Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2010., 17:55   #21
Da, imam taj isti ruter i sedmica ga prepozna pod network infrastructure.
Malo sam površno čitao prvi put. Ja sam te shvatio da ti se ruter vidi pod Network u device manageru i to mi je bilo nelogično pošto windowsi ne upravljaju radom rutera i stoga nisu potrebni nikakvi driveri.
E sad da li bi taj disable/enable promijenio IP adresu, nisam probao. Trebalo bi.
Iako je bolje rješenje ući u ruter web page pa napraviti disconnect/connect. Time ne gasi cijeli ruter, kraće traje a neće prekinuti recimo telefon ili TV ako ga ima.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:59   #22
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Ne kuzim kakva wireless kartica?
Ruter je kabelom spojen na PC, a bezicno na moj laptop kojem bi htjela promjenit IP. Znaci preko wi-fi.
Nemoram vadit kablove, ugasim ga (ruter) i opet upalim na gumbic na njemu i promjeni mi se IP. Zato pitam ako ima neki jednostavniji nacin da nemoram stalno do rutera i resetirat ga na taj nacin, pa cekat 2-3 min da on dođe k sebi.

Kao sto sam napisala u prvom postu, jedan poznanik mijenja IP tako da u pregledniku ode na 192.168.1.1 i tamo promijeni. Moj je ocito drugaciji jer nemam iste opcije ko on.
Uglavnom ako ti se neda svaki put šetati do rutera treba ti njegova IP adresa preko koje ćeš ući u postavke i tamo napraviti disconnect/connect ako ima ta opcija. Ako nema onda niš od toga.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 06:27   #23
A da probas:
Start
Run
type: cmd
Enter
type: ipconfig /release
Enter
type: ipconfig /renew
Enter

Gotovo.
algebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 11:33   #24
Quote:
algebra kaže: Pogledaj post
A da probas:
Start
Run
type: cmd
Enter
type: ipconfig /release
Enter
type: ipconfig /renew
Enter

Gotovo.
Neće pomoći ako konekcija nije podignuta na kompu, tj. ako router nije bridgean. A vrlo vjerojatno da nije.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 12:58   #25
evo ovako...
treba ti default ip adress od routera kojeg imas...(nemaju svi routeri pa defaultu 192.168.1.1) to lako nadjes na netu...utipkas to u browser, onda upises default username i password i onda tamo klikas disconnect i connect

ako je slucajno neko minja dafaultne postavke, mozes ih vratit na defaultne postavke resetiranjem modema (al to nije preporucljivo ako ne znas poslije sve namistit)

mislim da bi najjednostavnije bilo da pitas onog ko je spaja to sve, je li minja koje od navedenih postavki, i da ti rece podatke s kojima mozes pristupit routeru...onda se lako i sama mozes spajat na router i disconnectirat, ili ako ih nije minja, koristi one defaultne koje nadjes na netu...ako ih ne mozes nac, sigurno ce se nac neka dobra dusa ode da ti ih napise...
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 19:35   #26
Quote:
Sanable kaže: Pogledaj post
E sad da li bi taj disable/enable promijenio IP adresu, nisam probao. Trebalo bi.
Kako ne, uvijek i brzo, najbolje rješenje tko ima mogućnost.

Provjeriš IP prije i poslije enable-Disable na ovakvom siteu
http://whatismyipaddress.com/
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 19:45   #27
Quote:
heheh kaže: Pogledaj post
evo ovako...
treba ti default ip adress od routera kojeg imas...(nemaju svi routeri pa defaultu 192.168.1.1) to lako nadjes na netu...utipkas to u browser, onda upises default username i password i onda tamo klikas disconnect i connect
ovo radi
Koky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 22:51   #28
Kupis si VPN ili proxy za $5 godišnje. Ja sam diobio jedan CyberGhost acc (njemački VPN) i kad trebam izmjenit IP, jebeno mi je. Stisnem connect premium, OK i sav mi se promet radi preko servera u Njemačkoj (koji je užasno brz)
__________________
Number of forum.hr users is constantly increasing but IQ is always the same...
Plitvix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 04:05   #29
imam jedno pitanje pa ako je netko voljan pomoci... ne znam jel se bas uklapa u ovaj topic.
evo, mi smo sad na forumu (nou šit ) i moze li admin vidjeti našu ip adresu i vidjeti da imamo klona ?
što da ja koristim s klonom proxy (hide my ass, npr.), moze li admin i dalje vidjeti moju "pravu" ip adresu?
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 04:46   #30
admini mogu vidit tvoj IP
i ne mora znacit da neko ima klona odma cim ima isti IP, dosta ljudi dijeli isti IP, i ako ih neka stranica smatra klonovima radi toga, ja bi reka da je stranica lose napravljena...

