Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2005., 18:26   #1
Isus i Muhammed u sluzbi straha

Jedna MILIJARDA i nesto vise dusa

stoji SUCHELICE i NEPOMIRLJIVO

drugoj MILIJARDI i nesto vise dusha.


Prva MILIJARDA i nesto dusha

KRIVI drugu MILIJARDU i nesto dusha

da joj je sam SHEJTAN i BOG i PREDVODNIK.


Druga MILIJARDA i nesto dusha

KRIVI prvu MILIJARDU i neshto dusha

da joj je sam SOTONA i BOG i PREDVODNIK.


Dvije MILIJARDE i nesho dusha skoro ce se schepati za gushu.



MAJSTOR' Ivan vas sve redom pita:

1.
GDJE je u NEPOMIRLJIVU SUCHELJENJU ove dvije MILIJARDE i nesto dusha BOG?

2.
Bi li BOG zbilja htio da se ove dvije MILIJARDE i nesto dusha skoro schepaju za gushu?

3.
Ako bi, je li taj BOG onda MILOSRDAN, te zasto vas u NJEGOVIM ZAPOVJEDIMA PODUCAVA "NE UBIJ"?

4.
Ako ne bi, kako je moguce da je SUCHELIO NEPOMIRLJIVO dvije MILIJARDE i neshto dusha koje ce se skoro schepati za gushu?

5.
Ako to SUCHELJENJE nije BOZJE djelo, kako onda KUR'AN moze biti SAVRSEN,
i kako onda i STARI i NOVI ZAVJET mogu biti od BOGA?

6.
I zadnje, i NAJVAZNIJE - dokle seze BOZJA IGRA - ako je ovo NEPOMIRLJIVO SUCHELJENJE, i recheno skoro hvatanje za guhu DOISTA BOZJE DJELO?

7.
Kladilacki upit za sve - TKO CE IZ OVOGA MEGDANA IZNIJETI POBJEDU?

Zadnje uređivanje MAJSTOR Ivan : 11.05.2005. at 19:18.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 18:30   #2
Ma bas su jadni bog i sotona..za sve svoje vlastite ludosti ljudi okrivljuju njih...

Kad covjek vjeruje u ovo dvoje....jako je lagano biti neodgovoran.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 21:38   #3
Quote:
da joj je sam SHEJTAN i BOG i PREDVODNIK.
gdje ovo stoji
BOG JE BOG sejtan je sejtan djavo satana ali je u svakom slucaju BOZIJE stvorenje.........
Quote:
GDJE je u NEPOMIRLJIVU SUCHELJENJU ove dvije MILIJARDE i nesto dusha BOG?
jel i mene mora da jest pa da ti kazem: hm pa kad svako tumaci BIBLIJU KURAN TORU KAKO KO HOCE A ETO I TI>>>>>>>>>>>i sta svi radite ne zanima vas sto je pravo ali vas zanima sta to ima tamo ali da meni licno pase
Quote:
Bi li BOG zbilja htio da se ove dvije MILIJARDE i nesto dusha skoro schepaju za gushu?
naravno BOG JE BOG a nije ti niko kriv ni tebi ni drugim sto to ne zelite razumjeti a iz gore navedenog niti vas zanima.........Kaze BOG OVO: DANAS TI EVO ZAKONE DAJEM ZA VJECNOST CIJELU i nije niko nikom kriv sto vi svako sebi pravite poslie stotine drugihpa kaze i ovo: ZA ONE KOJU SU TU I ONE KOJI NISU pa znaci to za mene i tebe su ti zakoni.......
pa rece jos mnogo sta ali i ovo: NE UBI i majstore moj ako ti ubijas nekog ciju volju vrsis glupo ali istinito ti vrsis dakako samo svoju volju a ne BOZIJU.......stoga da se svi poubijjate uzduz i poprijeko samo ste svoju volju cinili..........
Quote:
Ako to SUCHELJENJE nije BOZJE djelo, kako onda KUR'AN moze biti SAVRSEN,
pa eto i ti tumacis na svoju ruku i ti hoces da se mi prodjemo zakona BOZIJI da podlegnemo pod one tvoje........
Quote:
I zadnje, i NAJVAZNIJE - dokle seze BOZJA IGRA - ako je ovo NEPOMIRLJIVO SUCHELJENJE, i recheno skoro hvatanje za guhu DOISTA BOZJE DJELO?
majstore glupo pitanje nema igre u ljubavi.........a nije niko kriv nikom sto se ne postuju BOZIJI ZAKONI a svi oni da...........

daj sad pod hitno razumi Isusa ili mene kako hoces i zaista ti kazem bic ce ti dobro.........
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 21:56   #4
IMAM:
__________________________

hm pa kad svako tumaci BIBLIJU KURAN TORU KAKO KO HOCE A ETO I TI.

