Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2011., 12:45   #41
Vidim da nitko nije spomenuo da ima i sistem sa kamenom vunom gdje se vuna postavlja na zid a preko nje falcana OSB ploča i onda se ta ploča gleta ljepilom i mrežicama a sve to stoji na nosačima kao za gips ploče
Ali mislim da je ta varijanta definitivno kvalitetna ali preskupa
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 16:49   #42
Žbukanje prije fasade

Gradim niskoenergetsku kucu, projekt je kompletno tako i ciljan. U projektu za izolaciju stoji kamena vuna 10 cm. Jedan od ponuđača za izvođenje fasade kaže da ako bi se postavljala kamena vuna da cijelu kuću treba prije ožbukati jer direktno na blok se jako teško može postići ravnost fasade i da se to jednostavno ne isplati, nego da idem na stiropor. Kuća je građena s blokom Poroterm 30cm i to je vrlo kvalitetno ozidano.
Jeli ima netko nekih sličnih iskustava? Jeli to točno? Ili me ovaj lik samo mulja da bi njemu bilo lakše raditi kasnije postavljanje. Gledao sam mali milijun videa i rockwool dokumentaciju i nigdje nije posebno naznačeno da se mora žbukati zid prije.
Howard75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 21:31   #43
Quote:
Howard75 kaže: Pogledaj post
Gradim niskoenergetsku kucu, projekt je kompletno tako i ciljan. U projektu za izolaciju stoji kamena vuna 10 cm. Jedan od ponuđača za izvođenje fasade kaže da ako bi se postavljala kamena vuna da cijelu kuću treba prije ožbukati jer direktno na blok se jako teško može postići ravnost fasade i da se to jednostavno ne isplati, nego da idem na stiropor. Kuća je građena s blokom Poroterm 30cm i to je vrlo kvalitetno ozidano.
Jeli ima netko nekih sličnih iskustava? Jeli to točno? Ili me ovaj lik samo mulja da bi njemu bilo lakše raditi kasnije postavljanje. Gledao sam mali milijun videa i rockwool dokumentaciju i nigdje nije posebno naznačeno da se mora žbukati zid prije.
Evo moje neko iskustvo kako rade ovdje u nl sa tom kamenom vunom. Ta vuna ide za sendvic zid tj. Ozida se kuca i onda se postavlja na taj zid kamena vuna i onda se zida zavrsni zid sa fasadnom ciglom,koji je ovdje nekvih 10cm,znaci vuna dolazi izmedju.Tako rade Nizozemci u gotovo 100% njihovih kuca,zgrada i sl.
silvester2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 23:24   #44
Moze vuna direktno gore. Da se prvo zbuka, nema smisla.
Ovo gore sto silvester prica je sendvic zid. On se radi s bilokakvom kamenom vunom.(cak sam vidio da se stavlja i staklena u sendvice)
To je po meni najljepsi moguci zid, al financijski dosta zahtjevno. Kasnije se lijepo nakupi i debljina zida. Osnovni zid, izolacija, fasadna cigla. 30+10+10= 50cm. Jos zbuka kojih par cm s unutarnje strane...
I to isto moze ici za niskoenergetsku
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 01:41   #45
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Moze vuna direktno gore. Da se prvo zbuka, nema smisla.
Ovo gore sto silvester prica je sendvic zid. On se radi s bilokakvom kamenom vunom.(cak sam vidio da se stavlja i staklena u sendvice)
To je po meni najljepsi moguci zid, al financijski dosta zahtjevno. Kasnije se lijepo nakupi i debljina zida. Osnovni zid, izolacija, fasadna cigla. 30+10+10= 50cm. Jos zbuka kojih par cm s unutarnje strane...
I to isto moze ici za niskoenergetsku
Super je to sto silvester govori, ali za klimatske uvjete u dalmaciji to mozda ipak toliko nije potrebno. Osim toga, moja kuca je vec ozidana, prozori naručeni, sad tražim kvalitetnog fasadera ali sam nekako skeptičan da ću u dalmaciji pronaći nekog tko mi s kamenom vunom to može kvalitetno odraditi. Hvala Armstrong na podršci, vezano uz temu žbukanje prije kamene vune!
Howard75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:32   #46
Pozdrav,
da li netko ima informaciju tko osim Baumita prodaje stiropor sa rupicama koji je po meni prihvatljiviji od običnog radi te svoje paropropusnosti. Ovaj njihov sustav mi je nekako preskup...taj ''open''...
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.