Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 11:57   #1
Arrow Jeste zatražili zamjenu svoje dipl.-diplome s mag.-diplomom?

Ovo je bila velika priča a sad svi muče kao zaliveni.

Jeli se bar netko raspitivao na matičnom fakultetu o ovome?
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 13:53   #2
Pa još nije donesen provedbeni akt gdje će biti popisani novi nazivi (skoro bi trebao).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 14:38   #3
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa još nije donesen provedbeni akt gdje će biti popisani novi nazivi (skoro bi trebao).
Siguran si?
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:57   #4
a kaj je sa onim diplomama koje su uokvirene i vise po odvjetničkim uredima, po doktorskim ordinacijama, arhitektonskim uredima, strojarskim institutima.. kaj to KAO TAPETE ODLJEPIVATI?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:46   #5
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
a kaj je sa onim diplomama koje su uokvirene i vise po odvjetničkim uredima, po doktorskim ordinacijama, arhitektonskim uredima, strojarskim institutima.. kaj to KAO TAPETE ODLJEPIVATI?

Te stare diplome ipak više vrijede od ovih "SVI MAGISTRI HRVATSKE".
Tko bi to skidao? eventualno dodati i ovu.
AustinP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:46   #6
jesam ja, pa šta? ionako mi u radnoj knjižici stoji dipl.ing jer to još nisu počeli upisivati.
ne znam zašto je to bitno, zna se što je tko završio...
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:50   #7
Mislim da će po nove diplome pohitati oni koji misle da je mag. struke nešto puno više od dipl. ing. npr., pa eto brze i jednostavne prilike da badava dobiješ magisterij..
kladim se da ce si mnogi pisati mr.sc. umjesto mag. struke.


btw, malo offtopic, ali nije mi jasno zasto u vremenskoj prognozi u dnevniku htv-a, prognosticarima pisu dipl. ing. Ime Prezime. i da nitko na to nije reagirao iz njihove jezicne/lektorske/pravopisne sluzbe, obzirom da se radi o vrlo gledanom, a bome i drzavnom mediju.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:33   #8
Quote:
Hannah kaže: Pogledaj post
Mislim da će po nove diplome pohitati oni koji misle da je mag. struke nešto puno više od dipl. ing. npr., pa eto brze i jednostavne prilike da badava dobiješ magisterij..
kladim se da ce si mnogi pisati mr.sc. umjesto mag. struke.


btw, malo offtopic, ali nije mi jasno zasto u vremenskoj prognozi u dnevniku htv-a, prognosticarima pisu dipl. ing. Ime Prezime. i da nitko na to nije reagirao iz njihove jezicne/lektorske/pravopisne sluzbe, obzirom da se radi o vrlo gledanom, a bome i drzavnom mediju.

pa zato i ne razumijem zašto je to bitno...zna se šta je tko završio da ne znam što piše.
ja sam to napravila isključivo iz jednog razloga: faks sam završila van hrvatske i kad sam nostrificirala diplomu došlo da sam mag...bezze
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:46   #9
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
pa zato i ne razumijem zašto je to bitno...zna se šta je tko završio da ne znam što piše.
ja sam to napravila isključivo iz jednog razloga: faks sam završila van hrvatske i kad sam nostrificirala diplomu došlo da sam mag...bezze
Tako znači. Mislim da se i ne može kod nas još dobit mag. ing. diploma.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:21   #10
Živo mi se hebe kaj piše u radnoj knjižici kad unatoč tim kvazi titulama ne mogu dobiti posao! Dipl. , mag.... tak me boli guzica!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:23   #11
na studiju za mag.pravnika doista budući magistri struke, sadašnji bolonjci, imaju jednu cijelu godinu više sa potpuno novim predmetima. tako da zapravo nije fer da oni moraju završiti 5 godina, a stari imaju samo 4, a stručna sprema je potpuno ista
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:32   #12
Ma nemoj, ima puno fakulteta koji traju 9 semestara (FER, PBF, FKI...)+ još 1 za izradu diplomskog (jer teško prije možeš uopće počet s tim). A ovo za pravni ne znam, što imaju u 5. godini, možda je nešto razvodnjeno samo.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:46   #13
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Siguran si?
Jesam. Nedavno sam ubrao i neku kunicu na račun članka o novim titulama. Mislite vi da ja samo ovdje za djaba pišem.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:10   #14
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
na studiju za mag.pravnika doista budući magistri struke, sadašnji bolonjci, imaju jednu cijelu godinu više sa potpuno novim predmetima. tako da zapravo nije fer da oni moraju završiti 5 godina, a stari imaju samo 4, a stručna sprema je potpuno ista
Gledaj težinu: stari su svoje 4 g. studirali 7-8 a bolonjci će svojih 5 studirati max.6 g.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:39   #15
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Ma nemoj, ima puno fakulteta koji traju 9 semestara (FER, PBF, FKI...)+ još 1 za izradu diplomskog (jer teško prije možeš uopće počet s tim). A ovo za pravni ne znam, što imaju u 5. godini, možda je nešto razvodnjeno samo.
ma nije ništa razdvojeno, 4 godine su ostale 4 godine a dodana je nova 5 godina sa potpuno novim predmetima!
i ma nemoj tebi, pravo sada ne traje ni 8 ni 9 semestara nego 10!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:41   #16
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Gledaj težinu: stari su svoje 4 g. studirali 7-8 a bolonjci će svojih 5 studirati max.6 g.
na koju foru si to izračunao? ma na pravu nije ništa drukčije samo je više predmeta, na predavanjima se i dalje ne prate dolasci, a samo sa nekim predmetima je lakše zbog kolokvija
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:50   #17
Svaka čast bolonjcima i sve, ali jos ce proci dugo godina kada ce nova diploma vrjedjeti vise nego stara. Prvo ce stara garda u penziju pa onda može po novome.

A i fora su ovi neki nadobudni koji misle kada oni dodju sa novim diplomama da ce prestici ove sa "starim" diplomama. Da ce godine staža samo tako iščeznuti jer je netko studirao po novome. Ispada da se prije studiji nisu mijenjali. Nije studirao isto netko prije 20 godina i kao prije 5 godina.
AustinP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:09   #18
ne kužim zašto pričaš kao da bolonjci misle da nove diplome vrijede više od starih? ja to nisam primijetila
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:16   #19
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ne kužim zašto pričaš kao da bolonjci misle da nove diplome vrijede više od starih? ja to nisam primijetila
A bilo je jednom na TV. Možda su to bas neke čudake uhvatili.

pa su bile izjave za smijati. Da samo zato je oni studiraju po novome odma vrijede vise

Najbolja je bila jedna koje je grunula da HR živi od turizma pa je ona upisala samo zato "turizam".
AustinP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 11:47   #20
Ja sam diplomirala u 12.mjesecu 2007. i kad sam otišla na upisivanje zvanja u radnu knjižicu rekli su mi da dođem krajem sječnja ili početkom veljače, jer mi sad ništa ne mogu upisati dok ta promjena zvanja ne bude izašla u Narodnim novinama i dok ju ne dobiju sva sveučilišta,veleučilišta i sl., a i diplome su od 2008. također nove.
ena-ina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.