Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 09:34   #61
zaboravili ste...

...da sam napisao da sam na kosini, svih 5.000 kvadrata je na brdu, poprilično je strmo, tako da neke kosilice na kotačima ne dolaze u obzir, mislim da bi se i Defender napatio na tom terenu... imao sam Stihl FS 44, gotovo 10 godina je radila ok, i bila je stvarno dobra za taj teren al sad je totalno vrisnula, kako su mi rekli u zastupništvu Stihla, to je amaterska kosilica, koju bi u principu nakon svakog potrošenog tanka trebalo pustiti da se ohladi pa tek onda kositi ponovo, a za to nemam vremena baš (za kompletan teren mi treba cca 2 dana, dakle cijeli vikend... zato sam se odlučio na profi kosilicu, veoma je izvjesno da ću kupiti ovu http://195.29.151.50/sonda/projects/...p?FlashID=6127, cijena joj je oko 4.000 kuna, i mislim da je to pravi izbor, tip u dućanu mi je rekao da s njom mogu vijeli dan radit bez ikakvih pauza
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 13:04   #62
Quote:
Bear kaže: Pogledaj post
...da sam napisao da sam na kosini, svih 5.000 kvadrata je na brdu, poprilično je strmo, tako da neke kosilice na kotačima ne dolaze u obzir, mislim da bi se i Defender napatio na tom terenu... imao sam Stihl FS 44, gotovo 10 godina je radila ok, i bila je stvarno dobra za taj teren al sad je totalno vrisnula, kako su mi rekli u zastupništvu Stihla, to je amaterska kosilica, koju bi u principu nakon svakog potrošenog tanka trebalo pustiti da se ohladi pa tek onda kositi ponovo, a za to nemam vremena baš (za kompletan teren mi treba cca 2 dana, dakle cijeli vikend... zato sam se odlučio na profi kosilicu, veoma je izvjesno da ću kupiti ovu http://195.29.151.50/sonda/projects/...p?FlashID=6127, cijena joj je oko 4.000 kuna, i mislim da je to pravi izbor, tip u dućanu mi je rekao da s njom mogu vijeli dan radit bez ikakvih pauza

pardon, nisam bas najbolje citao.
to bi trebalo biti ok.
ja ti preporucam da kupis onu s bicikl ruckama. meni je osobno s njom lakse raditi. a cijena ti je mislim ilsa, ili razlika od par desetaka, eventualno 100kn.
pogledaj jos i husqvarna. to su isto vrhunski uredaji
magare2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:34   #63
Koje ulje za kosilicu?

4-taktna mala Briggs kosilica, koje ulje staviti u nju, gdje nabavit? Koliko ide unutra, pola litre?
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:45   #64
Za tu kosilicu možeš kupiti originalno ulje Brigss-Straton, SAE-30, za zrakom hlađene motore. Imaju pakovanje od 0,6 l, čini mi se da je to dovoljno za jednu izmenu.

Možeš staviti i Ina Delta 15W-40, a ja sam u svoju Tecumseh stavio ful sintetički Silkolene, koji mi je ostao nakon izmjene ulja u motociklu.

Prvi dojmovi su da se mašina vrti malo brže i lakše, i teže se zaštopa nož i stane motor.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:51   #65
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Za tu kosilicu možeš kupiti originalno ulje Brigss-Straton, SAE-30, za zrakom hlađene motore. Imaju pakovanje od 0,6 l, čini mi se da je to dovoljno za jednu izmenu.

Možeš staviti i Ina Delta 15W-40, a ja sam u svoju Tecumseh stavio ful sintetički Silkolene, koji mi je ostao nakon izmjene ulja u motociklu.

Prvi dojmovi su da se mašina vrti malo brže i lakše, i teže se zaštopa nož i stane motor.
Znaš gdje u Zagrebu naći Brigss ulje?

Ako uzimam nešto drugo, npr. full sintetsko, svejedno da li uzmem 0W-30 ili 0W-40?
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:17   #66
Ne znam ti za B&S ulje, nisam iz Zg! Pazi sa sintetskim uljem, jer ako ga jednom staviš, nije baš preporučljivo kasnije opet stavljati mineralno!

