Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 19:39   #4621
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mislila sam na odrzavanje higijene dole nekim samponom za intimnu njegu tipa Lactacid. Poslije velike nuzde se bavezno operi.
Tebi cerviks nije skracen vec si se malo otvorila a s obzirom na peckanje, moguce si pokupila e.coli. Trazi svoju dr.da obavis urinokulturu. Skratit ces pricu do briseva ukoliko je imas na mjehuru, ziher ti se prosirila i u rodnicu.
KOje su sanse da izguram trudnocu dokraja? Ili barem do sigurnih tjedana..
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 19:41   #4622
Koristila sam prije geonistin vaginalete i klotrimazol kremu i sad do cetvrtka je bilo oke, znaci 3-4 dana bez vaginaleta ali sad me opet pocelo ali malo peckat izvana i bjelkasto je,onako tockice su isko iscjedak nije bas sad pojacan a prije je bio.. :/
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 19:54   #4623
Ne znam dal ti možda ova tema može pomoći: https://www.forum.hr/showthread.php?t=291283. Mislim da tamo ima slućajeva sličnih ko tvoj. Ja kolko sam se susrela sa time tu na forumu mislim da to nije toliko velika frka i da imaš dobre šanse da sve bude ok, al ne znam puno o tome.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 20:21   #4624
Quote:
vrazja01 kaže: Pogledaj post
KOje su sanse da izguram trudnocu dokraja? Ili barem do sigurnih tjedana..
To ti nitko sa 100% sigurnosti ne moze reci ali mislim da nema mjesta drami, jer u krajnjem slucaju postoje metode tipa serklaz (opsivanje grlica maternice da se sprijeci dalje otvaranje) koje se mogu izvesti nastavi li se to kod tebe. Miruj i pridrzavaj se uputa lijecnika i iznjeti ces trudnocu do termina.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 20:49   #4625
Pozz cure,ima koji savjet i da je prosla slicno i da je nakraju sve bilo u redu. Sad sam u 26 tj trudnoce,prosli tjedan mi je receno da sam se pocela otvarati.. nalaz mi je:cerviks 1cl,prohodan za prst do cavuma,uterus blago toniziran,CK oblika y,zatvoreni dio 2,7cm.od terapije mi je propisano strogo mirovanje,cordipin 2puts1,spazmex 2puta1,na sljedecoj kontroli bude mi radio briseve,sada nije jer sam tjedan prije koristila vaginalete.. u strahu sam,panici.. moze li sve nakraju biti dobro?sta savjetujete? Moze li udarci bebe jos bolje utjecati na otvaranje?osjecam je nisko.. :/
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 07:24   #4626
Istina, ne može se nikad znati 100 %, ali evo ti moj pozitivan primjer da te utješim.
Prokrvarila u 28 tt i bila cijelu noć u predrađaoni na nekim lijekovima jer sam se isto počela otvarati. Ne znam sad više točno na koji način sam se otvarala, ali se sjećam da je bilo 1,5cm. Hvala Bogu, ništa se nije dogodilo i bila sam u bolnici još 2 dana i onda do,kraja trudnoće strogo mirovanje...samo krevet-wc. Kontrole svaka 2-3 tjedna..spasmex i magnezij od terapije.. otvarala se i dalje sve pomalo, tako da su svi,bili,uvjereni da ću roditi prije, a ja na,kraju došla do 39 tt. i onda su me ne zadnjoj kontroli zadržali u bolnici jer sam bila na 7cm...sutradan ujutro već na 8cm bez ijednog truda....onda je doktor rekao da idemo inducirati i rodila sam prirodno u sat i pol vremena bebu od 4kg, bez kapi dripa na kraju. Meni klistir uvijek izazove trudove. I da, ovo je bio 2.porod...prvi je bio na carski.
vrazja01, misli pozitivno i zaista strogo miruj i prati sve upute.. bit će sve ok...
..ja sam imala cijelu ovu drugu trudnoću nešto jači iscjedak, ali su sve kontrole bile uredne..


Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:13   #4627
Mislim da sa 26tt više ne ide serklaža. Meni je dr rekao da ide do možda 24tt, ne više. Ja sam bila na mirovanju zbog cerviksa, a ne unutarnjeg ušća.

Samo miruj, wc-krevet, i vjerujem da će biti ok
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 20:54   #4628
Ostala sam u bolnici danas jer sam se jos otvorila na 2cm ..danas su mi uzeli briseve, ocito nekva upala (, na infuziji sam.. jako preplasena.. sutra vade krv itd neznam sto misliti
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 20:56   #4629
Meni su rekli da budu mi mozda radili serklaza .. neznam
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:35   #4630
vrazja01, drži se... znam da je teško, ali ostani smirena...vjeruj mi, znam kako ti je... i ja sam bila uplašena... ali sam se trudila razmišljati o nečemu drugom, o tome kako sam na nekoj masaži, pa kako sam na plaži i kupam se, pa kako sjedim u kinu s mužem i gledam neki dobar film, kako se igram s kćerkicom i o raznim drugim stvarima koje volim...pa mi je to pomoglo da se umirim...

