Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2016., 11:05   #7041
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Kaj znači "nazvao me je", pa ne može se to preko telefona riješiti!? Jel bio pogledati madrac?
Pogledali su madrac i zaključili da je za mene ta vrsta madraca premekana, i da madrac sa 7 zona tvrdoće nije za ljude moje 195cm visine te da je za mene madrac sa 5 zona tvrdoće.
Sve je proteklo u redu i budemo se dogovorili oko nekakve zamjene madraca.
Radi bolje kordinacije trebali bi ljudima dati nekakav period prilagodbe na madrac u trajanju od barem mjesec dana da se izbjegnu ovakve situacije, jer kako netko može kratkotrajnom probom u salonu u trajanju od nekoliko minuta zaključiti da će mu taj madrac trajno odgovarati, masa ljudi ima problem sa kralježnicom itd, itd.
Stručnost ekipe koja je došla kod mene je da daleko profesijonalnijem nivou od prodavača u salonu, kao da nisu iz iste firme, za ne povjerovati.
tau-ceti is offline  
Old 11.02.2016., 11:19   #7042
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Ak je ko zainteresiran za duocell dam ga za 2100kn..
tvrđi ili mekši ? koja veličina ? Korišten ili ne?

Zadnje uređivanje afoj : 11.02.2016. at 11:30.
afoj is offline  
Old 11.02.2016., 11:22   #7043
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ima Optimo nekakav dječji madrac od hladne pjene.
Samo naletjela za sada surfajući.
Ima Junior med model za djecu, ali je još tanji. Isto je složen bez zona kao Ergokids, ali je ovaj 3cm tanji od Ergokidsa.

Quote:
Pitanje:
Može li itko štogod reći o razlikama podnica tipa Spinea S i onih od Optimo i Austroflexa?
Kojih konkretno od Optima, ima ih brdo.
ili ovako:
Ovaj je lošija od Spinea S:http://www.optimo.hr/Optimo-krevetni.../32/lista.aspx
Ova je slična kao Spinea S: http://www.optimo.hr/Optimo-krevetni.../48/lista.aspx
Sve ostale su bolje od Spinea S, osim Stabil i Minimo koje su lošije od svih navedenih.

Austroflex podnice s diskovima su iz neke druge dimnezije u odnosu na Spinea S - nije usporedivo.
afoj is offline  
Old 11.02.2016., 12:01   #7044
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
tvrđi ili mekši ? koja veličina ? Korišten ili ne?
Tvrđi, korišten mjesec dana, 80x200, imam i račun.. Ma ko novi je..
Zanimljivo, ženi je madrac taman, očito meni ne odgovara tvrđe..
Doduše, tip veli da je ovaj duocell A3 u odnosu na druge madrace iz drugih dućana još i mekan, očito nama paše tvrđe, a zakaj je to tak, ko će ga znat..


Ajmo narode, cijena je i više neg dobra, htio bih si uzet mekši madrac
zvonac_1 is offline  
Old 11.02.2016., 14:37   #7045
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Ima Junior med model za djecu, ali je još tanji. Isto je složen bez zona kao Ergokids, ali je ovaj 3cm tanji od Ergokidsa.





Kojih konkretno od Optima, ima ih brdo.

ili ovako:

Ovaj je lošija od Spinea S:http://www.optimo.hr/Optimo-krevetni.../32/lista.aspx

Ova je slična kao Spinea S: http://www.optimo.hr/Optimo-krevetni.../48/lista.aspx

Sve ostale su bolje od Spinea S, osim Stabil i Minimo koje su lošije od svih navedenih.



Austroflex podnice s diskovima su iz neke druge dimnezije u odnosu na Spinea S - nije usporedivo.


Paaaa - moram prvo doć' do cjenika da ne ispadne da uspoređujem Ford i Mercedes

Austroflex je nešto tipa Tempur pidnica? Vjerojatno je i cijena takva :P
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 11.02.2016., 14:53   #7046
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Paaaa - moram prvo doć' do cjenika da ne ispadne da uspoređujem Ford i Mercedes

Austroflex je nešto tipa Tempur pidnica? Vjerojatno je i cijena takva :P
Bolje od Tempur podnica.
afoj is offline  
Old 11.02.2016., 17:43   #7047
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Bolje od Tempur podnica.

