Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 00:14   #501
A zašto jednostavno ne ostaviti izbor majci/ocu?
Ne znam kako bih Ja reagirala ali unazad par god. u bližem prij.krugu smo imali par slučajeva pa ima jedan i ovdje na forumu iz našeg kruga.
Oprostiti se, kako god to zvučalo nekome sa strane, može imati i pozitivan učinak na daljni razvoj psihe roditelja.
Ne može biti smrt djeteta nikad prežaljena i preboljena, taj gubitak nosiš dok si živ i samo naučiš živjeti s tim gubitkom. Vidjeti svoje dijete ili ne i da to odlučuje netko drugi umjesto tebe je isto kao da netko odlučuje umjesto tebe o tvom životu ili postupku.
Sam odabir je najbolje rješenje nakon prospavane (samo metaforički) noći.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 02:59   #502
Otkuda treći post koji implicira da netko zagovara sprečavanje ljudi da vide svoju mrtvorođenu djecu ako to zatraže. Pročitale ste nešto što je meni promaklo, što?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 22:03   #503
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Aha, slušala sam neku emisiju u kojoj je, čini mi se, voditelj pohvalio praksu davanja majkama da malo drže mrtvorođenče, i onda mu se nakon emisije mejlom javila neka primalja da ga demantira istraživanjem. I ja sam se iznenadila, totalno mi je counterintuitive.

Misliš li da nije moguće ustanoviti da je zlostavljanje loše za djecu, tako dugo dok ne uspijemo postići da isto dijete bude zlostavljano i nezlostavljano, pa da vidimo kako isto dijete reagira na zlostavljanje i nezlostavljanje?


Nisam za forsiranje žena da ne vide dijete, ali ako je za njih to bolje, mislim da bi bilo dobro ne nametat to, ne poticat, i upozoravat na rizike i na moguće posljedice u odnosu sa sljedećim djetetom.
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Otkuda treći post koji implicira da netko zagovara sprečavanje ljudi da vide svoju mrtvorođenu djecu ako to zatraže. Pročitale ste nešto što je meni promaklo, što?
Tvoj raniji post je naginjao u smjeru da da se majkama ne da mrtvorođenče i u smjeru da bi trebalo upozoravati na rizike, ne poticati, ne nametati to.

U slučaju da mi netko u takvoj situaciji krene pričati o rizicima toga (nitko nema blagog pojma je li to ikakav rizik za mene, osim mene same) smatrala bih to pokušajem spriječavanja i odgovaranja od te moje želje. I to bi mi bilo dosta da zamračim i iskalim se na onome tko mi momentalno ne bi ispunio tu želju da vidim svoje dijete, pa makar i mrtvo.
Govorim naravno u svoje ime, svatko valjda za sebe zna-ali oko takvih životnih situacija nikakva istraživanja ne smatram relevantnima.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 23:32   #504
Moguca zamjena blizanki u rodilistu?

Situaciju cu predstaviti tako da cemo jednu curu nazvat Mia a drugu Iva.
Mia tokom srednje skole krece izlaziti po klubovima, kako svi srednjoskolci izlaze na ista mjesta, susrece se sa situacijama:
" Eeeej Iva!!!" i dolazi joj cura u susret i shvaca- ups nije Iva, ovo je neka druga cura.
Ivin bivši dečko se javlja Miji misleći da je to Iva.
Mia i Iva se nikad nisu susrele.. Mia je čula za Ivu jer joj svi govore: Ima jedna cura, jako sličite, imate sličan i govor tijela dok pričate.
Jednu večer Mia šeće s drustvom i u susret ide prema Ivi.
Ostaje zatečena jer odma joj je jasno: To je ta cura.
Upoznaju se, Mia se osjeca nelagodno. Iva joj udijeli kompliment. Pozdrave se.

