Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2008., 16:25   #21
čula sam da se moped (do 50 kubika) može voziti ako imaš položene samo testove, to mi se čini malo vjerojatno, jer ja nemam nikakav pokazatelj da sam položila testove osim knjižice koja stoji u autoškoli dok sve ne položim

trenutno polažem vozački za B kategoriju, položila sam testove, ostalo mi je par sati vožnje i to je to. . .
ja vozim skuter, znam gdje nema policije, a u slučaju da naletim na nju mala je vjerojatnost da će me zaustaviti jer vozim vrlo oprezno i u skladu s propisima. . .

svejedno, poznajem ljude koji voze bez vozačke (i auto i motor) i znam da ne znaju vozit. . . njih zanima samo gas i zato sam prva da se ljudi koji voze bez vozačke (iako sam i ja jedna od njih..) dobro kazne!
becca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 16:58   #22
Quote:
becca kaže: Pogledaj post
čula sam da se moped (do 50 kubika) može voziti ako imaš položene samo testove
ljudi svasta pricaju

igor.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 17:00   #23
Quote:
becca kaže: Pogledaj post
ja vozim skuter, znam gdje nema policije, a u slučaju da naletim na nju mala je vjerojatnost da će me zaustaviti jer vozim vrlo oprezno i u skladu s propisima. . .

svejedno, poznajem ljude koji voze bez vozačke (i auto i motor) i znam da ne znaju vozit. . . njih zanima samo gas i zato sam prva da se ljudi koji voze bez vozačke (iako sam i ja jedna od njih..) dobro kazne!
Kazni se!

_code_x_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 17:06   #24
Quote:
igor.sb kaže: Pogledaj post
ljudi svasta pricaju

Nekada je bilo tako, i ne znam kada se promijenilo.
Mopedi do 50 ccm su se trajno registrirali, a upravljanje njima bilo je dozvoljeno uz potvrdu o poznavanju prometnih propisa. Kada je uvedeno da se mora imati B ili A kategorija, nemam poj'ma ali svakako je bilo nedavno.
Po meni ima smisla da se ne dozvoli upravljanje motornim vozilom bez ikakve kategorije, zato što je danas cesta puno opasnije nego prije 20 godina, automobili su brži, ima ih mnogo više, gušći je promet a ceste su veće i omogućavaju veće brzine.

Jedino bi trebalo omogućiti da se sa B kategorijom voze motori do 125 ccm ili bar skuteri bez brzina do 125 ccm, jer zaista nema nikakve razlike voziti 50 i 125. Zapravo, čak je opasnije voziti 50 ccm.
dietrich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 17:37   #25
da te bar poslušaju

ja bih htio curi kupiti neki skuter, a problem je u tome kaj joj je 50 ccm 4T preslabo jer ima do posla jednu dionicu od cca 2 km koju mora proći po Slavnoskoj aveniji, nema drugog puta (pa ni pješke)...
2T mi je blesavo, jer troše i smrde, nije mi to za jednu finu curu koja radi u računovodstvu...
a za nekaj više mora ić polagat, samo je problem kaj mislim da ne bi tak skoro položila jer nema ama baš nikakvog iskustva u prometu na 2 kotača... (a di još da mora šaltati brzine)
za nju bi bio idealan 125 ccm 4T, al kad ga ne smije voziti....

možda kad uđemo (ako uđemo) u EU, onda bi se valjda moglo voziti na B kategoriju i do 125 ccm
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 21:39   #26
Quote:
wrestlerzg kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, evo ja planiram kupiti skuter 50 ccm, imam 16 god, i sada me zanima koa se vozim sa kacigom i sa registriranim motorom, znaci sa svime osim sa vozackom,koliko bi me kostala kazna? Kaj ako je ne bi mogao platiti? Sto se u najgorem slucaju moze dogoditi? Glupo mi je polagatia1 kategoriju, jer dođe 3500 kn, kao pola motora.
glej prijatelju,neznam koliko godina imaš ali žalosno je razmišljanje koje si ovdije izrazio.
kao prvo ti si potencijalni ubica koji nezna prometne propise,i da se mene pita ja bi ti zabranio polagat vozački doživotno,da te ulove.
a vijeruj mi sa ovim pravilima danas nisi daleko,
imaš vremena još ali kad dođeš u neke godine vidit češ da smo imali pravo,puno nas,makar smo sad idioti
a kao najžalosnije neko od tvojih staraca če u čuzu umijesto balavca koji misli da je popio pamet svih,i pored toga nedaj bože da još neko nastrada pa i para če iči ko u priči vijeruj mi
pa ti izvoli budi car na cesti,a ni pravilo prednosti neznaš
fićo750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 00:12   #27
hahaha

