Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2012., 11:48   #161
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Eto ga još jedan koji sve zna, pa kako li se samo množe.
Čupam jebenu travu , i namučim se na dvaest paprika, a on bi malčiro, a na hektar bi stavljao textil, i domaće sjeme? Daj mi molim te prodaj 1100 kg domaćeg zagorskog sjemena za Ha češnjaka, i ja ću ga sam posaditi u zemlju, i sam ću ga pljeviti i sve ću sam.
Daj nam molim te poslikaj taj zagorski domaći češnjak.
Hvala

Poslikat ću ga prvom prilikom.

A čuj, ja ne znam, svi bi bili poljoprivrednici ali da ne rade puno.

Najbolje bi bilo kad bi sve samo posadilo i obralo.
Ovo je sad postala poljoprivredna inačica dalmatinskog turizma.
Turisti samo neka pošalju novce a nek ne dolaze.
Tako bi i vi da dođete eventualno pobrati plod.
ALi i to bi bilo najbolje strojno kad bi se moglo da se ne zajebavate previše.
I ako može da netko dođe do vas kod kuće sve otkupiti da ne gubite vrijeme tražeći kupce..


Nego šta nego se pljevi ručno.
Ovi što se čude slabijem urodu vjerovatno i strojno sade jer ručno ima puno posla i treba puno sezonaca uzeti i platiti
I čudom se čude zašto im je slab prinos.
Zašto, o zašto, a tako je lijepo stroj sve posadio?

Kažem ja, najbolje da se primite nečeg drugog, evo recimo posao u nekoj državnoj firmi zvuči odlično.
Ne morate plijeviti, okopavati, gnojiti, samo dođete svaki dan na posao i plaćica je prvog u mjesecu
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.07.2012., 12:18   #162
jel si ti to došao malo nama trolat?
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:25   #163
Pretpostavljam da ti radiš u nekoj firmi u odjelu ljudski resursi ili kako vi to kažete fensi šmensi da svi razumiju HR (hjuman risorsis).
Možda sam pogriješio pa si završio ZNR ili ZOP ( pa smo kolege ) ili si nekakav novinar ekolog...

Moja zemlja nije zatrovana, osim možda od olova iz (fucking) turističkih aviona jer mi je aerodrom u susjedstvu.

Dalmatinac jesam , lijen nisam. Pun mi je ku..c kontinentalaca koji se žale na našu lijenost. Što se mene tiče nemojte dolaziti ni vi iz naše unutrašnjosti, a ni ostali.

Bez umjetnih gnjojiva i otrova ovdje je bila GLAD, a ljudi su išli okolo trbuhom za kruhom.
Pogledaj malo oko sebe kada opet dođeš, nisu stari iz gušta radili suhozid, a ni da bi se podjelili - krali su zemlju kamenu da bi preživjeli.

Na kraju, meni je poljoprivreda hobi (jer nam je zemlja oduzeta 70-tih), a lini dalmatinci koji žive od nje dižu se sa suncem i rade u polju dok vi kontinentalci krmite po apartmanima. Kad se vi probudite, sunce je visoko ove linčine nemaju snage ni za što osim sijeste u ladovini. Kada se vi spremate za vanka oni idu zalivati i brati za sutra.

Oni sebi ne mogu priuštiti ni ljetovanje ni zimovanje, ali su turisti cijelu godinu u vlastitom gradu.

Molim te ostani doma.