Ok - ići ću pogledat. I da usporedim cijene - gledam u AT cijene i neki modeli su mi čisto prihvatljivi tipa do 250€ max.
Npr. Optimo ona podnica koja je letvičasta samo u predjelu ramena ima diskove.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 13.02.2016., 14:52   #7048
Ima li netko iskustva sa Renotex (reno-madraci) madracima?

U Harvey Normanu su mi rekli da je ovaj koji sam kupio Renotex dok na
madracu na deklaraciji i na računu piše Indigo iz Bjelovara.

Valjda će vrijedit novce, ponajviše jer je van standarda pa mislim da onda nema povrata ili zamjena..
exxecutt is offline  
Old 14.02.2016., 12:46   #7049
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
i to je upravo ono što cijelo vrijeme radim. Nikad nisam nikome napisao "odi kupi taj madrac". Uvijek navedem nekoliko sličnih modela i svima kažem da prije kupnje moraju isprobati madrac. Uvijek na tržištu postoji netko tko je najpovoljniji, nekad su to bili Perfecta i Falomo, sad je Ergoactiv. Druga strana medalje je poštivanje struke prilikom izrade madraca. To je trenutno najveći problem kod nas. Ergoactiv i po tome odskače. Slažem se s vama da je zone bolje napraviti tako da se ne gubi na količini pjene tj. da se spajaju različite tvrdoće materijala, ali to ne znači automatski da izrezivanje ne daje sličan efekt. Koliko je meni poznato, sistem različitih tvrdoća pjena trenutno ima samo jedan madrac kod nas i taj opet prodaje Ergoactiv. http://ergoactiv.net/proizvodi/airline-glamour/
Madrac je stvarno odličan, ali 90x200 košta 10 000kn !? Ljudi ovdje kupuju madrace koji koštaju 10 puta manje. Ne zato što su glupi, nego zato što nemaju 10 puta više za madrac. Ovo je madrac jednog od najjačih proizvođača na svijetu, a čak i oni su zaključili da je ipak dobro dodatno izrezati pjene!? Lažem, ima još jedan koji se radi na sličan način, Dormeo Octaspring. Madrac koji je 100% PU pjena!? Morao bih biti velika pizda da to nekome preporučim.
Vaše mišljenje se kosi s kompletnom industrijom madraca!? Sad, da su baš svi tako glupi, vjerojatno nisu. Što je s latexima? Svi su za smeće? I kod njih su zone napravljene na način da ne nekim dijelovima ima više, a na nekim manje pjene.
U postu na koji ste se osvrnuli sam vrlo konkretno usporedio kvalitetu reza kod Optimal madraca i ostalih navedenih. Svakome tko pogleda je odmah jasno da postoji neka razlika, samo vama nije.
PS. drago mi je da ste naučili što znače brojčane oznake na pjenama.
Afoj svima je jasno kad pogledaju izrez..daj molim te..gledati nije znati istinu..a istina je da kad taj madrac opteretimo utegom cijelom duzinom koji je istotezak na svim svojim djelovima da bi trebao pokazati razlicite pritiske na razlicito izrezanim dijelovima..i gle on to pokaze..ali tako bijedno male razlike da to realno ne mozes zvati zonama niti usporediti sa madra em slozenim od pjena razlicite elasticnosti. Zasto to svi rade..radi ustede u proizvodnji.
Metzelerov madrac se moze prodavati i za osjetno manje os 10 000 kuna jer oboje znamo njegovu nabavnu cijenu zar ne. Tolika razlika u konacnici izmedju Pu u Hr pjena u nabavnim cijenama i nije da bi opravdala konacnu razliku u cijeni. A da prevara sa oznakama ima ..ima i u tvojoj voljenoj marki..nemoj me potezati za jezik jar dosta ......pa bolje da ne pricam. I na kraju gdje to tvoja najdraza marka ima proizvodnju..bas bi je volio vidjeti..
madraci is offline  
Old 14.02.2016., 12:55   #7050
Dal ima ko od vas ambasador madrac od latexa?
Gledam njega i mayan green, a potonji je skuplji oko 700tinjak kn....
zvonac_1 is offline  
Old 14.02.2016., 16:25   #7051
Što znači ovo: "Jezgra madraca sastoji se od tvrđe poliuretanske pjene, koja je namijenjena za povremeno spavanje."