___________________________

SVEVISNJI je i to morao ZNATI, da ce BIBLIJU, KUR'AN I TORU tumaciti kako tko hoce?

Znaci BOG OSOBNO ZELI da jedni druge schepamo za gushu, je l' IMAME?

MAJSTOR Ivan te pita STO MISLIS - IZ KOJIH RAZLOGA BI BOG MOGAO BITI TOLIKI PODLAC?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 22:09   #5
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
IMAM:
__________________________

hm pa kad svako tumaci BIBLIJU KURAN TORU KAKO KO HOCE A ETO I TI.

___________________________

SVEVISNJI je i to morao ZNATI, da ce BIBLIJU, KUR'AN I TORU tumaciti kako tko hoce?

Znaci BOG OSOBNO ZELI da jedni druge schepamo za gushu, je l' IMAME?

MAJSTOR Ivan te pita STO MISLIS - IZ KOJIH RAZLOGA BI BOG MOGAO BITI TOLIKI PODLAC?
glupost majstore velika glupost

daj mi kazi i ako znas sta trebas trebas da slijedis ISUSA pa sto neces neces namijerno je li tako namijerno neces ljubavi u tvojoj je ruci da uzmes kalasnjikov za sutra i ubijes pet ili deset ljudi a u tvojoj je ruci da uzmes tisucu kuna i razdijelis sirotinji majstore i jedno i drugo BOG zna a sta ces ti da radis sebi biras cudno da se ni to malo ne zna

pa naravno kad ni ne zanima te BOG ali ti kazem ovo: BOG JE SAMNOM
i ti nemas niko pitanje da je nemoguce rijesiti............

no za svaki slucaj pocnes sa ISUSOM
kazem ti znaces vise
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 22:11   #6
majstore slobodna volja je nekom nagrada a nekom kazna..........ti biras znas sta moras a radi kako zelis a zna se veoma dobro zna kako bi moralo.........
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 01:45   #7
IM JA:
_____________________
majstore slobodna volja
______________________

Nemajstore, slobodna volja covjekova, te svi njeni posljedci SVEVISNJEMU i ALAHU su ODUVIJEK bili POZNATI.

SVEVISNJI i ALAH se, znaci slazu s tim da jedna MILIJARDA i nesto vise dusha schepa za gushu onu drugu MILIJARDU i nesto vise dusha.

Moze li BOG biti tako podao nasprama covjeka?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 10:14   #8
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
IM JA:
_____________________
majstore slobodna volja
______________________

Nemajstore, slobodna volja covjekova, te svi njeni posljedci SVEVISNJEMU i ALAHU su ODUVIJEK bili POZNATI.

SVEVISNJI i ALAH se, znaci slazu s tim da jedna MILIJARDA i nesto vise dusha schepa za gushu onu drugu MILIJARDU i nesto vise dusha.

