Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2016., 14:34   #1901
Postoji poveznica između autohipnoze i meditacija ako je meditacija naprimjer afirmativna . Tj da ponavljamo u sebi ili barem pokušavamo nešto promjeniti tokom meditacije tada ona postaje ajmo reći autohipnoza .
Obične meditacije koje samo rade na primjećivanju senzacija a da pri tome ništa ne mjenjamo niti imamo potrebe nemože se svrstati u kategoriju autohipnoze . Međutim ako već osjetimo neku bol pa si zabrijem da svakim dahom mi opuštamo bolno područje već spada jednim dijelom pod authipnopzu . Ž
ivjeli
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 18:32   #1902
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Bolje je ne meditirati bez stručnog vodstva, meditacija nije samo smirivanje uma nego ima duhovnu podlogu i mogu se doživiti razna ugodna i neugodna iskustva sve ovisi koliko je neko pozitivan ili negativan. Od kako se zna za meditaciju njen glavni cilj je prosvjetljenje (samorealizacija), a na tom putu se mogu javiti razne duhovne prepreke uključujući one najopasnije i najnegativnije. Jednom kada čovjek otvori sebe i dođe do tog stepena da duhovna bića koja ga okružuju mogu uspostaviti komunikaciju sa njim čak i ona dobronamjerna duhovna bića kad uspostavljaju komunikaciju poljuljaju naš svakodnevni život i uvjerenja. Da ne govorim o onim negativnim duhovnim bićima ona najčešće pri kontaktu sa čovjekom ostavljaju traumu kao posljedicu jer je njihov pristup i energija veoma užasna. Čak i kad se prestane meditirati oni nas neće pustiti na miru nego će na svaki mogući način htjeti stupiti u kontakt sa nama. Nije samo realnost ono što možemo spoznati čulima postoji ono što je vješto skriveno od nas, a realno je kao i ovo što možemo spoznati čulima fizičkim. Osim toga prilikom meditacije mogu brzo isplivati neke traume za koje nismo ni znali koje nas mogu toliko opteretiti da postanemo nesposobni normalno živjeti. Iz mog iskustva jednom kad se aktivira Kundalini da li slučajno ili namjerno putem meditacije onda čovjek postaje otvoren za duhovno 100% može iskusiti svašta ugodno i neugodno. Tad nam se otvaraju vrata svjetova za koje nismo ni znali niti smo mogli pomisliti da postoje. Preporučio bi svakome da pročita negativna iskustva meditacije koja se mogu pojaviti od Simone Rich na njenoj stranici na engleskom je pisano.
Bedastoća na kvadrat. Kao prvo, "negativna duhovna bića" ne napadaju one koji u njih ne vjeruju. Pitam se zašto. A ako već vjeruješ u razne caspere odabereš meditaciju koja ima neki "zaštitni" element. Takvih ima ko pljeve, u gotovo svim tradicijama.

Svatko ima neke traume. Meditacija bi ih trebala postepeno izliječiti, no ako se stanje pogoršava pametan će čovjek posegnuti za drugim tehnikama. A i njih ima ko pljeve

"Slučajno aktiviranje Kundalini" je teža glupost. Efekte o kojima pričaš zapadnjački liječnici svrstavaju u psihoze, a ajurvedski u poremećaje prane. Slušanje CD-a ne može "aktivirati Kundalini".

