Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2022., 15:29   #1
Vjezbanje sa ozljedom

Pozdrav prije par dana sam bio kod ljecnika jer sam povrijedio desno rame radeci kod kuce + mozda ako sam prije povrijedio rame u teretani.

Dijagnoza je SLAP Lezija desnog ramena,odnosno povreda tetive bicepsa kako vec sta ide na onaj labrum na ramenoj cahuri.
Doktor je rekao da se nebi trebao zabrinjavati i da mogu lagano se vratiti treningu jer nisam trenirao 3 mjeseca i vec polako ludim zbog toga + sad ludim jer mislim da sam zaribao te da necu moci vise nikad vjezbat sto me dovodi do stanja nekog ocaja i anksioznosti i stresa i non stop razmisljam o tome.

Rekao je kao ako se pogorsa ide se na operaciju koja kosta i oporavak je malo duzi,al mene to operacija satra zivo i zelio bih izbjeci pod svaku cijenu operaciju i nastaviti vjezbati ali onako razmisljam ako nastavim vjezbati da ce se stanje pogorsati i da cu tek onda sve zeznut.
Inace nemam velikih bolova ni kada sam trenirao niti sada.
Rekao je samo da jedno vrijeme izbjegavam kosi bench.
Sto vi mislite ?

Dali da potrazim drugo misljenje ili nastavim trenirati,jer on je rekao ako te ne boli zanemari i ne misli o tome naucit ces zivijeti sa tim.
A mene sada ne boli al bojim se ako krenem trenirati da cu pogorsat stanje a posto ne treniram ludim jer ne treniram.
Upao sam u zacaran krug.
Dali je imao netko slican problem.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2022., 19:44   #2
Hrpa je ljudi imala problem netreniranja zbog ozljede.
- Pređeš na drugu vrstu aktivnosti. Znam, nije isto, jer želiš baš tu aktivnost.
- Pređeš na druge vježbe. Znam, nije isto, jer želiš baš tu vježbu.
- Potražiš i drugo i treće i n-to mišljenje.
- Kad riješiš ovaj problem, kako god da ga riješiš, doći će nova nezgodna ozljeda. Prije ili kasnije. Svi starimo, a rijetki nemaju ozbiljnijih ozljeda ili padova u formi. Prije ili kasnije pomirimo se da neke vježbe više nećemo nikad raditi.
- Uza sve navedeno, ipak možemo biti fizički aktivni i možemo u tome uživati.
- Zaključak: Život je lijep

PS. Vučem neku ozljedu ramena i od kolovoza se praktički nisam prekobicavao po štangama, a to jako volim. Vukao sam neku ozljedu kuka i od ... prošlog srpnja nisam brzo trčao, a to jako volim.
burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2022., 22:40   #3
Da mislio sam i o tome bench press mi nikad nije ni pasao mislim se presaltat u street workout jer sam sa tim i poceo a sa njim nemam nikakvih problema mislim se samo ostaviti za teretanu 2 put tjedno ruke i jednom grudi i noge i ledja jer radim split a ostala 3 dana radit sklekove zgibove i propadanja.
Sa tezinama naravno.
Kuzis nemam ja bolova kad treniram al se bojim da cu pogorsat situaciju.
Doktor rekao da cu se naviknut sa ovim zivjet i da ne berem brige i da nemam potrebe da se zabrinjavam i da se potpuno vratim u gym bez problema.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2022., 21:08   #4
Gle ja pod tendinitisima vježbam, do granice boli i ne dalje, extra fokusirano i pravilno, ako ne ide bez boli probam da li ide ako se pokret skrati, promijeni grip, šipka, sprava, klupa bilo kaj...
Ovo kaj ti imaš ne znam iskreno kae pa ne bi ništa preporučivao jer doktor nisam ali ako ti je doktor rekao da možeš ne kužim kaj te muči...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2022., 02:44   #5
Ma stari nemoj mi ništa pričat .

Jebene 2 ipo godine samo neki kurci ma hvataju .

Korona , Rotiranje kralješka , Mononukleoza , Operacija Kile ...


pun mi je kufer i samo hoću vježbat 2 godine bez prestanka .


A najgore mi je kad vidim ljude kojima nije ništa i ne žele vježbat a ja bi sve dao da mogu ...
ludihrvat3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2022., 23:52   #6
Quote:
ludihrvat3 kaže: Pogledaj post
Jebene 2 ipo godine samo neki kurci ma hvataju .
A najgore mi je kad vidim ljude kojima nije ništa i ne žele vježbat a ja bi sve dao da mogu ...
Drž' se!

I meni je 2 i pol godine, samo kaj nije ovako nezgodno kao s tobom.
burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2022., 20:25   #7
Quote:
burek kaže: Pogledaj post
Drž' se!

I meni je 2 i pol godine, samo kaj nije ovako nezgodno kao s tobom.
A ono držim se nekako

Baš me ujebalo nešto zadnje vrijeme .

I ova 2022 od ovih 7 mjeseci , 3-4 mjeseca sam proveo s fibrom od nemoš virovat 37,3-4 stupnja .

Doslovno bilo mi je jedno 2-3 tjedna non stop 37,3 - 37,4 .

Za kiflu si a nije velika i to te uništi .


Al nedam se nekako , daće Bog zdravlja pa se ide rokat i izbacit sve što mi se skupilo u ovih 2 ipo godine

Ako Bog da za 2-3 godine ne budem izgledao ko Roni Koleman moš me pljunit . Tolko ću se rokat jakim treninzima i whey-om
ludihrvat3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2022., 15:32   #8
nije tema . ali ima li netko iskustva sa ovom poliklinikom i dekompresijskom metodom za herniju diska? https://www.nado.hr/
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2022., 06:10   #9
jel vježbao netko nakon dislokacije koljena?
desilo mi se jučer, vraćeno na mjesto ali naravno bol je tu (kod pokušaja ispravljanja, savijanja, bilo kakav twist...) pa me zanimaju iskustva koliko treba ligamentima za oporavak
Danas nema otekline
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2022., 06:30   #10
Dislokacija koljena bez popratnih ostecenja? Ja sam se isti dan nakon namjestanja natjecala(akrobatski rock'n'roll). I nakon par dana sam dalje normalno trenirala.
Golub Vaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2022., 06:41   #11
Quote:
Golub Vaso kaže: Pogledaj post
Dislokacija koljena bez popratnih ostecenja? Ja sam se isti dan nakon namjestanja natjecala(akrobatski rock'n'roll). I nakon par dana sam dalje normalno trenirala.
oštećenja u kojem smislu? osjećam bol (tetive i ligamenti valjda), napisala sam pri kojim pokretima i položajima
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2022., 07:04   #12
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
oštećenja u kojem smislu? osjećam bol (tetive i ligamenti valjda), napisala sam pri kojim pokretima i položajima
Poslala sam ti poruku da ne pisem bas javno privatne info
Golub Vaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2022., 08:21   #13
Od korone gubim zrak, a kada krenem trčat, uhvati me takav kašalj da me hoće zadavit. No primjećujem da ide na bolje.
Fanehowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2022., 09:07   #14
Dva metra gline to sve sredi.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2022., 09:20   #15
Quote:
Fanehowler kaže: Pogledaj post
Od korone gubim zrak, a kada krenem trčat, uhvati me takav kašalj da me hoće zadavit. No primjećujem da ide na bolje.
Nemoj trčat, idi biciklom...
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.