Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2010., 18:55   #61
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
daj aj malo detljanije napiši o tome, ako imaš vremena otvori posebni topic o ovome, izgleda jako zanimljivo, mislim da će bit korisno svima, kad si već upućen. di se vide ocijene? kakvi agenti? prekovremeni sati? to im ništa ne piše u info dijelu, ili bar nije na vidljivom mjestu. thx
Spomenuli smo ih već na ovom topicu Iskustva ljudi su jako pozitivna.Ako te šta zanima detaljnije, pošalji im mail ili nazovi.
Ruralna is offline  
Old 03.05.2010., 21:05   #62
spomenuto, al nikakva detljanija iskustva, ako imaš neki poseban topic ili nešto korisno linkaj me, thx,
zanima me kako to sve radi, i iskustva, a mislim da je svima jasno da neće meni na telefon i mail pričati svoju povijest i ili objektivno da li rade kvalitetno ili ne. a za to služi forum, a s tim je direktno povezan ovaj topic
lovačkagozba is offline  
Old 03.05.2010., 23:21   #63
Ja sam dosad iskljucivo radila kao trgovac u Istri i place su od 6000kn na vise...
Venera23 is offline  
Old 03.05.2010., 23:51   #64
ako meni kum sredi jedan posao na otoku bit će mi ludilo...

e sad mene zanima može li se nać taj sezonski posao u 6 mjesecu , jeli već kasno za to? konkretno ja bih mogao raditi od sredine 7 mjeseca , 8 i 9.

prošlo ljeto nisam ništa uspio pronaći, a imao sam veliku želju da radim nešto, tako da ako netko ima volje da objasni kako i gdje da pronađem posao a da nije preko veze, jel mogu pitati ove sa biroa u Splitu? nije bitno gdje se radi, samo da se radi

završio sam srednju školu prošle godine, prijavljen sam na biro u St i namjeravam zaradit nešto para za deparac dok budem studirao.

* jedino što znam je Engleski, a od poslova mogu raditi bilo što ...

hvala!
 
Old 04.05.2010., 02:41   #65
meni je isto tako, a garant možeš naći, uvijek neko izleti ovo ono, samo je pitanje kakav ćeš naći posao, ja sam prošle godine u to vrijeme upao u žižu sezone, ispočetka je bilo prvih par dana ok, onda sam počeo svaćat u kakvo sam leglo upao i zašto je tu uopće bilo slobodnog mjesta 15.7.
ove godine obavezno širom otvoriti oči.
lovačkagozba is offline  
Old 04.05.2010., 14:05   #66
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
Ja sam dosad iskljucivo radila kao trgovac u Istri i place su od 6000kn na vise...
gdje točno u Istri? jesi imala hranu i smještaj?
misti is offline  
Old 04.05.2010., 16:55   #67
Rent-a-Konobar OBAVJEST ZA SVE

