Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2007., 21:46   #201
svako nek jede kaj hoce..

bas se moderatori gastronomije tome ne bi trebali cuditi, a sad vidim, bivsi, nema veze, svejedno

ana je super
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:54   #202
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
gledala sam 3 ili 4 emisije i to na frtalj, ali koliko sam vidjela koristila je baš zvijezdino ulje
je ! je ! sam sam čekala da neko istrči ...al' vi'š i opet kritičari a ne i poklonici
cijela emisija ti ispada (ili, kak bi naš Saharun rekel : pari se ) ko plačeni oglas za maslinova ulja - a zvijezdino ti dođe ko vegeta, a ova sortna i plemenita ko nekvi kotanyi
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 22:00   #203
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
a ova sortna i plemenita ko nekvi kotanyi
a o tom bi se tek dalo diskutirati

a kog se vraga ne zakeljite za vina, kolko vidim renći si navek flašice gladi, pazi, mazi, miriši čepeke i cucla vinčeko
kaj se ne obrušite malo na vinare umjesto samo na uljare
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 22:27   #204
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
a o tom bi se tek dalo diskutirati

a kog se vraga ne zakeljite za vina, kolko vidim renći si navek flašice gladi, pazi, mazi, miriši čepeke i cucla vinčeko
kaj se ne obrušite malo na vinare umjesto samo na uljare
pa čekaj malo ...vinčeko si moreš cugnut i na tašte i kad te šef jebe i kad je fešta i petkom i svetkom ...a kad si gucnul prek 1.00 ...tak ti je svejedno dal je po sladoledu ili po volu pečenome , kaj ne

a to da bi ti sve kaj kuhaš, ak bi uljeval vino - od predikatnog do onog z geografskim porijeklom - imalo okus po svatovskoj/kolinjskoj kiseloj juhi - bi !
.
.
.
nemoj me terat na onaj vic o votki i curry-u
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:59   #205
nisam vidjela da se vino prelijeva i po predjelu i po glavnom jelu i po desertu i da se josh na vinu kuha

popizdila bih ja i na to prenemaganje
__________________
Hormonella de Rum

Zadnje uređivanje tough_cookie : 12.12.2007. at 23:27.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:32   #206
vino se cesto "preljeva" kod ane, prije par epizoda se cak radila cokoladna krema s vinom.
ana je nepretenciozna, simpaticna i odlicno kuha. ne znam zasto se ovdje stalno vodi neki rat protiv nje. ah, znam, zato sto spaja nespojivo
cista i nepatvorena zavist
ana, ana budi mi frendica
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:41   #207
ana, ana ajmo zajedno kuhati

ja sam danas sa natečenom, ukočenom i utrnutom šakom desnom gulila i rezala krumpir
koji je to prizor bio
kaj bi na to naši forumski spretnjakovići rekli, sve me strah
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 15:03   #208
Wink

Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
vino se cesto "preljeva" kod ane, prije par epizoda se cak radila cokoladna krema s vinom.
ana je nepretenciozna, simpaticna i odlicno kuha. ne znam zasto se ovdje stalno vodi neki rat protiv nje. ah, znam, zato sto spaja nespojivo
cista i nepatvorena zavist
ana, ana budi mi frendica
I meni,i meni....
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 15:57   #209
Najbolje bi bilo da Ana fino kuha isključivo jela na koja smo svi navikli i svi ih znamo kuhati i već smo i vidjeli u sto emisija i sto kuharica. Da se razumijemo nemam ništa protiv spize -kak su jeli naši stari, ali za to imam mamu i babu.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 16:17   #210
Thumbs up

Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo da Ana fino kuha isključivo jela na koja smo svi navikli i svi ih znamo kuhati i već smo i vidjeli u sto emisija i sto kuharica. Da se razumijemo nemam ništa protiv spize -kak su jeli naši stari, ali za to imam mamu i babu.
¸
Bravo !!!!
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:16   #211

ajte molim vas... sad bi se svima trebalo svidit sta i kako ona radi. malo sutra. koliko ja znam ona je osoba koja ima svoju emisiju na javnoj televiziji a ja mogu kritizirat ili falit sta ocu i koga ocu. vec sam rekla da mi je totalno simpaticna iako mi malo smotano pari, i da mi se svidaju njena jela, ali ne treba se svima sve svidat... to vam je valjda jasno.
bilo bi bolje ka sta je neko reka da malo vise raspravljamo o njenin receptima (ka sta je bilo ono sa acetom). a nju se moze komentirat na podforumu kokosinjac!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:02   #212
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post

ajte molim vas... sad bi se svima trebalo svidit sta i kako ona radi. malo sutra. koliko ja znam ona je osoba koja ima svoju emisiju na javnoj televiziji a ja mogu kritizirat ili falit sta ocu i koga ocu. vec sam rekla da mi je totalno simpaticna iako mi malo smotano pari, i da mi se svidaju njena jela, ali ne treba se svima sve svidat... to vam je valjda jasno.
bilo bi bolje ka sta je neko reka da malo vise raspravljamo o njenin receptima (ka sta je bilo ono sa acetom). a nju se moze komentirat na podforumu kokosinjac!
Ona nema emisiju na javnoj, već na privatnoj televiziji.
Nitko nije rekao da se svima sve mora sviđati i moj post (kao i postovi nekih drugih forumaša) su upućeni prije svega onima koji smatraju da Ana ne kuha tradicionalno, da koristi previše pomagala koja mi obični smrtnici nemamo u kuhinji, da forsira maslinovo ulje i slično.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 19:59   #213
kao sto su i moji postovi upuceni onima kojima je ona boginja ma sto stavila u tanjur