Kakvo je to povremeno spavanje?

http://shop.lunasan.hr/proizvod/madrac-basic-160x200/
lirla is offline  
Old 15.02.2016., 07:42   #7052
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 15.02.2016., 09:59   #7053
Obojici....

Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Afoj svima je jasno kad pogledaju izrez..daj molim te..gledati nije znati istinu..a istina je da kad taj madrac opteretimo utegom cijelom duzinom koji je istotezak na svim svojim djelovima da bi trebao pokazati razlicite pritiske na razlicito izrezanim dijelovima..i gle on to pokaze..ali tako bijedno male razlike da to realno ne mozes zvati zonama niti usporediti sa madra em slozenim od pjena razlicite elasticnosti. Zasto to svi rade..radi ustede u proizvodnji.
Metzelerov madrac se moze prodavati i za osjetno manje os 10 000 kuna jer oboje znamo njegovu nabavnu cijenu zar ne. Tolika razlika u konacnici izmedju Pu u Hr pjena u nabavnim cijenama i nije da bi opravdala konacnu razliku u cijeni. A da prevara sa oznakama ima ..ima i u tvojoj voljenoj marki..nemoj me potezati za jezik jar dosta ......pa bolje da ne pricam. I na kraju gdje to tvoja najdraza marka ima proizvodnju..bas bi je volio vidjeti..
Zakaj se tu nadjeb... na forumu.
I zašto ti ne napišeš sve te stvari koje tvrdiš ?

Kaj je ovo "nemoj me potezati za jezik" , "baš bi volio vidjeti" itd, itd.
Ili napiši ili šuti !

Nikome ne pomažeš, samo se igrate tu i sve nas držite u nekom glupom stanju gdje nitko ne zna kaj da radi i kaj da kupi.
Hrvoje11 is offline  
Old 15.02.2016., 10:14   #7054
Osvrt na stiglo/stiže....

Htio sam napisati lijepi osvrt jutros ali me ovo sad izbacilo iz takta.....

No međutim idemo....
Revital + Spinea su super, nemam zamjerki a niti rupa za sada :-)

Kaj se tiče kreveta, do sada nisam pisao jer mi ga je čiča zamjenio sa novim krevetom jučer.
Uglavnom napravio ga je širim 1,5 cm (on je rekao da se to tako radi, mada sad nije niti bitno) pa je podnica propala jer je ona pak uža za 1 cm od potrebne dimenzije 120cm. Tako da smo tu imali problem + ispalo je da mi je krevet bio previsok za malog.
Sve u svemu, kad sam ga nazvao sa ovim svim problemima čiča je rekao da će mi složit potpuno novi krevet i da će ovaj pokupit sljedeću nedjelju.
Tako da, reklamacija bombica.

I stigao je jučer, sve u svemu prezadovoljan sa svime. 120X200=1600KN
Puni hrast, zvijer.
U ErgoActivu najjeftiniji od bukve bi me izašao 2900KN. Tko zna koliko bi me izašao od hrasta !?
Možda, kao što Afoj kaže, je završna izrada na višoj razini ali mislim da ove cijene nemaju usporedbe.

Uglavnomo ako ćete ići na sajam, pripazite.
Imaju jedan do drugoga dva lika. Jedan je iz Nove Gradiške a drugi iz Oroslavlja. Ovaj iz Oroslavlja (OREH) radi škart krevete i to ne.
Čiča je iz NG.
Samo morate baš znati sve dimenzije i sve vaše želje kad dođete tamo (visina, itd, itd). Dostava je za tjedan dana.

@Afoj, sad si tek prije koji dan napisao zašto ne madrac sa zonama za dijete iako sam te ja to pitao prije par tjedana. Šteta kaj si propustio taj post .....
Ali dobro, ne vidim da te zone mogu ikako štetiti djetetu...

