Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2016., 12:56   #821
Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Razmatramo kupnju traktorske kosilice zbog održavanja plantaže lješnjaka. Površina je nekih 7500m2.
Imam Yardmana sa 17,5 KS.
Prve godine kad sam ga kupio sam nadobudno ponudio susjedu s kojim sam si dobar da ću mu pokosit "lješnjake" koje ima na nekih 8000 m2, lagana uzbrdica.
Ujutro sam ukrcao traktorčić u prikolicu i rekao ajde idemo to riješiti.
Kad sam počeo pa skužio da tome nema kraja, a vozio u drugoj brzini, a kosište negdje na trećoj nekad četvrtoj visini....
Katastrofa, nikad više.

Uglavnom, susjed je skužio da to nema smisla pa si je dao napraviti roto kosu širine 180 cm s bočnim pomakom.Fino zakačiš na traktor i vozi miško.

Želim reći, ta površina, koja nikada neće biti ni približno ravna k'o klasični travnjaci će jako brzo uništiti traktorčić.
Utrošit ćeš puno radnih sati, benzina, ne isplati se.

IMHO Traktor + roto kosa = dobitna kombinacija.

Zadnje uređivanje deksonja : 08.04.2016. at 13:08.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 14:02   #822
Razmišljali smo o toj opciji ali postoje određeni problemi.

Manevarski prostor je sužen te je kretanje klasičnim traktorom kroz nasade dosta teško i neprecizno. To je jedan od problema. Drugi problem je što imamo jedan traktor a nemamo samo nasade lješnjaka. Korištenjem roto kose priključene na traktor zauzimamo traktor koji bi se koristio tada u druge svrhe i smanjujemo iskoristivost.

Zemljište je pripremano 2-3 godine. Nema neravnina niti brazdi, ravno je kao nogometno igralište a trava nije visoka. Doduše nije klasičan vrtni travnjak, ima i divlje poljske trave. Ali nije visoka jer trenutno to kosimo sa dvije klasične kosilice i trimerom. No to nam uzima puno vremena pa se razmišljalo o nabavci traktorske kosilice. Nema nagiba, nema kosine, nema brazdi. S vremenom se može pojaviti koja grančica, grana itd. jer se radi o voćnjaku. Zato mi je bitno da ne bacimo baš 16.000kn na TS 138 ako njegova karoserija ili noževi nisu baš adekvatni.

Znači jedini kriterij za kupnju traktora je površina. Da traktorčić može pokositi toliku površinu. Gorivo je manji problem, ušteda vremena i ljudi je bitniji kriterij. Nije problem ni pričekati niti uštediti ako je potrebno ići na jaču opciju, tipa traktorske kosilice u rangu 20-30k kuna.

Prva zamisao je bila ta kosilica za traktor ali time nismo ništa napravili. Pogledat ću CC traktore, čine mi se dobri. Uzeo sam u razmatranje i predloženog MTD-a. John Deere mi je nekak, ne znam. Dosta novaca a nema ih baš, ljudi ih ne kupuju. Pogledat ću i seriju 3 od HQV. No hvala svima na savjetima. Vidjet ću još što i kako.
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 11:36   #823
A da kupiš "vodoravni" malčer, onaj sa čekićima?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 18:08   #824
Razmislite o nečem OVAKVOM.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 13:48   #825
Quote:
deksonja kaže: Pogledaj post
Imam Yardmana sa 17,5 KS.
Prve godine kad sam ga kupio sam nadobudno ponudio susjedu s kojim sam si dobar da ću mu pokosit "lješnjake" koje ima na nekih 8000 m2, lagana uzbrdica.

