Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2012., 12:55   #3481
da, baš sam geldala to u petak ili kad već.... meni zasmetalo ono "autorica" - e pa ak je ona autorica tih čoko kocki onda stvarno.... i još ajde da se radi o nekom neobičnom receptu kojeg vrijedi podijeliti na ovaj način sa širim masama - ali radi se o stvarno popularnom receptu i rijetko tko je naučio nešto novo...

ovaj s vinom sam i ja primjetila

mene inače užasno živcira kaj je Ana često obučena u majicu dugih rukava, pa na nju majica kratkih
nema niš loše u tome, ali me baš živcira
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 13:54   #3482
Meni se sviđaju svi recepti osim prvog. Ja sam za konkretne stvari, radlia sam tortu i fenomenalna mi je, a kocke su mi također mrak! Inače svi se recepti ponavljaju, pa i u natječaju ima hrpa idiotarija, slika iz knjiga, pogrešnih recepata! Svaka čast Ani i nestleu! Sad će se svi javiti čiji recepti nisu prošli i blatit! Da ne kažem koliko ima kvalitetnih recepata koji nisu ušli u prvih 100! To je nagradna igra i uvijek ima zadovoljnih i mrzovoljnih!
neobicnitalent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 14:45   #3483
lijepo molim bez spuštanja, podbadanja, prepričavanja onog što nitko nije rekao,.....i svega u tom stilu
hvala
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 15:20   #3484
meni se sviđaju svi recepti!
bečke kocke sam probala, nisu novoizmišljeno čudo, al su klasik, koji uvijek odlično pali, i može ga se kombinirati sa milijun okusa! prva dva kolača nisam isprobala, al oba se čine jako jako fina! meni osobno kod prvog krema je odlična, al bi je rađe na nekom biskvitu poslužila!

i da, za one koje nisu vidili, evo rang liste još jednom:
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 16:29   #3485
Ovako, imam knjigu Ane Ugarković "Nešto slatko" i već nekoliko puta sam radila kremastu tortu od čokolade i banane. Recept je prefin, ali jednostavno nešto fali - ta torta bi trebala biti mousse torta, ali svaki put ispadne tekuća, ne može se stisnuti. Probalo ju je još nekoliko ljudi napraviti i isti problem je ispao.
U receptu se spominje kokosovo brašno koje nigdje na kraju ne stavi osim kao ukras, probala sam ga i unutra staviti, ali uzalud.

Evo recepta pa molim nekoga tko je pravio ili tko vidi u čemu bi mogao biti problem, što fali.. Da pomogne, da to stvarno bude mousse torta koja se može rezati i jesti, a ne kao čokoladna juha

KREMASTA TORTA OD ČOKOLADE I BANANE

Sastojci:
4 jaja
2 žumanjka
120 g šećera
30 ml vode
500 ml slatkog vrhnja
200 g mliječne čokolade
150 g tamne čokolade
2 lista želatine
2 banane
2 žličice limunovog soka
20 g maslaca
2,5 žlice svijetlosmeđeg šećera
100 g kokosovog brašna