ma dajte, koje gluposti, ko od nas nije barem jedan put proba voziti bez dozvole???
ja na tvom mistu nebi ni polaga, jer ces sada dati 3500kn, pa za auto jos 4000, i onda kad budes tija jaci motor jos 2000, i onda kad napunis 24god mozes za najaci jos 1500kn, pa ti racunaj?????
triba ti 20000kn, da bi ima A i B kategoriju
jebem im mamu....
__________________
street-fighter
street-ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 00:42   #28
Quote:
street-ivan kaže: Pogledaj post
ma dajte, koje gluposti, ko od nas nije barem jedan put proba voziti bez dozvole???
ja na tvom mistu nebi ni polaga, jer ces sada dati 3500kn, pa za auto jos 4000, i onda kad budes tija jaci motor jos 2000, i onda kad napunis 24god mozes za najaci jos 1500kn, pa ti racunaj?????
triba ti 20000kn, da bi ima A i B kategoriju
jebem im mamu....
ovo je stvarno bilo nepotrebno.. nemres ljudima rec da se slobodno voze bez vozacke.. vozacka je potrebna.. ne samo ak te murija zaustavi nego za osobnu sigurnost.. pa di bu klinac 16-17 godina znal kak se ponasat u prometu.. i ovak ima previse sranja u prometu a sad vidim i zakaj.. jebiga ak nemas para za vozacku nemoj ni vozit.. al hvala bogu murija je pocela radit poso kak spada pa zaustavljaju sve bez obzira kak se vozili.. nek je samo sto manje takvih u prometu!
biker686 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 00:51   #29
Ma da, pa kaj bi placao!
Još i kaciga minimalno 1000kn. Troškovima nikad kraja.

Pusti ti ove debile kaj troše vrijeme na auto škole i novac na osiguranje. Jedino sto nama treba je životna škola!
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 00:53   #30
Može položit M kategoriju,ta je valjda i najjeftinija.
Pa čekati 24. i onda sve u paketu.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:23   #31
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Ma da, pa kaj bi placao!
Još i kaciga minimalno 1000kn. Troškovima nikad kraja.

Pusti ti ove debile kaj troše vrijeme na auto škole i novac na osiguranje. Jedino sto nama treba je životna škola!
ak nis drugo bar bus mlad i lijep leš!
biker686 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 14:22   #32
Koliko lijep će ostat nakon sudara sa autom - vidjet cemo.

Ne dolazim cesto na ovaj dio foruma, ali čini mi se da ovakve teme uvijek izazovu najveću raspravu.
O cem se tu ima raspravljati?
Ako nemas vozacku ne vozis i tocka!
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:07   #33
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Koliko lijep će ostat nakon sudara sa autom - vidjet cemo.