LP,
Aka


PS
Bilo bi jako lijepo kada bi osim susjedovog češnjaka postao i slike tvog eko imanja. Hvala!
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:57   #164
Zivim u zagorju. Inam njivu koja nije obradivana nekih 4g.
mozete mislit kak je zelena od raznih trava visokih metar.
Sad bi ja na tu njivu na jesen posadila cca 10-15kg cesnjaka.
Pa bi to sto nikne a nadam se da ce niknuti vise nego sto sam posadila opet slijedecu jesen posadila.
Sad me zanima dal mi teorija valja.
Prvo bih krajem ljeta tu travu trebala pokositi i zapaliti.
Nakon toga preorati.
I onda tamo pred sadnju u 10.mjesecu zemlju razahliti.
Ono sto me zanima je,
Dal se gnoji umjetnim gnojivom kod oranja ili kultiviranja?
Kolijo cesnjaka kg se sadi na 100kvadrata?
Dal mu je dovoljno samo umjetno gnojivo?
Koliki prinos ima cesnjak, od jedne kg koliko se dobije?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:01   #165
Nisi nabrojala nekakvo sredstvo protiv crva.
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:26   #166
Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
Nisi nabrojala nekakvo sredstvo protiv crva.
Zaboravila sam...
Znaci to sam citala da se prije sadnje umoce u nesto na 15min??
Dal je to to? Dal jos s cime treba tretirati?Prskati?

Znaci. Mogu ga sad na jesen posaditi na njivu koja do sada nije bila obradivana?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:47   #167
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Znaci to sam citala da se prije sadnje umoce u nesto na 15min??
Dal je to to? Dal jos s cime treba tretirati?Prskati?
Nemam pojma. Da znam ne bi mi se desilo ono iz posta #149

Mislio sam da češnjak neće ništa napasti. Do jeseni ću otići u Ljubitovicu na savjetovanje...
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 15:19   #168
Akajet ti si moj idol.

Bucka,
cidokor i sad špricaj prvi puta protiv trave, ja sam posadio na 2000 m češnjak, i nakon svega što sam okusio, lijepo sam sve pošpricao sa glifosatom, i ko ga jebe i češnjak i travu i sve zajedno, trava je bila do pupka, a 2 puta sam pljevio, SAM. Ove godine tu je kuruza i nema problema, a gredica domaćeg i stranog češnjaka, već se lijepo suši u ladovini, taman za vlastite potrebe.
Nebu mene niko jebal u mojem češnjaku, nikakva trava ni niš drugo.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 15:37   #169
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Akajet ti si moj idol.

Bucka,
cidokor i sad špricaj prvi puta protiv trave, ja sam posadio na 2000 m češnjak, i nakon svega što sam okusio, lijepo sam sve pošpricao sa glifosatom, i ko ga jebe i češnjak i travu i sve zajedno, trava je bila do pupka, a 2 puta sam pljevio, SAM. Ove godine tu je kuruza i nema problema, a gredica domaćeg i stranog češnjaka, već se lijepo suši u ladovini, taman za vlastite potrebe.
Nebu mene niko jebal u mojem češnjaku, nikakva trava ni niš drugo.
Aha, sad da je pospricam, ta njiva nije dirana 3-4 godine, tako da je sva u travi...
Ako spricam tim cidokorom sad da se ta trava posusi, sta na jesen prije sadnje samo preorem ili?
Nece smetati, to sto sam upotrebljavala herbicid, s obzirom da ovu jesen mislim saditi?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 16:18   #170
cidokor+deherban i čekaj. prije oranja fino pognoji stajskim gnojem. zaori, prijeđi sa sjetvospremačem da razlahliš zemlju i dalje traži savjete jer sa češnjakom nisam baš na ti.

korovima ne smiješ dozvoliti da uđu u sjeme jer si nadrapala ko žuti. odmah sada sa herbicidima da iskorjeniš tu gamad.

akajet, ne se dati isprovocirati padobrancima koji su proizvodnju vidli na poljoprivrednoj emisiji.

tko kaže da su dalmatinci lijeni? nek svatko prvo zaviri u svoje dvorište, natovari smeće na kamion pa nek ide tuđe mesti. ubuduće ću provokatore nagrađivati banom.