Moze li BOG biti tako podao nasprama covjeka?
slabo ti ide majstore:
Pa šta je trebao po tebi da radi BOG da bude policajac možda? Ali da vidimo šta je dužnost policajca!!!! Dužnost policajca je da sprovodi zakon!!!! Koji zakon ako zakona nema? Čiji zakon ako zakona nema??? Osamin, Bušov tvoj mo??!! DA DA DA BRAVO majstore trebao je BOG prvo da donese zakon!!! AHA TO JE TO ALI ALI ALI Majstore moj lipi!!!! BRAVO TRI PUT BOG JE VEĆ I DONIJEO ZAKON Sad samo nađi volje i vrši ga jer nije do BOGA do tebe je!!!!!!Da Majstore moj lipi nije do BOGA do tebe je Šta kažeš majstore? Jel to što nije i tebi dao jedan zakon!!!! DA DA DA majstore jer samo 200 godina poslije ili manje ili više tražiće ih i oni poslije nas!!!! Tako da bi BOG morao skoro svakoj kući da da jedan zakon i da bude policajac i provodi ga u djelo!!! Majstore moj Majstore onda BOG nije BOG onda bi on bio naša pazi naša sluga....... E pa neće moći Majstore moj ZAKONI SU BILI kome se nesviđaju dopadaju neka sebi pravi nove. Al znaj Majstore da svi drugi ko god ih pravi vode kad tad ravno u smrt.
prema tome BOG JE BOG a budala je ČOVJEK koji ne vjeruje BOGU i Njegovim zakonima. Sad sam sebi izaberi vjeru čovječe MAJSTORE: ILI PRAVI I TI SAM ZAKONE SMRTI, ZAKONE LUDOSTI, LUDIŠI SE ILI VJERUJ BOGU
eto i opet se ispuni ovo: ili budi lud ili vjeruj... ti biras
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS

Zadnje uređivanje Im ja : 13.05.2005. at 10:55.
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 10:23   #9
Znači imamo sledeće:

1. BOŽIJI ZAKON NE UBI
2. nije vazduh u balonu, balon je u vazduhu to ti kazes negdje,

ja nemajstor, nicim prosvijetljen, (jesam jednom me luster udario bio nisko postavljen sve zvijezde vidio) zovi se kako hoces, istraga potraga ne prestaje nikad,

da parso: vazduh je i u balonu i balon je u vazduhu, vazduh je u atomu i atom je u vazduhu, odatle potice materija, a ako ja ovako mali smrtnik ponekad i poglup jer ne znam ja sve, imam svijest, da parso to ONO je imalo svijest najprvo..... rekoh li ti vec to se ONO prozvalo dalo sebi IME parso, tako da to ONO NIJE SAMO ONO NEGO TO ONO JE TEBI BOG

parso slabo kontas razmisljas parso sta drzi vazduh u balonu........da se ne rasplini sa drugim vazduhom..........parso BOZIJA LJUBAV...........slicno si ti rekao ali ovo je to..........

a ako ti tako maleni mravicak travica koja danas jeste a koja opet poslije nije, hoces da se zoves majstorom..........zamisli parso koju slavu zasluzuje TO ONO koje zivis samo sto te VOLI>>>>>>>

tako da ono sto si citao ili nisi u TORI ''CUJ IZRAELE'' nije nikakva glupost

zivimo da zivimo, Budi smisao, sam sebi i drugima budi smisao, Postani smisao...........jer bit ce ti zao ako prestane ljubav......

ovo nema zasticena autorska prava kao sto ti kazes copyright by

no it is free by Im ja

kako god tebe ta ljubav čuva tako i mene znači svi smo isti i kad ubiješ čovjeka ti si ubio, koga, ubio si Božiju ljubav......ima život i ko god ga ima to je BOŽIJA LJUBAV.........ubijaš svjedoka za BOGA...........i sad ko je normalan on će vjerovati BOGU i neće nikad htjeti više ići u rat a ko nije bez obzira šta nam kaže on je lažov i nevjernik.............

3. Majstore svi smo od ADAM I EVA tako da samo budale budale ratuju
i po krvi i po duhu smo svi braća i sestre.

4. što ti malo ne razmišljaš sam no neće ti ništa pomoći ni presilno razmišljanje ako ne vjeruješ....... stoga: PRVO VJERUJ PA SVE OSTALO..
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 10:52   #10
i sta je problem danas: pa eto skoro svi imamo svoje religije vjerujemo u BOGA dobro je to je li tako?
No zaljubimo se u Titu, pa idemo za njega ratovati zaljubimo se u Hitlera pa idemo za njega ratovati , zaljubimo se u mnoge druge pa idemo za njih ratovati.. no zaljubimo se u novce pa idemo zbog njih ratovati........... (ne idu valjda u IRAQ ratovati sto vole BUSA nego zbog toga sto vole novce zaraditi ratujuci)

pa majstore koga oni prave budalom....
idemo nedeljom u crvkvu a u ponedeljak ratujemo, idemo u petak u dzamiju a u nedelju dizemo sebe u zrak, idemo u sinagogu sijediti ali isto tako i u tenk...