allo ovo kosište je za nisku travu smisao je da

kosiš 2 ili 3 puta šire i krečeš se 2 ili 3 puta brže nego sa malom samohodnom kosilicom ustvari smisao je da se voziš umjesto da 4 sata pajsaš za samohodnom kosilicom na +35

za kositi visoku travu ima posebno kosište
http://www.motorama.hr/proizvod-deta...soke-trave-140
http://hr.stiga.com/products/stiga_h...ark-2-4wd.html

ili izrežeš rupu sa cijele desne strane kosišta da mogu noževi izbaciti travu izvan kosišta, da se trava ne štopa na malom izlazu predviđenom za travu 1-3 tjedna

noževi već pokošenu travu ponovno dužu podtlakom u zrak da ju dodatno usitne, pošto je trave 3 puta više nego za što je kosište projektirano po visini, dubini, širini, izlazu za travu, kanalima zraka... mućiš traktor i ništa nisi postigao

ustvari postigao si da če ti motor trajat 3 puta krače jer je stalno pod maksimalnim opterečenjem i remeni proklizavaju i guše ga i trava se štopa na izlazu i duplo se više benzina potroši i vremena nego da si kosio 2 puta po 1 sat, ovako nečeš kosit JEDNOM OD 2 sata već 4 sata MINimum i kosilica če trajat duplo krače.

dakle biraš kosiš 2 x po 1 sat ili jednom po 4 sata, jer moraš ići u 1 na največem gasu, skroz stat ili usporit kad je gušća trava, ili ići po 2/3 ili po pola reda ako ideš uz brijeg, i onda još nA KRAJU SUTRA POPRAVLJAT STRŠKE KAD SE DIGNE IZGAŽENA TRAVA

možeš kosit metar visoku travu ako pokosiš na najviše u najbržoj brzini,. i kad se ta trava osuši da nije prevelika količina trave na dimenzije kosišta onda predveće ili sutra kad se trava smanji 10 puta količinski jer se osušila na suncu i ne ljepi se za kosište onda sutra pokosiš na najniže iz prve. tako nećeš ići 4-5 puta po istom mjestu i još poslje popravljat strške

uglavnom ne vozi se teret sa porsheom i ne voze se trke sa teretnim kombijem

i sa kosištem i kosilicom za nisku travu i malčiranje ne kosiš visoku travu

ili kupiš kosište za visoku travu

ili ak oćeš kemijat proširiš barem rupu za izbacivanje trave za 2 puta, i složiš neki nastavak kojim na npr. leptir šarafe zatvoriš rupu kad kosiš normalno za što je i predviđena kosilica a to je svakih 10-20 dana u kontinentalnoj klimi

Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Razmišljali smo o toj opciji ali postoje određeni problemi.

Manevarski prostor je sužen te je kretanje klasičnim traktorom kroz nasade dosta teško i neprecizno. To je jedan od problema. Drugi problem je što imamo jedan traktor a nemamo samo nasade lješnjaka. Korištenjem roto kose priključene na traktor zauzimamo traktor koji bi se koristio tada u druge svrhe i smanjujemo iskoristivost.
.
dakle opcija ti je opisana pod postom 825 za 13000kn 17.5ks kosilica

ili traktor 2 cilindra i minimum 20ks i obavezno bočno bacanje

a ako bi koristio traktor i za prikolicu, oranje... najbolje da uzmeš mali vrtni traktor tipa yanmar https://www.google.hr/search?q=vrtni..._-A5gQ_AUIBigB
oni su ti na pola opcija jer svi velik teški traktori ce izrovat i raskolopat zemljište kad se okreču pogotovo u jesen i prolječe ako je puno kiše, il da se probaš okretat ispred i iza travnjaka ako imaš gdje

ili svakih 10-15 dana u 3brzini preletiš samo na brzinu preko trave - i ne skupljaš travu ostaviš je za prihranu vočnjaka - skineš bočni štitnik i kosilica to malo trave za 10 dana što je naraslo razbaca i raširi 2-3 metra okolo

Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Razmatramo kupnju traktorske kosilice zbog održavanja plantaže lješnjaka. Površina je nekih 7500m2. Uglavnom doma imamo proizvode od Husqvarne i jako smo zadovoljni s njima pa smo kod njih i gledali traktorske kosilice. Naravno, gledali smo i druge (Viking, McCulloh, MTD, John Deere i dr.).
Za oko nam je zapela TS138 i TC138. Trenutno traje akcija pa se uz kupnju Husqvarna traktorske kosilice dobije i prikolica.
husqvarna 4000kn skuplja i 5 konja slabija i 100kg teža, ak imaš malu uzbrdicu 8 konja slabija, kad sjedne gore neko od 80-100kg na noževima više nemaš 9ks nego 5-6 uzbrdo ili 7-8 na ravnom, kosilica ima 12.5 ode malo na pogon+težina kosilice+ vozać i odlično samo za ravna nogometna igrališta, povuć neku malu prikolicu... ralica za snjeg... duplo slabija za duplo više novaca, ajde još dok su najjeftinije bile sa 15ks kohler motorom sad su 12.5 brigs nema računice

ko da uzmeš škodu , vw, audi isti ovjes, motor, ležajevi, krajnici... ramena... klima... samo drukčija karoserija i kvalitetniji sic i kvalitetnije plastika armature... ovo je stroj a ne luksuz najvažnija je snaga i robusnost a ne jel senzor ispod sica na feder ili električni, jel sic ima ručku za pomicanje ili treba pomaknut šaraf, jel volan od kvalitetnije plastike... jel prednja osovina ljevana ili pigani U profil...

inaće husqvarna 12.5ks najjeftinija 16.699kn u hr gdje ima jeftinije može i na pvt

Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Razmatramo kupnju traktorske kosilice zbog održavanja plantaže lješnjaka. Površina je nekih 7500m2. Uglavnom doma imamo proizvode od Husqvarne i jako smo zadovoljni s njima pa smo kod njih i gledali traktorske kosilice. Naravno, gledali smo i druge (Viking, McCulloh, MTD, John Deere i dr.).
Za oko nam je zapela TS138 i TC138. Trenutno traje akcija pa se uz kupnju Husqvarna traktorske kosilice dobije i prikolica.
.
prikolicu imaš na njuškalu za 1200kn, ako ne trebaš prikolicu istu kosilicu imaš u sloveniji husqvarna za 15200kn, pitaj za popust za keš nekad daju nekad ne ovisi jel ih 9imaju puno na lageru ili još par komada

košara ne, u preljeće i jesen ćeš se stalno morat odgađat košnju, ak baš hočeš imaš koš za kosilicu sa bočnim bacanjem - i onda kad ti paše skupljaš - a kad je kiša kosiš bez koša,

ja kosio prošle i pretprošle po kiši po mraku i ujutro pićio na more, sa košem ima uskim tunel bi se svaki ćas štopala

ja volim kosit ujutro i predveče a ne na +35 po največem suncu, sa bočnim bacanjem možeš kosit u 6 ujutro po rosi

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2016. at 21:11. Reason: Nepregledno pisanje,nepoštivanje pravila !!
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 16:35   #826
Mogel si to napisati u jednoj poruci, bez toliko nepotrebnog citiranja, i u nekoliko lijepih rečenica, s interpunkcijama, velikim slovima itd.
Ovak je to teško razumljiva hrpa riječi, nabacanih bez glave u repa...
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:48   #827
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Mogel si to napisati u jednoj poruci, bez toliko nepotrebnog citiranja, i u nekoliko lijepih rečenica, s interpunkcijama, velikim slovima itd.
Ovak je to teško razumljiva hrpa riječi, nabacanih bez glave u repa...
sorry gazda to sam naskarabal u pauzi za gablec dok sam mrvio po tipkovnici u uobicajenom prekovremenom-(neplacenom) radnom danu. na zalost eto nismo svi profesori i doktori, i ne znamo se svi lijepo i uceno izrazavat



nego procitao sam tu na forumu da ti je hobby uređivanje starih kosilica, imam jednu iz 1975 - mtd original i treba je dovest u radno stanje - eto posla za preko zime