Ja sam stavio 10W-50, ali ti košta preko 100 kn litra! Vidio sam da ova jako rijetka ulja (0W-30) Amerikanci po zimi stavljaju u svoje freze za čišćenje snjega. Za ljeto i vručine gornja vrijednost treba biti barem 40 ili 45.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 23:16   #67
Imam frenda koji trguje sa B&S motorima.
Baš sam ga pitao za ulja koja koriste, jer mi je to prilična cifra za toliko ulja.
Veli on da je to obično S-30 ulje, bitno je da je te gradacije.
Nema tu neke velike filozofije sa uljem.Nedajte se varati
veseli svat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:07   #68
Kosilica za travu i freza

Pozdrav

Vidio sam u Pevecu motornu kosilicu za travu po cijeni od 799 kn a bila je nekih 1500 kn.Ima 3,5 KS. Da li je isplativa i da li netko ima nešto slično.
Koliko je optimalna snaga za frezu da se sa njom može normalno raditi i koja dubina frezanja je ok?
Ghostdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 09:39   #69
Quote:
Ghostdog kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Vidio sam u Pevecu motornu kosilicu za travu po cijeni od 799 kn a bila je nekih 1500 kn.Ima 3,5 KS. Da li je isplativa i da li netko ima nešto slično.
Koliko je optimalna snaga za frezu da se sa njom može normalno raditi i koja dubina frezanja je ok?
više o tome se lamentiralo na "Sam svoj majstor". Uglavnom ja sam imao najjeftiniju frezu iz Bauhausa za 1300kn. Motora je bio dorasao zadatku (4KS) frezanja vrta od 80m2 (!!) no nije prijenos. Potrgao sam ga. Mislim da se treba sjetiti one "kolko para - tolko muzike". Nisam sklon kupovanju najjeftinijih stvari. No mislio sam da će mala freza ipak izači na kraj s 80 m2 vrta, no nije.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 11:40   #70
Kosilica bez motora?

Jel netko zna gdje ima se može kupiti ona jednostavna kosilica za travu bez motora.
Ne znam točno kak se taj tip kosilice zove, ali to je ona kaj ima samo kotače i između njih zavijene trakaste noževe (nalik šupljem cilindru) koji rotiraju dok se kosilica gura. Opis je sad malo čudan, ali ne mogu čak niti pronaći sliku na netu.
Uzel bi si tu tak da mogu, tu i tamo, nabrzaka podšišati travu, a da ne moram paliti i bučiti s velikom benzinsom.

Hvala i pozdrav!
JimmyBGood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:09   #71
bauhaus baumax pevec - svi ih imaju - 700 - 1000 kn
finta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:25   #72
A koliko su efikasne? Tj. koliko je tesko s njima raditi?
Moj straznji vrt je na kosini, i ovu kosilicu s motorom mi je extra tesko gurati uzbrdo...(bolje reci to muska polovica radi, al zao mi ga gledati kako se muci)
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:33   #73
Ne znam kak radi ova bez motora, ali za kosine su dobre samohodne kosilice.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 09:42   #74
Istu kupi samo ako imaš par kvadrata travnjaka. Ovisno o tome da li je veća površina uzmi trimer, kosilicu na struju, motornu kosilicu, ...
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 13:07   #75
Imam dost veliku vodoravnu površinu i benzinsku kosilicu. Mislil sam probat s ovom češće protrčat na brzinu tak da ju održavam kratkom rađe nego da čekam da naraste pa ju kosit s benzinskom, a onda moram i grabljati jer ne volim kad ostanu štrafte od pokošene trave.
Ima `ko kakva iskustva s ovom vrstom?
JimmyBGood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 18:19   #76
Zašto bi se moralo grabljati? Pa ima i kosilica s košarom za sakupljanje trave.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 20:26   #77
Pa kao što kaže ili košara ili ako baš redovito kosiš onda ti i ne ostane puno za grabljati. Nemam iskustva sa ovim bezmotornim, ali sam čuo da ne kose dobro. Mogao bi se dobro natrčati prije no što pokosiš
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:08   #78
Kosilica

pozdrav! danas sam gledala onu emisiju poljoprivrednu i u jednoj temi se spominjala neka kosilica koja nema motorni pogon,znači ne treba benzin ni ništa, ne onečišćuje okoliš ,a i malo se više fizički izmučiš pa mi se baš dopala.
zna možda netko gdje bi se to moglo nabaviti?
Manta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 17:41   #79
znam o cemu pricas...koliko brzo guras je toliko brzo sijece...a vjerovatno je ima u pevecu ili mio-agro stroju i sl.. to su mjesta u slavonskom brodu e sad ovisi ako si iz zg i sl izbor trgovina je veci
brazilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 17:34   #80
To je kosilica za košnju do 10 kvadrata. Da ti imaš 3 dvorišta, voćnjak i vrt da te vidim bi li ti bilo do zaštite okolišta i rekreacije.
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.