ovo je mirni dio foruma, samo mi fale kojekakvi mudrijaši da sole ljudima njihovu muku i rane.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 17:26   #171
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Kažem ja, najbolje da se primite nečeg drugog, evo recimo posao u nekoj državnoj firmi zvuči odlično.
Ne morate plijeviti, okopavati, gnojiti, samo dođete svaki dan na posao i plaćica je prvog u mjesecu
Nismo svi ljeni kao ti
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 18:01   #172
artois, ajd se smiri. došao nam je malo vaditi mast.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 11:24   #173
zicerdi, imamo posebnu temu posvećenu prodaji proizvoda. privatne podatke je zabranjeno objavljivati i takvi potezi podliježu sankcionoranju.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 02:20   #174
koje sredstvo preporucate protiv crva,kako se koristi i di se moze u zg nabavit.hvala unaprijed.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 12:16   #175
Eto i mene i teme češnjak,ostali smo bez posla i lani posadili češnjak i bili naobudni da će to biti velike pare ali ne,jedno je saditi češnjak u vrtu na jednoj gredici a nešto sasvim drugo na parceli koja je već do sad tretirana ko zna čim i kakvim gnojivima i sredstvima. Zemlju svakako treba odnijeti na ispitivanje i vidjeti kakva joj je kvaliteta jer češnjak se hrani iz svih hranjivih tvari iz zemlje i sve iz nje izvuće a znamo da je plodored za češnjak 4-6 godina em zbog oporavka zemlje em zbog češnjakove muhe i bakterija. Posadili jesenas,došla je muha,razdoblje kiša je napravilo svoje pa je nastupila suša pa napravila svoje, pobrali ga prije 10 dana naravno ne sa prinosom koji smo očekivali ali sa puuunnoo iskustva za slijedeću sadnju! Moja preporuka ako prvi put sadite češnjak ne zalijećite se u velike količine odmah kako nebi poslovali sa minusom, za češnjak ne postoji mehanizacije već se sve radi ručno i naravno treba imati osjećaj za biljku i u određenom trenutku rasta joj pružiti ono što joj treba, sretno!
tvitiliti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:00   #176
Napokon netko pametan.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:26   #177
Quote:
tvitiliti kaže: Pogledaj post
Eto i mene i teme češnjak,ostali smo bez posla i lani posadili češnjak i bili naobudni da će to biti velike pare ali ne,jedno je saditi češnjak u vrtu na jednoj gredici a nešto sasvim drugo na parceli koja je već do sad tretirana ko zna čim i kakvim gnojivima i sredstvima. Zemlju svakako treba odnijeti na ispitivanje i vidjeti kakva joj je kvaliteta jer češnjak se hrani iz svih hranjivih tvari iz zemlje i sve iz nje izvuće a znamo da je plodored za češnjak 4-6 godina em zbog oporavka zemlje em zbog češnjakove muhe i bakterija. Posadili jesenas,došla je muha,razdoblje kiša je napravilo svoje pa je nastupila suša pa napravila svoje, pobrali ga prije 10 dana naravno ne sa prinosom koji smo očekivali ali sa puuunnoo iskustva za slijedeću sadnju! Moja preporuka ako prvi put sadite češnjak ne zalijećite se u velike količine odmah kako nebi poslovali sa minusom, za češnjak ne postoji mehanizacije već se sve radi ručno i naravno treba imati osjećaj za biljku i u određenom trenutku rasta joj pružiti ono što joj treba, sretno!
Lijepo bi bilo kada bi nama kao pocetnicima dao i koji savjet, sto se tice cesnjakove muhe, s cime si tretirao, s cime si gnojio...
I na kraju koliko si posadio, a koliki je prinos?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:47   #178
Quote:
za češnjak ne postoji mehanizacije već se sve radi ručno
kao za svaki posao u poljoprivredi i za češnjak postoji mehanizacija, no prilično je skupa.
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 21:42   #179
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
kao za svaki posao u poljoprivredi i za češnjak postoji mehanizacija, no prilično je skupa.
Nije stvar u tome što je skupa nego što nije dovoljno dobra.
Da imaš 20 Ha, onda u redu, gubici(škart) su na toj količini premali da bi strojnu obradu zamijenio ručnom.
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 21:58   #180
da imaš samo 1 hektar sadilica bi ti jako dobro došla. nije problem što je sadilica škart već to što joj je cijena nekih 100.000 kuna.
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.