Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 18:26   #21
najbolje bi bilo da ga odvedeš prvo zubaru, čisto da se on susretne sa takvim doktorom, da ga malo provoza na onoj stolici, da mu pokaže u ogledalu njegovce zubiće i da mu prvi put ništa ne radi

moja je kćer zbog dude i flašice izgubila sve gornje zubiće, ali kad smo brusili kod zubara, rekla je da ju ništa ne boli

ali smo bili par puta samo da gleda i da doživi to, i mic po mic, dala mu je da rovari po ustima
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 18:37   #22
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
super hvala.
kaj su joj popravljali slomljeni zub? kak je to izgledalo kad nema ni 2 god. mišica mala
Samo su s nečim nadoštuklali i uv lampom zasušili i sve ok. Par minuta posla. Specijalizantica ju je zabavljala.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 23:10   #23
na faksu u Gundulicevoj je Zavod za djecju stomatologiju....tamo rade stvarno pravi strucnjaci i za njih svaka pohvala...
posebno dr.Juric Hrvoje...

neka ti tvoja doktorica da uputnicu i odvedi malenog tamo...oni ce ti dati najbolje savjete...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 08:43   #24
Mogu se pokvariti i treba ih popravljati
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 09:03   #25
Mi smo uspješno popravili prvi karijes, s tri godine. Prvi put joj nije ništa radio, samo joj pokazao patkice, pčelice, iščetkao joj zubiće, ona malo mućkala, i tak, napuhao joj balon od rukavice. Malena se oduševila. Sad je došla totalno cool, sjela i odradila to super. Zubar nam je rekao da baš na mliječne zubiće treba jako paziti, jer oni rade mjesto trajnim zubima i o mliječnima puno ovisi kakvi će trajni biti. Al je rekao da je iznimno rijetko da roditelji dođu s ovako malim djetetom i malom točkicom na zubu, uglavnom dođu kad zuba više skoro nema i kad dijete boli. Preporučio je fluoridni gel i za koju godinu obavezno vodicu za ispiranje usta. Ako nekog zanima na istočnom dijelu grada, super zubar, nek se javi.
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 09:26   #26
zeko može meni info, slobodno stavi ovdje..Mihu treba voditi a moja mi je predaleko za ići sa njim više puta ako bude trebalo...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 10:00   #27
Nadam se da moje pitanje može ovdje
Pliz neka netko kaže kako se zovu one vlažne maramice za čistiti zubiće i gdje ih ima za kupiti? hvala
__________________
Gledam te dok spavaš, slušam kako dišeš....
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 10:18   #28
i mene zanima neki dobar zubar u Zg blizu centra grada, dječji? moj sin od 4 godine neda baš zubaru da mu brusi zub pa nemam pojma kako ćemo karijes izlječiti
Što mislite o terapiji ozonom ? Iskustva?
bljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:02   #29
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
nisam pronašla temu, pa nek mod spoji ako treba.

moj mali od 2 god.je nedavno pao i raskrvario si meso kod prednjih zubi. nakon cca 2 tj.počeli su mu smeđiti ti prednji zubi.
vjerujem da je to od pada.
nisu mu rasklimani samo izgledaju kao da se počinju kvariti.
jučer mi je rekao da ga boli zub, ali pokazuje donje zube koji ne izgledaju pokvareno. mislim si da mu možda izlaze zadnji kutnjaci ili mu se ipak počinju kvariti.
ne želi prati zubi, tu i tamo dopusti da mu operemo prednje, ali bez paste.

da li se kod tako malih klincima mogu pokvariti zubi?
jel mogu boliti ti mliječni zubi kad se pokvare?
neki kažu da mogu, a neki ne
inače urla na sve, pa si ga ne mogu zamisliti da ga vodim zubaru mislim da bi fraze dobio.
da li postoje dječji stomatolozi ili tko ima preporuku za dobrog stomatologa koji zna s djecom na području zg zapadni diozaprešić, samobor.
obavezno ga vodi zubaru jer postoji mogucnost da je od udara ostetio zivac
- inace mlijecni zubi se i vade ako treba
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:04   #30
Quote:
Nespavalica kaže: Pogledaj post
Nadam se da moje pitanje može ovdje
Pliz neka netko kaže kako se zovu one vlažne maramice za čistiti zubiće i gdje ih ima za kupiti? hvala
Spiffies http://www.nemus.hr/maramice-za-zubice.html

