Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2009., 00:48   #301
forget me not i ideš mi na živce...upala imana...kako te nije Allaha strah...ja samo dokazujem koliko sam ustvari jak u ime Allaha...ali kako da skonta neznalica...i ako sam ja to naveo na forumu...koja vam korist kad me ne znate!!!
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Old 07.10.2009., 00:49   #302
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post
ponosim se s tim...kad sam s Emom trebao uraditi...samo me Allah spasio da ne uradim zinaluk
Ma dobro, ali što ostali (forumaši) imaju sa tim?

EDIT
Who's Ema?
I dže radi???
forget-me-not is offline  
Old 07.10.2009., 00:51   #303
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post
forget me not i ideš mi na živce...upala imana...kako te nije Allaha strah...ja samo dokazujem koliko sam ustvari jak u ime Allaha...ali kako da skonta neznalica...i ako sam ja to naveo na forumu...koja vam korist kad me ne znate!!!
Ja opet, koliko sam slab....u svoje ime.
A i neznalica, naravno.
forget-me-not is offline  
Old 07.10.2009., 00:56   #304
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Ma dobro, ali što ostali (forumaši) imaju sa tim?

EDIT
Who's Ema?
I dže radi???
hoćeš njen broj...

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Ja opet, koliko sam slab....u svoje ime.
A i neznalica, naravno.
nije moja stvar...ali mogao sam biti s kojom sam htio...ali pored svega toga sam izabrao Allaha i Njegovog poslanika s.a.v.s
to su samo niske strasti...koje se brže ugase nego upale...a ti ne kontaš biiit meraka...tebi su strasti merak...a ja znam milijardu puta bolji merak od tog tvoga...upoznati svog Stvoritelja...
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Old 07.10.2009., 01:09   #305
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post
hoćeš njen broj...
Ma neću
Nije fol da nazovem i kažem Emice, eto spominjo' te (po dobru ) moj jaran na forumu, a ja bi da spasim čast njegovu...
Znaš ti šta je to čast (muškarca) i po čemu se razlikuje od žemske časti?
Quote:
nije moja stvar...ali mogao sam biti s kojom sam htio...ali pored svega toga sam izabrao Allaha i Njegovog poslanika s.a.v.s
to su samo niske strasti...koje se brže ugase nego upale...a ti ne kontaš biiit meraka...tebi su strasti merak...a ja znam milijardu puta bolji merak od tog tvoga...upoznati svog Stvoritelja...
Meni strasti jesu merak, to si u pravu. A kome nisu, pa u čemu se očituje suzdržavanje kod takvog?
forget-me-not is offline  
Old 07.10.2009., 01:13   #306
Shady klučaj!!!!
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Old 07.10.2009., 01:18   #307
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post
Shady klučaj!!!!
Birko, jedan tretman (i to onaj produženi) molim!
Nego, halali brate tamija. Žao mi bilo da Emica pati, tvojim sevepom.
forget-me-not is offline  
Old 07.10.2009., 01:26   #308
Stvarno ne vidim potrebu iznosenja osobne intime na JAVNOM FORUMU.
kakve mi imamo veze s Emom i tvojim neumakanjem i brkinim predbracnim seksualnim zivotom?
To nek ostane izmedju vas i Boga a ako bas neces onda imas Jerry Springera,tamo ima daleko vise publike.
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Old 07.10.2009., 01:27   #309
Quote:
Rufaija kaže:
Islam je pun "mističnih" stvari, poput cijepanja mjeseca, rastvaranja mora, napajanja begajeta iz prsta, i sl.
I ja sam napisao "previše" sa navodnim znacima, govoreći o tarikatima tesavufa. Pogledaj da Tamija govori kako je nešto iz tesavufa širk jer mu je "nejasno", a druge stvari prihvata jer mu je "jasno". Naravno da si u pravu kad kažeš "mistične" stvari u Islamu, sa navodnim znacima. Može li se ovdje porediti sa "jasnim" i "nejasnim" ajetima? Nisam htio reći da je sufizam "mističan" ili "previše mističan" kao što ne bih rek'o da je Kur'an "nejasan" ili "prepun jenasnih ajeta" ili bilo šta slično. Primjeti zbunjenost u Tamiji. Primjeti da koristi terminologiju prikladnu vehabijama. Da se ne izjašnjava povremeno "idem da postanem derviš" pomislio bih da je vehabija, po onim:
Quote:
Tamija kaže:
forget me not i ideš mi na živce...upala imana...kako te nije Allaha strah...ja samo dokazujem
Quote:
.samo me Allah spasio da ne uradim zinaluk
Brat ovaj i brat onaj, kao i
Quote:
selam brate, nije se utopio u Njemu...nego u Njegovoj Volji i zapovjedima...i ne...ne može biti tačno ono u stihovima što piše!!! mi Allaha ne možemo na ovom svijetu vidjeti!!! to je konačno!!! dokaz ove tvrdnje je...kad je Musa a.s pitao Allaha da ga vidi...On je rekao: "ne možeš Me vidjeti"
Ali šta mi je drago je to što neki (definitivno bivši) - kao i sam što kaže - vehabija počinje sa ukidanjem svog "superiornog" razmišljanja, počinje prihvatati da postoje deredže imana i da nije svak sposoban baviti se idžtihadom i shvata da znanje koje Allah određuje da da svojim odabranim robovima zapravo postoji i da to znanje nije nevidljivo i neprimjetno. Ako bi Tamija našao nekog šejha koji bi nudio manje "onakvih" stihova, taj bi mu odgovarao. Na to "previše" mistično sam mislio, za tamiju, a ne za "misticizam". Ali sam možda pogriješio.
__________________
My name's spelled, "Raymond Luxury Yacht," but it's pronounced, "Throat Warbler Mangrove"
dino.mustafic is offline  
Old 07.10.2009., 03:32   #310
Ljubavni jadi mladog Vertera.

Shady is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.