinuo. Vidjao sam i teskih gastritisa i ulkusa bez traga H.pylori.
Dakle, ne moze se sve svaliti samo na nju
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 21:20   #45
Quote:
doc_1 kaže:
Tocno je da se H.pylori prenosi svakako, ali nebih se ja toliko brinuo. Vidjao sam i teskih gastritisa i ulkusa bez traga H.pylori.
Dakle, ne moze se sve svaliti samo na nju
to je ok skroz, ali da ne bi brinula, nije problem otić kod doce jel tako?
uvijek može-ne može, vrtiš se u krug
to me najviše nervira kod doktora, i onda izgube osjećaj, pa lupe jest ili nije i zaborave da ipak imaju metodu sa kojom mogu da ustvrde...neke stvari
mimi2003...sklopi oči s osmjehom, to ti ja želim
zato i pišem
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 21:26   #46
Quote:
bipolar2000 kaže:
to je ok skroz, ali da ne bi brinula, nije problem otić kod doce jel tako?
uvijek može-ne može, vrtiš se u krug
to me najviše nervira kod doktora, i onda izgube osjećaj, pa lupe jest ili nije i zaborave da ipak imaju metodu sa kojom mogu da ustvrde...neke stvari
mimi2003...sklopi oči s osmjehom, to ti ja želim
zato i pišem

Hvala ti bipolar najljepša od srca , moram priznati da si me malo umirila, a i doc, i pedijatrica me malo umirila , tako da ću paziti na djecu, voditi još veću brigu to mi nije teško, i kupujem izosan, svi ćemo se kupati u izosanu od glave do pete šalim se....
....evo bipolar već sam bolje volje, hvala ti!
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 22:24   #47
Da i ja mislim da si preveliku frku digla. Ne umire se od te bakterije. Ona može uzrokovati teškoće, ali i ne mora. Puno ljudi ni ne zna da je ima. Još više ima probleme i bez nje.
Ako se dijagnosticira, treba je liječiti i to je to.
Bez panike
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 23:02   #48
hvala vam na podršci sad mi je lakše mirnije ću spavati
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 03:48   #49
Pa tocno, vazno je da si mirnija. Pitam se i ja cesto zasto npr. Domestos nije antibiotik, a ubija sve znane bakterije
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 12:08   #50
Quote:
doc_1 kaže:
...zasto npr. Domestos nije antibiotik, a ubija sve znane bakterije
Zaštooo...sve što je...
neću višše časna...

A Raid... ubija insekte Naaamrtvo?
ni to ha?


p.s. dobro jutro...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 12:17   #51
Quote:
mimi2003 kaže:
... tako da ću paziti na djecu, voditi još veću brigu to mi nije teško, i kupujem izosan, svi ćemo se kupati u izosanu od glave do pete šalim se....
....evo bipolar već sam bolje volje, hvala ti!
Mala napomena: pretjerivanjem mozhesh izazvati i suprotan efekat.

Moja majka opsjednuta je chistocom - podove dezinficira, ruke pere valjda 300 puta dnevno, povrce ispire valjda dok ne izgubi boju i slichno i JEDINO JE ONA dobila tu vrazhju bakteriju.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 19:18   #52
Quote:
magic kaže:
Mala napomena: pretjerivanjem mozhesh izazvati i suprotan efekat.

Moja majka opsjednuta je chistocom - podove dezinficira, ruke pere valjda 300 puta dnevno, povrce ispire valjda dok ne izgubi boju i slichno i JEDINO JE ONA dobila tu vrazhju bakteriju.
Ej magic ovo za izosan je bila šala ...ali ovo za djecu kada sam rekla da je sestra rekla da mi imaju djecu baš i , tako da mi nije bilo svejedno kada je rekla:vjerojatno vam imaju djeca
....nisam opterećena tj bolesna sa pranjem, čistim perem u granicama normale, a zabrinulo me je pa imam bebu 6,5mj, i djete od 6god, kako i ne bi....
...no popustilo me....

No svejedno hvala na savjetu....
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 01:23   #53
Evo moj mužićje bio na gastroskopiji 2x, i prvo mi utjero strah u kosti i rekao još je gori nalaz moraću na bolničko lječenje, no kad je vidio moje sjajne okice i da zijevam ko pegla, odvalio se smijat....ma sve je nemam više životinju u sebi...