100% znam da ih ima u ljekarni Zeus kod okretista Borongaj jer sam ih vidla neki dan, inace toga ima po ljkarnama (nazovi najblizu i pitaj)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:08   #31
moj sin ima karijes između gornjih jedinica.sitan ali je tu.Dr. rekla da netreba JOŠ popravljati jer je bi rupa pri bušenju bila veća od tog karijesa.
kaj vi mislite
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:19   #32
Quote:
bljak kaže: Pogledaj post
i mene zanima neki dobar zubar u Zg blizu centra grada, dječji? moj sin od 4 godine neda baš zubaru da mu brusi zub pa nemam pojma kako ćemo karijes izlječiti
Što mislite o terapiji ozonom ? Iskustva?
znam ja, ali u dubravi. kaze da jos nije imala dijete koje nakon nekog vremena nije otvorilo usta i dopustilo popravak. neki joj dolaze i po 10 puta prije nego se ohrabre, ali je fakat divna prema klincima
ordinacija je uredjena bas za klince, ima dvd + slusalice na kojem se vrte crtici, hello kitty pizdarijice za curke i nekakve dinosauruse za deckice.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 13:04   #33
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
znam ja, ali u dubravi. kaze da jos nije imala dijete koje nakon nekog vremena nije otvorilo usta i dopustilo popravak. neki joj dolaze i po 10 puta prije nego se ohrabre, ali je fakat divna prema klincima
ordinacija je uredjena bas za klince, ima dvd + slusalice na kojem se vrte crtici, hello kitty pizdarijice za curke i nekakve dinosauruse za deckice.
može please ima te doktorice i adresa
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 13:49   #34
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
može please ima te doktorice i adresa
poslala sam ti na pp
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 10:57   #35
Pokvareni zubići kod djeteta od 16 mj?!

Neki dan mi kaže šogorica da joj malena koja je stara 16 mjeseci ima na gornjim jedinicama nekakve flekice, odmah pored zubnog mesa i ona misli da su joj se zubići počeli kvariti Inače peru zubiće koliko to malena dopusti ali pije jako puno soka na bočicu i po noći popije 1-2 bočice soka. Je li moguće da tako malo dijete već ima karijes, ili je to možda kamenac na zubićima I da li se tako malim klincima uopće mogu popravljati zubići?
__________________
24 sata mama
mamica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 17:20   #36
Quote:
mamica2 kaže: Pogledaj post
Neki dan mi kaže šogorica da joj malena koja je stara 16 mjeseci ima na gornjim jedinicama nekakve flekice, odmah pored zubnog mesa i ona misli da su joj se zubići počeli kvariti Inače peru zubiće koliko to malena dopusti ali pije jako puno soka na bočicu i po noći popije 1-2 bočice soka. Je li moguće da tako malo dijete već ima karijes, ili je to možda kamenac na zubićima I da li se tako malim klincima uopće mogu popravljati zubići?
može biti da je karijes već,zašto ne? pogotovo ako pije toliko soka ili mlijeka na bočicu

a može biti i kamenac

moja ima kamenca na donjim prednjim zubekima,kako ima razmak između svakog zuba točno vidim kamenac uz zubić sastrane,karijesa nemamo

tako malom djetetu mislim da se još nemože popravljati zubić jer mu se nemože objasniti niti ono može dugo sjediti na miru

ali treba već sad početi odlaziti zubaru da upozna taj svijet i da jednom kad sjedne radi popravka mu to bude najnormalnije

negdje oko treće godine bi se moglo popravljati(mislim na suradnju koliku toliku) ali kažem treba početi već sad odlaziti bar svakih šest mjeseci zubaru da se dijete privikne
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 21:57   #37
Quote:
mamica2 kaže: Pogledaj post
Neki dan mi kaže šogorica da joj malena koja je stara 16 mjeseci ima na gornjim jedinicama nekakve flekice, odmah pored zubnog mesa i ona misli da su joj se zubići počeli kvariti Inače peru zubiće koliko to malena dopusti ali pije jako puno soka na bočicu i po noći popije 1-2 bočice soka. Je li moguće da tako malo dijete već ima karijes, ili je to možda kamenac na zubićima I da li se tako malim klincima uopće mogu popravljati zubići?
moj je dobio prvi karijes jako rano. S tim da nije pio na bočicu, nikakve sokove nije pio, a ja sam jako pazila na njegovu prehranu u početku. Stvorio mu se karijes na gornjoj jedinici i dvici, odnosno krenuo je između ta dva zuba i raširio se na oba zubića. Prvo je počeo sa bijelim točkicama.
Pretpostavljam da je od dojke, iako se svi zaklinju da se od sisanja ne kvare zubi.
To stoji, ali moj ima očito jako loše zube i da je pio sokove na bočicu, ne bi danas nijednog imao.
Sad sa nepune 4 godine sam ga počela vodit zubaru, već ima plombe, stoički je podnio bušenje bez anestezije i zubar kaže da se mliječni zubi popravljaju..
Ali ne tako maloj djeci, čisto sumnjam da bi sjedili mirno.