"Stručno vodstvo" često je šifra za uvaljivanje raznih religioznih sugestija, kao npr., u TM-u. Preporučujem izbjegavati. Nije komplicirano sjesti i disati ili mantrati, ili gledati u plamen svijeće. Za to nije potreban nikakav učitelj, karizmatik, bioenergetičar, šaman, pop ili guru.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 23:23   #1903
Ljudi imam jedno pitanje što se tiče meditacije. Jel se može postići to da se tijekom meditacije odnosno dubokog meditativnog stanja astralno tijelo više ne vrati u fizičko? Da jednostavno umreš?? Negdje sam čitao da se to stanje može postići samo što strah i nepoznato najčešće čovjeka vrate natrag u ovu zemaljsku realnost. Tnx!
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 00:34   #1904
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Ljudi imam jedno pitanje što se tiče meditacije. Jel se može postići to da se tijekom meditacije odnosno dubokog meditativnog stanja astralno tijelo više ne vrati u fizičko? Da jednostavno umreš?? Negdje sam čitao da se to stanje može postići samo što strah i nepoznato najčešće čovjeka vrate natrag u ovu zemaljsku realnost. Tnx!
Ne veruj u ono što čuješ i što nije u tvom iskustvu, ono što je u tvom iskustvu i ne moraš verovati već znaš. Ponajpre, ti ne znaš da li postoji "astralno telo" ili ne, a i da veruješ u to ne znaš ni šta bi to moglo biti. Drugo, ne znaš šta je to duboka meditacija, jer to nije jednako sa dubokom relaksacijom - te ne brini, ako imaš neku meditativnu tehniku koja te dobro relaksira - samo napred!
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 01:04   #1905
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ne veruj u ono što čuješ i što nije u tvom iskustvu, ono što je u tvom iskustvu i ne moraš verovati već znaš. Ponajpre, ti ne znaš da li postoji "astralno telo" ili ne, a i da veruješ u to ne znaš ni šta bi to moglo biti. Drugo, ne znaš šta je to duboka meditacija, jer to nije jednako sa dubokom relaksacijom - te ne brini, ako imaš neku meditativnu tehniku koja te dobro relaksira - samo napred!
Hvala yakuzza na javljanju! Pokušavao sam meditirat više puta. Svaki puta sam si produživao vrijeme ali se nije ništa neobično dešavalo. Najvjerojatnije nisam bio dovoljno skoncentriran i opušten. Gledao sam dokumentarac o meditaciji ali ne, ne pali
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 01:37   #1906
Počinjem meditirati, imam veliki problem sa smirenoscu. Ne mogu biti mirna ni deset minuta.
Kako da to uspijem za početak ?
Usput ako nemam mirno mjesto za meditaciju. Da li bi bilo dobro meditirati sa cepicima protiv buke ?

Hvala na odgovoru.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 09:25   #1907
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Ljudi imam jedno pitanje što se tiče meditacije. Jel se može postići to da se tijekom meditacije odnosno dubokog meditativnog stanja astralno tijelo više ne vrati u fizičko? Da jednostavno umreš?? Negdje sam čitao da se to stanje može postići samo što strah i nepoznato najčešće čovjeka vrate natrag u ovu zemaljsku realnost. Tnx!
Ljudi svasta laprdaju. Znam za konkretne primjere gdje je meditacija pokrenula neke nezeljene psihicke procese, ali nije mi poznato da postoji ijedan slucaj medju tolikim gomilama prakticara kroz tisucljeca gdje je dovelo do smrti. Ljudi svasta mistificiraju, fantaziraju i teoretiziraju. A postoji li uopce astralno tijelo ili je i to samo jos jedna preufurana mentalna projekcija je takodjer upitno.

Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Hvala yakuzza na javljanju! Pokušavao sam meditirat više puta. Svaki puta sam si produživao vrijeme ali se nije ništa neobično dešavalo. Najvjerojatnije nisam bio dovoljno skoncentriran i opušten. Gledao sam dokumentarac o meditaciji ali ne, ne pali
Meditacija nije lunapark, njen cilj nije da se desavaju neobcne stvari, a ljudi meditiraju desetljecima pa se jos smatraju pocetnicima. Naravno postoje i individualne razlike kao i u svemu. Vjerjatno je dosta vezano uz neki psiholoski profil pa osoba vise na strani manije/psihoze/isl ima vise sklonosti dozivjeti dramaticne dogadjaje od one koja nije.
Ali ovisno o tipu prakse to je od relativne vaznosti, cesto prije povremena/eventualna nuspojava nego svrha.

