Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2010., 09:37   #901
ivanov tajni prg

Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
korisnika koje držim kao kap vode na dlanu. Krećem LAGANO u širenje, ali samo prema izuzetno kvalitetnim strankama
za malu firmu je to dobar pristup, samo nikad nećeš otići dalje od mikro korisnika. Jer oneman firma ne može osigurati razvoj, prodaju i podršku za veće korisnike. A i malih ne možeš imati puno, jer ne stigneš. I volio bi vidjeti financijsku konstrukciju tvog projekta. Ako mi se svidi i vidim perspektivu, evo ja ću te prvi preporučiti.

Quote:
Ajmo sad o programu, pucajte, kaj vas interesira? Hoćete screen-ove? Kaj hoćete? Čisto da riješimo misteriju postojanja programa...
Pa daj onda, može ss, može cijene, može postprodajni uvjeti, kako su riješeni komplicirani zahtjevi (ovdje već spomenuta marža, efina, pristup podacima sa weba i mobitela, linux i slično). Čim više tim bolje, nemoj se sramiti
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 15:02   #902
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Ovdje si apsolutno u pravu. Pupilla se usmjerio na servise, davao im odlične pogodnosti, prihvaćao sve njihove sugestije i jednostavno su ga zavoljeli (tj. naviknuli se na sve njegove mane). Onda su ti knjigovođe reklamirale okolo (jer korisnik većinom pita svog knjigovođu za preporuku programa) i tako se proširio do neslućenih razmjera. Uz izuzetno nisku cijenu za ona vremena. Danas svi koji izlaze na tržište moraju biti i bolji i jeftiniji od Pupille, jer kako inače srušiti svojevrsni standard (što god mi mislili o tome)? Svako ko razmišlja poput našeg Ivana (dajem samo kome ja oću) će brzo lupiti glavom o zid. Otet kolač nekom koje je debelo zasjeo na tržište i tu vlada već više od 10 godina nije nimalo jednostavno.
Rijetko kvotam cijeli tekst, ali ovo je tako dobro rečeno da moram, teško je još nešto dodati. Osim možda da se svaki dan javljaju novi problemi sa Syn4, koji se u letu ispravljaju sada sa već 20 zakrpa, a ekipa je smekšala i čujem da pomaže i preko maila. I svi su servisi zadovoljni, ali postoji razlog: oni NE koriste materijalno, koje jest glavni Synesisov nedostatak, previše loše je napravljeno za razliku od financijskog. Kada inventura treba 14 minuta dok se odradi i snimi, nekoliko minuta dok se otvori, to više nije program nego smeće. Ali - sve prije rečeno - ostaje!
Usput, na pitanje tko radi sa više programa: ja znam 3 servisa sa po 3-4 programa! Moraju, jer im tako klijenti diktiraju, naravno glavni posao rade u jednom, ali dovoljno poznaju i druge programe. Ali - uglavnom šute...

P.S: Na tržištu su PREKO 15 godina, toliko ih ja pratim!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 07:41   #903
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ispravak krivog navoda: Autorska ekipa koja misli da je Synesis još uvijek NAJ događaj na nebu knjigovodstva ipak je po nekim informacijama i dalje arogantna i samodostatna... Sa valjda 53 "zakrpice" (DA, izašla je 53-ća!!) više se i nezna kakve je boje bila originalna tkanina od koje je sašivena verzija Syn4. Sitnih gluposti događa se više nego ikada prije, pa se može reći da je program zbilja gori nego je ikada bio. Očito, ponekad nove verzije postanu pravi promašaj. Ali šminka je super, sve je plavkasto, slikice se slikaju, web se sam pravi, idila prava! Upozorenje: pazite na svaki podatak, sve kontrolirajte, krivih povlačenja, skakanja dokumenata po skladištima, nema gdje nema.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:03   #904
Zna li tko ima li kakvih novosti od Pupille, hoce li mjenjati u modulu Place nove isplatne liste i godisnji obracun place.

Kako ih je inace tesko dobiti na telefon, evo ako netko dobije bilo kakvu informaciju nek to podjeli ovdje s nama.
Medo_74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:30   #905
Mi smo dobili mailom kako promjeniti module za plaće i honorare. Ne kupuju se novi, a to treba posebno pohvaliti
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 21:29   #906
Dobili smo i mi to i to je ok.
Ali isplatne liste (sobzirom da se i to mjenjalo) nema naznake da ce oni nesto nadogradjivati. Znaci dobre su i ove sto smo ih do sada koristili.
Medo_74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:24   #907
korisnici sxnesisa da li vam smeta što nemožete izdati račun na iznos koji vi želite npr.610,00 kn već vam on izdaje na 609,99 kn?
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:48   #908
Pozdrav!