Evo pošto vidim da se raspitujete o rent-a-konobar iskustvima evo da vam pojasnim:
Uglavnom vi se morate registrirati na spomenuti portal s svojom slikom i životopisom i što i gdje želite raditi.Nakon toga vaš se profil šalje svim poslodavcima koji trebaju djelatnike.Nakon što poslodavac klikne na vaš link otvara mu se vaš profil te sve vidi o vama, a što se tiče ocjena to vam sve agenti u dogovoru s poslodavcima određuju te kada neki drugi poslodavac želi Vas Rent-a-konobar je dužan zajedno s vašim profilom i poslati vaše ocjene tako da poslodavac kod kojeg idete raditi zna tko mu dolazi.Što se tiče prekovremeni sati shema je sljedeća: Kada ostanete raditi duže od onog radnog vremena što vam je u ugovoru napisano, svaki prekovremeni sad ste dužni prijaviti agentu Rent-a-Konobar te da vam se poslodavac potpiše te pečetira te prekovremene sate te to sve lijepo predate agentu Rent-a-konobar i on s poslodavcem sve riješi...................... a sada najljepši dio meni poslodavac nije isplatio nekoliko dana što sam radio ja lijepo nazvao agenta on im automatski blokirao račun te novce uplatili na moj račun. Kažem vam shema je pre savršena. ALI OVO POMNO PROČITAJTE:
Ukoliko vi kao djelatnik ne radite svoj posao dobivate negativne bodove te vam se sve šalje na Zavod Za Zapošljavanje te kada bilo gdje idete raditi poslodavci sve opet vide o vama.Ukoliko vam nešto nije jasno nazovite centralu 095/512 - 4342 odmah će vas spojiti s nekom agentom i sve će vam ljudi lijepo objasniti i ovom prilikom im se zahvaljujem na svemu
tomislav1 is offline  
Old 04.05.2010., 22:15   #68
Quote:
misti kaže: Pogledaj post
gdje točno u Istri? jesi imala hranu i smještaj?
Poreč i okolica...smjestaj sam sama platila,ali jako jeftino..oko 750kn za mjesec dana...a hranu sam placas s tim da dobijes i neke bonove..
Venera23 is offline  
Old 04.05.2010., 22:35   #69
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
Poreč i okolica...smjestaj sam sama platila,ali jako jeftino..oko 750kn za mjesec dana...a hranu sam placas s tim da dobijes i neke bonove..
a to mi izađe na isto.. ja bi trebala ići na Krk u neku selendru, plaća 4 000, hrana i smještaj osigurani, a jedna moja kolegica ide na Pag, plaća 6 000, hrana i smještaj isto osigurani, a isti poso ko ja će raditi-pomoćni kuhar..
pa mi sad krivo, da bar mogu naći i ja negdje gdje dobro plate..

jel tko radio negdje u okolici Rijeke ili u Šibenika i okolici, da podijeli iskustva??
misti is offline  
Old 06.05.2010., 01:20   #70
Quote:
misti kaže: Pogledaj post
a to mi izađe na isto.. ja bi trebala ići na Krk u neku selendru, plaća 4 000, hrana i smještaj osigurani, a jedna moja kolegica ide na Pag, plaća 6 000, hrana i smještaj isto osigurani, a isti poso ko ja će raditi-pomoćni kuhar..
pa mi sad krivo, da bar mogu naći i ja negdje gdje dobro plate..

jel tko radio negdje u okolici Rijeke ili u Šibenika i okolici, da podijeli iskustva??
Ja sam zaradila 10000 kn... tako da nije isto nikako...i svakako bi ti trebali isplatiti odvojeni zivot )
Venera23 is offline  
Old 06.05.2010., 13:58   #71
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
Ja sam zaradila 10000 kn... tako da nije isto nikako...i svakako bi ti trebali isplatiti odvojeni zivot )
kako misliš zaradila 10 000? i jesi imala samo ručak? a ja nisam trgovac po zanimanju i ne znam strane jezike, pa vjerovatno ne bi ni mogla to raditi..
misti is offline  
Old 08.05.2010., 14:58   #72
mene zanima da li je moguce raditi sezonski posao sa 15 godina, prijaviti se preko student servisa i onda naci neki posao, zivim u splitu tako da smjestaj nije problem, a posao nije bitan samo da imam nekaka dzeparac za ljeto!
iversonst is offline  
Old 08.05.2010., 18:52   #73
evo uspjela sam ubost posao, konobarenje kod privatnika na jednom otoku. bit će ludnica, već vidim... super je što radim preko studentskog ugovora pa sam s te strane zaštićena što se tiče isplate. jedino što imam problem koji naravno nisam rekla poslodavcu, a taj je da ću u jednom trenutku morat dat otkaz jer imam svatove u obitelji ovog ljeta, iako sam službeno 'raspoloživa do kraja sezone'....
sad me zanima kako je to s tim ugovorom, garantira li mi on isplatu svih odrađenih dana ili ću imat problema zbog toga?

ako itko zna što o kršenju sc-ovog ugovora, neka mi javi, nije da mi je svejedno što se tiče plaće
ferrolucem is offline  
Old 08.05.2010., 20:11   #74
imam 17 godina i 8 mjeseci htio bih pronaći neki posao preko ljeta živim u osijeku jel mi može ko pomoć

hvala
__________________
neznam
Ker is offline  
Old 09.05.2010., 14:28   #75
90% sam dobila sezonski posao.ovisi samo o tome koliku ću plaću tražiti. gazda kaže da ima još 2-3 koji mu se nude, ali ja sam u prednosti iz nebitnih razloga.