sto ides bez veze u vjerske objekte kad lazes i sebe i druge... mora da su prividno normalni da ne kazem ludi...

pa kad neces narode, BOZIJI zakona da ljubis i kad neces svoga BOGA da volis, voli sve druge ratuj za njih, u smrt idi kad neces u zivot u ludost idi i neka te ludost vodi kada neces da VOLIS BOGA I DA TE ON VODI

by Im ja
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 14:09   #11
SERENADA u MEKSIKU:
(Naslov popularnog filma "shezdesetih")
____________________________________

... najbolja kratka molitva je "Budi volja Tvoja!".
On bolje od nas zna ‰to nama stvarno treba
______________________________________


"Jedna MILIJARDA i nesto vise dusa

stoji SUCHELICE i NEPOMIRLJIVO

drugoj MILIJARDI i nesto vise dusha.


Prva MILIJARDA i nesto dusha

KRIVI drugu MILIJARDU i nesto dusha

da joj je sam SHEJTAN i BOG i PREDVODNIK.


Druga MILIJARDA i nesto dusha

KRIVI prvu MILIJARDU i neshto dusha

da joj je sam SOTONA i BOG i PREDVODNIK.


Dvije MILIJARDE i neshto dusha skoro ce se schepati za gushu.



MAJSTOR' Ivan vas sve redom pita:

1.
GDJE je u NEPOMIRLJIVU SUCHELJENJU ove dvije MILIJARDE i nesto dusha BOG?

2.
Bi li BOG zbilja htio da se ove dvije MILIJARDE i nesto dusha skoro schepaju za gushu?

3.
Ako bi, je li taj BOG onda MILOSRDAN, te zasto vas u NJEGOVIM ZAPOVJEDIMA PODUCAVA "NE UBIJ"?

4.
Ako ne bi, kako je moguce da je SUCHELIO NEPOMIRLJIVO dvije MILIJARDE i neshto dusha koje ce se skoro schepati za gushu?

5.
Ako to SUCHELJENJE nije BOZJE djelo, kako onda KUR'AN moze biti SAVRSEN,
i kako onda i STARI i NOVI ZAVJET mogu biti od BOGA?

6.
I zadnje, i NAJVAZNIJE - dokle seze BOZJA IGRA - ako je ovo NEPOMIRLJIVO SUCHELJENJE, i recheno skoro hvatanje za guhu DOISTA BOZJE DJELO?

7.
Kladilacki upit za sve - TKO CE IZ OVOGA MEGDANA IZNIJETI POBJEDU?

EXTRA UPIT za SERENADU iz MEKSIKA:

Je li ovo BOG bolje zna od COVJEKA sto COVJEKU TREBA?

Selam alejkum!
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 19:05   #12
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
SERENADA u MEKSIKU:
(Naslov popularnog filma "shezdesetih")
____________________________________

... najbolja kratka molitva je "Budi volja Tvoja!".
On bolje od nas zna ‰to nama stvarno treba
______________________________________

Selam alejkum!
alejkum muselam znam ja i to ali mi nesto pase dobar dan kako si BOG sa tobom i sve na nasem jeziku..............

Quote:
SERENADA u MEKSIKUNaslov popularnog filma "shezdesetih")
a ja nemajstor kazem majstoru nije ti niko kriv kad ti ne razumijes ni sebe..........

Quote:
... najbolja kratka molitva je "Budi volja Tvoja!".
Quote:
On bolje od nas zna ‰to nama stvarno treba
glupo preglupo majstore, glupo preglupo mjastore,

pa sta ja kazem:
Quote:
pa majstore koga oni prave budalom....pa majstore koga oni prave budalom....
idemo nedeljom u crvkvu a u ponedeljak ratujemo, idemo u petak u dzamiju a u nedelju dizemo sebe u zrak, idemo u sinagogu sijediti ali isto tako i u tenk...
jer badava je moliti a nepravdu ciniti jer badava je moliti i ici u crkvu govoriti budi volja tvoja a cinis svoju........

