Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 08:01   #81
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
i meni se svidjela ona pita od mandarina al ne nalazim recept!!!
www.dnevnik.hr

pa ćeš naći
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:04   #82
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
meni je ona kenjakava... bezlicna...

ne vidim da se 'daje' u hranu

meni je ona još ok ali onaj Rene mi je

Ana kuha, na ovaj ili onaj način, nije važno, svi imamo neku viziju kako bi to trebalo izgledati
ali
što radi On, hoda po svijetu, probava vina i jede mukte
tip mi je oduran

što je konkretno njegovo zanimanje, zvanje nisam uspjela saznati
Ana je završila dizajn ali je vidjela da joj se to nekako ne sviđa i bacila se na kuhanje
mislim da je i radila (vjerojatno pomoćne poslove) po raznmim restoranima u svijetu ali je radila
a on?
dajte me prosvjetlite (ili popljujte slobodno)

zamisao emisije je da se vidi samo ono što producenti hoće, kuhinja je mala, jednom davno dok nije bila tako poznata je bila prikazana cijela, ono, normalna kuhinja, ništa fensi
a sada mora kuhati na ploči koja stoji zasebno na radnoj površini jer tako želi sponzor Electrolux kao što se u svakoj emisiji mora vidjeti ogroman frižider opet Electrolux

Zadnje uređivanje tough_cookie : 21.11.2007. at 14:28.
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:24   #83
ajme slazem se u ptpunosti. ana mi je jos okej, ali rene ...muko moja...
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:26   #84
hvala Zagi

Pita od mascarponea i mandarina


Priprema:

Za tijesto, posipajte brašno, šećer, sol I koricu od limuna. Utrljajte u to maslac dok smjesa ne izgleda kao krušne mrvice. Razmutite jaje, žumanjak, liker i šećer u prahu i umiješajte u mrvice da se sve poveze. Zamijesite tijesto, oblikujte ga u disk i stavite u zamrzivač na 15 minuta da se stisne... Razvaljajte tijesto tanko i s njim obložite kalup za pitu. Ostavite da tijesto malo visi preko rubova, da se tijesto tokom pečenja ne stisne. Možete ga odstraniti nakon pečenja. Stavite kalup sa sirovim tijestom u zamrzivač dok ne pripremite nadjev. Istucite dobro sa mikserom koricu I sok mandarine, smeđi šećer i mascarpone. Dodajte jaja, jedno po jedno, miješajući dobro nakon svakog dodavanja. Na kraju umiješajte liker. Zagrijte pećnicu na 180°C Pecite tijesto, bez nadjeva 15-20 minuta dok ne dobije laganu zlatnu boju. Izvadite iz pećnice I ostavite da se ohladi. Smanjite pećnicu na 150°C. Ulijte smjesu u tijesto i pecite dok se ne stisne, oko 50 minuta. Ostavite da se ohladi i prije posluživanja posipajte sa šećerom u prahu.
Sastojci:

Tijesto:
300 g brašna
1/2 žličice soli
2 žlice šećera
naribana korica 2 limuna
150 g maslaca, narezanog na kockice iz hladnjaka
1 žumanjak
1 jaje
2 žlice likera, (Maraschino, Grand Marnier)
125 g šećera u prahu

Nadjev:
sitno naribana korica 2 mandarine ili klementine
250 ml soka od mandarina
60 g smeđeg šećera
125 g mascarponea
7 jaja
3 žlice likera (Maraschino, Grand Marnier)
šećer u prahu
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:47   #85
ova torta je presavršena. isprobana više puta i svi se oduševili. ja nisam radila kremu, poslužila sam s tučenim vrhnjem

http://www.novatv.hr/j/arhiva/emisija1.asp

inače, radila sam čokoladne kekse po njenom receptu iz vive i nekaj nije štimalo. to je bilo jedini put da mi kolač nije uspio
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 10:54   #86
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
www.dnevnik.hr

pa ćeš naći
da..lako je naci sad kad su stavili
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 11:13   #87
[što radi On, hoda po svijetu, probava vina i jede mukte
tip mi je oduran

Upravo tako!!!!
Još i, onako neobrijan i s masnom dugom kosom, srče, cmokče, jede prstima i izjavljuje kako je to prorodni kontakt s hranom... fuj.