Zadnje uređivanje Beljki : 14.07.2016. at 11:37.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 15:54   #1908
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Hvala yakuzza na javljanju! Pokušavao sam meditirat više puta. Svaki puta sam si produživao vrijeme ali se nije ništa neobično dešavalo. Najvjerojatnije nisam bio dovoljno skoncentriran i opušten. Gledao sam dokumentarac o meditaciji ali ne, ne pali
Jesi li probao s čajem od bunike?
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 16:36   #1909
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Počinjem meditirati, imam veliki problem sa smirenoscu. Ne mogu biti mirna ni deset minuta.
Kako da to uspijem za početak ?
Kad god se uvatis da si odlutala, vrati se nazad na ono na sta si fokusirana. Jednostavno, triba puno vrimena da se um smiri, a u meditaciji je sklon svasta izmisljat da te izbaci Ne bori se s tim, nego se jednostavno vrati kad god se osvjestis.

Takodjer, mozes prouciti/prakticirati yame i niyame, radit pranayamu i asane prije, naci neku skolu di se meditira u grupama, itd.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 21:41   #1910
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Kad god se uvatis da si odlutala, vrati se nazad na ono na sta si fokusirana. Jednostavno, triba puno vrimena da se um smiri, a u meditaciji je sklon svasta izmisljat da te izbaci Ne bori se s tim, nego se jednostavno vrati kad god se osvjestis.

Takodjer, mozes prouciti/prakticirati yame i niyame, radit pranayamu i asane prije, naci neku skolu di se meditira u grupama, itd.
Hm ,na ništa se ne fokusiram, onak, mislila sam da to ne trebam.
Imati neki fokus, mislila sam da moram biti bez misli, prazne glave.
Ali kada se uhvatili u mislima, vratim se nazad na praćenje disanja.
Bez nastojanja utjecaja na sam ritam. Već ga samo pratim.

Nisam u mogućnosti ići na tečajeve za meditaciju i sl.sve samo mogu sama doma.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 00:47   #1911
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Nisam u mogućnosti ići na tečajeve za meditaciju i sl.sve samo mogu sama doma.
Pogledaj si AYP- Advanced Yoga practices , ako ti vise odgovara hrvatski skrolaj skroz do dole i u lijevom uglu imas drop-down menu gdje izaberes hrvatski i stranica se prevede.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 04:02   #1912
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Ljudi imam jedno pitanje što se tiče meditacije. Jel se može postići to da se tijekom meditacije odnosno dubokog meditativnog stanja astralno tijelo više ne vrati u fizičko? Da jednostavno umreš?? Negdje sam čitao da se to stanje može postići samo što strah i nepoznato najčešće čovjeka vrate natrag u ovu zemaljsku realnost. Tnx!
Pokušat ću odgovoriti slobodnim stilom.

Daklem, tako i tako moramo kad tad vanka iz tijela, pa bi napuštanje istog u meditaciji bio možda i blagoslov.

Zapravo, meditacija je vježbanje umiranja, jogi bi ipak trebao umrijeti slobodan, odnosno u meditaciji, zapravo to onda više nije smrt, nego prolaz u više dimenzije.

Navodno se te stvari događaju u samadhiju koji je krajnje stanje meditacije, odnosno u nirbiđa meditaciji ili nirguna meditaciji, kad više nema sjemenki želja.

Dodouše, meni baš i nije jasno zašto jogiji samo tako napuštaju tijeloa, kad uđu u nirguna (barem tako kažu9 pa tad život postaje lagan (ljudski gledano)
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 12:49   #1913
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Hm ,na ništa se ne fokusiram, onak, mislila sam da to ne trebam.
Imati neki fokus, mislila sam da moram biti bez misli, prazne glave.
Ali kada se uhvatili u mislima, vratim se nazad na praćenje disanja.
Bez nastojanja utjecaja na sam ritam. Već ga samo pratim.

Nisam u mogućnosti ići na tečajeve za meditaciju i sl.sve samo mogu sama doma.
IMO, lakse je sa fokusom, a jos lakse sa mantrom. Mozda mozes probati sa mantrom So-Ham (Ja-To u prijevodu).