BOG kaze ne UBI a ti ides u crkvu u nedelju i kazes: budi volja tvoja, molis se a u ponedeljak ides u rat i ratujes, ciju volju vrsis, majstore INTELIGENTNI

ciju ti volju vrsis kad bi i sam znao......
no ja necu dalje a racunica neka ti ostane eno gore stoji......
ko ne zeli vjerovati neka bude ...

salom
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 19:52   #13
IMA JAJA:
______________________
u ponedeljak ides u rat i ratujes, ciju volju vrsis, majstore INTELIGENTNI
______________________

NIKAKVE VOLJE u svih DEVET SVEMIRA NEMA, Trazitelju Istine.
Imas sve lijepo apsolvirano na MAJSTOROVU naslovu "U prava ALAHA kriv KUR'AN".

Nadji pa se divi.

MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 00:25   #14
Quote:
IMA JAJA:
______________________
u ponedeljak ides u rat i ratujes, ciju volju vrsis, majstore INTELIGENTNI
______________________

NIKAKVE VOLJE u svih DEVET SVEMIRA NEMA, Trazitelju Istine.
Imas sve lijepo apsolvirano na MAJSTOROVU naslovu "U prava ALAHA kriv KUR'AN".

Nadji pa se divi.
kao ni onih 35 drugh svemira,
i evo ovo
je novo

sa druge strane mjeseca
sad zive samo tri zeca
nisu vise to vrane
jer im fale grane

kad bi svako zakljucivao
i od matematike ne bi bilo nista

no gluposti jedne ti bi da se zoves majstor a BOGA ni nema,
no gluposti druge ti i imas volju jer imas i misli a odakle sve to.
no gluposti do gluposti
i ti cini sto ti mislis da trebas a veoma veoma dobro znas sta moras
no gluposti trece jer i ti imas volju koja nije u skladu sa BOZIJOM stoga cinis svoju volju koja je nekom na stetu.......
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 00:45   #15
Nemajstore IM JAO, otkud BOGU VOLJA?

Kazes:
"... i ti imas volju koja nije u skladu sa BOZIJOM..."

Da BOG ima VOLJU, ta bi VOLJA i SAMOME NJEMU bila nadredjena, Trazitelju Istine.
Kakav bi to BOG bio?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 14:17   #16
Quote:
Nemajstore IM JAO, otkud BOGU VOLJA?Nemajstore IM JAO, otkud BOGU VOLJA?

Kazes:
"... i ti imas volju koja nije u skladu sa BOZIJOM..."

Da BOG ima VOLJU, ta bi VOLJA i SAMOME NJEMU bila nadredjena, Trazitelju Istine.
Kakav bi to BOG bio?
ne razumjes, koja je volja ljubavi? sta hoce? sta treba? kuda treba? zar ako ti volis svoju zenu i ona tebe jel to radite po naredbama............

jao majstore daj prvo studiraj pet godina ISUSA a to jest ovo citaj, pa kad procitas opet citaj i sve tako pet godina jer...........

koji ste mi vi majstori vjere i svega kad vam masinbravri ruse znanje...........


javi mi se za pet godina pa ce mo vidjet sta ce mo sa tobom...


a do tad opet je isto, pa kad neces da vjerujes ti budi ... pa kad neces da vjerujes BOGU ti misli da si pametan, inteligentan, majstor, misli da si veliki, misli da si bog al na kraju ti kazem ako ne vjerujes mozes samo biti (zao mi je) lud


jebiga stari izvini sto te tvoja vlastita pamet cini takvim, nemoj mene da krivis, nisam ja kriv za to, ja ti cak sta vise kazem kako bi trebao, a ti biras sam a izbor je

pa valjda si do sad naucio
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 14:44   #17
S KIM JAO:
________________________
ne razumjes, koja je volja ljubavi? sta hoce? sta treba? kuda treba? zar ako ti volis svoju zenu i ona tebe jel to radite po naredbama............
______________________

Da, po NAREDBAMA, neznalico, i stoga VJERNICE.
Kako ces pobogu naci SVOJU ISTINU, kas si vec izabrao TUDJU?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 02:29   #18
Isus i Muhamed u sluzbi straha

MAJSTOR Ivan ljubazno umoljava sve ovdje NEUSTRASIVE da se dobro obrecnu na oba poluinteligenta iz naslova.
Ne iskljucivo po "pitanju" STRAHA, vec po svakom drugom detalju i dokazu u prilog Isusove i Muhamedove pakosne uloge u oblikovanju suvremenog covjeka.