a ako koristis proxy, vjerojatno admin ne vidi tvoj IP, osim mozda admina na naprednim korisnicima...njima ne bi bija problem otkrit tvoj IP

p.s. s obzirom na to kakva pitanja postavljas...ne bih ti bas preporucio da se uzdas u proxije...nije ti to bas sigurno...ili da citiran jednog kolegu forumasa...ako znas engleski google.it...
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 04:52   #31
haha, uberi me sad san u woodstocku...

sad samo da upitamo admina jel se slaze s tim...

mislim da ovo tehnicki ne spada u offtopic

ako ipak jest, ja se ispricavan...takva ura jbg...
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 10:42   #32
Quote:
Sanable kaže: Pogledaj post
Uglavnom ako ti se neda svaki put šetati do rutera treba ti njegova IP adresa preko koje ćeš ući u postavke i tamo napraviti disconnect/connect ako ima ta opcija. Ako nema onda niš od toga.
Pa daj reci kak. Kaj upisem di idem? Ja nis ne kuzim.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:28   #33
Quote:
heheh kaže: Pogledaj post
haha, uberi me sad san u woodstocku...
Svi koji pristupe besplatnoj verziji Hide my Ass dobiju taj woodstock IP
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:40   #34
a jel...nisan koristio taj hide my ass...

princess, probaj upisat u browser 192.168.1.1 ili 192.168.2.1 (ili procitaj moj prethodni post u kojem opisujen...)
kad to upises jel te trazi username i pass?
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:50   #35
Quote:
heheh kaže: Pogledaj post
a jel...nisan koristio taj hide my ass...

princess, probaj upisat u browser 192.168.1.1 ili 192.168.2.1 (ili procitaj moj prethodni post u kojem opisujen...)
kad to upises jel te trazi username i pass?
Da, upisem 192.168.1.1 i pass je 0000. To znam. Ali dalje neznam kaj u tome treba? Di kliknem da mi se promjeni IP?
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:58   #36
Quote:
heheh kaže: Pogledaj post
a ako koristis proxy, vjerojatno admin ne vidi tvoj IP, osim mozda admina na naprednim korisnicima...njima ne bi bija problem otkrit tvoj IP
Vidi IP njegovog/njenog proxija.
VPN najbolje rješenje ako hoćete drugačije IP. Platiš malo, dobiješ brzinu koja je puno veća od proxija i kriptiranu vezu. Još te nemogu DDoSati dok se igraš na Gareni, Steamu ili čemu već.

Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Da, upisem 192.168.1.1 i pass je 0000. To znam. Ali dalje neznam kaj u tome treba? Di kliknem da mi se promjeni IP?
Ako je Speedtouch, desno imaš InternetConnection ili Broadband Connection. Klikneš. Onda kad se učita klikneš gumb Disconnect pa onda Connect nakon 10 sekundi.
__________________
Number of forum.hr users is constantly increasing but IQ is always the same...
Plitvix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 14:21   #37
Quote:
Plitvix kaže: Pogledaj post
Ako je Speedtouch, desno imaš InternetConnection ili Broadband Connection. Klikneš. Onda kad se učita klikneš gumb Disconnect pa onda Connect nakon 10 sekundi.
Evo kako to kod mene izgleda. Nema ovoga sto ti kazes:
http://img221.imageshack.us/img221/3214/tmbn.th.png
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 14:21   #38
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Da, upisem 192.168.1.1 i pass je 0000. To znam. Ali dalje neznam kaj u tome treba? Di kliknem da mi se promjeni IP?
Pa svaki ruter ima drugačiji izbornik. Ti imaš Zyxel ali nisi napisala koji model. Uglavnom kopaj malo po njemu. Trebala bi biti neka opcija Internet (broadband) connection kako je Plitvix napisao. I tamo nađi negdje pod internet connect/disconnect.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 14:29   #39
Evo imaš ovdje manual.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 21:59   #40
hvala
i kaj netko moze s mojom ip adresom?
jel moze saznat tko sam?
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.