Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2015., 15:51   #41
Quote:
mah mah kaže: Pogledaj post
Blizanka, slažem se s tobom u potpunosti, sve je jako lijepo napisano.

Moje iskustvo… Nakon što smo se odlučili za dijete i već radili na tome, otišla sam na redoviti pregled i ostala šokirana kad mi je dr vidjevši ciste i rekao da se najvjerojatnije radi o endometriozi (do tad je uvijek sve bilo ok). Na oba jajnika su mi otkrivene ciste, jedna veličine cca 2 cm, a druga nešto veća od 3 cm. Iskreno riječ endometrioza mi nije ništa značila, koliko su mi nakon pregleda u glavi stalno odzvanjale njegove riječi NEPLODNOST,“oštećeni“ jajnici, začepljenje jajovoda, sumnja da ću ostati trudna, nastavi niz… njegov prijedlog je bio laparoskopija ili hormonalna terapija pola godine-godinu dana te da odmah nakon toga pokušam ostat trudna, dok su hormoni u balansu.

Iskreno, trebalo mi je par mjeseci da se saberem od šoka i izvučem iz depresije u koju sam momentalno pala te zatražim drugo mišljenje. Dakle, 3 mjeseca nakon navedenog pregleda izvadila sam CA 125, koji je bio povišen, mislim da je bio oko 60 (ne da mi se sad tražiti nalaz) i otišla kod drugog dr na UZV i pregled. HB da jesam jer me drugi dr smirio i uvjerio da situacija nije tako crna kao što mi je rečeno. S obzirom da su ciste bile iste veličine te da je sve ostalo izgledalo ok (bez laparoskopije se to ne može sa sigurnošću znati), prijedlog dr je bila je trudnoća uz redovito praćenje cista. Također, napomenuo mi je da to što sam u srednjim 30-ima, možda više odmaže, odnosno smanjuje šanse za začeće nego sami endometriomi te da baš zbog mojih godina ne vidi smisla davati mi hormonalnu terapiju i na taj način gubiti vrijeme.

Na slijedeći pregled išla sam 4 mjeseca poslije i bila sam trudna 7 tjedana., dakle uspjela sam ostat trudna prirodnim putem nakon ukupno 8 mjeseci pokušavanja. Trudnoća je prošla super i sad pored sebe imam prekrasnog bebača od skoro godinu dana.

Isprike, što sam se toliko raspisala, al znam da sam se ja hvatala za sve moguće slamčice i hranila pozitivnim iskustvima u vrijeme kad sam pokušavala ostat trudna. Nažalost, oko sebe znam jako puno parova koji nemaju nikakve dijagnoze, a već godinama ne mogu ostvariti trudnoću, bilo prirodnim putem ili putem mpo, kao i one kojima je rečeno da su im šanse za trudnoću skoro pa ravne nuli, a ostale su trudne odmah… tako da ništa nije crno-bijelo i svaka situacija je individualna.
Divno!! ne mogu opisati koliko me to ohrabruje..hvala cure što se javljate
__________________
don´t worry..be happy:))
meth84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 01:31   #42
Evo ja mj dana nakon laparoskopije ostala trudna. Iako su me svi tjesili kako cu nakon lpsc odmah ostati trudna, nisam vjerovala. Imala sam ciste na oba jajnika. Jedna 6cm, a druga se pred op smanjila na 1 cm (bila je 4) Pratila sam ih 10 mj. Ova veca je rasla 3 mj po cm i onda me gin poslala na lpsc. Svo to vrijeme nisam uspjela zatrudniti. Odstranjena mi je ta velika cista i 2/3 tog jajnika. Cista je bila odvukla jajnik skroz iza maternice i sljepilo se sve. Srecom jajovodi su bili prohodni. I evo, sad 5 tjedsna trudna, iako se uoooopce nisam nadala, jer mi je dr koji me op rekao da ce trebati 2-3 mj mozda da se ovulacija i menga izreguliraju i da bih onda tek mogla ostati trudna.

Pila sam femisan A kapi jaako dugo i beta glukan. Da li je pomoglo u smanjenju druge ciste.... ne znam
borovnica840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:43   #43
Evo da i ja ostavim doprinos s lijepim vijestima na ovoj temi )

Usprkos endometriozi jajnika i svu moju zabrinutost evo nas u 6. tjednu.