Nekom pase, nekom ne. Ja sam pocea sa mantrom, ali nakon nekog vrimena mi je postala suvisna. Sad meditiram na trece oko, jednostavno se fokusiras na trece oko (podrucje izmedju obrva) i sve ostalo ignoriras. Ako te misli odvuku, vratis se.

I tako svaki dan. Nakon nekog vrimena mozes fokus drzati sve duze i duze, a kazu da nakon toga ide faza u kojoj nema ni fokusa (jos nisan dosa do toga )
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 17:06   #1914
Gledala sam ovaj dokumentarac i navedeno je da nam ne treba učitelj, ili guru.

https://m.youtube.com/?hl=hr&gl=HR#/watch?v=xgRPMajdu34

Jako poučno.

Sami sebi možemo biti najbolji učitelji što se tiče meditacije, mislim da je to i istina.

Ali ne znam da li je oke koristiti cepice za uši protiv buke, ja ih stavim svejedno.
Jer moji doma vole galamiti
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 11:28   #1915
Ne znan sta se tice cepica, mozes probati, a sta se tice gurua i tehnika, ja uvik biram nekog ko je prosa putem, ovako kad sam ides stvari radit mozes "zastraniti" Um svasta stvara kako bi dosa u stanje komfora.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 12:26   #1916
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Ljudi imam jedno pitanje što se tiče meditacije. Jel se može postići to da se tijekom meditacije odnosno dubokog meditativnog stanja astralno tijelo više ne vrati u fizičko? Da jednostavno umreš?? Negdje sam čitao da se to stanje može postići samo što strah i nepoznato najčešće čovjeka vrate natrag u ovu zemaljsku realnost. Tnx!
Izgleda kako je to pitanje ustvari i odgovor na sva pitanja (oko duhovnosti kao takve, meditacije, yoge isl.), naravno ako bi to iskusio.
Dakle tzv. astralni svijet je nešto što možemo iskusiti umom (postoji sjećanje i iskustvo), sve 'iza i dalje' je nešto o čemu se neda govoriti (prazno), po tome ispada kako meditant tih razina nije svjestan jel uopće bio tamo. (eventualno je smiren nakon seanse) Što odmah otvara novo pitanje.. koliko uopće možemo znati, te dali je smrt znanje i sloboda, dok živi (zapravo svi osim mesija, učitelji-svećenici su dakle neznalice samo više razine naravno) samo sluti što je tek nešto dalje (rekli smo postoji iskustvo ali maglovito) od razine vjere. (a inače postoje i vjerska iskustva što je tema za sebe ali dotiče i ovu)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 13:13   #1917
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ne znan sta se tice cepica, mozes probati, a sta se tice gurua i tehnika, ja uvik biram nekog ko je prosa putem, ovako kad sam ides stvari radit mozes "zastraniti" Um svasta stvara kako bi dosa u stanje komfora.
Nije mi jasno, kak netko drugi može upravljati mojim umom tijekom meditacije ?
S obzirom da je um utisan.
Ako ideš na seanse meditacije, molim te objasni mi !

Još sam nešto htjela napisati, ali izgubih misao.

Ako se sjetim napišem
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 13:38   #1918
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno, kak netko drugi može upravljati mojim umom tijekom meditacije ?
Nisan mislija tokom meditacije (makar sama energija ucitelja ima utjecaj na tebe), nego ti moze pomoci oko same tehnike, iskustava, itd.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 13:44   #1919
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Nisan mislija tokom meditacije (makar sama energija ucitelja ima utjecaj na tebe), nego ti moze pomoci oko same tehnike, iskustava, itd.


To svakako, .
Ja tek otkrivam taj svijet, ako imam koje glupo pitanje sorry.

Meni jedino preostaje meditirati sama doma, uz čitanje o meditaciji i iskustvima.

aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 14:37   #1920
To je super, nemoj me krivo shvatit

Samo budi strpljiva
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.