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 00:12   #4631
ja se uspaničim tek kad vidim da su drugi s boljim nalazima od moga više uspaničeni od mene...dakle meni sa 19+6 cervix skraćen na 19mm...a ušće y...rečeno mi lagano mirovanje (s naglaskom da ne trebam zalegnuti) i bez terapije...svi brisevi, krv i urinokultura uredni...gljivice porasle u kulturi pa sam samo dobila gynodaktarin...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 00:15   #4632
e nakon 7 dana ponovo isti nalaz...na kraju pitala svoju ginicu sama progesteron pa mi dala duphaston...mg pijem sama i to u višoj dozi...i biti će ok...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 10:34   #4633
marta, sa y ušćem bih ja tebe na strože mirovanje... Pogotovo uz ovakav cerviks i ako ti je prva trudnoća.

Ili barem na drugo mišljenje. Za svaki slučaj, pogotovo kad čitaš druge
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:02   #4634
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
marta, sa y ušćem bih ja tebe na strože mirovanje... Pogotovo uz ovakav cerviks i ako ti je prva trudnoća.

Ili barem na drugo mišljenje. Za svaki slučaj, pogotovo kad čitaš druge
druga trudnoća i vec 4 misljenja i to za svakog kazu da he dobar...nece valjda na meni svi zabrljati...panicarim sada
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:12   #4635
e da...serklaza ide do 28.tt
ne znam koliki mi je cervix bio prije 5god.jer mi cervikometrija nije nikad rađena...niti vag.uzv iza 12.tt ali znam da mi je u 25.tt pipao glavicu i reko mi da malo mirujem.sad ko ce znati kad nemam usporedbe
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:14   #4636
poznata sam paničarka...i kad me uvati strah stvarno me strah...i tako ja bila sada u 11 na pregledu...otišla ja opet na cervikometriju u bolnicu...
cervix 23mm...uuY...stanje bez pogoršanja već 4tj...evo čak mrvicu mjeri duži cervix...za 2 tj kontrola...

sve mi se čini da je tako bilo i u prošloj T ali nije mjereno...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:16   #4637
Quote:
vrazja01 kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da budu mi mozda radili serklaza .. neznam
ajde nemoj se bojati..sve će biti ok...dobro da si u bolnici...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:20   #4638
marta, za drugu trudnoću je onda ok, tako kažu, i super da ti se produljio. To je od mirovanja i toga što paziš. Puno cura je produljilo cerviks mirovanjem

Ma bit će to ok
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 18:25   #4639
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
marta, za drugu trudnoću je onda ok, tako kažu, i super da ti se produljio. To je od mirovanja i toga što paziš. Puno cura je produljilo cerviks mirovanjem

Ma bit će to ok
paje..zadnjih 7,8 dana dosta ležim...iako odem u šetnjicu, dućan, i tako nešto....reko mi danas da pazim, ne forsiram se ne skačem ali da šetati mogu...da se ne trebam zaljepiti za krevet i wc
i dao mi duphaston 3x1...
ja sama i magnezij pijem...oko 600mg dnevno...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:36   #4640
Pozdrav cure evo i mene u klub žena u mirovanju! Javljam se da podjelim svoje iskustvo i zajedno s vama skratim vrijeme ovim tjednima koji me čekaju.
Pročitala sam dosta toga zadnjih dana i ovdje na forumu i svaka čast vama mama koje ste sve to lijepo izmirovale. Meni je u 29. Tjednu na pregledu cervix bio 30 mm blagi "V" oblik. Ginekolog se nije previse zabrinuo, rekao je da se skratio na 3cm, a na prethodnom pregledu je bio 40 mm i da ce me naruciti za tjedan dana da vidi jel se skracuje. I poslao me na bolovanje, kao da usporim malo jer vidi da sam 100 na sat. Taman se taj tjedan prehladila ko budala, nisam imala temp ali sam zbog posla i stresa, taman kad sam zavrsila s poslom me odneslo! Kašalj i nos, temp nisam imala. I tako sam ja sva sretna u svom prvom bolovanju, shvatila samim time sto ne idem na posao da sam smirena naravno u petak na pregledu, grlic na 28 mm, kao ovaj put strogo mirovanje i uputnica za merkur da se gore upisem i da me oni pogledaju. Nakon tri dana otisla u bolnicu na pregled, tamo me doktorica pregledala, sad pak u drugim dimenzijama 2/3 članka prsta dug, zatvoren. Je li to ista dimenzija od 28 mm ili? I sad doma mirujem sto vise, wc, hranjenje, tusiranje, kratka setnja sa psom i ostalo ležanje. Inače doktor mi je rekao dvije lagane šetnje dnevno od 10-20 min, kad sam ga pitala sto znaci strogo mirovanje. Dok mi je doktorica na merkuru djelovala jos opustenije. Pijem magnezij od treceg mjeseca trudnoce, zeljezno pocela prije tri tjedna, krvna slika dobra, briseve cekam upravo rezultate. Pijem i elevit i vitamin d od drugog mjeseca. Prva trudnoca, 29. godina.
zara@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.