Dakle, radili smo na bebi od 8/15..u 10.mj sam saznala za endometriozu jajnika, u 11.mj sam bila u komi iz koje sam se izvukla pred blagdane i opustila se...i uspjeh!!!
Sreća do neba ))

p.s. od 10. mj sam pila vrkutu, konopljiku, omegu 3 i vitamin E..ne znam je li kumovalo, ali štetilo nije
__________________
don´t worry..be happy:))
meth84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 00:53   #44
Quote:
meth84 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja ostavim doprinos s lijepim vijestima na ovoj temi )

Usprkos endometriozi jajnika i svu moju zabrinutost evo nas u 6. tjednu.

Dakle, radili smo na bebi od 8/15..u 10.mj sam saznala za endometriozu jajnika, u 11.mj sam bila u komi iz koje sam se izvukla pred blagdane i opustila se...i uspjeh!!!
Sreća do neba ))

p.s. od 10. mj sam pila vrkutu, konopljiku, omegu 3 i vitamin E..ne znam je li kumovalo, ali štetilo nije
Cestitam ti od srca!!

Pijes li sada u trudnoci kakve tablete?

Ja pijem duphaston. Od pocetka imam grceve ponekad, sada malo manje, ali svaki put kad me strecne, pretrnem. Gin kaze da je normalno, ali i tjesim se da je mozda i zato sto sam nedavno operirana. Toliko sam toga prosla da brinem zbog svake sitnice, iako ne bih trebala....
borovnica840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 10:12   #45
Quote:
borovnica840 kaže: Pogledaj post
Cestitam ti od srca!!

Pijes li sada u trudnoci kakve tablete?

Ja pijem duphaston. Od pocetka imam grceve ponekad, sada malo manje, ali svaki put kad me strecne, pretrnem. Gin kaze da je normalno, ali i tjesim se da je mozda i zato sto sam nedavno operirana. Toliko sam toga prosla da brinem zbog svake sitnice, iako ne bih trebala....
Hvala ti!!

Pijem utrogestane, tj, vaginalno i Elevit pronatal.
Mene ti isto štrcne svako malo , i vidim da je to normalno po tome što cure na forumu pišu,a i ginač je rekao da je to ok, tako dugo dok nije ekstremna bol.

Ja sam ti isto sva u strahu, pokušavam se opustiti koliko god je moguće..
Držim nam fige da će sve biti ok
__________________
don´t worry..be happy:))
meth84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 09:16   #46
Question Zabrinuta

Pozdrav,

Imam 21 godinu i operirala sam ciste na jajnicima vec 4 put (sad u petak).. Imam dosta problema, pijem hormone od 14-te godine i vecinom su bolne menstruacije. Trenutno cekam nalaze markera (jer su sumnjali da imam metastaze, posto imam cista i po bubrezima i na okolnim mjestima :S ).

Doktor mi je rekao prije operacije, da s obzirom na stanje u kakvom jesam, ako ikad zelim imati dijete, to je sada ili nikada, jer nemam vise dobroga tkiva u sebi. Prilikom trece operacije su mi trebali ukloniti desni jajnik, ali su ga ostavili i cudom 3 godine nisam imala cista niti icega i evo ko iz pakla dosle opet i uza to su mi pronasli mali miom 1x2 cm, koji zivi unutra i ne mrda. Ako ponovo dodu ciste, morat cemo sve ukloniti jer cu se samo muciti s time..

Citam dosta foruma i postova od raznih zena s raznim iskustvima, jako me strah komplikacija.. Zelim imati dijete i htjela bi pokusati zatrudniti (naravno, receno je samo potpomognutom, ne mogu drugacije) i izgurati trudnocu, ali bi morala lezati 7 mj u bolnici..

Ne znam sto da radim, trazim nekakav savjet i utjehu koju ne znam mogu li dobiti.. Majka, svekrva i muz dijele isto misljenje da me ne zele izgubiti zbog djeteta niti se ikada naci u situaciji da moraju birati, da sam ja jedino sto imaju.

Znam kakva sam osoba i znam da cu se za koju godinu gristi sto nisam probala.. :'( Pomoc
stella-ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 21:54   #47
Zao mi je zbog tvoje situacije.
Zasto bi morala lezati 7 mj.?
Ja sam imala svakakvih dijagnozica pa je na kraju sce bilo super
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 07:48   #48
Tako mi je receno od strane doktora da bi morala bas prelezati toliko dugo, mislim jos se posavjetujem sa ostalima i trazim misljenja.. Zbog komplikacija kazu, a sad, moze bit sve super, a i ne mora.. :/
stella-ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 01:46   #49
Otiđi po drugo, treće mišljenje... onda odluči
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 08:38   #50
Slazem se. Potrazi jos jedno misljenje. Ja sam imala isto poprilicno gadnu situaciju pa je hB sve proslo ok
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.