Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 10:33   #81
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Niti da imam ne znam kakvu solidnu radničku štednju ne bi iz principa financirao kavu na stradunu 50Kn i spiskao novac u par dana. Sjećam se kad sam 0.25 pivu platio 25 Kn ili isto takvu količinu kole 18 Kn. To su cijene podešene za strance a Hrvati neka rade za njih na svojoj obali. S jedne strane stranci s druge strane slušao siromašne Dalmoše kako jadikuju jer nemaju pare. Ili cijena obične pive u zeseoku od 0.3 mi naplate 16 Kn a radiš po satu za 14 Kn. Niti ne pomišljam ići na obalu. Ako nam je krajnji domet 5-10 dana mora na godinu,jao nama.
Čekaj, ali zašto biš pio kavu na Stradunu? Meni to ne bi ni palo na pamet. Stradunom bih napravio đir i to u drugom mjesecu.
Moja bira u Umagu stoji 12 kuna, a kava 7. I kad ne idem u omiljeni kafiće, ne dam više od 15.
30 metara dalje, na obali sve je puta 2. I više, jer je bira 25.

Quote:
Histri kaže: Pogledaj post
Mislim da glavni cilj nasih politicara je nabava radne snage iz exYu. Jezik je slican i primanja su slabija od nasih. Vec sada po supermarketima i kampovima sam primjetio da rade neke srpkinje(dvojno drzavljanstvo).
Koliko je to dobro, ne znam.



E, ali kakav je standard u Češkoj, kupovna moć?
Za Srpkinje nemam ništa protiv. Te koje sam upoznao tj. vidio po butigama, sve su ljubazne i nasmiješene, tako da su kao radnice više nego poželjne. A ako cura nađe sreću, zašto da ne ostane ovdje i rađa male Hrvate?

Standard u Češkoj je sad nešto bolji nego kod nas. Cijene su uglavnom niže - i špeže i komunalija... Po mojoj procjeni, naših 1000 eura tamo vrijedi kao 1100 ili čak 1200.
Ali, ne isplati se ići da dođeš na isto.
Ukrajinac tamo ionako radi za 400 eura, a sad ih ima valjda pola milijuna...
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 13:35   #82
Quote:
facundo111 kaže: Pogledaj post

Za Srpkinje nemam ništa protiv. Te koje sam upoznao tj. vidio po butigama, sve su ljubazne i nasmiješene, tako da su kao radnice više nego poželjne. A ako cura nađe sreću, zašto da ne ostane ovdje i rađa male Hrvate?

Standard u Češkoj je sad nešto bolji nego kod nas. Cijene su uglavnom niže - i špeže i komunalija... Po mojoj procjeni, naših 1000 eura tamo vrijedi kao 1100 ili čak 1200.
Ali, ne isplati se ići da dođeš na isto.
Ukrajinac tamo ionako radi za 400 eura, a sad ih ima valjda pola milijuna...
Istina. Ljubaznije i od nasih istrijanskih lakodelci
Nemam ni ja generalno nista ako zavrsni kao sto si rekao. Sto je i cest slucaj u istri kroz zadnjih 40ak i vise godina. Sto strane radnice, sto turistkinje se udaju za nase.
Ali s druge strane mozes gledati kako je ona uzela potencijalan posao nasoj gradjanki i postoji sansa da dovuce dio obitelji sa sobom i eto ti novih nabrijanih istrijana koji zele tzv. drzavu istru.

Generalno, ja i svi kad bi isli van, ne bi isli u zemlju u kojoj mogu zaraditi 100 eura vise. Ako vec ides, ides kako treba.
S time da znam osobno dva talijana i jednog njemca koji su se ozenili i doselili vamo
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 13:52   #83
Propalo nam je sve u državi pa su prirodne ljepote jedino čime se možemo ponositi, mada za njih nismo zaslužni
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:13   #84
Nije bitno da li su hvalospjevi ili ne.
BItno je da ljudi što više kukaju kako ništa ne valja.
I tako unedogled.
ivanhoe1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 19:11   #85
Quote:
Histri kaže: Pogledaj post
Istina. Ljubaznije i od nasih istrijanskih lakodelci
Nemam ni ja generalno nista ako zavrsni kao sto si rekao. Sto je i cest slucaj u istri kroz zadnjih 40ak i vise godina. Sto strane radnice, sto turistkinje se udaju za nase.
Ali s druge strane mozes gledati kako je ona uzela potencijalan posao nasoj gradjanki i postoji sansa da dovuce dio obitelji sa sobom i eto ti novih nabrijanih istrijana koji zele tzv. drzavu istru.

Generalno, ja i svi kad bi isli van, ne bi isli u zemlju u kojoj mogu zaraditi 100 eura vise. Ako vec ides, ides kako treba.
S time da znam osobno dva talijana i jednog njemca koji su se ozenili i doselili vamo
Ja ne volim gledati na taj drugi način jer je i previše nadrkanovića i nadrkanovićki koji imaju debelo previše i nikad im ništa te valja, a s obzirom da ionako neće raditi jer ne trebaju (mamice i tatice najčešće imaju 8 do 10 apartmana, a oni eventualno postaju životni savjetnici i skijaški treneri ako baš žele "teško delati")...

Po tom pitanju jako sam sretan što nam je Istra tako šarena i mislim da se stvarno obogatila onima koji su došli sa svih strana.
U konačnici ionako bude onako kao što sam napisao.

