Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 00:21   #1141
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
A da ostanes na aerodromu u hotelu jednu noc? Mozes vidjeti na Google Maps koliko bi taxi dosao.


Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Pre skupi su taxiji. A vec imam placen smjestaj i bus! Nekako opet mislim da bi trebali pricekat i zadnji avion jer nema bas alternative u kasne sate, osim uzet taxi do Stkhlma za cca 1000kn!
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 00:34   #1142
Naravno, google zna sve

The airport coaches departs according to the flights´ actual arrival time. Approximately 20-30 minutes after the flight arrives the bus departs. The timetable below is a recommendation. If the last flight for the evening is delayed the bus awaits the flight. In case of cancellation of flights the bus may be cancelled too. It is now possible to search times until December 23 , 2017. Timetable further ahead will be available at the latest December 8.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:02   #1143
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Naravno, google zna sve

The airport coaches departs according to the flights´ actual arrival time. Approximately 20-30 minutes after the flight arrives the bus departs. The timetable below is a recommendation. If the last flight for the evening is delayed the bus awaits the flight. In case of cancellation of flights the bus may be cancelled too. It is now possible to search times until December 23 , 2017. Timetable further ahead will be available at the latest December 8.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
To je to!! :happy:
Javim kako je proslo !
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:47   #1144
Odradih prošli tjedan biciklističku turu po Švedskoj, Helsingborg, Ven, Vadstena, Motala, Stockholm. Predivna priroda, posebno me se dojmio dio oko Vadstene.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:10   #1145
Vratila se iz Stockholma i grad je predivan! Skavsta Airport je u stvari kod gradića Nyköping-a, ali busevi su svako malo prema Stockholmu i vožnja traje cca 80-ak minuta. Mislila sam da će nam biti na knap s busom kada dođemo jer je zadnji u ponoć, a u stvari oni većinom čekaju letove i ukrcavaju kako koji dođe! Mi smo čak par minuta ranije sletili od planiranog, nismo dugo čekali ni pregled dokumenata tako da je to išlo poprilično brzo.

U Stkhlmu nismo baš imali smještaj po centru, čak ne ni po širem ali obzirom na kvart bi rekla da je i širi centar jer je to sve kod njih toliko dobro organizirano i uređeno da je to ludilo. Hotel je nov dosta, bus i tramvaj staju točno ispred, u istoj zgradi supermarket, a u okolnim zgradama dosta restorančića i fast food-ova i kafića. Do centra smo imali dvije stanice busom i tri/četiri T-banom što ide poprilično brzo... Jedino vikendom busevi malo rijeđe voze (tipa svako 15 min, ali samo neki).

Većinu smo pješke išli, Gamla stan i palača tj. sve oko nje je ljepo za vidjet i prošetat, puno zelenila, lijepih pogleda i sl. Mi smo se tamo 'izgubili' po uličicama, istraživali, ušli u pojedine crkve itd. Norrmalm smo isto pješke sve, tamo je malo "moderniji dio", puno dućana s odjećom itd itd.

Od muzeja smo malo obišlo Modernu, a posjetili ABBA-u i Vasu, prošetali Skansenom, mislim da je tamo i Nordiska museet, izvana je impresivna zgrada, nismo ulazili. Čak i da smo htjeli bilo bi pre malo vremena.

Drottningholm palace brodom je bio pun pogodak, priroda je impresivna, oduševljeni ostali! Baš pravi jesenski ugođaj, sve se redovito održava, nešto predivno!

Idući dan smo prije aviona još prošetali po Gamli, pričekali izmjenu straže i to je bilo to... Sasvim je sigurno da se tamo vraćam! Ali za sve koji planirate možda otići do Stockholma - bilo bi dobro da izbjegnete zimu i kasnu jesen jer je vrlo hladno! Nas je pratilo sunce cijelo vrijeme, ali na večer i noć su temperature padale do svega 2 stupnja u ovo doba.

Cijene nisu za naš prosječan standard, treba imat malo veća primanja za provest gore više od tjedan dana. Nađu se i normalne cijene, ali je rijetkost, pogotovo oko centra i centar. Pa se pripremite i na puuno dodatnih troškova ! Ali svakako, Švedska je svakako preporuka od mene!
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:26   #1146
Quote:
Angeleyes7 kaže: Pogledaj post
Flygbussarna sa Skavste do Stockholma ne vozi iza ponoc sve do 7:40 ujutro, u slucaju kasnjenja leta ne gine mi cekanje na aerodromu do ranih sati! Postoji li kakva druga opcija za prijevoz osim taksija i Ubera? Javni prijevoz mi se ne cini bas da je u blizini aerodroma?! Ima li tko iskustva? ��
Ako avion kasni bus isto "kasni", nema brines

edit vidim da si vec bila, fino da ti se svidja i da si imala srecu sa vremenom prije 15 dana je bio oborinski rekord,
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 23:12   #1147
I mi smo bile od 16. do 20. 10., avionom za 40E. vrijeme nas je poslužilo mada je bilo hladno, grad prekrasan čim se makneš iz centra.