PRIPREMA:
Stucite malo jaja i žumanjkse, tek toliko da se izmiješaju. Rastopite šećer u vodi na laganoj vatri. Kada je rastopljen, pojačajte vatru i kuhajte dok ne dosegne temperaturu od 121 C ili dok se ne počnu stvarati veliki mjehuri i sirup prestane kapati i počne padati sa žlice u jednoj niti. Odmah ga maknite s vatre.
Počnite opet tući jaja i zatim vrlo lagano počnite ulijevati sirup u njih, najbolje uz rub posude, ne uz metlicu da ne počne prskati. Nastavite tući jaja dok ne postanu mlaka i dvaput većeg volumena nego na početku.
Namočite želatinu u hladnu vodu i oustite da omekša.
Rastopite čokoladu na pari pazeći da dno posude ne dodiruje vodu. Ostavite čokoladu da se malo ohladi pazeći da ostane u tekućem stanju.
Umiješajte u nju prvo 1/4 vrhnja, a zatim i ostatak.
Ocijedite želatinu od viška vode i rastopite je iznad lagane vatre (pazite da vatra nije prejaka i da želatina ne zavrije). Umiješajte želatinu u smjesu od jaja, a zatim sve zajedno u smjesu od čokolade i vrhnja.
Ogulite banane i narežite ih na dijagonalne ploške debele oko 1 cm. Pomiješajte ih s limunovim sokom da ne potamne.
Rastopite maslac na tavi i dodajte smeđi šećer. Ubacite banane i pažljivo ih miješajte dok ne budu obložene karamelom. Banane se ne bi smjele raskašiti. Izvadite ih iz tave i ostavite da se malo ohlade,
Pripiremite kalup za torte i obložite ga papirom za pečenje. Ulijte u kalup polovicu smjese od čokolade, poslažite ploške banane u sredinu i prekrijte drugom polovicom smjese. Stavite u hladnjak najmanje 2 sata da se krema stisne.

UKRAŠAVANJE:
Vrh torte možete premazati šlagom i ukrasiti bojama po želji, a sa strane možete utisnuti kokosovo brašno.
*sunshine2009* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 17:14   #3486
Quote:
*sunshine2009* kaže: Pogledaj post
Ovako, imam knjigu Ane Ugarković "Nešto slatko" i već nekoliko puta sam radila kremastu tortu od čokolade i banane. Recept je prefin, ali jednostavno nešto fali - ta torta bi trebala biti mousse torta, ali svaki put ispadne tekuća, ne može se stisnuti. Probalo ju je još nekoliko ljudi napraviti i isti problem je ispao.
U receptu se spominje kokosovo brašno koje nigdje na kraju ne stavi osim kao ukras, probala sam ga i unutra staviti, ali uzalud.

Evo recepta pa molim nekoga tko je pravio ili tko vidi u čemu bi mogao biti problem, što fali.. Da pomogne, da to stvarno bude mousse torta koja se može rezati i jesti, a ne kao čokoladna juha

KREMASTA TORTA OD ČOKOLADE I BANANE

Sastojci:
4 jaja
2 žumanjka
120 g šećera
30 ml vode
500 ml slatkog vrhnja
200 g mliječne čokolade
150 g tamne čokolade
2 lista želatine
2 banane
2 žličice limunovog soka
20 g maslaca
2,5 žlice svijetlosmeđeg šećera
100 g kokosovog brašna

PRIPREMA:
Stucite malo jaja i žumanjkse, tek toliko da se izmiješaju. Rastopite šećer u vodi na laganoj vatri. Kada je rastopljen, pojačajte vatru i kuhajte dok ne dosegne temperaturu od 121 C ili dok se ne počnu stvarati veliki mjehuri i sirup prestane kapati i počne padati sa žlice u jednoj niti. Odmah ga maknite s vatre.
Počnite opet tući jaja i zatim vrlo lagano počnite ulijevati sirup u njih, najbolje uz rub posude, ne uz metlicu da ne počne prskati. Nastavite tući jaja dok ne postanu mlaka i dvaput većeg volumena nego na početku.
Namočite želatinu u hladnu vodu i oustite da omekša.
Rastopite čokoladu na pari pazeći da dno posude ne dodiruje vodu. Ostavite čokoladu da se malo ohladi pazeći da ostane u tekućem stanju.
Umiješajte u nju prvo 1/4 vrhnja, a zatim i ostatak.
Ocijedite želatinu od viška vode i rastopite je iznad lagane vatre (pazite da vatra nije prejaka i da želatina ne zavrije). Umiješajte želatinu u smjesu od jaja, a zatim sve zajedno u smjesu od čokolade i vrhnja.
Ogulite banane i narežite ih na dijagonalne ploške debele oko 1 cm. Pomiješajte ih s limunovim sokom da ne potamne.
Rastopite maslac na tavi i dodajte smeđi šećer. Ubacite banane i pažljivo ih miješajte dok ne budu obložene karamelom. Banane se ne bi smjele raskašiti. Izvadite ih iz tave i ostavite da se malo ohlade,
Pripiremite kalup za torte i obložite ga papirom za pečenje. Ulijte u kalup polovicu smjese od čokolade, poslažite ploške banane u sredinu i prekrijte drugom polovicom smjese. Stavite u hladnjak najmanje 2 sata da se krema stisne.

