Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 21:12   #1041
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
sve bijele čipkaste (zato ih izbjegavam kupovati u širokom luku) mi posive na 60 i više, zato ih perem solo na 40. ili s drugim rubljem na 40 i onda im ništa ne bude. mislila sam da je možda do mašine, ali ista stvar mi je s novom. valjda je škart materijal.

nego, imam bijeli džemper koji mi je poprimio roskastu boju jer sam bila glupa i bacila ga s čime ne treba. hoće tu soda bikarbona pomoći, kako da se vrati na bijelo?
Postoje maramice za izbjeljivanje, slično kao one za skupljanje boje. Probaj s tim.
Edit: aha, vidim da si riješila problem. Super!
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:09   #1042
S čim da operem kauč?
Ne mogu tocno odrediti koji je materijal u pitanju. Na dodir je kao brušena koža, samo kao da su vlakna kraća i mekanija.

Tamnosmeđe je boje, jastuci za naslon su boje bijele kave.
Htjela bih ga oprati jer se malo zaflekao.

Inace ga jednom tjedno pređem s Rainbowom, ali trebam baš ukloniti fleke. Strah me jer je materijal a) dosta osjetljiv, b) taman.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:40   #1043
Ja ti za to zovem agenciju da mi dodju sa onim strojem za dubinsko čišćenje, jer nekad fakat to treba napravit. Ne može se ni jedan Vanish i slično isprat kad ga se koristi za hitne situacije, a ni duboke dugotrajne mrlje i nečistoće kao kad ti 45 minuta strojno tretiraju kauč/madrace.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:55   #1044
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
S čim da operem kauč?
Ne mogu tocno odrediti koji je materijal u pitanju. Na dodir je kao brušena koža, samo kao da su vlakna kraća i mekanija.

Tamnosmeđe je boje, jastuci za naslon su boje bijele kave.
Htjela bih ga oprati jer se malo zaflekao.

Inace ga jednom tjedno pređem s Rainbowom, ali trebam baš ukloniti fleke. Strah me jer je materijal a) dosta osjetljiv, b) taman.
kemijsko ciscenje

znam da dosta ekipe preko ponude dana/crnog jajeta/i sl. uzima to.

cca 200 kn je barem.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:04   #1045
Kad kažeš kemijsko, mislis na ovo kaj je Alexa napisala?

Koliko to sve kosta? Cca. Kutna garnitura je u pitanju.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:17   #1046
Koga da zovem za ciscenje svijetlog sintetickog tepiha?
Prosle godine sam ga dala nekoj firmi koja kao sve pere samo na mokro i donijeli su mi ga natrag jos zmazanijeg.
Nema neke posebne mrlje, samo je posivio.
Ovakav je nekakav
http://sagovizagreb.hr/wp-content/up...ih-600x600.jpg
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:02   #1047
netko mi je pričao da je fantastično ono neko (vanish?) sredstvo što se prospe po tepihu, ostavi pa usisa i da je takav tepih kasnije bio beo.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:04   #1048
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
netko mi je pričao da je fantastično ono neko (vanish?) sredstvo što se prospe po tepihu, ostavi pa usisa i da je takav tepih kasnije bio beo.
Samo prah? Ne treba raditi pjenu? Ako je, to mi treba.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:07   #1049
da, samo prah. izrokaš, pa usisaš mislim da je ovo http://www.vanish.com.hr/proizvodi/v...%87enje-tepiha
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:09   #1050
Ajme hvala ti!
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:11   #1051
de nada!
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:31   #1052
Dosta poznanika i prijatelja mi kaze da preopsesivno cistim sve sto me okruzuje
Koliko cesto radite generalke stana? Operete li npr. suđe odmah ili kad se nakupi pun sudoper?
Sto smatrate normalnim i još bitnije-koliko vas nervira nečistoća tuđih prostora, npr.kad idete u goste nekom?
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:06   #1053
Sa svojom ljubavlju prema čistim životnim prostorom sam se odavno pomirila a u gostima mogu sjediti i na mjesec dana starim i skorenim ostacima hrane na kauču, briga me.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 02:28   #1054
Kupaonu, usisavanje itd sve otprilike jednom tjedno, podjeljeno kroz tjedan, prema potrebi i cesce... Sudje perem na kraju dana kad mi se skupi, ne pada mi napamet peruckat svakih 5 minuta... Sve sto stavim u sudoper properem (da ne smrdi i da mi je poslije lakse oprat)... Onda kad sam gotova zglancam kuhinju...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 06:36   #1055
Quote:
Austra kaže: Pogledaj post
Dosta poznanika i prijatelja mi kaze da preopsesivno cistim sve sto me okruzuje
Koliko cesto radite generalke stana? Operete li npr. suđe odmah ili kad se nakupi pun sudoper?
Sto smatrate normalnim i još bitnije-koliko vas nervira nečistoća tuđih prostora, npr.kad idete u goste nekom?
Sudje trpam u sudjericu odmah. Prije sam prala na ruke odmah i ne mislim da je to nešto posebno wow. Pa lakše je odmah oprat. Općenito mi je wtf kad se odraslu osobu etiketira ovako ili onako samo zato što voli čist i uredan dom i pritom nikome ne ronja i ne kuka već najnormalnije obavi šta ima i vozi dalje.

Tuđe me ne nervira. Nije moje.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:20   #1056
Svaki dan, eventualno svaki drugi perem podove i kupaonicu. Kuhinju svaki dan. Posteljinu mijenjam jednom do dvaput tjedno. Ali ne izgleda mi cesto posebno cisto jer jos organiziram prostor u koji smo se uselili, clanovi familije ne stavljaju stvari na svoje mjesto uvijek... Ves perem svaki dan masinu-dvije... smatram se cistom ali nista posebno. Ne volim se zamarati kako je kod drugih I u gostima mi nista ne smeta. Idem zbog drustva a ne u inspekciju.
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:35   #1057
Čistim po potrebi kad je prljavo, suđe perem dok pripremam hranu da mi se baš ne nagomilava, a nakon obroka najčešće samo posložim u sudoper pa operem kasnije/navečer ili ako je od večere ujutro... Ne mora mi se sve blistati i biti dezinficirano, ali ne volim ni da ima vidljive prašine i mrlja. Pod usisam svaki dan, a operem jednom tjedno, kuhinju češće po potrebi. Sezonski malo žešće čišćenje na prijelazu sezona, prozori, zavjese, rolete... Ovo drugo u hodu kad primijetim da je potrebno, a imam vremena. Volim uredan i čist dom, ali nisam od onih koji provode život s krpom i sredstvom za dezinfekciju u ruci.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:14   #1058
Znači normalna sam
A ovo za suđe - počela sam i ja skupljati sa strane dok se ne nakupi (isperemo prije) pa predvečer perem sve plus glancanje kuhinje i Lidl odmašćivač za pranje štednjaka ukoliko je taj dan korišten.
Ono što mi je najveća tlaka su podovi. Nabrijavam se kupiti onaj Rovus ljubičasti što se reklamira u zadnje vrijeme.
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 09:11   #1059
Imam li čime dobro oprati svijetlo sive Timberland tenisice od brušene kože? Ove, samo bez ovog bakrenog dodatka iza https://www.amazon.co.uk/Timberland-.../dp/B01MRVMRZ3
Zamazane su uglavnom zemljom i gradskom prljavštinom, nema nekih radikalnih fleka, ali izgledaju neuredno sad, a super su mi ugodne i drage i rado bih da su i čiste.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 12:12   #1060
Čime zlato čistite? Tipa naušnice?
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.