Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 00:20   #41
a od čega je to obično ako nije kravlje svako mlijeko koje se kupi u bilo kojem dućanu ako na njemu ne piše da je kozje ili sojino, rižino ili nešto sl. je kravlje. jedino po čemu se to "obično" mlijeko razlikuje od onog kravljeg (kad pomuzeš kravu) je u tome što obično ima standardizirani postotak mliječne masti i pasterizirano je odnosno sterilizirano.
pusti mačka par dana samo s vodom i da vidiš kak će piti kad ožedni.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 12.01.2009., 09:16   #42
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Sta je rekao vet?
Nabila je mački vitaminske injekcije...očito je da životinja nije dobivala dovoljno hranjivih tvari niti vitamina. Sada kad je počela rasti iscrpila je ionako male zalihe u sebi a to je neurološki djelovalo na nju.
Sada je sve u redu. Živa je ko srebro...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 15.01.2009., 16:58   #43
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nabila je mački vitaminske injekcije...očito je da životinja nije dobivala dovoljno hranjivih tvari niti vitamina. Sada kad je počela rasti iscrpila je ionako male zalihe u sebi a to je neurološki djelovalo na nju.
Sada je sve u redu. Živa je ko srebro...
E pa to sam ti baš htjela reći.
Neki dan je na TVu bila emisija o nekom američkom prihvatilištu za pse i baš je bio jedan štenac koji je tako malo lelujao u hodu, glavicu držao na stranu i klimatao njome, i bio je manji od svih ostalih u leglu, pa je vet rekao da nije dobio dovoljno hranjivih tvari i da to kod tako malih životinjica može uzrokovati neurološke smetnje, da mu samo treba dati da jede koliko hoće i da će se to popraviti.
I stvarno, nakon jedno mjesec dana mali je narastao, smirili su mu se svi problemi i postao normalan psić, jedino i dalje mrvičkicu drži glavu na stranu, ali gotovo nezamjetno.
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Old 18.01.2009., 03:16   #44
Kozje mlijeko je slicno macjem i adekvatno za njihovu prehranu. Ima ga u malim tetrapakicima u trgovackim lancima, a negdje sam vidjela i pakiranje od litre u boci.
Acidofil i jogurt su ok solucije isto
Noemi is offline  
Old 18.01.2009., 12:38   #45
savijet...

Pas mi je pokvario želudac i imao je proljev i ispovraćao sve što je pojeo, sad je ok (ok se ponaša, veseli je, sad spava - ko da ništ nije bilo).

Veterinaru nisam stigla (nejeljom kraće radi), zvala sam ih i ništa konkretno nisam saznala..

Zanima me što da mu dam jesti danas nakon povraćanja.

Inače je na dehidratu i par puta tjedno mu kuham....(pomiješam s dehidratom)
Atanasovski is offline  
Old 18.01.2009., 13:34   #46
Quote:
Atanasovski kaže: Pogledaj post
Pas mi je pokvario želudac i imao je proljev i ispovraćao sve što je pojeo, sad je ok (ok se ponaša, veseli je, sad spava - ko da ništ nije bilo).

Veterinaru nisam stigla (nejeljom kraće radi), zvala sam ih i ništa konkretno nisam saznala..

Zanima me što da mu dam jesti danas nakon povraćanja.

Inače je na dehidratu i par puta tjedno mu kuham....(pomiješam s dehidratom)
Imala sam skoro identičan slučaj sa svojim proždrljivcem nedavno, nisam mu dala ništa jesti, osim malo jogurta navečer, do drugog dana, a nije ni tražio, drugi dan malo kuhane piletine sa rižom, a onda dalje normalno jer mu se probava stabilizirala. Jedino ako bi proljev potrajao treba veterinaru
fr4ntik is offline  
Old 18.01.2009., 20:17   #47
pas mi trese glavom...cula sam da to znaci da mu je nesto u uhu i isla sam u veterinara-on je pregledo usi i rekao da unutra nema nista te ocistio analne vrecice(nisam skontala zasto rekao je da je to povezano) ali je ona nakon dva-tri dana opet pocela tresti glavom.sto da radim???
MaLaBeBa is offline  
Old 19.01.2009., 00:37   #48
zasto se pas trese

nas mali veliki lab je napunio 1g prije par dana
jutros se jako treso, cijeli
sto moze biti razlog
poslije je cijeli dan bio ok, malo mirniji nego inace, ali je izgledao u redu
ako se ponovi voditi cemo ga u veterinara, ali bi isto voljela znati razlog
ovih dana su temperature bile vrlo niske (-17 -28), sto on obozava i voli
i sam izlazi vani i lezi na snijegu
cijelu noc prije je bio nemiran i izlazio je vani na balkon u snijeg,
mi smo mislili da mu je vruce u sobi,
ali inace spava cijeli noc mirno
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Received Warning
Old 19.01.2009., 14:50   #49
Moj se pas uvijek tresao prije nego bi počeo povračati i dobio proljev, valjda neka crijevna viroza. Ja ga svaki put čim vidim da drhti, u auto i vetu jer znam što slijedi.
animaux is offline  
Old 19.01.2009., 19:26   #50
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Kozje mlijeko je slicno macjem i adekvatno za njihovu prehranu. Ima ga u malim tetrapakicima u trgovackim lancima, a negdje sam vidjela i pakiranje od litre u boci.
Acidofil i jogurt su ok solucije isto