da se razumijemo, ja RIJEC nisam napisala na cinjenicu da je ona nesto pirjala na maslinovom... ali da je pretjerala s uljem na sorbe, je bilo da su joj platili za to bilo da je to njeno isprobavanje


po mom je misljenju otisla predaleko, dovoljno predaleko da komentiram, a za to topic i sluzi
i to i dalje mislim

eh, da, je li tu vecer vino stavaljaja u sva jela i kod posluzivanja sva jela prelijevala vinom dodatno? ako je onda opet, ako nije kako mozete usporedjivati te dvije emisije?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 20:10   #214



svima onima koji se zgražaju nad suprotnim mišljenjem ( bilo pro- ili contra- Ane) ...pa ljudi, ovo je forum -> zato smo tu

a kaj se same emisije tiće ; meni se ne sviđaju ni Ana ni Rene , pa emisiju ipak pogledam ...i dobijem ideju tu i tamo, a iz reneovih priloga i naučim ponešto - dakle "time well spent" ; a opet se na neke stvari zgrozim ili zgadim ili snebivam - pa kaj ? ko mi smije oduzeti pravo da to i prokomentiram ? a onaj koji stratal temu, samo je otvoril vrata različitim mišljenjima

onaj pederasti dalmoški dida mi se još manje sviđa, pa gledam i njega redovno

a to sam samo ja, koja imam 30-tak raznih knjiga recepti od onih za 10 ili 25 kuna do onih antologijskih ---- neki ljudi nikad knjigu kupili nisu, neki ju ne znaju ni držati, a kamoli da bi išli čitat -> njima su takve emisije na TV zakon i oče se pofajtat sa svima koji znaju i bez Ančike ili Jamiea , ali i ti bi trebali skužiti da kuhanje nit je s njima započelo nit bu se s njima završilo
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:38   #215
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

eh, da, je li tu vecer vino stavaljaja u sva jela i kod posluzivanja sva jela prelijevala vinom dodatno? ako je onda opet, ako nije kako mozete usporedjivati te dvije emisije?
vino nije namirnica koju mozes nakon sto si nesto skuhao preliti preko jela, maslinovo ulje jest
dopustam da nekog nervira sto je stavljala ulje u sve, ali emisija je bila posvecena ulju i logicno je da je spremala jela u kojima ga moze koristiti. pa i kestene mos stavit i u predjelo i u glavno jelo, a bogami i u desert. osobno, kesteni u slatkisima su mi ogavni, pa sto sad? a to da joj je netko platio da radi s maslinovim jednako je moguce kao da joj placa i simun milk i svaka kumica/proizvodac/prodavac kojeg je ikad spomenula bilo u emisiji bilo u knjizi.
mene vise kopka sto se tu ljudi cude sto ona koristi neke "cudne" namirnice i kuhinjska pomagala. mislim, zena se BAVI kuhanjem. to je kao da se ja cudim sto neki sportas imas super svemirske tenisice, trenirke i ine pizdarije, ili da novinar printa vise od postolara.
a najbolja mi je ona spika da se preserava zato sto koristi pinjole ili svjezi timijan. ma to joj i treba kad pokusava izmedu tradicionalne hrane i nacina pripreme (jer bogami radi i obicnu i seljacku klopu), napraviti i nesto novo i drugacije, a ipak pristupacno vecini.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:40   #216
ana, sigurno citas, morala bus mi kuhat
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:43   #217
Slažem se, svatko ima pravo reći svoje mišljenje. Zato smo ovdje.
Dakle, ne mislim da s Anom počinje, niti završava, gastronomija ali mi se sviđa što je ona jedna od rijetkih koja u naš medijski prostor donosi neke svjetske trendove i prilagođava ih našem prostoru. Kao što volim prelistati neki modni časopis i vidjeti kud ide moda, a pri tom ne znači da bih to i nosila.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:45   #218
lola, tipkale smo istovremeno
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:01   #219
pa dobro, jeli itko od vas koji ovdje komentirate uopce pogledao emisiju?
zena je napravila sorbet od cokolade (sasvim obicni sorbet bez ikakvog dodavanja maslinovog ulja)
posluzila ga je sa keksicima koje je ispekla
dok je ona posluzivala, njeni su gosti, maslinari, komentirali da obozavaju dezerte od cokolade i da imaju jedno ulje (kombinaciju od par sorti) koje odlicno ide uz tamnu cokoladu
onda je ona rekla da ako je to ulje u onom paketu kojeg su joj poklonili da si slobodno nakapaju po sorbetu, i na to dodala da ona do tada nikada nije probala kombinaciju maslinovog ulja i cokolade!
tip je nakapao sebi i zeni (uopce nisu pokazali etiketu na boci tako da nemam pojma kako se ulje zove) i pitao nju bi li i ona probala i naravno da je probala (i ja bih probala a kako nebi ona kojoj je posao isprobavati nove okuse)

stvarno mi nije jasno kako vam je ta njena gesta bila tako odbojna
pa ako vam je tako odvratna pomisao na tu kombinaciju onda bi trebali pljuvat maslinare koji su to iskombinirali a ne nju koja je to samo isprobala

za one koji nisu gledali emisiju, imate veceras reprizu pa pogledajte prije nego sto nastavite sa komentarima
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:06   #220
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
pa dobro, jeli itko od vas koji ovdje komentirate uopce pogledao emisiju?
ja ne
ja nemam strpljenja ništa odgledati kak se spada na televiziji
vidjela sam samo da to klopaju, ali nisam znala točno kak je ulje dospjelo u čaše
no znam da to nije nikakav novitet tak da se nis tome čudila kak patka jezeru

možda bi i ja to jela, samo bi pažljivo prvo pošnjofala ulje i malo ga liznula
pa bi onda uslijedio trenutak odluke
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.