O Ani i njenim receptima i načinu spremanja sve najbolje...
Još su mi dragocjeniji savjeti koje prilikom spremanja jela.
Naučila sam njezinu salamuru za spremanje ribe i mesa i fakat je zakon...
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 12:54   #88
Ajde reci to o salamuri, promaklo mi je.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 13:09   #89
http://kodane.novatv.hr/recepti2.asp

evo recept za nju iz prosle emisije
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 15:59   #90
U vezi salamure. Bila sam na stranici i u sastojcima za lungic u salamuri nije mi jasno koliko vode sveukupno jer krej vode pise 2 pa neki mali znakic pa litra. Mozda meni komp nesto ne ucita grafiku. Jel moze netko pogledati?
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 21:18   #91
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
U vezi salamure. Bila sam na stranici i u sastojcima za lungic u salamuri nije mi jasno koliko vode sveukupno jer krej vode pise 2 pa neki mali znakic pa litra. Mozda meni komp nesto ne ucita grafiku. Jel moze netko pogledati?
Da i meni pise 2 1 l vode
Nekontam sta je to!?
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 14:58   #92
meni se pari da je to 2,1 L vode. nisam gledala tu emisiju da znam reci , ali neka se javi netko ko je pa da zna reci tocnije.
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 01:19   #93
Ma malo mi je čudno da je 2.1 l . Mislim da je to ipak neka greška.Možda isprave, baš me zanima.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:42   #94
U receptu u opisu piše da treba 200 ml ako se ne varam. Uz ovu jadnu modemsku vezu nemam volje ponovno otvarati njene stranice.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:18   #95
200 ml se zagrije s medom i soli, ali onda kaze-dodati ostatak vode. I sad tu nastaje zbunjola jer ne znamo koliko je ostatak od 2 1 l
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:53   #96
Quote:
klomppa kaže: Pogledaj post
Krema od crne čokolade i crnog vina

Za 4 - 6 osoba
150 ml dobrog crnog vina
90 g šećera
250 g tamne čokolade najmanje 65 % kakao mase
4 žumanjka
130 ml mlijeka
250 ml slatkog vrhnja
1 žlica maslaca


Napravite sirup od crnog vina i 50 g šećera: Stavite vino i šećer na vatru, pustite da se šećer rastopi, da sirup zavrije i kuhajte dok se ne reducira za dvije trećine, oko 15 minuta. Maknite s vatre i malo ohladite.
Na pari rastopite čokoladu (stavite posudu s komadićima čokolade na lončić s kipućom vodom na laganu vatru - posuda s čokoladom ne smije doticati kipuću vodu), i umiješajte u nju sirup od crnog vina.
U drugom lončiću, zagrijte mlijeko i pola količine slatkog vrhnja. Tucite žumanjke s ostatkom šećera dok ne dobijete pjenastu smjesu i dodajte, miješajući, malo po malo vruće mlijeko i slatko vrhnje. Dodajte maslac i pomiješajte sve sa čokoladnom smjesom. Ulijte kremu u čaše i pustite da se ohladi i sasvim stisne. Prije serviranja, mekano istucite ostatak slatkog vrhnja u šlag i stavite po žlicu na vrh ohlađene kreme. Po želji napravite «holipe» od čokolade: stavite veći komad čokolade na toplo mjesto (ne smije se rastopiti) na nekoliko minuta dok malo ne omekša i zatim s velikim nožem ukoso režite tanke ploške koje će «zarolati» u holip.


evo ja nasla
Radila sam ovo i krema je SAVRŠENA! Malo je skupo za izradu, jer unutra idu skoro 3 čokolade od najmanje 20-30 kn, a ispadne samo 4 srednje šalice kreme, ali zato je okus....presavršen. Nešto poput fine, friške griotte, samo bez trule višnje u sredini, i nije neki jeftini alkohol u sredini, nego se kroz čitavu, finu kremu od čokolade provlači fini, fini topli okus vina. Preporučam
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:57   #97
Imam pitanje za one koji su gledali prošlu emisiju; za tiramisu koji se trpa u vatrostalne čašice, gdje to nabaviti? Ili možda imate neku ideju u šta da trpam taj tiramisu, a da se smije posudica "kuhati na pari"?

I još jedno, totalno početničko...Gdje da nabavim štapić od vanilije
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:35   #98
moguce je da su krivo napisali, da ide 1/2 litre, ne sjecam se vise, iako sam gledala. ali morate imati na umu da su to ipak 2 lungica cijela, tesko da je manje od pola l uopce dovoljno da ih prekrije.

stapic od vanilije na odjelu zacina ili kod vanili secera i slicnih proizvoda u svakom malo bolje opskrbljenom ducanu.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 13:11   #99
Mel 1 koju si cokoladu koristila?
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 16:04   #100
Quote:
Mel1 kaže: Pogledaj post
Radila sam ovo i krema je SAVRŠENA! Malo je skupo za izradu, jer unutra idu skoro 3 čokolade od najmanje 20-30 kn, a ispadne samo 4 srednje šalice kreme, ali zato je okus....presavršen. Nešto poput fine, friške griotte, samo bez trule višnje u sredini, i nije neki jeftini alkohol u sredini, nego se kroz čitavu, finu kremu od čokolade provlači fini, fini topli okus vina. Preporučam
hm...ja sam radila, al me bas nije bacila na koljena...vino mi se naime skoro uopce nije osjetilo?
doduse, stavila sam cokoladu s komadicima narance, pa je to malo preuzelo okus.
i zakaj u popisu namirnica ima kakao prah a poslije ga nema u receptu?
nisam gledala lajv pripremu njenu, mozda mi to fali..
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.