Spavale smo u Interhostelu, jeftino ali moraš svoje plahte nositi, hostel ima 44 sobe, naša soba je imala wc u sobi koji je smrdio. Za stisnut se par dana je ok.

Obvezno posjetiti Vasa muzej.

Skupo je (mi smo nosile paštete iz Hr). Primaju Maestro.

Zadnje uređivanje zhabica : 28.10.2017. at 00:28.
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 22:59   #1148
Quote:
zhabica kaže: Pogledaj post
I mi smo bile od 16. do 20. 10., avionom za 40E. vrijeme nas je poslužilo mada je bilo hladno, grad prekrasan čim se makneš iz centra.

Spavale smo u Interhostelu, jeftino ali moraš svoje plahte nositi, hostel ima 44 sobe, naša soba je imala wc u sobi koji je smrdio. Za stisnut se par dana je ok.

Obvezno posjetiti Vasa muzej.

Skupo je (mi smo nosile paštete iz Hr). Primaju Maestro.
Da, vrijeme je bilo predivno s obzirom da je to Skandinavija ipak. Ali na večer hladno, kod nas u Dalmaciji je onakav zrak baš u sred zime kad bura zapuše. Zadnju noć je bilo čak 0 stupnjeva vani.

Ma naš smještaj nije mogao bolji/noviji/jeftiniji biti, par stanica busom/Tbanom zbilja nisu problem. Čak bi pri povratku išli i pješke dio da bolje razgledamo grad.

Skupo - itekako.

U ABBA muzeju smo naišli na grupicu iz Hrvatske, ai u busu za aerodrom smo uglavnom svi bili "naši".
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:03   #1149
Planiramo za Stockholm krajem travnja od petka do ponedjeljka, letimo sa Krka za Skavisku. Pošto smo sa djetetom od godinu dana svakako bi uzeli stančić da možemo nešto skuhat. Gledala sam ovo na airbnb,ap me zanima koja je najbolja lokacija:
https://www.airbnb.com/rooms/1618611...-30&s=5kuQVmiK

https://www.airbnb.com/rooms/2230300...-30&s=p9h2c3sZ

https://www.airbnb.com/rooms/2230300...-30&s=p9h2c3sZ
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 00:30   #1150
Södermalm je definitivno bolja lokacija od ove prve (ta ti je u predgrađu gdje ideš vlakom/metroom do centra).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 10:30   #1151
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Planiramo za Stockholm krajem travnja od petka do ponedjeljka, letimo sa Krka za Skavisku. Pošto smo sa djetetom od godinu dana svakako bi uzeli stančić da možemo nešto skuhat. Gledala sam ovo na airbnb,ap me zanima koja je najbolja lokacija:
https://www.airbnb.com/rooms/1618611...-30&s=5kuQVmiK

https://www.airbnb.com/rooms/2230300...-30&s=p9h2c3sZ

https://www.airbnb.com/rooms/2230300...-30&s=p9h2c3sZ
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
Södermalm je definitivno bolja lokacija od ove prve (ta ti je u predgrađu gdje ideš vlakom/metroom do centra).
Tu prvu lokaciju definitivno otpisi
Södermalm ti je takoreci centar, ono prvo (Farsta) je predgradje, ima veliki shopingcentar i to je to.
Söder je mondeno podrucje sa milijun kafica, trgovina i restaurana i pjesice mozes na starigrad i centar
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 11:08   #1152
Evo kupili smo karte za Novu godinu iz Budimpeste 29.12.-1.1. Nazalost godisnji nije dopustao do 2.1., a ranije je bilo od 27.12. sto bi nas vise kosta parking na aerodromu, tamo smjestaj, hrana, prijevoz i slicno.

Znamo da je malo mozda i naknap ali spremni smo na hladnocu pa mozda neki drugi put vise dana.

Plan je subota navecer christmas market, nedjelja ujutro neka od free walking tour (ima netko mozda preporuku za stockholm) te galma stan, vasa muzej. I pon ujutro jos nesto sto nam ostane i voznja brodicem. Ima li neko klizaliste na otvorenom na koje ne moramo nositi svoje klizaljke?

