Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2024., 21:25   #1
Njega zrele kože, 50+

Voljela bih da ovdje popričamo o njezi zrele kože. Ovakva tema ima već, ali je jako stara pa otvaram novu.

Što koristite, što preporučujete, kakva su iskustva?

Jeste li vodile brigu cijeli život ili ste više tip "tu i tamo" i kad stignem?
Elektron3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 21:05   #2
Nema baš komentara na temu pa evo ja ću krenuti.

Gledam na DM webu neku kremu za oko očiju, ne kužim je li to kao neki posvjetljivač ili što?

Znam da je s 5 banki prekasno za ozbiljnu njegu kože ali bolje ikad nego nikad. Probala sam sve i sva, skupo, jeftino, ovako, onako, ali nikad nisam ni u čemu bila dosljedna pa rekoh da budem barem sad.

Imam dosta osjetljivu kožu sklonu crvenilu pa u stvari ne bih trebala previše eksperimentirati. Trenutačno za skidanje šminke koristim micelarnu od Mixe za osjetljivu kožu i ok je, ne izaziva crvenilo, ali nisam ni nešto luda za njom. Bolje mi je čistilo mljieko plus tonik. Kad ju potrošim neću ju ponoviti.

Skužila sam da je postalo jako kupiti tonik za čišćenje jer se guraju micelarne koje su 3x skuplje. Na kraju sam čistila mlijekom, a umjesto tonika koristila micelarnu, što je bila najčudnija kombinacija, ali nema veze....

Trenutačno koristim od fluid od Lancoma i kremu Rosaline od Avena i to je kao ok. Nit koristi nit šteti, ali bas se koža ne crveni. No, trebali bi mi nešto "bogatije" ili barem ja imam takav dojam...

Koja je vaša RUTINA pod stare dane?
Elektron3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 17:21   #3
Moja rutina pod NEstare dane (51):
Ujutro moram jednostavno jer sam mjesovita sa masnom T zonom: umivanje trenutno neutrogena gelom, balea sensitive toner. Oko ociju ordinary peptidni serum, pa bobbi brown krema. Na lice ordinary buffet s bakrenim peptidima i nmf krema. Kad se upije dok operem zube, stavim spf. Sminkanje.
Navecer rotiram. Ali umivanje je uvijek double cleansing, trenutno clinique take the day off balzam, pa cerave gel. Nakon toga balea sensitive toner, a onda kako kada: ako stavim serum za eksofilaciju nakon njega ne stavim nista ili samo kremu. Druga varijanta je muji tonik, niacinamid serum, jos jedan hidratantni azijski (ne znam napamet naziv), pa loreal nocni serum ili ordinary buffet, ponekad dodam i esenciju od puza, pa krema. Dakle navecer ide puno bogatije. Svaku trecu ili koju god vecer stavim a313 ili geek&georgeous a game, to ide na cistu kozu. A bez obzira na rutinu, oko ociju uvijek ide peptidni serum i bobbi brown krema.
E da, sto se nocne kreme tice, trenutno eksperimentiram s plavom niveom iako sam uvijek bila u klanu "ne bi to nikad stavljala na lice"
Nekad sam slojevala puno vise azije, radim to ponekad i sada ali sam sve vise lijena za to...

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 19:25   #4
To te ja pitam! Svaka čast!

Daj mi reci kako si zadovoljna rezultatima te njege? Vidim da se trudiš pa se nadam da ima i rezultata...

Ja to ne mogu niti popamtiti, kamoli primjeniti , ali poštujem!
Ja sam danas uzela neku bezveznu kremicu iz DM-a za zrelu kožu, ali samo zato što je zima pa koža može podnijet i te teže mazalice, piše da nema parabena ni mineralnih ulja, ali za te novce čisto sumnjam da je to istina
Elektron3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.