znači moj posao bi bio voditi mali pansion s 5 apartmana - dočekati goste, prijaviti ih, odnijeti prijave u turistički biro (ili gdje već) naplatiti, ispratiti i stajati im na raspolaganju cijelo vrijeme boravka. ne bih morala tamo boraviti non-stop, što ovisi o popunjenosti. dakle ako su popunjeni moje je doći nekada ujutro i predveče, vidjeti je li sve ok i to je to. ako nije popunjeno, trebala bih tamo biti malo više, jer često nailaze gosti koji traže apartman. i, naravno, po pozivu gosta doći u svako normalno doba.

imala bih svoju kancelariju s wc-om, tv-om, krevetom, internetom, frižiderom....

dakle, koliku plaću bih trebala tražiti za taj posao da se ne precijenim niti podcijenim? u ovo nije uključeno čišćenje, što mi je također ponuđeno (i što ću prihvatiti), ali će se plaćati posebno, po satu.
inra is offline  
Old 09.05.2010., 14:41   #76
Quote:
Ker kaže: Pogledaj post
imam 17 godina i 8 mjeseci htio bih pronaći neki posao preko ljeta živim u osijeku jel mi može ko pomoć

hvala
samo da još nadopuni

nije bitno jel se posao nalazi na moru ili negdje dalje i koji poslovi se nude za maloljetnike koji bi radili 7 i 8 mjesec

hvala
__________________
neznam
Ker is offline  
Old 10.05.2010., 10:46   #77
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
90% sam dobila sezonski posao.ovisi samo o tome koliku ću plaću tražiti. gazda kaže da ima još 2-3 koji mu se nude, ali ja sam u prednosti iz nebitnih razloga.

znači moj posao bi bio voditi mali pansion s 5 apartmana - dočekati goste, prijaviti ih, odnijeti prijave u turistički biro (ili gdje već) naplatiti, ispratiti i stajati im na raspolaganju cijelo vrijeme boravka. ne bih morala tamo boraviti non-stop, što ovisi o popunjenosti. dakle ako su popunjeni moje je doći nekada ujutro i predveče, vidjeti je li sve ok i to je to. ako nije popunjeno, trebala bih tamo biti malo više, jer često nailaze gosti koji traže apartman. i, naravno, po pozivu gosta doći u svako normalno doba.

imala bih svoju kancelariju s wc-om, tv-om, krevetom, internetom, frižiderom....

dakle, koliku plaću bih trebala tražiti za taj posao da se ne precijenim niti podcijenim? u ovo nije uključeno čišćenje, što mi je također ponuđeno (i što ću prihvatiti), ali će se plaćati posebno, po satu.
zar nitko nema nikakvu ideju?
inra is offline  
Old 10.05.2010., 16:02   #78
računaj si oko 200-250 kn dnevnicu,otprilike oko 6000 kn.....
jura_19 is offline  
Old 10.05.2010., 19:04   #79
Quote:
jura_19 kaže: Pogledaj post
računaj si oko 200-250 kn dnevnicu,otprilike oko 6000 kn.....
to zvuči super, ali mi se ipak čini malo puno. ipak ću samo koji sat provoditi tamo, a nekada i manje. to mi je pred kućom, pa nije problem. a s druge strane, jesam obavezna cijelo vrijeme i nema ni sveca ni petka. nemam pojma ali hvala na prijedlogu

još netko?
inra is offline  
Old 10.05.2010., 19:16   #80
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
to zvuči super, ali mi se ipak čini malo puno. ipak ću samo koji sat provoditi tamo, a nekada i manje. to mi je pred kućom, pa nije problem. a s druge strane, jesam obavezna cijelo vrijeme i nema ni sveca ni petka. nemam pojma ali hvala na prijedlogu

još netko?
A mislilm zaista je teško nešto tako reći, pošto to dosta ovisi i o lokaciji.Negdje bi to radila za 3000kn, negdje za 5000. Najbolje ti je u svom mjestu se raspitati kako idu cijene.
Čišćenje apartmana kada su smjene gostiju netko plaća 400kn za taj dan ispomoć, a netko 150-200kn.
Ruralna is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.