Eto, toliko od mene, nadam se da vam je post pomogao ili da će vam biti od pomoći pri odlučivanju.....

Pozdrav
Hrvoje11 is offline  
Old 15.02.2016., 12:08   #7055
Quote:
Hrvoje11 kaže: Pogledaj post
U ErgoActivu najjeftiniji od bukve bi me izašao 2900KN. Tko zna koliko bi me izašao od hrasta !?
Možda, kao što Afoj kaže, je završna izrada na višoj razini ali mislim da ove cijene nemaju usporedbe.
naravno da nemaju, ali morate uzeti u obzir materijal, debljinu materijala, način izrade, okov-spajanje, način prodaje. Ergoactiv kreveti su napravljeni od cinkanih ploča. Iako neki ovdje misle da se te ploče rade od otpada, tomu nije tako i u stvarnosti je to skuplji materijal od čistog masiva. Meni je čisti masiv ljepši, ali cinkane ploče su zapravo bolje jer se radi o ukočenom drvetu koje se ne savija. Krevete rade jedan po jedan, ali možeš birati koje drvo želiš i da li će biti lakiran ili uljen. To isto košta. Krevet koji se meni kod njih sviđa je napravljen od 4cm debelog materijala.
Ovaj mi je zapeo za oko: http://ergoactiv.net/krevet-ergo-3/ Hrast je 5.390.kn Mislim da vrijedi te novce, al je problem što ja nemam te novce.
Sad imaju jeftiniju varijantu u bijeljenom hrastu (koji mi ne paše) koji me uz kupnju madraca i podnica izađe 2518 kn. Izgleda slično, ali je serijski krevet i nije na istoj razini obrade kao ovaj prvi. Da je hrast natur, ne bih sekunde dvojio. to je ovaj: http://ergoactiv.net/luna-oak-line/
Kreveti su im krojeni na cnc-u koji nemaju toleranciju greške i takva obrada je vrlo skupa. Način na koji spajaju krevete nisam vidio kod nikog drugog. Prodaju ih u salonima, a to naravno dodaje trošak.
Quote:
@Afoj, sad si tek prije koji dan napisao zašto ne madrac sa zonama za dijete iako sam te ja to pitao prije par tjedana. Šteta kaj si propustio taj post .....
Ali dobro, ne vidim da te zone mogu ikako štetiti djetetu...
Promaknulo mi je, ali već smo puno pisali o tom modelu i madracima za djecu općenito.
afoj is offline  
Old 15.02.2016., 12:09   #7056
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
Što znači ovo: "Jezgra madraca sastoji se od tvrđe poliuretanske pjene, koja je namijenjena za povremeno spavanje."

Kakvo je to povremeno spavanje?

http://shop.lunasan.hr/proizvod/madrac-basic-160x200/
Idealan za ljude koji pate od nesanice
afoj is offline  
Old 15.02.2016., 12:11   #7057
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Dal ima ko od vas ambasador madrac od latexa?
Gledam njega i mayan green, a potonji je skuplji oko 700tinjak kn....
Potonji je natural latex, a ambasador je 20/80 standard latex - prilično skup
afoj is offline  
Old 15.02.2016., 12:19   #7058
[QUOTE=madraci;57262839]
Quote:
Afoj svima je jasno kad pogledaju izrez..daj molim te..gledati nije znati istinu..a istina je da kad taj madrac opteretimo utegom cijelom duzinom koji je istotezak na svim svojim djelovima da bi trebao pokazati razlicite pritiske na razlicito izrezanim dijelovima..i gle on to pokaze..ali tako bijedno male razlike da to realno ne mozes zvati zonama niti usporediti sa madra em slozenim od pjena razlicite elasticnosti. Zasto to svi rade..radi ustede u proizvodnji.
Ok, nepotrebno zamaramo ljude. Mislim da smo se davno složili da se na slažemo
Quote:
Metzelerov madrac se moze prodavati i za osjetno manje os 10 000 kuna jer oboje znamo njegovu nabavnu cijenu zar ne.
čovječe pa svi madraci se mogu prodavati jeftinije nego što se prodaju, baš kao što i Iphone proizvodno ne vrijedi ni plizu prodajne cijene, ali aj ga ti kupi za manje nego što košta. Proizvod vrijedni onoliko koliko su ga ljudi spremni platiti, cijenu će definirati najniža ponuda. Vi prodajete madrace, pa ne vidim problem da u ponudu uvrstite Metzeler madrace po nižoj cijeni!?
Quote:
A da prevara sa oznakama ima ..ima i u tvojoj voljenoj marki..nemoj me potezati za jezik jar dosta ......pa bolje da ne pricam. I na kraju gdje to tvoja najdraza marka ima proizvodnju..bas bi je volio vidjeti..
Ne razumijem, pa ako znate da je nešto krivo i da prodaju muda pod bubrege, podijelite to sa nama, ovako samo lupetate ko hrvatski političar.
afoj is offline  
Old 15.02.2016., 12:54   #7059
:-)

Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
naravno da nemaju, ali morate uzeti u obzir materijal, debljinu materijala, način izrade, okov-spajanje, način prodaje. Ergoactiv kreveti su napravljeni od cinkanih ploča. Iako neki ovdje misle da se te ploče rade od otpada, tomu nije tako i u stvarnosti je to skuplji materijal od čistog masiva. Meni je čisti masiv ljepši, ali cinkane ploče su zapravo bolje jer se radi o ukočenom drvetu koje se ne savija. Krevete rade jedan po jedan, ali možeš birati koje drvo želiš i da li će biti lakiran ili uljen. To isto košta. Krevet koji se meni kod njih sviđa je napravljen od 4cm debelog materijala.
Ovaj mi je zapeo za oko: http://ergoactiv.net/krevet-ergo-3/ Hrast je 5.390.kn Mislim da vrijedi te novce, al je problem što ja nemam te novce.
Sad imaju jeftiniju varijantu u bijeljenom hrastu (koji mi ne paše) koji me uz kupnju madraca i podnica izađe 2518 kn. Izgleda slično, ali je serijski krevet i nije na istoj razini obrade kao ovaj prvi. Da je hrast natur, ne bih sekunde dvojio. to je ovaj: http://ergoactiv.net/luna-oak-line/
Kreveti su im krojeni na cnc-u koji nemaju toleranciju greške i takva obrada je vrlo skupa. Način na koji spajaju krevete nisam vidio kod nikog drugog. Prodaju ih u salonima, a to naravno dodaje trošak.

Promaknulo mi je, ali već smo puno pisali o tom modelu i madracima za djecu općenito.
Sve sam ja to uzeo u obzir i na kraju sam uzeo u obzir i cijenu :-)
Za duplo a možda i troduplo manje novca sam dobio odličan krevet. I uopće ne tvrdim da ovi iz EA nisu bolji. Samo navodim svoje iskustvo.

Ono što mi je bilo bitno je da krevet nije od ala IKEA/LESNINA/DORMEO šperploča, nego sam dobio masivni krevet od punog drveta koji se može spajati i rastavljati više puta + trajnost mu je 20/30/XY godina.
Inače uzeo bih ja OAK LINE da je bilo dimenzija, ali 120X200 ne proizvode :-(
I ne ih nikada ni upoznao čiču i njegov rad :-)

Uglavnom ako negdje moraš raditi kompromis zbog novca onda bolje na krevetu (ako možeš dobiti super krevet po pristupačnoj cijeni) nego na madracu. Mogao sam i kupiti madrac za 1000KN a krevet za 4000KN.
Mislim da je ovo puno bolja odluka.
Hrvoje11 is offline  
Old 15.02.2016., 14:53   #7060
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Potonji je natural latex, a ambasador je 20/80 standard latex - prilično skup
Za koji madrac veliš da je prilično skup?
Ambasadora više nemaju, nit će ga dobivat a košta 3700kn..
Mayan je 4300..

Kaj ti misliš jel Mayan vrijedi te novce?
S obzirom da svi hvale Mayan..
Oxy je isto oko 4400..
zvonac_1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.