Mia sumnja na to dal su one sestre. Svi prijatelji govore: pa malo slicite, ali drukcije ste.
Jednu večer Mia šeče opet s prijateljicama mrakom, neosvjetljen dio.. Iz suprotnog smjera Ivin brat viče: Iva, Iva.
Priblizili su se (obe ekipe idu jedna prema.drugoj jer je cesta takva)
Ivin brat kaze Miji: Iva. Na to Mia odgovori: Nije Iva nego je Mia.

Ivin brat šokirano pali svijetlo na mobitelu i hvata Miu za glavu i pomiče joj kosu.. I govori: ISTA JE IVA...
i to ponavlja par puta šokiran i gleda u nju kao u treće svj. čudo...

Mia nikad nije upitala Ivu o njihovoj sličnosti u to vrijeme.
Mia slavi rođendan. Pozove prijateljicu Saru. Sara kaže: Sorry, idem Ivi na rođendan.
Mia i Iva su rođene JEDAN dan razlike- iste godine u istom gradu!!!!
--------
Prođe par godina.
Mia odlazi na fakultet u drugi grad.
I kad god dođe tema sličnosti u fizickom smislu ona se sjeti Ive kao primjera.
Mia susjedi koja ima 40ak godina isprica samo o slicnosti(bez detalja)
Pokaze Ivine slike susjedi. Susjeda: Ovo si ti? Mia: Ne, to je ona
Susjeda: Lažeš!
Mia pokaze svoje i njene slike. Susjeda čas misli za Ivu da da je Mia, za Miu da je Iva.
Mia pokaze sliku svoje mame i Ivine mame. Susjeda šokirana govori: Mia ti ne ličiš na ovu ženu (Mijina mama) i prstom pokazuje na Ivinu mamu - ovo je tvoja mama sigurno- ISTE STE.
Susjeda govori Miji: Kako si mogla živit s tim da ne ispitaš to, iste ste.. znaš kakve su naš bolnice moguce da je do greške doslo.
Susjeda potakne Miju da nesto poduzme. Mija ne zeli nista preko interneta. Vec uzivo doc ispred Ivine majke.
Za svaki slucaj. Kako Mija zivi u drugom gradu, ona pokaze isto sve slike drugoj zeni koja je u 50ima. Isti komentar kao od susjede. Šokiranost i uvjerenost da su Iva i Mia blizanke.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 23:42   #505
nastavak...

Mia kolegici pokaze Ivine slike. Kolegica daje kompliment Miji da je bas slatka..

Mijina mama zaboravlja na njen rođendan.
Mija ju upita di je narukvica od rođenja, mama joj govori da se zagubila negdje. Na upit u vezi sestre blizanke, mama joj odgovara da nema sestru blizanku i da je samo jedno dijete rodila Mia nastavlja.. A Mama joj bijesno odgovara da je ona samo njeno dijete.
- nebitan podatak mozda, ali: Mijin otac zeli da Mija upise Medicinu, Mijina majka se oštro tome protivi.
Ivina mama je medicinske struke.
Radi u sklopu necega di Mija ima mogucnost doci i informirati se.
Mija pita susjedu: Kako da joj priđem. Susjeda: Samo se pojavi ispred nje. Sve ce joj biti jasno.

Da ste na Mijinom mjestu šta biste učinili?
Na koji način pristupiti.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 23:51   #506
nastavak 2.

Mijin rođak šokiran kad je ugledao Ivinu sliku.
Izgledaku mu ISTO.
Znači ne bi čak bilo toliko šokantno da se ne radi o DAN RAZLIKE, ISTA GODINA ROĐENJA, ISTI GRAD.

E sad teorija koja bi mogla drzat vodu.

Ivina mama rađa blizanke.
Jedna blizanka ostaje kod nje, druga je proglasena mrtvom..Ta koja je proglasena mrtvom je zapravo Mia koju davaju njenoj "mami"

A od Mijine "mame" djete ukradeno/prodano itd.

Opcije da je Mijina "mama" rodila mrtvo dijete pa ukrala.Ivino ili ih zamjenila su SF.

