Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2007., 14:01   #2321
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Pitanje: ako su ti oba jajnika okružena cistama, jedna do druge, PCOS-može li se na UZV uopće naslutiti endometrioza?
(Zanima me može li takvo stanje prikriti e? Znam da treba laparaskopija, ali recimo da postoje i drugi simptomi, koji bi se mogli moješato s PCOS-om)
tnx
Nisam sigurna, ali mislim da se endometrioza može diagnosticirati 100% samo kad se tkivo pošalje na patologiju. Laparaskopijom se izvadi to tkivo. Ginek. može jedino predpostaviti da li se radi o endometriozi ili o nečem drugom.
N0_NAME is offline  
Old 07.09.2007., 14:14   #2322
I meni se ten jako pogoršao. Inače imam lice ko bebino, no u jednom trenutku su mi se počeli pojavljivati nekakavi lišajevi s obje strane lica (blizu bradi), a i koža mi je bila puna sitnih prištića koje ni kozmetičarka nije mogla iscjediti. Također mi je lice bilo stalno suho. Prvo sam mislila da je uzrok tomu krema, pa sam kupovala razne kreme. Nakon nekog vremena prešla sam na prirodnu kozmetiku, koju bi svakom preporučila, a osobito curama s endometriozom.
Jedna prijateljica mi je rekla da je ona čitala kako je lice ustvari odraz našeg zdravlja, i da prištići u području brade ukazuju na ginekološke probleme. Tako sam ja ustvari i krenula po doktorima.
Ako nekog zanima više o prirodnoj kometici, mogu poslati linkove na druge pdf gdje se raspravljalo o tome. Također, upozoravam meni kometika dr. Hauscke nije odgovarala jer ima previše eteričnih ulja u sebi i prejaka mi je.
Ja koristim bazno ulje jojobu + hidrolat od rimske kamilice. Jojoba uravnotežuje sebum, a kamilica smiruje upale.
Natracare uloške kupujem u Bio & Bio, nisu puno skuplji (mislim da onaj paketić dode 20-tak kn), ali je kvaliteta neusporediva.
N0_NAME is offline  
Old 07.09.2007., 21:07   #2323
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
vidim da je puno cura imalo sličan problem, pa imam par pitanja.

imala sam eserihiju prije 4 godine. popila kuru antibiotika, i nakon toga mi je bilo ok. pitala sam doktoricu da li trebam ponoviti nalaz urinokulture da se vidi da li sam izliječena, a ona je rekla da ne treba. kao, ako nemam nikakvih problema niti simptoma, onda je ok. ??

da li ste vi radile urinokulturu dok nije pokazalo da nema bakterije?
da li je nekom bilo ok, a urinokultura pokazuje prisustvo bakterije?

pitam jer mi nije jasno da sam ja s 2 tjedna antibiotika uništila beštiju, a svi govore da je se teško riiješiti.

i da, kod gljivica (candida) mi nisu pomagale nikakve vaginalete, nego posebna prehrana (puuuuno acidofila između ostalog)
obavezno urinokulturu...
ja i dan danas jednom godisnje radim pretrage urina.. a nakon sto se eserihija povukla.. radili su mi pretrage iducih par mjeseci, da se djubre ne vrati..jer se prije svaki put nakon prestanka (ili dugog uzimanja) antibiotika, eserihija vratila...
svakako odi na urinokulturi..ak ti doktorica neda uputnicu, odes i platis..ne kosta puno.
mousse od čokolade is offline  
Old 07.09.2007., 21:35   #2324
diflucan moze bez recepta...al ti kosta oko 200 kn
genericki lijekovi su svi sa flukonazolom...npr zenafluk od plive i fluconax( mislim da se tak zove)

doderlainove bakterije su bakterije koje prirodno nastanjuju vaginu...kad dodje do candide znaci da ih nema....dakle treba ih nastanjit,a da bi to bilo moguce potrebno je obnoviti ph rodnice koji je kiselkast
evo tu o doderlainu http://www.google.hr/search?hl=hr&q=...derlein+&meta=
dosla sam samo na brzaka pa cu sutra biti temeljitija

vagisan ja koristim ko prevenciju
bas kao sto si rekla prije men,i poslije sexa
majchy_m is offline  
Old 07.09.2007., 21:36   #2325
i pise se d o-umlautderlein med-->naziv vaginaleta
majchy_m is offline  
Old 07.09.2007., 22:47   #2326
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post
- suzila sam izbor na:

Romana Dmitrović - ako neko zna nek napiše koliko košta puni pregled, pliz
Silva Babić
Koliko se čeka kod njih?


Za njih dvije bile su isključivo pohvale pa se mislim otići kod jedne, iako mi nije baš blizu (Vrbik sam) ali bolje malo putovati nego ići kod nekog šarlatana.