Zanima me ima li netko na forumu tko je imao priliku raditi u POINT-u?
Endless sadness is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 05:24   #909
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
korisnici sxnesisa da li vam smeta što nemožete izdati račun na iznos koji vi želite npr.610,00 kn već vam on izdaje na 609,99 kn?
Ma da je to jedino prokletstvo toga programa... Kako ga "popravljaju" tako je sve gori i gori, sada ti i kalkulacija ne izbacuje normalne MP cijene, nego umjesto 15,00 daje 15,01 itd. Ako ima neki program za u smeće, to je Synesis. Ali, država je OPET mijenjala nešto, pa oni OPET traže 269 kn za izmjenu, to je valjda treća izmjena plaća u nekoliko mjeseci... El Dorado!!!! Tako loš, a tako rasprostranjen da samo od zakrpa mogu uz nikakav rad živjeti generacije... Ali, takva smo država.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 18:01   #910
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ma da je to jedino prokletstvo toga programa... Kako ga "popravljaju" tako je sve gori i gori, sada ti i kalkulacija ne izbacuje normalne MP cijene, nego umjesto 15,00 daje 15,01 itd. Ako ima neki program za u smeće, to je Synesis. Ali, država je OPET mijenjala nešto, pa oni OPET traže 269 kn za izmjenu, to je valjda treća izmjena plaća u nekoliko mjeseci... El Dorado!!!! Tako loš, a tako rasprostranjen da samo od zakrpa mogu uz nikakav rad živjeti generacije... Ali, takva smo država.
žalila se ja na to,ali oni meni nemogu protiv matematičkih logaritama,
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 01:19   #911
a ja samo zvrcnem i gotovo...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 07:40   #912
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
a ja samo zvrcnem i gotovo...
šta hoćeš reć da ti to poprave? odnosno da tebi izgledaju dobro računi
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 10:58   #913
..dobila sam ponudu od pupille za plaće-zamjenska verzija..(obrazac OP)..Piše da prema pravilniku korištenje OP obrasca nije obvezno, ali je obvezan njegov sadržaj.. To znači da svejedno ja moram to kupiti?! A i ako mi netko može objasnit koji je to sad novi obrazac..nisam još čula za njega.. danke!
kakodane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 12:15   #914
obrazac obračun plaće-ako se nevaram
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 23:09   #915
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
šta hoćeš reć da ti to poprave? odnosno da tebi izgledaju dobro računi
ne, nego ne koristim synesis pa svaki problem na koji eventualno naiđem, u roku 24-48 sati dobijem rješenje...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 10:40   #916
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
ne, nego ne koristim synesis pa svaki problem na koji eventualno naiđem, u roku 24-48 sati dobijem rješenje...


pa, škrtico na informacijama, reci koji je to koji koristiš!
koga zanima koji NE koristiš
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 10:46   #917
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
pa, škrtico na informacijama, reci koji je to koji koristiš!
koga zanima koji NE koristiš
nisam škrtica al ima nekih razloga zbog kojih ne spominjem imena... možeš ih naći par stranica ispred...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 11:29   #918
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
nisam škrtica al ima nekih razloga zbog kojih ne spominjem imena... možeš ih naći par stranica ispred...

nemam toliko vremena čitati..
moram ponovo zvati svog programera da mi posloži radne naloge iz proizvodnje koji skidaju nebulozne količine materijala ...(ja mu dala točne recepture!)
da mi dozvoli storno radnog naloga u slučaju potrebe..
da mi napravi (nakon tri godine čekanja) napokon temeljnicu za knjiženje obračuna plaća..
da mi..obračun PDVa "uhvati" i one IRe s 22% koje mi još uvijek plaćaju..
i tak..još koješta,,
gotovo svakog tjedna nešto. želim novi program. siguran i točan. prioritet proizvodnja, robno i materijalno. ne da moram sve provjeravati na škrniclu..otkriti mu grešku i onda gospodinu servirati da ispravi..
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 11:36   #919
Ja sam u Synesisu radila proizvodnju po normativima i sve je, vrlo točno "vukao".
Ima automatsko knjiženje plaća, ne kužim na koju temeljnicu za knjiženje plaća misliš?
PDV 22% uvrštava u PDV obrazac, jedino može doći do greške osnovice, a to ispravim. Jeste da je pilana, ali šta je tu je.

Program nije izvrstan, ali je ok. Kako smo već ustanovili - koliko para toliko muzike
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:06   #920
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ja sam u Synesisu radila proizvodnju po normativima i sve je, vrlo točno "vukao".
Ima automatsko knjiženje plaća, ne kužim na koju temeljnicu za knjiženje plaća misliš?
PDV 22% uvrštava u PDV obrazac, jedino može doći do greške osnovice, a to ispravim. Jeste da je pilana, ali šta je tu je.

Program nije izvrstan, ali je ok. Kako smo već ustanovili - koliko para toliko muzike


nisam radila na synesisu, ali sam ga nešto malo vidjela, nije mi se svidio. a i komentari forumaša me podržavaju u odluci da ga i ne učim.
moj nema automatsko knjiženje plaća..(obećano kad smo ga nabavljali-prije tri godine, kao još štošta..)
često vuče po samo njemu znanim normativima..
a, kažem ti, PDV 22% tu i tamo više ne prepoznaje..
da ne kažem, program je u najmu, dakle, plaćamo godišnje 8000 za korištenje i 7000 za održavanje tri radne stanice (sadrže sve, od proizvodnje, vp,mp,robno i materijalno, knjigovodstvo, sc, plaće..)..pa puta tri ..i sad izračunaj da smo već do sada mogli KUPITI pristojan program, da ne misliš da smo škrti na bitnim stvarima, nismo.
ježim se od pomisli na prijelaz na novi (zadnji puta bivši programer mi ništa nije "mogao" pripremiti za prijenos, sve sam morala ručno, a toga ima).... ali bogme..s ovim ću poludjeti..
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.