I općenito prepporuke za kratke i hladne dane te proslavu Novu godine (nesto kao trg ili slicno?). Koji smjestaj uzeti da nam je najblize busu sa Skavaste, metrou/tram i centru tj. najbitnijim stvarima jer ce nam svaka min na hladnoci i s kartkim danom znaciti. Hvala
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 14:52   #1153
https://www.booking.com/hotel/se/con...=total;ucfs=1&

Da li nam je ovo ok lokacija?
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 01:53   #1154
Ja bih radije blize Gambla i istocno od Central (ili uz, s desne strane kad gledas kartu), ali je malo paprenije, mozda se nesto da nac.

Inace, mozda koji sat provest u Moderni, ima i zgodan ducancic, moze se nesto i pojest, a ako bude srece i nelos pogled na Gambla.

Ako bude losije vrijeme, mozda razgledat Metro stanice (to nisam stigla) koje bi trebale biti interesantne
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2019., 08:18   #1155
Pozdrav,

puastovao sam u Švedsku i pisao o tome:

http://www.easttothesun.com/2017/09/21/malme/
riffoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2019., 08:25   #1156
Quote:
riffoman kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

puastovao sam u Švedsku i pisao o tome:

http://www.easttothesun.com/2017/09/21/malme/
A da sad malo počneš pisati i po forumu???

Dosta je bilo samo linkanja. Od sad brišem linkove, a ako nastaviš s linkovima obrisat ću ih sve, i nove i stare!

Ovo je moderatorski upis i on se NE komentira!!!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 10:48   #1157
Je li netko koristio stockholm city bikes, iskustva, kad mijenjate bicikl, nade li se lako novi ili ne bas? ili neki drugi nacin rentanja bicikla ako poznajete...
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 18:16   #1158
Ja sam ga intenzivno koristio pola jedne sezone ali 2010te. Ako je sve ostalo isto, toplo preporucam. Biku mozes drzat 2 sata pa moras nac staciju za spremanje. Cim ga ostavis ga mos opet uzet pa kad jednom uzmes bajk mos bit siguran da ga imas cijeli dan. Mjesta za ostavit i uzet su prilicno dobro rasporedjena i uz kartu ih lako nadjes. Rijetko bi naletio na prazni stalak jer serviseri stalno kruze okolo i popunjavaju prazne.
Ja sam iznimno zadovoljan s njima bio i na njima sam prepedalirao grad uzduz i poprijeko nebrojeno puta.

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2019., 09:37   #1159
Štokholm - budget putnik

Pozdrav svima! Razmišljam o posjeti Štokholmu u petom mjesecu. Za razliku od nekih drugih (izvikanih) destinacija o kojima se dosta piše i zna, ovaj grad me zaintrigirao i želio bih ga otkriti u nekih 7 dana koliko ću imati na raspolaganju.

Do tamo bih došao letom jednim od niskobuđetnih aviokompanija uz povoljan iznos, što znaci da bih vjerovatno sletio na neki od sporednih aerodroma.

Znam da je Švedska poprilično skupa za posjetu. Da li je tako strašno koliko se priča ili se može priuštiti neki budget boravak?

Prvo: smještaj? Svjestan sam da je u Stokholmu poprilično skup smještaj. Ipak, pored svih strašnih priča o skupoći raduje me kada vidim da se može na airbnb-u ipak pronaći tu i tamo poneki skromniji apartman, naravno izvan centra.. po naseljima u okolini.. uz malo sreće počev od nekih 40e ili nešto više.. Kakva su iskustva i preporuke po tom pitanju? Koji dio grada je npr. za preporuku gdje su cijene smještaja umjerene, a da je dobro povezan javnim prevozom sa gradom?

Hranu bih ja pripremao generalno, ništa specijalno, da se napuni želudac i preživi za pješačke ture :-) Interesije me recimo jesu li osnovne namirnice u supermarketima skupe? Restorane bih preskočio, možda jedino neka brza hrana u slučaju da baš baš zatreba onako usput. Cijene javnog prevoza?

Dakle, da li je Stokholm moguće izvesti u nekom sopstvenom "budget" aranžmanu ili ipak odustati od te ideje?
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2019., 21:12   #1160
Sletit ces najvjerovatnija na skavstu a od tamo imas buseve do grada, zaboravio sam ime firme al to ti je najpovoljniji nacin za doc do grada.
Hrana u supermarketima ti je cjenovno ko u nas, nesto skuplje nesto malo jeftinije.

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.