Kozje mlijeko? Clear, što ti misliš o tome?
Jogurt dajem svojima, pa me zanima mogu li i ovo..
Pingvich is offline  
Old 20.01.2009., 18:21   #51
prije nekoliko dana sam pisala kako se lab cijeli treso i to se vise nije ponovilo
ali jutros smo primjetili na testisima da su oguljeni do krvi
moze li to biti od ozeblina ili tako sto
zvali smo veterinara i idemo ujutro, ali to izgleda strasno
on je tako dobar, mislila sam da ga ne vodimo vani, ali on sam otvara vrata i izlazi u snijeg
nocu je nemirniji ali nista strasno, samo dodje do mene i ja ga mazim i on se smirii zaspi, joj sto mu je
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Old 20.01.2009., 19:20   #52
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Kozje mlijeko? Clear, što ti misliš o tome?
Jogurt dajem svojima, pa me zanima mogu li i ovo..
Kozje mlijeko se daje macicima kao nadomjestak za majcino mlijeko, neki uzgajivaci ga preferiraju pred industrijskim formulama.
Noemi is offline  
Old 22.01.2009., 02:13   #53
isli smo u veta
nije ni ona sigurna, kaze nije nikakva bolest, ili su ozebline ili se negdje naslonion na nesto
dobio je kremicu za jajca i antibiotic
ona kaze da ce biti jako nemiran i gristi se,
ali on je dobrica samo spava i puno je mirniji nego inace
beba moja, bas mi ga je zao
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Old 23.01.2009., 14:47   #54
sta da radim pas mi je vec neko vrijeme na intestinalu od royala(veterinarska hrana)jer je cesto povracao i imao proljev i sad neko vrijeme mu se s tom hranom stabiliziralo medjutim jutros ga je oopet ulovio proljev jak,cak malo i sukrvica i povracao je 2,3 puta a nista drugo mu osim toga ne dajem jest.sta bi sad moglo biti? dala sam mu medicinski karbon i zvala veterinarku da pitam sta bi jos mogla,ona je rekla da mu to nikako nisam snjela dat(a citala sam o tome da se moze dat psu) nego da ga drzim na dijeti strogoj,ni vode da mu nedam.od jutros nije vise imao ni proljev ni povracao.rekla je da ako se ponovi odmah dodjem u ambulantu.strah me jel ipak ima vec 9tu godinu da mu sta ne bude preko noci i sta cu onda...

ako ima koji veterinar ili ko se razumije nek mi da savjet.hvala!
OOOOOOO is offline  
Old 24.01.2009., 12:47   #55
Maci se zamutile oči

Molim vas pomozite,
Naime mojoj maci su zadnjih nekoliko dana oči onako malo mutne,preciznije u donjem dijelu oka pa prema kutovima.Jeli tko imao sličnih iskustava? I šta bi to moglo biti?
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Old 24.01.2009., 13:50   #56
teško je reći kao i uvijek potreban pregled veterinara, ali evo ja pogledala u literaturi koju imam i kako si opisala... - moguće suho oko (manjak suza) ili povećan očni tlak (glaukom)... ništa ostalo nisi navela... ima li maca iscjedak iz očiju? Žmirka li? Jesu li zjenice nejdnake veličine? i puno puno toga što bi možda moglo dovesti do prave dijagnoze......
Felix-ica is offline  
Old 24.01.2009., 14:11   #57
Quote:
Felix-ica kaže: Pogledaj post
teško je reći kao i uvijek potreban pregled veterinara, ali evo ja pogledala u literaturi koju imam i kako si opisala... - moguće suho oko (manjak suza) ili povećan očni tlak (glaukom)... ništa ostalo nisi navela... ima li maca iscjedak iz očiju? Žmirka li? Jesu li zjenice nejdnake veličine? i puno puno toga što bi možda moglo dovesti do prave dijagnoze......
Hvala ti
Nema nikakav iscjedak,lijepo gleda,zjenice su joj jednake...samo joj je od rubova prema dnu oka kao neka sluz,zamućeno...
A vidjet ću još koji dan ako ne prođe ćemo kod veterinara....
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Old 24.01.2009., 14:14   #58
To je treći očni kapak. O tome smo već imali dosta tema. Trebaš otići kod veterinara, svejedno.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 24.01.2009., 14:21   #59
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
To je treći očni kapak. O tome smo već imali dosta tema. Trebaš otići kod veterinara, svejedno.
Joj nisam vidjela da ima već tema o tome....
Ako ti nije problem samo mi ukratko napiši,šta je to?zbog čega nastaje i jeli opasno?
Hvala
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Old 24.01.2009., 15:22   #60
treći ti očni kapak može nastati zbog dehidracije ili trovanja.definitivno bi se trebala što prije zaletiti kod veta, jer nije se bez razloga to pojavilo.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.