ne zelim je rashodovat jer mi prirasla srcu, a i mala je pa je zgodna stane u berlingo, ili na tatinu prikolicu, a imam na dva mjesta za robijat osim doma. cekam sad da bude neka akcija pa cu uzet opet novu na rate na karticu, ak bude nesto povoljno, ak ne pricekat cu do zime kad budu rasprodaje, do tad flakserica i samohodna 4ks

ne zele starci nist prodat, dali prosle godine 60 000kn za kroviste i legalizaciju za kucu za koju nemru dobit 120 000kn skupa s 3 jutra zemlje i 2 jutra sume. al nemres im nist objasnit pa stalno treba prozor na podrumu, treba popravit rolete, treba brava na vratima... a svaka kuca na svoju stranu i do svake 60tak km u jednom smjeru

prosle godine klinci mi skurili motor na toj maloj mtd traktorcic 8ks brigs. trosio je ulje i ja im velim kosite pol sata ili sat ostavite je da radi 5-10 min na leru da se ohladi ugasite je i za pol sata sat provjerite ulje i dolijte kolko fali i picite dalje, oni normalno kosili dok nisu iskre pocele frcat.

narucio sam prije 2 mjeseca motor talijanski kopija honde 14ks s uljnom pumpom da ga dam pripasat gore i uredit kosilicu i bas mi danas lik javi kak su mu javili dobavljaci da nemaju vise motora , bas sam bio ljut zavlaci me 2 mjeseca i onda sipak

sad sam nasao drugi motor isto htio narucit motor i veli mi lik u varazdinu nazovite me drugi tjedan vjerojatno cemo dobit motore.
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 19:12   #828
Ljudi dali netko zna da li negdje ima na akciji pristojna traktor kosilica...Bauhausov hurican mi nije baš nešto Cijena 10-11 tisuća
robtin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 08:30   #829
Oglasi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 13:09   #830
Pozdrav!

Evo, postao sam i ja ponosni vlasnik kosilice MTD LG200H

http://i551.photobucket.com/albums/i...418_144625.jpg

Sa njome kosim jedan hektar nasada aronije.. Stvarno sam zadovoljan, u dva prijepodneva sve lijepo pokosim..
(na slici međured jos nije bio zatravljen)
E sad mene zanima jel postoji neki prikljucak s kojim bi mogao kositi između biljaka?

Nesto tipa ovoga https://www.youtube.com/watch?v=FhV8wXdYKc0

Zadnje uređivanje Majstor : 10.05.2016. at 21:52. Reason: Prebacivanje slike u link. Pogledaj pravila za slanje slika!!
tamburash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 13:13   #831
čestitke Tamburašu, želim ti da aroniju dobro plasiraš i da u budućnosti od čiste zarade kupit 10 takvih godišnje.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 10:33   #832
Evo, javljam se nakon kraće odsutnosti. Nakon pregleda raznih modela, kupljen je MTD Silvertrac 107T/175

U uži krug su ušli gore navedena, Husqvarna TS 138 i MTD LG155 RTG.

Husqvarnu smo razmatrali zbog kvalitete jer koristimo njihov alat i zadovoljni smo, no cjenovno je bila iznad ostalih. Malo ispod 17.000 kuna. Uz to slabija je od Silvertraca i užeg kosišta.

MTD LG155 je bio u BauWeltu po 14.500kn a MTD Silvertrac u Pevecu po 12.400. Na kraju smo odlučili za Silvertrac zbog kosišta (107cm) te snažnijeg motora. Prva košnja odrađena i jako smo zadovoljni. Nije bučna, ne trese, široke gume, udobno sjedalo i jednostavan princip rada. Transmatic je super stvar. Zasada pohvale na njen račun. Hvala svima na savjetima.
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 21:50   #833
evo, pri kraju je i prvi prikljucak za traktorcic
Prskalica je 100 litara, gore je tomos motor, rastavljen i ponovno presložen.. Nikakvi problem traktoru za vuci kad je skroz napunjena.Stvarno radi odlicno.