Njemu je prvo popravljanje prošlo bajno, sjedio je ful miran, držao otvorena usta, sav si važan bio. Stomatolog je popravio zubić za svega par minuta bušenje i stavljanje plombe, ima predivan pristup.
Jedva je čekao kad će opet zubaru.
Drugi put je bila zamjena, obavila to rutinski, malo duže je trajalo, na početku nas špotala zbog karijesa i mali više ne želi zubaru..

Najbitnije je naći nekog dobrog stomatologa i da se prije posjeta zubaru dijete pripremi. Mi smo u čekaoni imali neke slikovnice o zubićima, pokazala sam mu sve instrumente u ordinaciji, dijete je bilo oduševljeno.

Zadnje uređivanje pink5 : 28.10.2011. at 22:04.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:25   #38
Koju zubnu pastu i zašto?
Mi imamo Colgate i neku iz Lidla (sama si je birala)...
Al me sekira to što ne zna ispljuniti i isprati usta od paste...mislim, pokuša ona, nekad uspije,al većinom zaboravi pa to popije...

jel joj može šta biti od zubne paste? ima 2,5god
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 11:30   #39
Quote:
mamasunce kaže: Pogledaj post
Mlijčne zube treba obavezno popravljati, mi to činimo redovito i bez problema kod naše socijalne zubarice. Ne samo zbog toga što ih je ružno pokvarene vidjeti, nego zato što mliječni zubi čuvaju mjesto za trajne zube i potrebno je radi zdravlja trajnih zubi da su isto tako mliječni zubi sanirani. To su riječi naše zubarice.
To po svoj prilici stoji, no od same pomisli da bi moj petogodišnjak morao otrpjeti bušenje petica koje mu je, čini se, zahvatio karijes hvata me upravo jeza(čak sumnjam da bi ga se moglo zadržati u položaju koji bi zubaru to omogućio osim vezivanjem remenjem i pričvršćivanjem razjapljene čeljusti stegom - što bi bio daleko veći horror od samog propadanja petica!). Jer to je bol koji ni mnogi odrasli nikad nisu uspjeli prihvatiti i prevladati. Kad tome pridodamo da je u manjim mjestima uistinu teško i gotovo nemoguće pronaći stomatologa koji je sposoban djetetu pristupiti na pravi način i imati strpljenja obuzima me malodušnost. Ne znam što raditi.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 11:42   #40
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
To po svoj prilici stoji, no od same pomisli da bi moj petogodišnjak morao otrpjeti bušenje petica koje mu je, čini se, zahvatio karijes hvata me upravo jeza(čak sumnjam da bi ga se moglo zadržati u položaju koji bi zubaru to omogućio osim vezivanjem remenjem i pričvršćivanjem razjapljene čeljusti stegom - što bi bio daleko veći horror od samog propadanja petica!). Jer to je bol koji ni mnogi odrasli nikad nisu uspjeli prihvatiti i prevladati. Kad tome pridodamo da je u manjim mjestima uistinu teško i gotovo nemoguće pronaći stomatologa koji je sposoban djetetu pristupiti na pravi način i imati strpljenja obuzima me malodušnost. Ne znam što raditi.
postavi si to pitanje i razmisli što bi bilo da su šestice u pitanju koje su trajne odmah i nema im zamjene

dopustila bi da mu šestice propadnu koje su jako bitne a jednoga dana kad će trebati šestice će se davati ogromna lova na krunice i implantate


nije teško otići do nekog većeg grada par puta i onda ste mirni ostatak godine i dalje kontrolirati samo jednom godišnje

iznenadila bi se kako djeca dobro surađuju pa i ona koja su se derala,bacala po podu prvi puta,sve se dogovori s njima

nikome nije ugodno ići zubaru ali da radi našeg straha ne pazimo na djecu je apsurdno
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.