Sta mislite na cijelu priču.
Jos jedna zanimljivost.
Iva duplira svoje fotke tako da kad se uslika uduplo se ona nalazi na fotki.
Sa prijateljicom se slikava i nadopisuje "blizanke" ; "sestre".

Zar nije cijela priča ČUDNA?????
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 06:56   #507
Cijela priča nije nimalo čudna a u svakom slučaju rješiva je izuzetno jednostavno za 10 dana i 2340 kuna (ovo je samo prvi rezultat pretrage, sigurno ima i jeftinije...9

http://www.dnktest.net/hr/682/storit...terinstva.html
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:01   #508
A koliko su cure stare? Jel mama bila na uzv ikad koji je pokazao jel jedna beba il dvije?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:09   #509
A Miji nije palo na pamet pitat Ivu o tome?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 11:44   #510
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
A koliko su cure stare? Jel mama bila na uzv ikad koji je pokazao jel jedna beba il dvije?
@proab hvala.

@Snow Fairy nema UZV snimke.
Mijina majka tvrdi da je rodila jednu kcer, to isto i piše u njenoj knjižici trudnoće.
Imaju 22 godine.

@ostopbar
Nije ju pitala u to vrijeme jer su bile premlade i nije znala kako načet tu temu, sretale su se po gradu, pozdravljale, ali je svaka imala svoj krug ljudi. Obje studiraju u razlicitim gradovima.
Na fejsu su frendice.

Mija Ivi čestita rođendan pred par mjeseci prek fejsa.. Sutradan na Mijin rođendan, Mija ju upita dal su joj se događale situacije da ju u gradu zamjenjuju za nju..
Iva odgovara da jesu, al da je to zato sto su imale istu boju kose i slicnu frizuru (obje imale unikatnu frizuru i dreadlocks- od te frizure je poveznica njih dvije zapocela.... )
Mia skrece temu na: kako ti na faksu bla bla.
Kasnije joj Iva.čestita rođendan i to je to.
...
Nemaju vise istu tezinu, Iva je smrsavila a Mia se udebljala.
Tako da jedna ima ispijeno lice a druga buckasto.
Specifično lice imaju, identične oči/pogled i oblik obrva, kovrčavu kosu, izrazenije usne, noge/bedra istaknuta u odnosu na ostatak tijela.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 14:23   #511
Prije 22 godine suse itekako radili uzv pregledi i zaista bi bilo tesko previdjeti jedno djete, iako cega sam se sve naslusala, nije nemoguce

Mislim da obje majke znaju sta je na stvari, ili minimalno jedna

A ako se curama kopa po tome, kako je rekla proab, napravi se dna test i sve je vrlo jasno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 14:39   #512
Da, moja kolegica s posla ima blizance koji imaju 30 godina i već su tad na uzv normalno vidjeli da su dvije bebe. Sumnjam da mama ne bi znala da je imala dvoje. Osim ako namjerno ne skriva tu činjenicu apunica:
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 16:19   #513
Kako se zvala ona meksicka sapunica sa tri sestre?

posto iva i mija vec imaju godina u dupetu, vrlo lako bi bilo izvadit krv i dokazat srodnost. al onda bi sapunica bila miniserija.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 01:28   #514
Ili se radi o nevjerovatnoj sličnosti i slucajnosti da su obje cure rođene dan razlike.
Ili su u bolnici napravili namjerno zamjenu (jedna zena rodila blizanke pa joj rekli da je djete mrtvo i tu bebu dali drugoj zeni,
a zdravo djete od druge zene prodali- zvuci kao sapunica ali obzirom da su to bile 90te i da se muljalo godinama.. mislim da su doktori imali prostora za muljat)..

Mijina mama je rodila na carski rez i vidila bebu tek nakon 2dana.
- Dal zene radaju na carski rez s anestezijom?
- Nakon koliko im donesu bebu?
Ivina mama je rodila dan ranije.

DNK ne mogu napraviti cure jer obje zive u razlicitim gradovima.

Jedino je riješenje da Mia dođe do Ivine mame na njeno radno mjesto.
Ivina mama radi u sklopu udruge.