A pogledaj malo oko sebe, najveći domoljubi oko nas su oni iz miješanih familija ili doseljeni...
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:25   #86
Quote:
facundo111 kaže: Pogledaj post
Ja ne volim gledati na taj drugi način jer je i previše nadrkanovića i nadrkanovićki koji imaju debelo previše i nikad im ništa te valja, a s obzirom da ionako neće raditi jer ne trebaju (mamice i tatice najčešće imaju 8 do 10 apartmana, a oni eventualno postaju životni savjetnici i skijaški treneri ako baš žele "teško delati")...

Po tom pitanju jako sam sretan što nam je Istra tako šarena i mislim da se stvarno obogatila onima koji su došli sa svih strana.
U konačnici ionako bude onako kao što sam napisao.

A pogledaj malo oko sebe, najveći domoljubi oko nas su oni iz miješanih familija ili doseljeni...
Haha, ovo si dobro rekao. Starci im imaju apartmane i ovi ne rade nis i budu zivotni savjetnici. Tocno to. Ima ih koliko ces. Iz mog iskustva takvi su bas domaci istrijani s zapadne obale. Teski materijalisti k tome.

Pa jedan od pluseva sto je toliko ljudi doslo je to sto su ipak uveli malo tog domoljubnog zanosa. Barem kod mene je doslo dosta Vukovaraca i BiH Hrvata. Osim sto su jako radisni, domoljublje je izrazeno i to mi je ok.
Dok mi istrijani, domace blago, cemo rec da smo hrvati i istrijani i to je to. Who cares.

Ovisi o kojim mjesavinama govoris. Jer najcesce mix brakovi rezultiraju jugonostalgijom i Istrom drzavom.
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 13:08   #87
Quote:
Histri kaže: Pogledaj post

Ovisi o kojim mjesavinama govoris. Jer najcesce mix brakovi rezultiraju jugonostalgijom i Istrom drzavom.
Koliko sam primijetio, to kopni. Pogotovo otkad su nam se doselili Slavonci i BH Hrvati, blaženi bili.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 19:40   #88
Vezano za temu - mene ne živciraju podaci o turizmu, ali mislim da se to nekako počelo otimati kontroli.
S jedne strane trijumfalizam u vezi novih rekorda, a s druge strane nitko ne priča o negativnostima, ali i opasnostima. Ja unazad nekoliko godina izbjegavam autocestu na relaciji od mojeg grada za Zagreb u razdoblju od 20 lipnja do 01 rujna jer po njoj voze umorni turisti, znaju biti sudari, a benzinske postaje su preopterećene. Čudim se da još nije izbila nekakva zaraza na nekoj benzinskoj. Sanitarije se održavaju, ali ne možeš ti očistiti kak spada svaki dan iza 10000 ljudi. wc-i nisu priključeni na kanalizaciju jer nema kanalizacije na autocesti, pa se sav taj biološki otpad gomila u relativno malim jamama.

Uglavnom, ima tu puno stvari koje bi trebalo poboljšati, ako želimo da brojevi i dalje rastu, ali bi trebalo utvrditi i gdje je granica, jer sve to polao počinje ličiti na raspašoj.
plasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 14:14   #89
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Propalo nam je sve u državi pa su prirodne ljepote jedino čime se možemo ponositi, mada za njih nismo zaslužni
Što se tiče prirodnih ljepota imamo više sreće nego pameti. Mi valjda (kao što su i Grci to mislili, a vidimo gdje su sada oni) mislimo da se može živjeti jedino od kredita i turizma. Da nam nije njega bili bi kruha gladni.

A turistički rekordi mogu živcirati samo nekoga na kontinentu tko misli da svi na obali žive od tri mjeseca rada. Ja ne živim od turizma, niti sam ikada, ali znam iz primjera ljudi bliskih meni da samo priprema sezone traje barem dva mjeseca, a tijekom same sezone radi se i svetkom i petkom, 24/7.
Krvav je posao ugostiteljstvo, neka se nitko ne zavarava.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 17:33   #90
Grcka ima puno mani udjel turizma u BDP nego mi, tako da smo mi jos ovisniji o turizmu nego oni, na zalost.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:51   #91
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Grcka ima puno mani udjel turizma u BDP nego mi, tako da smo mi jos ovisniji o turizmu nego oni, na zalost.
Nije problem u snažnom turizmu, problem je u slaboj industriji.

A istini za volju naš turizam još uvijek ne radi punim kapacitetom, masa hotela je još uvijek derutna ili zatvorena.

Uz to problem je i koncentracija turizma na obali, dok su ostali dijeli države prazni, a nije da nemaju što ponuditi (pa i rashlađenje)
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 00:29   #92
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Propalo nam je sve u državi pa su prirodne ljepote jedino čime se možemo ponositi, mada za njih nismo zaslužni
Zaslužni smo, kao i naši preci koji su se za to izborili da ih ne otjeraju s tog teritorija i nama ga ostavili.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 02:21   #93
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zaslužni smo, kao i naši preci koji su se za to izborili da ih ne otjeraju s tog teritorija i nama ga ostavili.
Tako je, i bas zbog predaka ne smijemo bti defetisti i samo kukati, nego biti aktivni.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 02:27   #94
Ja bih osobno rađe bio aktivan zbog potomaka. Tko jebe pretke, za njih se i tako više ništa ne može učiniti.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 14:05   #95
Mislila sam u smislu da su preci radili za potomke/za nas, kao sto cemo mi/ako/ za svoje potomke. Veli se da se nasljeduje od predaka da bi se ostavilo potomcima.
Cemu psovka predaka?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.