http://i551.photobucket.com/albums/i...11_resized.jpg

http://i551.photobucket.com/albums/i...37_resized.jpg

Zadnje uređivanje Majstor : 15.07.2016. at 15:01. Reason: Slike izvan dozvoljene veličine!
tamburash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 22:42   #834
Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
...Transmatic je super stvar...
Nije to transmatic. Već dugo ih nema.
Svi ti imaju varijator s fiksnim brzinama, a getriba ima samo rikverc-N-naprijed.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 09:01   #835
Pisalo na njemu Transmatic pa sam zato rekao. Inače nije mi jasan pretjerano taj sustav ali da. Brzina je fiksna, ima 5 ili 6 stupnjeva koliko sam vidio i R-N-F. Dosta jednostavno za korištenje. Jako zadovoljni za sada.
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 14:17   #836
Bok forumaši,
danas mi je na lijevoj strani palo kosište. Puknuo mi je onaj osigurač koji drži
da poluga ne izleti van. To sam sredio, no našao sam jedan feder koji je
puknuti, ali ni neznam gdje je bio. Da li mi netko može poslati sliku kako to kod vas zgleda. Traktor je MTD LG 175. Pogledajte sliku kako to zgleda.

http://imgur.com/rDYzcvA

ZNači ako mi netko može poslikati taj dio kod sebe da vidim čemu služi taj feder i kamo ga vratiti da bude opet na mjestu. Hvala
rapols is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 17:12   #837
Quote:
rapols kaže: Pogledaj post
Bok forumaši,
danas mi je na lijevoj strani palo kosište. Puknuo mi je onaj osigurač koji drži
da poluga ne izleti van. To sam sredio, no našao sam jedan feder koji je
puknuti, ali ni neznam gdje je bio. Da li mi netko može poslati sliku kako to kod vas zgleda. Traktor je MTD LG 175. Pogledajte sliku kako to zgleda.

http://imgur.com/rDYzcvA

ZNači ako mi netko može poslikati taj dio kod sebe da vidim čemu služi taj feder i kamo ga vratiti da bude opet na mjestu. Hvala

Imaš na temi "Održavanje većih travnatih povrsina" moj post 4214 od 09.05.2016. godine

Prema tvojoj fotki mislim da se unutra otkvačio ili je pukao ili ....

Mislim da ćeš morati rastaviti (skinuti kosište)
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:53   #838
Quote:
rapols kaže: Pogledaj post
Bok forumaši,
danas mi je na lijevoj strani palo kosište. Puknuo mi je onaj osigurač koji drži
da poluga ne izleti van. To sam sredio, no našao sam jedan feder koji je
puknuti, ali ni neznam gdje je bio. Da li mi netko može poslati sliku kako to kod vas zgleda. Traktor je MTD LG 175. Pogledajte sliku kako to zgleda.

http://imgur.com/rDYzcvA

ZNači ako mi netko može poslikati taj dio kod sebe da vidim čemu služi taj feder i kamo ga vratiti da bude opet na mjestu. Hvala
To ti je feder od kočnice lijeve remenice koji dosta često puca,barem meni.
Skini zaštitnu plastiku pa ćeš najbolje vidjeti.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 12:44   #839
hvala mr.ivek i viking 22, točno to je bilo. uvijek sam mislio da je to tak teško i složeno dolje oko kosišta, ali u biti nije, samo se treba malo prignuti i sve 5.
hvala
rapols is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 21:02   #840
Pozdrav...također trebam TK za košnju plantažice lješnjaka,ali i za voćnjak,sve je oko 5-6000 m2 i skroz ravno.

Dali se isplati uzet polovni ili ipak da uzmem novog i koja marka,dal se isplati dat više para za ove poznate marke
koje se reklamiraju i koliko HP bi mi trebalo,hvala

Edit: I dal se moze obicna mala auto prikolica prikopčat na njih te koliko težine mogu povuć?
__________________
Sve o PTC-u na Facebook stranici Zaradi online/Earn money
zoky09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.