Na koji nacin da pristupiti sa situacijom?
Da ostvari kontakt s njom ili direkt ??
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 09:45   #515
Zene radaju na carski sa anestezijom ali im obicno taj dan popodne pokazu bebu ako je sa bebom sve ok, moja sestra je rodila u 90 pa znam

Da je ovo sto kazes, zasto ne bi odmah prodali blizanku, a ne blizanku dali drugoj zeni a njeno djete prodali?

Drugi grad nije prepreka za Dna ako pricamo o hrvatskoj i ako su obje zeljne istine i obje imaju neke sumnje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 15:11   #516
Moja mama je rodila 1985.carskim s anestezijom,vidjela me tek drugi dan,tako nesto. I to samo na hranjenju,odnosili nas stalno

Ne znam kad se to pocelo mijenjati
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:58   #517
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Zene radaju na carski sa anestezijom ali im obicno taj dan popodne pokazu bebu ako je sa bebom sve ok, moja sestra je rodila u 90 pa znam

Da je ovo sto kazes, zasto ne bi odmah prodali blizanku, a ne blizanku dali drugoj zeni a njeno djete prodali?

Drugi grad nije prepreka za Dna ako pricamo o hrvatskoj i ako su obje zeljne istine i obje imaju neke sumnje
Pa žena koja je bila trudna - njoj daš jedno dijete da ništa ne sumnja, lažeš joj da joj je drugo mrtvo, a ovoj koja vjerojatno nije bila trudna prodaš. Plus izdali lažne dokumente.

Sumnjam da su obje majke bile trudne.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 23:16   #518
Evo i test za potvrdu da li su sestre
http://www.dnktest.net/hr/678/storit...-sestrama.html

Ako bi ista smatrala vjerojatnijim od ciste koincidencije da su slicne bilo bi da mozda imaju nekog zajednickog pretka - oca, djeda ili pradjeda...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 23:47   #519
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pa žena koja je bila trudna - njoj daš jedno dijete da ništa ne sumnja, lažeš joj da joj je drugo mrtvo, a ovoj koja vjerojatno nije bila trudna prodaš. Plus izdali lažne dokumente.

Sumnjam da su obje majke bile trudne.
Moguce je da su obe bile trudne, ali da su znali da ce drugo dijete biti mrtvo rodeno...
U cijeloj prici mi je najcudnije da su obe zivjele u istom gradu. Osim ako je split ili zg u pitanju. Preriskantno je to.
Da nije slican datum rodenja u pitanju, mislila bi da je slucajnost. Ja isti nasla osi u slicnu meni. Imam I fotku sa njom. Na nekom putu je srela. Engleskinja, a tata mi nikad nije putovao. u ovom slujacaju nije moguce da cure imaju istog tatu jer lice na mamu. Moguce je stvarno da je brat od mame bio ljubavnik mami br.2
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 11:09   #520
Hvala svima na odgovorima i razmisljanjima.

Mia zeli istraziti to i ima sumnju... Iva ne sumnja ili barem tako izgleda- procitajte komentar prijasnji)
Mislite li da je dobra ili loša ideja da Mia ode porazgovarat s Ivinom majkom? Da ste u njenoj situaciji na koji nacin biste pristupili, koja pitanja postavili?

Mia vise slici na Ivu i njenu majku nego na svoju...
previse je slucajnosti.
cak je Miu njen trener upitao ima li sestru, na sto ona odgovara da nema. A on ju je pitao dal je sigurna..i kako ima jedna cura kojoj Mia jako slici. ona nije obracala paznju jer se naslusala vec..
kasnije istrazujuci je naletjela na podatak da trener poznaje Ivinu majku, dakle poznaje i Ivu...

edit: Ukoliko se ne radi o bioloskoj poveznici i stvarno je sve stvar slucajnosti, onda je moguce da se radi o astralnim blizancima...

Zadnje uređivanje Splićankaa : 09.10.2016. at 12:12.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.