UKRAŠAVANJE:
Vrh torte možete premazati šlagom i ukrasiti bojama po želji, a sa strane možete utisnuti kokosovo brašno.
- Jesi li sigurna da je temperatura secera 121. Ako nije u sirupu ostane previse vode koji moze razvodniti mus.
- Je li vrhnje punomasno, najmanje 35% masti
- Temperatura jaja i cokolade bi trebala biti oko 35
- Izabrati cokolade sa sto vise masnoce
- banane ohladiti do kraja

Ja umijesam jaja u cokoladu, pa na kraju postepeno vrhnje.
Zelatinu, a i cokoladu, mozes otopiti u mikravalnoj, jednostavnije je.
Jaja sa secerom mozes umutiti na pari pjenjacom do 70 stupnjeva, pa nataviti mikserom.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 17:58   #3487
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
- Jesi li sigurna da je temperatura secera 121. Ako nije u sirupu ostane previse vode koji moze razvodniti mus.
- Je li vrhnje punomasno, najmanje 35% masti
- Temperatura jaja i cokolade bi trebala biti oko 35
- Izabrati cokolade sa sto vise masnoce
- banane ohladiti do kraja

Ja umijesam jaja u cokoladu, pa na kraju postepeno vrhnje.
Zelatinu, a i cokoladu, mozes otopiti u mikravalnoj, jednostavnije je.
Jaja sa secerom mozes umutiti na pari pjenjacom do 70 stupnjeva, pa nataviti mikserom.
- Nisam sigurna, nemam kuhinjski termometar, a prvi put kad sam radila taj kolač, sirup mi se čak kristalizirao u dodiru s jajima i šećerom
- Pa, koristim Dolcela ili Hulala, a čokoladu Nestle Ecuador, skupa je, ali mi ima najljepši okus...
- Banane ne ohladim, priznajem...

Dakle, to bi mogle biti moguće greške, ali po ovome ne bi trebala vaditi termometar iz ovih smjesa...
*sunshine2009* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 18:59   #3488
Justinoviću, blago tebi,

kod nas ne postoji slatko vrhnje s 35 % m.m., najviše je (sumnjivih) 30.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 09:04   #3489
Quote:
*sunshine2009* kaže: Pogledaj post
- Nisam sigurna, nemam kuhinjski termometar, a prvi put kad sam radila taj kolač, sirup mi se čak kristalizirao u dodiru s jajima i šećerom
- Pa, koristim Dolcela ili Hulala, a čokoladu Nestle Ecuador, skupa je, ali mi ima najljepši okus...
- Banane ne ohladim, priznajem...

Dakle, to bi mogle biti moguće greške, ali po ovome ne bi trebala vaditi termometar iz ovih smjesa...
Ma nije baš da ti treba termometar,ali za početak nemoj koristiti biljno vrhnje i drži sastojke na istoj ,sobnoj temperaturi sat,dva prije kuhanja.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 13:27   #3490
Quote:
*sunshine2009* kaže: Pogledaj post
- Nisam sigurna, nemam kuhinjski termometar, a prvi put kad sam radila taj kolač, sirup mi se čak kristalizirao u dodiru s jajima i šećerom
Zlica glukoznog sirupa/kukurznog sirupa/meda sprijecava kristalizaciju. Ispocetka kuhaj na laganoj vatri, dok se secer ne rastopi.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.