MAJSTOR MAGNUS VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA skoro ce i sam iznijeti rukovet otrovnih cvjechki koje su receni dosjetljivci urucili svojim suvremenicima, a nashim predshasnicima. Zato nam i jest tako kako nam jest.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 02:39   #19
MAJSTOR' Ivanov 'obracun' s njima

Dezurnog moderatora MAJSTOR Ivan moli za ostavljanje slijedece obavijesti barem 24 sata. Veliko hvala.

.................................................. .................................................

MAJSTOR Ivan upravo je otvorio svoj frontovski naslov na "Religiji".
Utoliko umoljava sve MAJSTORE I KANDIDATE VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA za zdusno sudjelovanje u paprenoj raspri.
Ochevidite kako su vas tesali milenijima, i uzvratite im iz "ovdje i sad".
Neopstojeci KOZMOLOGOS bit ce uz vas, kao i uvijek.

MAJSTOR Ivan ("Isus i Muhamed - poluinteligenti u sluzbi straha" / "Religija"/:
______________________________________________
MAJSTOR Ivan ljubazno umoljava sve ovdje NEUSTRASIVE da se dobro obrecnu na oba poluinteligenta iz naslova.
Ne iskljucivo po "pitanju" STRAHA, vec po svakom drugom detalju i dokazu u prilog Isusove i Muhamedove pakosne uloge u oblikovanju suvremenog covjeka.

MAJSTOR MAGNUS VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA skoro ce i sam iznijeti rukovet otrovnih cvjechki koje su receni dosjetljivci urucili svojim suvremenicima, a nashim predshasnicima. Zato nam i jest tako kako nam jest.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 05:09   #20
Pagala Baba spremno guta udicu da pokaže Majstoru Ivanu kako se love velike ribe: perem noge majstorima Yeshua Ben Pantera i Hazrat Muhamad 1008 X najvećima!

Writing around 300, the Christian writer Arnobius records a belief that "he [Jesus] was a magus who performed all these [miracles] by means of secret arts," having learned hidden doctrines and the names of angelic powers in the underground temples of Egypt.
...
The Koinobi lived in Egypt, where Jesus passed his early youth. They were usually confounded with the Therapeutae, who were a branch of this widely-spread society. Such is the opinion of Godfrey Higgins and De Rebold. After the downfall of the principal sanctuaries, which had already begun in the days of Plato, the many different sects, such as the Gymnosophists and the Magi -- from whom Clearchus very erroneously derives the former -- the Pythagoreans, the Sufis, and the Reshees of Kashmere, instituted a kind of international and universal Freemasonry, among their esoteric societies. "These Rashees," says Higgins, "are the Essenians, Carmelites, or Nazarites of the temple." ("Anacalypsis"). "That occult science known by ancient priests under the name of regenerating fire," says Father Rebold, "...a science that for more than 3,000 years was the peculiar possession of the Indian and Egyptian priesthood, into the knowledge of which Moses was initiated at Heliopolis, where he was educated; and Jesus among the Essenian priests of Egypt or Judea; and by which these two great reformers, particularly the latter, wrought many of the miracles mentioned in the Scriptures."
...
To indicate the universality of the Sun-god myth it is only necessary to enumerate some thirty of the chief figures known as Sun-gods amongst the nations about the Eastern Mediterranean, before the advent of Jesus. There were in Egypt, Osiris, Horus, Serapis, Hermes or Taht (Thoth), Khunsu, Atum (Aten, Adon, the Adonis or Phrygia), Iusa, Iu-sa, Iu-em-hetep; in Syria, Atis, Sabazius, Zagreus, Kybele (femine); in Assyria Tammuz; in Babylonia, Marduk and Sargon; in Persia, Mithra, Ahura-Mazda and the Zoroasters; in Greece, Orpheus, Bacchus (Dionysus), Achilles, Hercules, Theseus, Perseus, Jason, Prometheus; in India, Vyasa, Krishna, Buddha; in Tibet the Boddhisattvas; besides many others elsewhere.
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.