...eh rekoh baš si mi prodrmo dan ...
no jel to se životinja pritajila i ponovo čeka priliku da mu bude

Recite
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 01:56   #54
Quote:
mimi2003 kaže:
no jel to se životinja pritajila i ponovo čeka priliku da mu bude
Recite
Ja sam te bakterije imao prije oko pet godina i pio sam neka dva antibiotika i sve je dobro proslo i vise se nisu pojavile.
Nis se ne sekiraj
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 15:01   #55
Ja sam ih također imao i ta fucking bakterija mi je skoro život uništila.
Svakodnevno povraćanje i nesnanice od bolova.
Na gastroskopiji uočene dvije kolkonije (čitaj dva čira)...jedan na želucu drugi na početku dvanaesterca.
Sve to prije 5 godina.

Nasreću...Koktel Sumamed+ Amoxicilin + Controloc je sve spasio.
Nakon toga bez problema.

Hvala onome tko izmisli antibiotike!
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 18:21   #56
Re: gastritis

Quote:
light_blue kaže:
ima li pomoci???
pila sam antibiotike u kombinaciji s jos 2 vrste tableta ,jer mi je ustanovljena h.plyori....mislila sam da sam time rijesila problem...medjutim,otprilike tjedan dana nakon zadnjeg popijenog lanzula...opet ista prica...bolovi u zlicici...osjecaj nadutosti...gastal i slicno ne djeluje..
kakva su vasa iskustva...alternativni lijekovi i slicno...
možda da probaš preparate tianshia, mislim da bi ti oni mogli pomoći.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 22:03   #57
Helicobacter pylori? spojeno by lahor

Kako je se rijesiti? Imate li kakvih iskustava?
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 02:30   #58
Re: Helicobacter pylori? spojeno by lahor

Quote:
fiona kaže:
Kako je se rijesiti? Imate li kakvih iskustava?
Meni Sumamed+ Amoxil + Controloc nisu pomogli, imao sam uzasne bolove od toga.

Onda sam pio Rupurut, Ultop 40mg ujutro, i dva antibiotika Medazol 3x250mg i Amoxil 2x1000mg kroz 10 dana i pomoglo je.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 11:51   #59
Problem sa zelucom

Od proslog ponedjeljka imam strasnih problema sa probavom.
Na wc idem vrlo cesto i stolica je svaki put rijetka, a jedem cvrstu hranu. Imam osjecaj da u zelucu imam balon i lagano me zaboli kad se nasmijem, kad kasljem ..... U zelucu mi jako cesto krulji i to kad se najedem i nisam gladan. I dosta cesto imam grceve u zelucu. Uopce ne znam sto se desava. Danas je vec 6. dan da traje ovakvo stanje. Da li je netko imao slicne simptome? Imam 20 godina. Da li je moguce da se radi o ciru ili nekoj bakteriji s obzirom na moje godine?

Ajmo doktori, pomozite!
eustahije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 13:36   #60
Lightbulb

Pa dragi eustahije , evo ponovno sam se registrirala na forumu nakon godina voajerizma samo da tebi odgovorim, iako ne znam da li ću biti baš od pomoći.
Dakle ovako, nedavno sam imala slične simptome (osim problema sa stolicom), odnosno grčeve u želucu, osjećaj gladi i prije i poslije jela i podrigivanje, i to je trajalo danima. Nakon desetak dana otišla sam kod doktorice, ali bez ikakvog rezultata. Naime, nakon što mi je ispritiskala cijeli trbuh, kad je pritisnula područje iznad pupka , odmah je počelo zavijati, pa mi je sa smiješkom rekla da to nije ništa i da sam samo puna zraka. Dala mi je tablete za regulaciju probave (od kojih sam btv. dobila rijetku stolicu ), i rekla da redovito jedem, odnosno svakih sat-dva nešto stavim u usta (ja to i inače radim ). Nikakvog daljnjeg objašnjenja nisam dobila.
Trbuh me je bolio još oko 10 dana a onda se polako smanjilo (nisam sigurna da je 100% prestalo ali uglavnom jest).

Dakle, poučak: od doktora nikakve koristi. Sjedni i čekaj da prođe samo od sebe (ili da umreš, ako ti je došlo vrijeme ).

Pozdrav !
Mary Poppins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.