Dosad sam bila kod Ćurića ali on je kompletno nezainteresiran i ne da mu se uopće odgovorit na pitanje, odmah te šibne van iz ordinacije, pa nemam više volje ići tamo.

cekas 2-4 dana, nekad i krace
pregled, uzv i papa je 400 ili 450
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 07.09.2007., 22:51   #2327
Quote:
majchy_m kaže: Pogledaj post
diflucan moze bez recepta...al ti kosta oko 200 kn
koliko kapsula?
ja sam jednu platila 40-ak kn.
imala sam samo onaj papir od privatne ginekologinje na kojoj je napisano ime lijeka i njezin zig, dakle to nije pravi recept.
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 08.09.2007., 01:47   #2328
jel se može kupiti samo jedna canesten vaginaleta??
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Old 08.09.2007., 02:20   #2329
prije je bilo za kupit sad vise nema kao ni geonistina
ali imas pakovanje od 3 koje imaju navodno isti ucinak ko sta je imala 1
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Old 08.09.2007., 14:51   #2330
Quote:
gejzirica kaže: Pogledaj post
jel se može kupiti samo jedna canesten vaginaleta??
Kaj će ti jedna? Kupiš pakovanje. Nije da ih ima 50 unutra pa da će ti bit previše. Ja kupim s vremena na vrijeme pa kad skužim da se nešto sprema, stavim npr pola vaginalete dva dana za redom i bude opet dobro.
Kristina19 is offline  
Old 08.09.2007., 15:08   #2331
Quote:
gejzirica kaže: Pogledaj post
jel se može kupiti samo jedna canesten vaginaleta??
Čisto sumnjam pošto su pakirane po 3 komada + aplikator + krema.
__________________
x
Elektra is offline  
Old 08.09.2007., 15:19   #2332
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam pošto su pakirane po 3 komada + aplikator + krema.
tocno 3 komada plus aplikator i krema..
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Old 08.09.2007., 16:13   #2333
Moguće je kupiti i samo 3 vaginalete. Koštaju oko 22 kn.
..donata.. is offline  
Old 08.09.2007., 16:20   #2334
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam pošto su pakirane po 3 komada + aplikator + krema.
imas i pakiranje 1 vaginaleta + aplikator+krema
ja nekidan kupila
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 08.09.2007., 21:27   #2335
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
koliko kapsula?
ja sam jednu platila 40-ak kn.
imala sam samo onaj papir od privatne ginekologinje na kojoj je napisano ime lijeka i njezin zig, dakle to nije pravi recept.
dvije al neka uber doza...meni je bilo muka

frendica je rjesavala gljivice na kozi s itracom...usput se riješila i candide
majchy_m is offline  
Old 08.09.2007., 21:43   #2336
Quote:
gejzirica kaže: Pogledaj post
jel se može kupiti samo jedna canesten vaginaleta??
lani sam je ja kupila... ne znam ima li vise
vivian is offline  
Old 09.09.2007., 02:01   #2337
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Kaj će ti jedna? Kupiš pakovanje. Nije da ih ima 50 unutra pa da će ti bit previše. Ja kupim s vremena na vrijeme pa kad skužim da se nešto sprema, stavim npr pola vaginalete dva dana za redom i bude opet dobro.
ta koja je pakirana ko jedna nije jednake "jacine" ko jedna iz onog pakovanja di su tri. tako da to je razlicito. meni je gin zadnji put reko da kupim taj 1 kanesten ali kako ga nije bilo niti u jednoj apoteci i rekli su da ga ne dobivaju vise onda mi reko da umjesto toga uzmem gynodactarin kojih je 7 u kutiji kao alternativu.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Old 09.09.2007., 13:26   #2338
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ta koja je pakirana ko jedna nije jednake "jacine" ko jedna iz onog pakovanja di su tri. tako da to je razlicito. meni je gin zadnji put reko da kupim taj 1 kanesten ali kako ga nije bilo niti u jednoj apoteci i rekli su da ga ne dobivaju vise onda mi reko da umjesto toga uzmem gynodactarin kojih je 7 u kutiji kao alternativu.
Znam da nije jednake jačine, ali imam filing da mi ta jedna ne bi spasila stvar. Ne znam, nisam nikad probala. Uvijek kupim tri pa ih imam neko vrijeme.

Ili kupim Plymicol, jeftinije mi je
Kristina19 is offline  
Old 10.09.2007., 13:38   #2339
Molim vas ako netko zna, gdje se točno preselio dr. Ćurić i da li je sad privatnik ili još socijalni?
Ja sam kod njega zapisana od prošle godine, međutim pojma nisam imala da se selio dok to nisam pročitala ovdje. Znači li to da su njegovi pacijenti prebačeni nekom drugom doktoru iz Studentske poliklinike ili što?
Zovem tamo, nitko se ne javlja, a njegov novi broj ne mogu naći jer u imeniku još piše onaj stari iz Studentske...


I što se njega tiče, meni je bio skroz ok i korektan, na prvom mom pregledu (u životu) bio je prilično pažljiv, dao mi je vremena da se opustim i dosta me smirio. Jest da je čovjek od malo riječi , kao što je ovdje netko već rekao, ali kad ga pitaš nešto što te zanima, potrudit će se odgovoriti. Nemam iskustva s nijednim drugim doktorom, ali po nekim postovima ovdje, čini mi se da sam prošla sasvim dobro
Shuriken is offline  
Old 10.09.2007., 22:23   #2340
Ja sam jako zadovoljna sa Poliklinikom Škvorc u Samoboru
Stručni,profesionalni i ljubazni.
marcella is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.