Ne dolazim cesto na ovaj dio foruma, ali čini mi se da ovakve teme uvijek izazovu najveću raspravu.
O cem se tu ima raspravljati?
Ako nemas vozacku ne vozis i tocka!
veliki potpis!
biker686 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:46   #34
u nas u bih ti netreba dozvola za skuter do 50ccm,samo kaciga...
__________________
I was born to ride, I live to ride and I will ride in hell after I die!
63amg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 22:09   #35
Ja isto ne dolazim baš često na ovaj dio foruma ali interesantni savjeti šta ste ih dali malome.Uglavnom sve pametno. Stime ako se vozi na skuteru bez dozvole ne znači da bude odma poginuo. Sori ali i ja sam vozio svoj auto sa 16 godina svaki dan i išao u školu, obilazio cure i kafiće, bio frajer (gledajući sada, dosta maloumno i blesavo) Ali šta je tu je. Dobro sa 18 sam napravio vozačku.Hoću vam reći, da nikada u životu nisam imao saobračajku ili ogrebao auto.Posao mi je bio do prije par godina svaki tjedan 1-2 puta voziti u Njemačku, Italiju, Francusku itd...itd...Znaći kilometara kao u priči. Sve ovisi koliko mali pazi na sebe to jeste više mora paziti na druge sudionike u saobračaju da ga netko ne skine sa skutera.To prolazi neko vrijeme ali na pameti mora biti da se auto škola upiše što prije.Bolje da pita roditelje da mu polaganje kategorije potegnu na kreditnu karticu na rate.Znam da je skupo pogotovo mladim ljudima ali bez toga nebude prošao.
rodorodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 09:19   #36
e ovako da se nadovezem na ovu temu... npr. ako vozim motor za koji je potrebana A kategorija a ja nemam A kategoriju a imam A1,A2,B kategorije i pruzrocim prometnu nesrecu ili neko drugi prouzroci a ja sudjelujem dali moje osiguranje pokriva stetnu nastalu na mom motoru, ili ako sam ja prouzrocio stetu nastalu na drugom vozilu?
jonjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 18:16   #37
Quote:
jonjich kaže: Pogledaj post
e ovako da se nadovezem na ovu temu... npr. ako vozim motor za koji je potrebana A kategorija a ja nemam A kategoriju a imam A1,A2,B kategorije i pruzrocim prometnu nesrecu ili neko drugi prouzroci a ja sudjelujem dali moje osiguranje pokriva stetnu nastalu na mom motoru, ili ako sam ja prouzrocio stetu nastalu na drugom vozilu?
osiguranje koliko ja znam ti to mora pokrit,od policije ces dobit kaznu za to sta nemas vozacku za odredenu kategoriju,a ako si ti motor rega i osigura u slucaju sudara oni to moraju pokrit.

da se nadovezen na prvi upit,dok si maloljetan ti neodgovaras drzavi tako da te kaznes neces platit,oni ce ti to napisat ti ces doc na sud za prvih par neces ni odgovarat reces slucajno isa do ducana ovo ono i dat ce ti ukor,ako se to cesce bude ponavljalo onda ce ti dat dobrotvorni rad al nevjerujem da te novcano kaznit mogu jer jos si ucenik/student nemas prihoda,jos ako ti neko u obitelji neradi itd...

sad ako ti je motor regan i imas kacigu,jaketu mozda ti i progleda kroz prste pa ti nista nece ni pisat.

svaki dan je u prometu tako da osnovnu kulturu valda zna a to je motor od 50cc on ne leti da on ili drugi vozac nestignu regirat

vidis ja san tri i nesto god vozija bez vozacke po cesti i nikad nisan ima sudar,danas je iman al neman kategoriju za svoj motor tako da nemora znacit da ce se zalip odma u prvog koji dode

ja te isto savjetujen ajde polagat samo san ti ode objasnija sta te ceka
__________________
american stafford
pcela22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 22:11   #38
Quote:
Igoreta kaže: Pogledaj post
da te bar poslušaju

ja bih htio curi kupiti neki skuter, a problem je u tome kaj joj je 50 ccm 4T preslabo jer ima do posla jednu dionicu od cca 2 km koju mora proći po Slavnoskoj aveniji, nema drugog puta (pa ni pješke)...
2T mi je blesavo, jer troše i smrde, nije mi to za jednu finu curu koja radi u računovodstvu...
Hahaa koji si ti tip
Kupi joj Apriliu SR50 DiTech, troši dvije litre, a curica od kojih 50-ak kg bi mogla povući i 75km/h. 1254T ide oko 90 tako da
A to da 2T smrde, ne znam otkud ti to sad, pa nije ovo doba tomosa, više manje sve cvaje poslije 2005 imaju katalizator i troše ulja skoro ko 4t
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 22:39   #39
Prvo položi pa onda lagano...
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:01   #40
Quote:
wrestlerzg kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, evo ja planiram kupiti skuter 50 ccm, imam 16 god, i sada me zanima koa se vozim sa kacigom i sa registriranim motorom, znaci sa svime osim sa vozackom,koliko bi me kostala kazna? Kaj ako je ne bi mogao platiti? Sto se u najgorem slucaju moze dogoditi? Glupo mi je polagatia1 kategoriju, jer dođe 3500 kn, kao pola motora.
i odgodu polaganja do min 21. god ti je zagarantirano, pa si ti racunaj...
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.